Skocz do zawartości
danrok

O sieciach komorkowych

Rekomendowane odpowiedzi

3.5km od siebie masz nadajniki:

 

Era » GSM900 (36601) Kawęczyn, Dz. Nr 207/3

 

Play » E-GSM900 (TOR0601) UMTS900 (TOR0601) Dobrzejowice, Kawęczyn, Dz. Nr 206/2

 

 

Bez problemu powinieneś łapać sygnał E-GSM900 zasięg stacji 900Mhz to powyżej 10-15km.

 

Nie jestem pewny czy 6500 slide obsługuje e-gsm... Tak wiec najlepiej sprawdzisz umieszczając w swoim telefonie kartę playa. Albo jeśli masz simlocka to pożyć jakiś nowy telefon co obsługuje e-gsm i na nim sprawdź.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, jak teraz jest z Erą? Czy regulaminy będą zmieniane w związku ze zmianą nazwy marki? Czy będzie można zerwać umowę w związku z tym?

 

Przedłużałem umowę z erą 2 tygodnie temu i opcja zerwania, z powodu nieakceptacji nowego regulaminu byłaby mi bardzo na rękę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poradzili sobie bez problemu ze zmianą vatu operatorzy to w przypadku zmiany nazwy tym bardziej bym na taką łatwą możliwość zerwania umowy nie liczył.

 

Zmiana VATU nie wpływała na rozwiązanie umów bo była zależna od czynnika zewnetrznego - zmiana ustawy i przepisów. To zupełnie co innego i nie mozna tego łączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, jak teraz jest z Erą? Czy regulaminy będą zmieniane w związku ze zmianą nazwy marki? Czy będzie można zerwać umowę w związku z tym?

 

Przedłużałem umowę z erą 2 tygodnie temu i opcja zerwania, z powodu nieakceptacji nowego regulaminu byłaby mi bardzo na rękę ;]

 

Czy klienci będą mogli rezygnować z umów z operatorem po zmianie marki?

Umowy zawarte przed zmianą marki, obowiązują Klientów nadal. Po oficjalnym wprowadzeniu marki T-Mobile, Klienci będą zawierać umowy bezpośrednio powiązane już z nową marką i nowymi ofertami. Warto pamiętać, że zmiana nazwy marki nie oznacza dla Klienta zmiany zapisów obowiązującej umowy telekomunikacyjnej, a to oznacza, że Klientowi nie przysługuje prawo wypowiedzenia umowy bez zapłaty kary umownej.

 

Era zmieni się w T-Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie oznacza zmiany umowy? Przecież to jest fundamentalna zmiana, zamiast umowy między "panem xxx a Erą" jest umowa "między panem xxx a T-Mobile", nieprawda?

 

Możesz sobie gdybać na forum ile chcesz ale sztab prawników niemieckiej sieci zadbał o to aby ty i wielu podobnych nie mogliście zerwać umowy przed czasem i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

No jak nie oznacza zmiany umowy? Przecież to jest fundamentalna zmiana, zamiast umowy między "panem xxx a Erą" jest umowa "między panem xxx a T-Mobile", nieprawda?

 

Fundamentalna zmiana jest taka, ze poza zmianą nazwy masz umowe cały czas z tą samą firmą na tych samych warunkach z czego wynika ze umowa się nie zmienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie oznacza zmiany umowy? Przecież to jest fundamentalna zmiana, zamiast umowy między "panem xxx a Erą" jest umowa "między panem xxx a T-Mobile", nieprawda?

 

A nie jest to przypadkiem tak, że umowa przed i po rebrenderingu jest zawarta pomiędzy 'xxx a PTC'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z uzytkownikow ery ma w ostatnich dniach problemy z wysylaniem sms do sieci play? dochodza z kilku minutowym poslizgiem badz nie dochodza w ogole. Przy wysylaniu do innych sieci problem nie wystepuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fundamentalna zmiana jest taka, ze poza zmianą nazwy masz umowe cały czas z tą samą firmą na tych samych warunkach z czego wynika ze umowa się nie zmienia...

 

Otóż to. Nie zmienia się firma, z którą podpisało się umowe tylko jej akcjonariat - wynikiem tego jest inny właściciel na podstawie ilośći posiadanych udziałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co wybrać jeżeli chodzi o prepaid ?

Wymagania to wiadomo tanio ale jeszcze jednym parametrem równie ważnym jest ważność konta przy jakimś skromnym doładowaniu (5zł).

Wiem, że Play ma sporą ważność doładowania ale rozmowy do tej sieci mam 2x droższe niż do pozostałych więc odpada.

Coś z pozostałych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co wybrać jeżeli chodzi o prepaid ?

Wymagania to wiadomo tanio ale jeszcze jednym parametrem równie ważnym jest ważność konta przy jakimś skromnym doładowaniu (5zł).

Wiem, że Play ma sporą ważność doładowania ale rozmowy do tej sieci mam 2x droższe niż do pozostałych więc odpada.

Coś z pozostałych ?

 

GaduAir (dziala na nadajnikach plusa) doładowanie 10zł przedłuża rozmowy wychodzące o 3 miesiące, do tego sporo innych ciekawych promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie o T-mobile i generalnie chyba niewiele się zmienia w stosunku do Ery.

W tym momencie mam Orange Free na kartę. Używam tego głównie do neta, smsów i odbierania rozmów. Rozwiązanie idealne, bo za 50zł mam wszystkiego pod dostatkiem na 3 miesiące (2.5GB transferu za free).

Niestety (albo stety) zacząłem wyjeżdżać do Szwecji. I mój darmowy transfer szlag trafia, a ja muszę płacić krocie za kazde 100kb.

Czy któryś z polskich operatorów oferuje tanie połączenia z netem w roamingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ok. 10 latach w plusie wypowiedziałem umowę w abo na rzecz simplusa. Oczywiście jak tylko informacja do nich o tym dotarła od razu zadzwonili i zaproponowali w najniższym abo 29,90zł, aż 90min :rolleyes:(33gr/min), gdy normalnie dostałbym ich tylko 50. Jakbym miał już brać abo to umowa na 12 mc bez telefonu. W simplusie na dzień dobry mam 29gr/min i pakiet 150MB za 9zł(chociaż obecne 100MB za 5zł spokojnie mi wystarczało) przy czym później tylko pasmo przycinają do 4KB/s. Nie podoba mi się natomiast ważność konta przy doładowaniu za 30zł (30 dni), przy czym za 50zł już lepiej bo 3mc. Teraz nie wiem gdzie lepiej wyjdę, gadam ponad 1h, usługę po minucie za darmo w plusie zaproponowali mi za free, a jako nowy w simplusie będę musiał płacić 2zł/mc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy bo się nie znam i w ogole :-D

 

Jak w głupiej Heyah, jakimś kodem, szybko bez rejestracji etc, wyłaczyć granie na czekanie? U brata w telefonie jest taki ciach!iany(!) -standardowy- dźwięk że się odechciewa do niego dzwonić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMS o treści NIE na numer 80333 - wygooglowane. Sam używam tej usługi (konkretnie w Heyah nazywa się to "Szafa gra"), a zarządzam nią poprzez internet :).

Jakby trik z powyższą wiadomością nie wypalił, polecam takie coś -> Szafa gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...