Skocz do zawartości
danrok

O sieciach komorkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodzilo mi o to, ze w chwili obecnej przeniesienie numeru to pan pikus, wiec w sumie i tak nie wiadomo kto jest w jakiej sieci (po numerze juz nie poznasz) i dlatego wydaje mi sie, ze lepiej jest miec oferte, ktora nie ma zadnego "ale" jesli chodzi o podzial operatorow. Ja tez generalnie staram sie miescic w 30 zetach, inna sprawa, ze sporo pomaga w tym nabijanie minut w momencie, gdy ktos do mnie dzwoni, a to zdaje sie jest tylko w Playu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest niesamowita to sarkazm?

 

Tak, na cały okres trwania umowy, a co lepsze, nowe warunki umowy wchodzą w życie do 48 godzin po podpisaniu aneksu, a nie od daty końca poprzedniego aneksu.

 

PDF z telefonami i cenami

Który raz przedłużasz umowe? Ja przedłużam teraz drugi raz i dostałem taką samą ofertę, ale każda z nich o 5-10zł drożej,np. nowa era 80 za 70zł i dopiero jak zadzwoniłem do działu rezygnacji / sekcji utrzymania klienta to mi zaproponowano to za 60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę podpisywał 2 aneks, czyli miną 4 lata w erze. Mam u nich w sumie 3 abonamenty, z czego dwa się kończą teraz, a trzeci za rok. Najpierw te oferty też miałem droższe interesowała mnie tylko ne 40, a była droższa o 5 pln. Poczytałem na forach i okazało się, że max jaki mogą zrobić, to opuścić właśnie te 5 zeta na abo, a telefony zgodnie z cennikiem. Napisałem meila, że kończy się umowa i zasugerowałem właśnie obniżkę z 30 do 25.

 

@maSTHa212 podział na operatorów jest tylko przy tych dodatkowych 30 minutach, więc całe 70 minut mam do KAŻDEJ sieci. Przeniesienie numeru to co prawda pikuś, ale jednak zostając w danej sieci dłużej tworzy się historia klienta, a to może zaprocentować lepszymi ofertami później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie kupno telefonu bez umowy i starter oplaca sie jedynie w wypadku, kiedy rozmawia sie malo i nieregularnie. przedluzylem umowe w playu na 3! lata. mam abonament 25zl i mam 90 minut do wszystkich. daje to koszt 27 gr za minute i do tego dostalem telefon, ktory sprzedalem z zyskiem 500zl. przez te 3 lata za abo zaplace 900zl minus 500zl za telefon to 400zl. czyli 11zl !!! miesiecznie, 12gr za minute.

ktos mi powie, ze podpisalem cyrograf na 3 lata i jestem uwieziony. ale na takich warunkach to ja z checia bede uwieziony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzilo mi o to, ze w chwili obecnej przeniesienie numeru to pan pikus, wiec w sumie i tak nie wiadomo kto jest w jakiej sieci (po numerze juz nie poznasz)

Tak? To wejdz sobie na p4.pl - tam masz szczegolowe historie rozmow ;D W innych sieciach zapewne jest podobnie ;) A przy abonamencie zawsze przychodza szczegolowe fakturki, wiec najpozniej po miesiacu tez ludzie sie kapna, do kogo maja drozej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tu chodzi o wstępną weryfikację. Myślisz że dzwonisz w obrębie swojej sieci a tu później zonk ^^ bo nie z plusa do plusa tylko z plusa do play ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? To wejdz sobie na p4.pl - tam masz szczegolowe historie rozmow ;D W innych sieciach zapewne jest podobnie ;) A przy abonamencie zawsze przychodza szczegolowe fakturki, wiec najpozniej po miesiacu tez ludzie sie kapna, do kogo maja drozej ;)

I co? Przestana do nich dzwonic? Nie sadze. Poza tym juz widze jak wszyscy dostajacy faktury od razu rzucaja sie na liste bilingową i przeprowadzają analizy polaczen wychodzacych. I nie zgodze sie, ze karta to opcja dla osob dzwoniacych malo i nieregularnie. Przyklad:

 

Play Fresh; doladowanie za 30 zeta. Ta kwota daje 103 minuty rozmow + darmowe smsy przez miesiac (ok, liczba jest ograniczona, ale 1000 smsów wystarczy kazdemu szczególnie, że nie są wymienne z minutami). Tyle dostajemy na defaulcie, bez podzialu na operatorow. Ale. Dochodzi jeszcze jedna opcja - nabijanie minut jesli ktos dzwoni do nas. Biorac to pod uwage i zakladajac, ze dzwonimy tyle samo co i do nas dzwonia (to chyba dość uczciwa średnia, u mnie tak to mnie wiecej jest) to wychodzi 103/2=51,5 minut za free (1 minut extra za 2 minuty przychodzace). Sumujac to wszystko wychodzi defacto, ze za 30 zeta masz 155 minut do wszystkich sieci i smsy za darmo, a to raczej nie jest wielkosc przeznaczona dla kogos kto dzwoni rzadko i nieregularnie.

 

Dla porównania co op-y dają za 30 zeta w abo:

Orange - 50 minut

Plus - ok 60-79 minut

Era - 70 minut

(brałem plus minus z ofert i promocji).

 

Sam byłem od zawsze w abonamencie, ale od kiedy Play wjechał z Freshem to szczerze mówiąc nie wiele się zastanawiałem chociaż do samego operatora miałem bardzo sceptyczne podejście. Obecnie mam numer w Playu + internet w Playu i uwazam, ze nie ma zadnej alternatywy, ktora moglbym obecnie rozwazac. Nie bardzo też jestem w stanie znaleść jakieś większe wady, no może jeden: internet w Play (przynajmniej to co mam) jest dostępny tylko w większych miastach, ale ponieważ jest to zamiennik internetu kablowego to i tak nie mam co narzekać. 2GB za 30 zeta kosi całą konkurencje (era blueconnect daje 300MB, orange 500MB za 40 złotych i plus 1gb za 49 zeta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maSTHa212

+1

Dziś dokonałem migracji numeru z Plusa do Play bo po prostu mam dość tych archaicznych ofert Plusa (era, orange nie lepsze...), z plusa wciach!ili mnie również tym jakie problemy i ogólny burdel wynikły z podpisaniem nowej umowy na mixa i jak zostałem zlany przez dosłownie wszystkich z telecentrum plusa (albo nie nasza to sprawa lub proszę zadzwonić tu i tam...) - a idźcie w CH@@! Moja irytacja siecią plus sięgnęła szczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica, jak dla mnie właścicielem mogły by być nawet dwie krowy. Z całym obrzydzeniem do osoby Tadeusza Rydzyka, stwierdzam, że biznes to biznes, tam już nie ma bezbożnego kapłana, jest Tadziu - biznesmen. Jeśli oferta była by lepsza od Fresha, pewnie bym się nie zastanawiał :wink:

 

Zresztą wRodzinie ma dosyć uczciwą ofertę z tego co widzę. Tanio w sieci, smsy drożej, doładowanie przedłuża ważność konta o 12 miesięcy (czyli zauważcie, że nie naciągają na kolejne doładowania), oferta idealna dla starszych osób. Nawet najtańszy telefon mają w okolicach 100zł. No i słuchacze mogą chyba za friko dzwonić do RM :P

 

Naprawdę nie ma co krzywo patrzeć na tą sieć tylko dlatego, że 'wielebny' maczał w tym biznesie paluchy. Plus napewno jest taki, że wiele starszych osób przestało uważać komórkę za narzędzia szatana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta plus kazdego szmatławca przyjmie..byle zarobic...

I co jest złego w zarabianiu? Robią komuś krzywdę? Jakbyś przyszedł i chciał założyć KwazorFon to też by Cię wysłuchali. Na tym polega biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie z innej beczki: 20. pazdziernika konczy mi sie aneks w Erze. Jeszcze nikt sie do mnie nei odzywal w temacie przedluzenia - to jest normalne?

Mi się kończy 25.10. Zaczęli męczyć wraz z początkiem urodzinowej oferty. Jeśli chodzi o minuty, to rzeczywiście są w stanie zaoferować coś rozsądnego. Tylko problem polega na wykorzystaniu tych dodatkowych minut, tzn. nie są do wszystkich sieci.

Natomiast jedynym sposobem, żeby negocjować ceny telefonów są punkty Era Premia lub wysokie b. wysokie rachunki, jak na klienta indywidualnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tu juz nie chodzi o tresc oferty, tylko o sam fakt propozycji. Zawsze dzwonili z miesiac wczesniej, a teraz cisza...

 

@Santi - nic nie wypowiadalem, bo mam fajny numer, ktory chce sobie zachowac, wiec co najwyzej bede go przenosil do innej sieci. W ogole nic jeszcze formalnie nie robilem w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, może się ktoś orientuje czy jest możliwość zrobienia takiego myku.

 

Można przenieść nr z abonamentu w plus'ie do simplusa i nadać na to abo nowy numer ? Znajoma ma abonament jeszcze przez rok i chciała by go przepisać na kogoś innego, ale równocześnie zachowując numer. Pytanie czy jest takie coś możliwe ?

 

Średnio mam czas biegać do salonu plusa, żeby się dowiedzieć, a na www nic konkretnego nie znalazłem.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przenieść nr z abonamentu w plus'ie do simplusa i nadać na to abo nowy numer ?

Zapytaj w salonie. Nie powinni robić problemu. W ramach każdej taryfy przysługuje zmiana numeru (płatna lub nie). Więc ty po prostu zmieniasz numer w abonamencie i równocześnie przenosisz numer na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mam takie pytanie odnosnie przenoszenia nr do innej sieci, moja dziewczyna niedawno zmienila siec z ery na plusa (ja tez mam plusa) przenoszac stary nr, nie korzystamy z abonamentu tylko z zwyklego simplusa. Od chwili kiedy zmienila siec, smsy od niej dochodza bez "nazwy nadawcy", tzn nr smsa +48xxxxxxxxx nie jest przypisywany przez tel do jej nr xxxxxxxxx przez co sms jest wyswietlany jak od kogos kogo w ogole nie mam w kontaktach. Nie wiem o co tu chodzi ale nigdy nie mialem takiego problemu, a to chyba nie jest zbieg okolicznosci ze zaczelo sie tak dziac po zmianie sieci. Spotkal sie ktos z czyms takim?

 

ps. czy moze chodzic o zmiane SMSC w jej telefonie?

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pod koniec kwietnia konczy mi sie umowa w erze. Dzisiaj z  ciekawosci zadzonilem i sie dopytalem o ta super wyjatkowa tylko dla mnie oferte. I co? I g*&o? Rachunki płace po 80zł, a to co usłyszałem w słychawce to myslalem ze spadne z krzesła. Lepiej wziac nowy abonament w erze niz sobie go wogole przedłużac :D   

 

 

Teraz mam:

- abonament 40 zł , 70 minut / 210 sms

- gratis do abonamentu dostałem 200 minut do jednej osoby

- w trakcie dokupiłem sobie pakiet sms za 5zł (500sms do ery)

- 200 minut na stacjonarne i do ery 15zł 

Łącznie 60zł gdzie bardzo czesto zdazało mi sie ze przekraczalem abonament czasami 120zl czasami 70 srednio wyjdzie ze place 76zł.

 

 

A to co mi zaproponowała era:

- abonament 70zł w tym 170 min / 510sms (nowa osoba w erze dostaje za 65zł 120min)

- w tym gratis 120min do wszystkich (nowa osoba za 65zł dostaje tez 120min)

- dodatkowo zeby miec minuty do jednej osoby MUSZE wykupic za 5zł pakiet 2000minut 

- dodatkowo 5zł za pakiet SMS

Czyli łącznie 80zł. O komórki sie nawet nie pytałem bo tak sie wku(*^łem 

 

Nie bede mówił co dostałem za 50zł...o

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę tak, ale jak mam to nazwac jesli ktos dostaje pewna usługe za darmo a ja mam za to płacić jesli jestem stałym klientem. 

 

Dzwoniłem z ciekawosci do biura obsługi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od roku play'a i za rok przechodze na karte... w dobie doladowania przez internet jest to chyba jedyna sensowna opcja... a do play'a przeszedlem wlasnie z ery... bylem w analogicznej sytuacji (wysokosc rachunkow), 4 lata abo, a wczesniej 3 lata taktak (numer mi sie podoba, wiec nie zmienie ;-) )...

 

jedyny ratunek to zadzwonic i powiedziec, ze sie chce zrezygnowac z uslug i przeniesc numer do konkurencji po zakonczeniu umowy... wtedy masz szanse 50% ze cie przelacza do typow od utrzymania klientow... oni potrafia calkiem na spore ustepstwa pojsc

 

mnie sie nie udalo, moze ty bedziesz mial wiecej szczescia

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema!

 

umowa konczy mi sie za 4 miesiace, ale dzisiaj dostalem takiego smsa:

 

"juz teraz wybierz telefon od 1zl i skorzystaj z promocyjnych uslug! zapraszamy do najblizszego punktu sprzedazy sieci era"

 

czy to znaczy, ze juz teraz moge przejsc na nowa umowe, z nowymi warunkami? do salonu mam kawalek i zawsze nie po drodze. w dodatku znajomi mi mowil, ze tez dostal podobnego sms'a a w salonie okazalo sie cos innego i w rezultacie i tak musial czekac.

 

na stronie ery calkiem ciekawa oferta "prezenty w abonamencie":

 

45zl - 70 minut

 

do wyboru "prezent": 70min ekstra, 200 minut do wybranej osoby, 200 minut w weekendy

 

co miesiac i to przez caly okres umowy

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Orange wprowadziło nowe taryfy - Delfin , Pantera i cośtam - czy ktoś wie czy przedłużając umowę te ich "prezenty na zawsze" się achowuje czy wcale na zawsze nie są???bo takiej informcji na ich stronie za huhu znaleźć nie mogę - a godzinę już chyba szukam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rosnace rachunki za telefon coraz mocniej mnie denerwuja. Chcialbym zmiescic sie w 150 zł brutto miesiecznie, majac przy tym spora ilosc min do wszystkich sieci oraz pakiecik conajmniej 500 mb transferu danych. Oferta interesuje mnie bez telefonu, poniewaz z mojej G1 jestem bardzo zadowolony. Gdybym musial zmienic siec z ERY na inna, musze zachowac swoj obecny numer. W Play jest bardzo interesujaca opcja otrzymywania 1 min za 2 min przychodzace - jesli cos takiego jest takze w innych sieciach, reflektowalbym na to.

 

Mam mozliwosc podpisania umowy na firmę, jednak jesli nie przyniesie to wiekszych korzysci, to bardziej odpowiada mi umowa na osobe prywatna.

 

Ktora siec polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie) mam nietypowy problem i proszę o jak najszybszą pomoc.

Potrzebna mi wiedza na temat sieci/usługi/nazwy która zaoferuje najlepszą ofertę na kartę prepaid na połączenia się z internetem 3G we Francji.

Wymagania:

- 3G

- spory limit

- stabilne łącze

 

Ew. gdzie mogę szukać takiej porady.

Bardzo pilne.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po prostu pójdź do salonu i zapytaj. Ew. jakiś formularz przez WWW.

Wiem, że w Playu pakiety internetowe nie obejmują (tzn. nie obejmowały na dzień, w którym to sprawdzałem :D) połączeń przez roaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...