Skocz do zawartości
danrok

O sieciach komorkowych

Rekomendowane odpowiedzi

a jakbyscie mieli teraz wybierac abonament w ktorejs z sieci, to co byscie wzieli?

 

Bardzo nieprecyzyjne pytanie, no ale jakbym mial brac abonament to play, ale, ze od zawsze preferuje prepaid to play fresh/mbank mobile/gaduair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nieprecyzyjne?

 

pytanie wynika, z tego, ze ostatnio pojawily sie chyba nowe taryfy we wszystkich duzych sieciach oprocz plusa, zrobilo sie troche tloczno. najbardziej zmienily sie na pewno taryfy orange'a. ale ktore sa najlepsze, to trudno mi powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

mieszkam obecnie w UK i za jakiś czas jadę na 2 tygodnie do Polski. Potrzebował będę jakiejś karty pre-paid na ten czas żeby móc z ludźmi się kontaktować. Dzwonić będę tylko do ludzi w PL, mają oni numery w różnych sieciach. Patrzyłem na ofertę PLAY i ona wydaje się najlepsza, co mnie zastanawia; posiadam telefon HTC Dream i przyzwyczaiłem się już że co jakiś czas ściąga mi pocztę, synchronizuję kontakty i mogę przeglądać sobie sieć. PLAY ma niby 12gr/100kb ale jak to jest naliczane, czy każde połączenie to nowa sesja czy jest ona podtrzymywana?Ewentualnie w jakiej innej sieci będę miał pakiet danych na te 2 tygodnie i do tego jeszcze dość tanie połączenia i sms?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, wygląda na to że w Toruniu nie ma z tym problemu ale jak będę już w PL to przejdę się do salonu PLAY i dowiem się na 100%. Swoją drogą, to 100mb za 5zł to super oferta jest. Czy kupując ten pakiet play online dalej będę miał sms za 9gr i minute połączenia za 29gr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rewelacyjnie, widzę że są bezkonkurencyjni także jak tylko przyjadę do Polski to kupię kartę PLAY zwłaszcza że nawet doładowanie za 5zł przedłuża ważność konta na 365dni. Przyda mi się to, bo za rok jak znowu bym przyjechał to będę mógł numer zachować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie przesadzajcie z tym playem. prepaid jak kazda taryfa - bieresz te siec, do ktorej bedziesz najwiecej dzwonil. play ma ten minus, ze w tej chwili od kazdego innego operatora ludzie dzwoniacy do CIebie beda placili wiecej (wyjatkiem sa nowe taryfy abonamentowe w orange, tam minuta do playa kosztuje, tyle co do innych sieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie przesadzajcie z tym playem. prepaid jak kazda taryfa - bieresz te siec, do ktorej bedziesz najwiecej dzwonil. play ma ten minus, ze w tej chwili od kazdego innego operatora ludzie dzwoniacy do CIebie beda placili wiecej (wyjatkiem sa nowe taryfy abonamentowe w orange, tam minuta do playa kosztuje, tyle co do innych sieci).

 

Czy to aby na pewno jest minus Play? Jak dla mnie to jest to ułomność innych operatorów. Zresztą, ja biore tą oferte w której ja moge najtaniej dzwonić, a to że inni będą mieli do mnie drogo? Co z tego? Jak będą mieli ważną sprawe to i tak zadzwonią bez względu na koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Z dziewczyną jesteśmy w play. Ona teraz wyjechała na rodos - mam problem bo wysyłam sms ale nie dochodzi (znaczy raport nie przychodzi ze dostarczono do). Taki sms powinien być dostarczony od razu ? Wcześniej do mnie dzwoniła wiec nie wiem w czym problem ? Czy ona może zablokować smsy przychodzące ? czy to po prostu wyłączony telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play - za 5 zł 100mb, za 10 zł 500mb w normalnym prepaidzie ;)

Ewentualnie Era - za 9 zł niby bez limitu, tylko że pierwsze 100MB jest w full prędkości, a reszta zlimitowana do 16 kilobitów -.-

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tu jest lipa z zasięgiem.

 

Dokładnie.

Ceny które podał Lanc są dostępne na nadajnikach Play'a. W innym przypadku należy mieć pakiet standardowy (taki sam jak w SIMPLUS) 20MB - 5zł, 100MB-10zł, 250MB-20zł, 500MB-35zł. Zasięg na nadajnikach Plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, niedawno (dziś dopiero zauważyłem) Play wprowadził jeszcze pakiety internetowe o większym zasięgu (nadajniki Plusa). Tutaj jest to ładnie podsumowane Pakiety internetowe Play dostępne w całej Polsce - TELEPOLIS.PL

 

Ja aktywowałem dziś 25MB za 5zł, zobaczymy jak to będzie dzialać i na ile starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, niedawno (dziś dopiero zauważyłem) Play wprowadził jeszcze pakiety internetowe o większym zasięgu (nadajniki Plusa). Tutaj jest to ładnie podsumowane Pakiety internetowe Play dostępne w całej Polsce - TELEPOLIS.PL

 

Ja aktywowałem dziś 25MB za 5zł, zobaczymy jak to będzie dzialać i na ile starczy.

 

Wreszcie normalne ceny...

 

Wcześniej mieli pakiet 5mb za 5 zł jeśli mowa o nadajnikach plusa...

 

To teraz czekać, aż reszta operatorów zrobi coś takiego jak Era - 100mb za 9 zł w normalnej prędkości + bez limitu przy 16kb (2kB/s).

 

Chociaż osobiście byłbym skłonny zapłacić nawet te 20 zł za bez limitowy pakiet danych, ale na to jeszcze sobie poczekamy parę lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

kupiłem ostatnio kartę Play Fresh za 30zł którą planuje używać jak będę w Pl. Przywiózł mi ją kolega żebym mógł wcześniej znajomym dać numer itp. Dziś włożyłem tą kartę do telefonu w UK, aktywowałem ją na playmobile i po wejści w zakładkę finanse jest napisane że połączenia wychodzące mogę wykonywać do 28.07.2010(tj. dziś)Nie wykonałem jeszcze żadnego połączenia ani nic, po to kupiłem kartę za 30zł żebym nie musiał jej doładowywać odrazu,a tu w zasadzie odrazu będę musiał doładować.Czy jest to normalne, czy ewentualnie jakiś błąd?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze starter jest wazny dosc krotko.

Doladuj za 5zł i bedziesz mial nr wazny na 365dni.

 

Zamow sobie np. na allegro kod na mejla za 4,70 i po problemie.

Edytowane przez agr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Od kilku lat w Plusie.

Oprocz jednego zamieszania gdzie pani konsultanka wmanewrowala mnie w nowa aktywacje sugerujac ze jest to przedluzenie umowy gdzie pozniej musialem pisac pisma i odkrecac to prawie 3 miesiace to jestem zadowolony. Chociaz czasami przeraza mnie ich oferta abonamentowa przy highendach. Nie dosc ze telefon kosztuje kilkaset zlotych to trzeba jeszcze placic calkiem duzy abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą siecią 4g w playu, zwiększa to w jakiś sposób zasięg gsm czy chodzi tylko o internet? Rozglądam się za jakimś abonamentem i wychodzi mi tylko era, z reszty sieci mam u siebie na wiosce słaby zasięg, czy w playu on się teraz poprawi? Obecnie jestem w plusie i żeby swobodnie pogadać to albo muszę usiąść w jednej pozycji nieruchomo w pokoju albo wychodzić na dwór, z erą takich kłopotów nie ma, mam firmowy i jest spoko. Mój brat ma playa z nokią 6500 slide i też ma lipę z zasięgiem. Hmmm, Play ma najlepszą chyba ofertę, ale co mi po ofercie jak zadzwonić ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nazwe swojej miescowosci, zobacze jakie BTS sa w poblizu.

 

Aha i podaj model telefonu swojego.

 

Łążyn, 20km od Torunia w stronę Warszawy

w tej chwili mam se x10 mini pro, ale czaję się na xperia arc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...