Skocz do zawartości
danrok

O sieciach komorkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Zarąbisty ten telefon, wie ktoś ile kosztuje bez simlocka?

Myślisz, że taka maszyna ma simlock? :) Żeby opłacało się go zakładać, muszą istnieć osoby, które będą go chciały ściągnąć :D

Powinieneś o tym wiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lol, 3 stówy? Spodziewałem się, że max 150;] Ale i tak go kupię. Szczerze mówiąc to dawno nie widziałem czegoś tak udanego, i te funkcje obsługiwane suwakami, no piękna rzecz po prostu. Oby tylko był niezawodny i solidny, bo w przeciwnym razie idea się gdzieś gubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

und3r jak to kupisz, to czekam na recenzję (serio). Sam chciałbym taki telefon, ale jak dla mnie ten to kolejny bubel - czas czuwania do 7 dni przy tak ubogiej funkcjonalności to są moim zdaniem jakieś żarty. Podobnie jak cena. Za tyle 100razy wolę 6310i czy motorolę F3.

 

edit: no i oczywiście beka z przycisku SOS :D

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że taka maszyna ma simlock? :) Żeby opłacało się go zakładać, muszą istnieć osoby, które będą go chciały ściągnąć :D

Powinieneś o tym wiedzieć :D

Tak jak mówisz, nie inaczej - wszyscy operatorzy, zakładając simlocki na swoje telefony, biorą przede wszystkim pod uwagę druciarzy z punktów usługowych, którzy owe simlocki ściągają za 20 zł. Ba, można nawet przyjąć śmiałe założenie, że gdyby nie było takich punktów, to operatorzy musieliby zwijać manatki.

Większej bzdury dawno nie czytałem.

und3r jak to kupisz, to czekam na recenzję (serio). Sam chciałbym taki telefon, ale jak dla mnie ten to kolejny bubel - czas czuwania do 7 dni przy tak ubogiej funkcjonalności to są moim zdaniem jakieś żarty. Podobnie jak cena. Za tyle 100razy wolę 6310i czy motorolę F3.

 

edit: no i oczywiście beka z przycisku SOS :D

Motorola F3 ma masę zalet i jedną wadę, która jak dla mnie skreśla ten telefon całkowicie - wyświetlacz segmentowy, coś jak w radiu samochodowym. Co za osioł wymyślił coś takiego, jest potwornie nieczytelne, zwłaszcza dla starszych osób (a to przeca miał być target domyślny). Ale głupi ci Jankesi.

6310i - wiadomo co to i dlaczego takie drogie, ale dla starszej osoby wadą mogą być niewielkie litery (niby można ustawić większe, ale to nadal nie to).

 

und3r - za 300~400 zł masz Nokię 3110c, można ustawić bardzo duże znaki na wyświetlaczu, klawisze też niczego sobie, klasyczny wygląd. Tyle że funkcji trzysta razy za dużo jak na potrzeby przeciętnej babci :>

 

Anegdotka na temat przycisku SOS - w pracy mamy jednego elektryka w wieku, nazwijmy to, utylizacyjnym (55+). Zaproponowaliśmy mu taki telefon, a na pytanie po co ten pomarańczowy guzik z tyłu, ktoś rzucił, że to powiadamia łowców skór :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, nie inaczej - wszyscy operatorzy, zakładając simlocki na swoje telefony, biorą przede wszystkim pod uwagę druciarzy z punktów usługowych, którzy owe simlocki ściągają za 20 zł. Ba, można nawet przyjąć śmiałe założenie, że gdyby nie było takich punktów, to operatorzy musieliby zwijać manatki.

Większej bzdury dawno nie czytałem.

To może uświadomisz mnie po co są simlocki? Nie dość, że naciągasz wnioski, to na dodatek ściąganie simlocka za 20zł to chyba tylko z N3310;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty na poważnie?

A czemu by nie? ;] Skoro operator daje telefon do umowy, jego cena wliczona jest w abonament i równie dobrze

użytkownik mógłby go sprzedać zaraz po wyjściu z salonu, nikogo to nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

A czemu by nie? ;] Skoro operator daje telefon do umowy, jego cena wliczona jest w abonament i równie dobrze

użytkownik mógłby go sprzedać zaraz po wyjściu z salonu, nikogo to nie boli.

I może, ale po zdjęciu simlocka operator umywa ręce od gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange zawsze był 20lat do tyłu ;)

 

Wracając do tematu. Zadzwoniła Kobieta z Ery, czy chce przedłużać umowę. Gdy jej powiedziałem, że to samo dostanę w Play, a

chętnie bym pozostał z Erą, bo już mam trochę stażu i przeważnie przekraczam abonament nawet nie namawiała mnie do pozostania.

Powiedziała tylko do kiedy wymówienie złożyć i tyle. Troska o klienta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, zapomniałem o pseudooperatorze który jak zwykle jest do tyłu.

A simplusem, to rzeczywiście pomyłka - mieli wprowadzić to na początku roku i tego nie zrobili do tej pory. Przepraszam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może uświadomisz mnie po co są simlocki? Nie dość, że naciągasz wnioski, to na dodatek ściąganie simlocka za 20zł to chyba tylko z N3310;)

 

Pozdrawiam.

Na pewno nie po to, by ściągacze simlocków mieli chlebek (twoje założenie, doprawdy dziwne), tylko by chlebek mieli operatorzy. Co potem klient zrobi z telefonem to już naprawdę Dreck kogokolwiek obchodzi, "zajefajne" telefony za złotówkę mają jedynie napędzić interes - i jak widać to działa. A że od niedawna Era i Play nie zakładają blokad, to dobra nasza.

 

Za dużo przebywam w "Motoryzacji" i czasem zapomnę, że nie każdy dyskutant może już legalnie kupić piwo. A przynajmniej takie sprawia wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę z ery na przedłużenie. 100 minut do każdej sieci zamienne na sms, za 30 pln miesięcznie, do tego jakieś badziewne telefony. Najbardziej opłacalne będzie chyba wzięcie noki 3110 classic za 49 i opchnięcie na alledrogo.

 

Na początku chciałem przejść do play'a ale że nie mają tel, który bym chciał - nokia na symbianie do 70 pln (w abo za 25) to odpuszczam sobie.

 

W erze mam 3 telefony, z czego 2 są do przedłużenia na dniach - 4 lata w tej sieci, ten 3 abo rok temu bym przedłużany pierwszy raz. Oferta nawet ujdzie, ale telefony raczej lipne, a szkoda, bo dwa lata temu za zeta dostałem fajnego se k550i, a teraz nie ma nawet nic podobnego w kwocie do 50 pln.

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pogratulowac ;] pol roku temu ta sama oferte ojcu proponowali ;D wychodzi na to, ze dla ~270 zl, ktore dostaniesz za telefon podpisujesz cyrograf na 2 lata... to samo mozesz miec na karte, bez abonamentu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu heyah namawiała mnie na przejście z karty na mixa... najśmieszniejsze jest to że jak zapytałem czy jest opcja bez telefonu to powiedziała babka tak : "yyyyyyy nie ma ale zawsze telefon może Pan podarować jakieś bliskiej osobie" . Padłem :lol:

Żałosne jest to że proponowali mi bodajże n6300 za 200zł przy umowie na 3 lata płacąc 30zł abo /uzupełniania konta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę z ery na przedłużenie. 100 minut do każdej sieci zamienne na sms, za 30 pln miesięcznie, do tego jakieś badziewne telefony. Najbardziej opłacalne będzie chyba wzięcie noki 3110 classic za 49 i opchnięcie na alledrogo.

 

Na początku chciałem przejść do play'a ale że nie mają tel, który bym chciał - nokia na symbianie do 70 pln (w abo za 25) to odpuszczam sobie.

 

W erze mam 3 telefony, z czego 2 są do przedłużenia na dniach - 4 lata w tej sieci, ten 3 abo rok temu bym przedłużany pierwszy raz. Oferta nawet ujdzie, ale telefony raczej lipne, a szkoda, bo dwa lata temu za zeta dostałem fajnego se k550i, a teraz nie ma nawet nic podobnego w kwocie do 50 pln.

to cos slabo, takzde przedluzalem umowe i za 30zl dostalem 190min do wszystkich, tyle ze bez tel.

 

a, i umowa na 12msc przedluzona tylko :)

Edytowane przez gollumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pogratulowac ;] pol roku temu ta sama oferte ojcu proponowali ;D wychodzi na to, ze dla ~270 zl, ktore dostaniesz za telefon podpisujesz cyrograf na 2 lata... to samo mozesz miec na karte, bez abonamentu :mur:

Stereotypy :damage_wall: 30 gr za minutę to dużo? i telefon do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 groszy za minute (a nawet mniej liczac rozne pakiety, bonusy itp) mozna miec w ofercie na karte, a dla telefonu wartego 270 zl nie ma sensu podpisywac umowy na 2 lata... tak swoja droga to po przekroczeniu pakietu, stawka wynosi 59 groszy/min. Imho lepiej sie wykosztowac na telefon i nie byc zwiazanym umowami. Po jakims czasie to powinno procentowac... oferty sie ostatnio bardzo czesto zmieniaja ;]

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ta oferta co dostałem jest prosto od nich, bez negocjacji, więc jeszcze nie wszystko stracone :)

 

Wczoraj dzwonili już do ojca, ale nie miał przy sobie telefonu. Mam nadzieję, że dzisiaj zadzwonią i uda się coś wynegocjować lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dziękuję za nadesłaną korespondencję.Mam przyjemność przedstawić indywidualną ofertę Urodzinową przygotowaną specjalnie dla Pana. Propozycja umożliwi optymalizację kosztów, otrzymanie atrakcyjnych usług oraz wymianę aparatu na nowy.Proponuję jedną z taryf Nowa Era z promocyjnym upustem na abonament przez okres 24 cykli rozliczeniowych dla wybranych zestawów ofert. Zachęcam do zastanowienia się nad wyborem następujących zestawów:*- Nowa Era 40 - 70 minut lub 210 SMS-ów do wszystkich sieci krajowych oraz 30 dodatkowych minut do wszystkich sieci (oprócz Play): łącznie 100 minut miesięcznie w promocyjnej cenie 25,00 zł z VAT - Nowa Era 60 - 120 minut lub 360 SMS-ów do wszystkich sieci krajowych oraz 70 dodatkowych minut do wszystkich sieci (oprócz Play): łącznie 190 minut miesięcznie w promocyjnej cenie 40,00 zł z VAT - Nowa Era 80 - 170 minut lub 510 SMS-ów do wszystkich sieci krajowych oraz 120 dodatkowych minut do wszystkich sieci (oprócz Play): łącznie 290 minut miesięcznie w promocyjnej cenie 60,00 zł z VAT Dzięki ofercie będzie Pan mógł zakupić markowy model aparatu w cenie promocyjnej z załącznika cenowego. Wykaz wszystkich aparatów wraz z cenami promocyjnymi przy poszczególnych taryfach jest dostępny na naszej stronie internetowej pod adresem http://www.era.pl/repositories/era_pl_repo1/documents/ind/cennik_010909_punkt.pdfPo skorzystaniu z oferty, w ciągu 60 dni od daty podpisania Aneksu będzie Pan mógł aktywować poniższe Pakiety usług na warunkach promocyjnych:W taryfach Nowa Era 20, Nowa Era 40 i Nowa Era 60:-Wybrana osoba 200 za 5 zł: 200 minut na połączenia z jednym wybranym numerem Abonenta Era, Użytkownika systemu Tak Tak lub użytkownika sieci stacjonarnych-Weekendy 200 za 5 zł: 200 minut w soboty i niedziele na połączenia do Abonentów Era, Użytkowników systemu Tak Tak i użytkowników sieci stacjonarnychW taryfach Nowa Era 80, Nowa Era 100, Nowa Era 120, Nowa Era 200: -Sieć rodzinna - Grupa 3 osobowa za 5 zł: 2000 minut na połączenia wewnątrz grupy Sieci rodzinnej na każdy numer telefonu -Weekendy 2000 za 10 zł: 2000 minut w soboty i niedziele na połączenia do Abonentów Era, Użytkowników systemu Tak Tak i użytkowników sieci stacjonarnych.Zmiany można dokonać samodzielnie poprzez witrynę www.era.pl (opcja bezpłatna) lub poprzez konsultanta Biura Obsługi Abonenta, 602900 (opcja płatna 5 zł z VAT)W taryfie Nowa Era stawka za minutę połączenia po wykorzystaniu minut z abonamentu to jedyne 0,49 zł z VAT (w taryfach Nowa Era 80, 100, 120, 200) lub 0,59 zł z VAT (w taryfach Nowa Era 20, 40, 60) za minutę połączenia, a koszt SMS-a to 0,20 zł z VAT. Opłaty za połączenia naliczane są za każdą sekundę.Proponuję wygodny sposób realizacji oferty - aneks może zostać dostarczony przez kuriera pod wskazany przez Pana adres, co pozwoli Panu zaoszczędzić cenny czas.Proszę o dokonanie wyboru zestawu promocyjnego i o kontakt z nami pod numerem Biura Obsługi Abonenta 602 900 (opłata za połączenie wg cennika). Nasz konsultant odpowie na Pana pytania i doradzi najbardziej korzystne rozwiązanie.Serdecznie zachęcam do skorzystania z oferty.* Operator zastrzega sobie możliwość zmiany ofert oraz określania puli dostępnych modeli aparatów. Szczegółowe informacje na temat warunków promocji, nowych taryf oraz parametrów aparatów, dostępne w punktach sprzedaży, na stronie internetowej www.era.pl.

Takie coś dostałem, zdecydowałem się na nowa era 40 za 25 pln i do tego dobrałem sobie odpowiednie telefony, jeden zostaje jeden na handel.

 

Ja jestem zadowolony, tym bardziej, że niski abonament i wystarczająca ilość minut dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście oferta niesamowita jak na dzisiejsze standardy.

Czy te dodatkowe minuty do wszystkich są przez cały czas trwania umowy ?

To, że jest niesamowita to sarkazm?

 

Tak, na cały okres trwania umowy, a co lepsze, nowe warunki umowy wchodzą w życie do 48 godzin po podpisaniu aneksu, a nie od daty końca poprzedniego aneksu.

 

PDF z telefonami i cenami

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 minut jest do wszystkich, a tylko 30 oprócz. W play mam 2 znajome osoby, reszta w erze. W play należy doliczyć jeszcze opłatę aktywacyjną i dochodzi całe zamieszanie z przeniesieniem numeru. Mi ta opcja pasuje i z niej skorzystałem. Za te 4 pln wolę sobie kupić litr paliwa np, bo i tak pewnie tych minut nie wykorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...