Skocz do zawartości
danrok

O sieciach komorkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuję uruchomić opcję zatrzymania klienta. Jeśli wywalczę jakiśkolwiek telefon, to będzie super.

 

Minuta by wychodziła za 25 gr. Nie widziałem lepszej oferty szczerze mówiąc.

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No też nie widziałem, a z telefonem (jakimkolwiek jaki jest w ofercie) to w ogóle byłoby bosko :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Era się poprawiła? Nie ma co - tylu minut w abo nie daje nawet Play. Fakt, ze to czwarte przedłużanie umowy, ale nie spodziewałem się

czegokolwiek po nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym, bo należy pamiętać że to oferta bez telefonu. A w tym przypadku powinna być porównywana właśnie z takim rodzajem umowy w Play -> link. Wtedy przestaje być już tak bardzo atrakcyjna.

Oprócz tej, którą podawałeś za 50 PLN, kolejną propozycją Ery jest abonament "Nowa Era 100" za 70 PLN - 220 min / 660 sms.

Jednak zwróciłbym uwagę na 2 kluczowe sprawy, w Play abonament bez telefonu podpisuje się na 12 m-cy (w Erze na 18), a połączenia po przekroczeniu abonamentu to koszt rzędu 39 gr/min (w Erze 49 lub 59 - zależnie od abonamentu).

 

Ta oferta [gluteus maximus] nie urywa, może być co najwyżej punktem wyjścia w negocjacjach.

W Play ostatnio zszokowała mnie cena, co prawda nie najnowszej Nokii E90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od ponad 7 lat mam telefon w erze ale to będzie chyba mój ostatni rok współpracy z tą siecią, rachunki płacę na poziomie 120-130zł miesięcznie, a to co mi proponują na wymianki czy "super oferty" jest śmieszne... więc z dalszej współpracy raczej zrezygnuję a numer sobie przeniosę do sieci która w jakiś normalny sposób dba o stałych klientów, dodam, że w domu mamy 3 numery z ery i co wymiana jest taka sama sytuacja, zależało mi na tym by mieć ten sam numer ale jak teraz się pozmieniały przepisy i numer można przenieść to już nic przy tej sieci mnie nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to samo stwierdzam slavOK nie opłaca się popisywać kolejnych aneksów do umowy o przedłużenie jej, gdy nic nie oferują ciekawego... danrok Era sie nie poprawiła ;) zdaje Ci się to co podałeś to jest umowa bez telefonu i za 30zł masz 120minut i to przez 18 miesięcy czyli płacisz za 18 miesięcy 540zł gdy nie przekraczasz limitu i masz 2160minut. W Play masz umowe na 12 miesięcy za 25zł czyli płacisz 300zł i masz 1380 minut :P w Erze średnio za minute wychodzi 25groszy a w play wychodzi 0.217 grosza ;) tak więc masz o prawie 4 grosze taniej i umowa trwa tylko 12 miesięcy!

 

jestem w trakcie negocjacji z Erą... ciągle proponuja mi 120minut za 50zł w ramach sieci rodzinnej umowa na 2 lata + ekstra telefon Samsung Avila za 249zł chociaż jestem już w erze 4 lata ... ciekawe czy da się uruchomić jakoś tą promocję "zatrzymanie klienta" jeżeli nic nie wyjdzie to przeniosę numer do play gdzie będe miał za 45zł 150 minut i do tego kolejną nokie 6220 classic do sprzedania :)

 

według mnie warto przejść do play, gdy kończy sie aktualnie komuś abonament ponieważ telefony są bez simlocka, a jeżeli telefon posiada go to nie ma problemu z zdjęciem od razu w salonie na miejscu oraz przeniesienie numeru jest za darmo :) Aby przejść do play wystarczy złożyć kilka podpisów podczas jednej wizyty w salonie i po około miesiącu już jesteśmy w nowej sieci... ale oczywiście trzeba to zrobić miesiąc przed kończeniem się umowy u obecnego operatora!! ;)

 

 

Jedyne czym może Era zaskoczyć to kolejnymi urodzinami, podczas których oferuje wmiarę ciekawe propozycje dla nowych klientów ;) urodzinowe promocje powinny być już pod koniec sierpnia [ dobrze że umowa kończy mi się pod koniec września :) może coś jednak zaproponują ;) ]

 

 

jeszcze kwestia wymienialności minut w abonamencie na połączenia do UE.... wydawało mi się, że jeżeli ktoś jest poza granicą PL w UE to moge do niego zadzwonić i będzie mi zużywało minuty z abonamentu i tak jest ale jeżeli tamta osoba jest u operatora innego niż polskiego... czyli jeżeli dzwonie na numer polski w Niemczech to nalicza mi normalnie rozmowę zamiast zużywać minuty z abonamentu :/ nie wiem dlaczego tak jest, ale osoba która o tym mi mówiła z Ery nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego nie jest normalnie :D

 

AAAAaaaa i nie dajcie się nabrać na darmowe 2000 minut do Ery i stacjonarne ;) gdy ostatnim razem [ 2 lata temu ] przedłużałem abonemant myślałem, że fajna oferta, a tu [ gluteus maximus ] ma się te 2000 minut na całe 24 miesiące tylko można z nich korzystać po wykorzystaniu wszystkich minut przysługujących w danym miesiącu!! co jest według mnie śmieszne... :(

Edytowane przez viviusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

AAAAaaaa i nie dajcie się nabrać na darmowe 2000 minut do Ery i stacjonarne ;) gdy ostatnim razem [ 2 lata temu ] przedłużałem abonemant myślałem, że fajna oferta, a tu [ gluteus maximus ] ma się te 2000 minut na całe 24 miesiące tylko można z nich korzystać po wykorzystaniu wszystkich minut przysługujących w danym miesiącu!! co jest według mnie śmieszne... :(

ja mam wlasnie te 2000 minut do ery i stacjonarne (5 numerow) - miesiecznie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rynku pojawiła się nowa oferta mianowicie sieć ojca dyrektora zwana "wRodzinie" może ktoś się skusi :lol:

http://www.wrodzinie.com.pl/ aparaty telefoniczne rozbrajają wszytko, ale w końcu kierowane do mocherów więc strategia dobra, no i ma poparcie naszego szanownego kartofla Pana Prezydenta Lecha K.

 

btw. może by zmienić tytuł topicu na jakiś typu: "wszelakie sieci komórkowe"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po wykorzystaniu darmowych minut z abo. ;]

nie ;)

po prostu dzwoniac na ktorys numer z listy tych 5 liczy mi z 2000minut, pozostale polaczenia z abo

od roku mam ta opcje ;]

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie słyszałem o niej ;)

Temat faktycznie można by zmienić - napiszę do admina jakiegoś. Ciągle się zastanawiam, czy przenieść się do Play. Inni operatorzy mają wyższe stawki,

jeśli chodzi o połączenia do Play, promocje nie obejmują tej sieci itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rynku pojawiła się nowa oferta mianowicie sieć ojca dyrektora zwana "wRodzinie" może ktoś się skusi :lol:

http://www.wrodzinie.com.pl/ aparaty telefoniczne rozbrajają wszytko, ale w końcu kierowane do mocherów więc strategia dobra, no i ma poparcie naszego szanownego kartofla Pana Prezydenta Lecha K.

 

btw. może by zmienić tytuł topicu na jakiś typu: "wszelakie sieci komórkowe"

[...]Cechą myPhone 1050 simply jest pomarańczowy przycisk SOS. Znajduje się on na tyle obudowy telefonu. Umożliwia wezwanie pomocy w sytuacji awaryjnej. Po jego naciśnięciu zostaje włączony głośny sygnał alarmowy – jego dźwięk przestraszy napastnika lub wskaże, gdzie dokładnie jest użytkownik telefonu.[...]

:blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink:

 

:ph34r:

 

 

Ceny też są nieziemskie. Fakt, faktem, to dobry biznes i myślę, że niestety się powiedzie i

dużo osób z tych, którzy byli przy 'premierze' nowej sieci zapisze się icon_wink2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę całkowicie zrezygnować z abonamentu Ery, co mam napisać w tym podaniu do rezygnacji, by mi nie przedłużali automatycznie umowy na kolejne 2 lata ?.

Chcę właśnie przejść do Playa z telefonem nokia 6220C, a w Erze akurat nie ma tego fona i ceny połączeń dla stałych klientów są gorsze niż dla nowych w Playu z telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę całkowicie zrezygnować z abonamentu Ery, co mam napisać w tym podaniu do rezygnacji, by mi nie przedłużali automatycznie umowy na kolejne 2 lata ?.

Chcę właśnie przejść do Playa z telefonem nokia 6220C, a w Erze akurat nie ma tego fona i ceny połączeń dla stałych klientów są gorsze niż dla nowych w Playu z telefonem.

Jeśli przenosisz się do Play na abo, to idziesz do Play i oni załatwiają wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Nie przedłużą Ci na kolejne dwa lata tylko po czasie umowy, która obowiązywała przeradza się ona w bezterminową i bez ewentualnych promocji, które miałeś na czas trwania umowy. Jeżeli nie rezygnujesz to oni nadal będą Cię obsługiwać, a jeżeli zrezygnujesz to dopiero wyłączają sim po okresie rozliczeniowym.

Po 2. Rezygnacje się składa w salonie.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Nie przedłużą Ci na kolejne dwa lata tylko po czasie umowy, która obowiązywała przeradza się ona w bezterminową i bez ewentualnych promocji, które miałeś na czas trwania umowy. Jeżeli nie rezygnujesz to oni nadal będą Cię obsługiwać, a jeżeli zrezygnujesz to dopiero wyłączają sim po okresie rozliczeniowym.

Po 2. Rezygnacje się składa w salonie.

1. Dziwne słyszałem, że jak nic nie zrobię, to umowa automatycznie przedłuża się na kolejne 2 lata.

2. Mi babka mówiła, że można ksero rezygnacji wysłać pocztą lub w załączniku emailem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kaeres ma rację. W Erze okres wypowiedzenia to 30 dni, jednak lepiej zrobić to o kilka dni wcześniej. Tym bardziej należy o tym pamiętać, jeśli miałeś abonament na promocyjnych warunkach. Bo wtedy możesz się niemiło zdziwić podwyżką.

2. A mi z kolei w weekend na BOKu mówili, że jeśli jestem już zdecydowany to mogą przyjąć moją dyspozycję nawet przez telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kaeres ma rację. W Erze okres wypowiedzenia to 30 dni, jednak lepiej zrobić to o kilka dni wcześniej. Tym bardziej należy o tym pamiętać, jeśli miałeś abonament na promocyjnych warunkach. Bo wtedy możesz się niemiło zdziwić podwyżką.

jezeli w erze okres wypowiedzenia to 30 dni, to jak sie to stalo, ze wypowiadajac umowe w lipcu starszy musi z nimi siedziec do pazdziernika :x ze sie sam zacytuje

 

Ojciec ma dziwny problem z era... ~2 miesiace temu zlozyl wypowiedzenia na 2 numery (umowy mialy sie zakonczyc 8 sierpnia i 8 wrzesnia). Teraz poszedl do playa zeby przeniesc numery... tam odeslali go do ery, a w erze, zeby przeniesc numer trzeba skladac nowe wypowiedzenie z przeniesieniem numeru :blink: oczywiscie wg nich wiaze sie to z przedluzeniem terminu wypowiedzenia o kolejny miesiac dla kazdej z umow :mur: Moze mi ktos ogarniety powiedziec o co w tym chodzi i jak sie wyrwac od tych naciagaczy? :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Zwróć uwage na zawiłość Twojej sytuacji, wtedy stosuje się najwięcej niezrozumiałych (przynajmniej dla mnie) przepisów. Poza tym uważam, że Ty/Twój ojciec nie jesteście bez winy- należało zacząć od sprawdzenia jak wygląda przeniesienie numeru przed zakończeniem umowy, a nie od wypowiedzenia jej.

Warto brać poprawkę na prawdziwość informacji z infolinii. Teoretycznie tam powinny być jak najbardziej rzetelne, ale już nie jeden raz przekonałem się że potrafią wyjść kompletne bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze nawet wypowiadajac ta umowe zgodnie z procedura, z data 20 lipca, powinna chyba sie zakonczyc 8 wrzesnia, a nie 8 pazdziernika :/ zupelnie nie ogarniam jak oni to licza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni to liczą do pełnego okresu rozliczeniowego. Podpisując umowę nie zaczyna się od razu okres rozliczeniowy, dopiero po paru dniach. Ot taki psikus.

 

EDIT: Znowu błędnie mi naliczyli rachunek. Już chyba trzeci raz i zawsze zwracają później. Ciekawe to jest, zawsze sprawdzam dokładnie, to co mi wysyłają do zapłaty.

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Przez minutę nie mogłem powstrzymać się ze śmiechu :lol2:

Nie wiem z czego się śmiejesz. Co do jakości tych fonów to się nie wypowiadam bo nie znam. Ale sam pomysł na taki wygląd uważam za genialny. Targetem sieci ojca dyrektora są ludzie w podeszłym wieku. Taka osoba ma problemy z obsługą normalnej stacjonarki. Skomplikowany fon 21 wieku plus małe klawisze to gwarancja... upadku przedsięwzięcia. To ma być mobilny telefon do DZWONIENIA i tylko do tego. Wiem że dla młodego pokolenia tylko dzwonienie z komórki to szok :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nie wiesz jaką siłę ma !RRM! :P

To nie była ironia :)

 

Nie wiem z czego się śmiejesz. Co do jakości tych fonów to się nie wypowiadam bo nie znam. Ale sam pomysł na taki wygląd uważam za genialny. Targetem sieci ojca dyrektora są ludzie w podeszłym wieku. Taka osoba ma problemy z obsługą normalnej stacjonarki. Skomplikowany fon 21 wieku plus małe klawisze to gwarancja... upadku przedsięwzięcia. To ma być mobilny telefon do DZWONIENIA i tylko do tego. Wiem że dla młodego pokolenia tylko dzwonienie z komórki to szok :wink:

Śmieję się z wyglądu, bo wygląda to mniej więcej jak zabawka dla dziecka do lat 5 :D Oczywiście, że sieć okaże się ogromnym sukcesem, a te "telefony" będą kamieniem węgielnym budowy tego sukcesu. Nie musisz się wysilać i tłumaczyć, bo target jest oczywisty i telefony są zaprojektowane pod konkretnego odbiorcę i jest to tak oczywiste, że dziesięciolatek to pojmie :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...