Skocz do zawartości
nrl

Crysis 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no gra nie jest słaba ,jest dobra ,ma bardzo fajną i miłą grafikę ale dalej jest to C1 ,tyle ,że w NY. Generalnie jak na początek gry to i tak to wszystko fajnie wygląda ,ale ja spodziewałem się fajerwerków ,a tu ich nie ma ,a do tego grafika się dużo nie zmieniła ,a mam klatek między 45 a 60. Szkoda ,że dziś już raczej nie pogram ,bo z chęcią bym ją przetestował i wypowiedział się już bardziej konkretnie! Podkręcę moje karcioszki i zobaczę co i jak ,na pewno powinien pomóc w lepszych ustawieniach Crysis 2 Advanced Graphics Options Application.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak pliki konfiguracyjne pierwszego kryzysa były zmieniane by otrzymać lepszą grafikę? Obraz był zbliżony do rzeczywistego. Mam wrażenie, że wszyscy o tym nagle zapomnieli. Jeśli Cevat "zaspany" Yerli pozwoli zaraz na modyfikację grafiki to gracze pc nagle uznają go za boga. Jeżeli ten silnik ma takie możliwości jak poprzedni plus jeszcze trochę... mam nadzieję, że mają jakiegoś asa w rękawie. W końcu chwalą się, że ten silnik obsłuży konsole następnej generacji.

 

Wierzę, że kryzys nie zawiedzie. Ja sam zawsze miałem fioła na punkcie grafiki ale widzę (już nie pierwszy raz), że trochę przesadzają niektórzy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

[H]ard|OCP - Crysis 2 Pretty Much Sucks a Sloppy...

 

How Crytek doomed Crysis 2's PC version - DasReviews

 

Ogólnie chyba troche przesadzone teksty, choć śmiało można mieć o to pretensje. Powinna to być natywna gra DX11 wymagająca przynajmniej 590-tki do max detali i tyle. Jest jak jest.

 

Inna sprawa że jedynka w DX9 wygląda i działa świetnie, więc można. Dwójka to krok wstecz i tyle. Rozgrywka na filmikach jednak wyglądała ok, oby tak było.

 

 

 

Pare konsolowych faili niestety jest, jak choćby brak ustawień graficznych, brak regulacji jasności i kontrastu (WTF?), czy wszechobecne napisy prosto z konsol, nie mówiąc o aim assist w grze bez patcha, który można było włączyć mając pada i był aktywny także na klawie/myszce.

Brak quick save także porażka.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pierwsza gra na PC bez quick save'a ? Pełno ostatnio takich. Grę już mam. Pokusiłem się o kod i zassałem z EA Store. No i dalej pozostaje przy swoim. Dokładnie oglądałem tekstury przeszedłem spory kawałek. Grafika jest słabsza niż Crysis 1 w Very High na DX 10. I nikt mi nie wmówi, że jest na podobnym poziomie lub lepsza. Jest parę ładnych tekstur. Ładnie wyglądają cienie (wgrałem jakiegoś configa polepszającego). Bardzo dobrze prezentuje się fizyka w grze. To znaczy latające odłamki, wybuchy ety. Kolizja obiektów czyli odbijanie się, opadanie ciał zabitych jest spartolona i wymaga patcha. Dźwięk... Dźwięk w grze IMO też troszkę odstaje od Crysis 1. Zwłaszcza dźwiek broni. Po prostu jakoś dziwnie dla mnie brzmi. Nowy skafander działa inaczej. Jak włączam Armor Mode to nie mam stałego pancerza tylko powoli spada. Bez znaczenia czy ktoś do mnie strzela czy nie. Może i to bez różnicy, ale jakoś tak dziwnie teraz. Wracając do grafiki to ogólnie jak wspominałem jest ładna i przyjemna, więc z tym się już pogodziłem. Gameplay w zasadzie niewiele się różni. Zmieniły się jedynie scenerie. Zamiast dżungli mamy duże miasto do penetracji. No i pojawił się nowy rodzaj obcych. Byłem pewnie, że będą ci sami. Czyli zamrażający wszystko. Dawało to fajny efekt . No ale trudno. W zasadzie na razie żadnej rozpierduchy nie widziałem. To samo co zawsze Czyli rozwal wszystkich i przemieść się do zaznaczonego punktu., Coś tam czasem włącz czy zrób. Na trailerach jednak widziałem znacznie więcej akcji. No ale może później to będzie. Idę sprawdzić tryb MP. Chociaż ten już raczej znam i nie spodobał mi się tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, wszyscy tak trajkocza o grafice i dx11 a co z fabula, ktora miala niby wybic tego sandboxa na wyzszy level wzgledem c1/warhead? :) Pamietam ze jeszcze sie szczycili ze jakis pisarz czy rezyser wspiera ich dzialania na polu fabuly. No bo AI odpalajacym co chwila "autodestrukcje" nie ma co chyba dyskutowac :D

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Chodzi mi raczej o to pier*** i marketingową papkę oraz docinanie PC.

 

W lipcu 2008 w wywiadzie Crytek mówił o 3 milionach sprzedanych wersji pudełkowych Crysisa... a teraz mają cel sprzedać 7 millionów kopii Crysisa 2... z tym, że są aż 3 platformy a nie tylko na jednej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofam to, co napisałem wcześniej. Obejrzałem kilka wywiadów ze "śpiochem" i przeczytałem kilka recenzji. Muszę przyznać, że gameplay nie prezentuje poziomu poprzedniej części i jest dużym krokiem wstecz.

Widać, że zbłądziłem.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba. Nie postarali się zarówno z Gamepla'yem w Single i multiplayer. To znaczy oba tryby dają troszkę fanu, ale nie tyle co Crysis 1. No przynajmniej od połowy. Liczyłem na coś w stylu Warhead właśnie. Czyli sporo akcji i paru dużych kosmitów do ubicia. A tu na razie mamy jakieś strzelanie w NY. Bez jakiegoś konkretnego celu. Gdyby jeszcze to wyglądało na poziomie Crysisa 1 to bym to uznał za benchmark roku. Tak to mamy średnią grę multiplatformową na znanym tytule. Crytek i EA jako wydawca poszli w ślady innych. Jest jeszcze paru co wydają dobre gierki i pewnie jeszcze nie jedna wyjdzie nawet w tym roku, ale k to Crysis 2 się do tej grupy nie zalicza. Cóż to na razie pierwszy tytuł na który czekam i będą pewnie jeszcze inne. Nie koniecznie na PC....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

No ba. Nie postarali się zarówno z Gamepla'yem w Single i multiplayer. To znaczy oba tryby dają troszkę fanu, ale nie tyle co Crysis 1. No przynajmniej od połowy. Liczyłem na coś w stylu Warhead właśnie. Czyli sporo akcji i paru dużych kosmitów do ubicia. A tu na razie mamy jakieś strzelanie w NY. Bez jakiegoś konkretnego celu. Gdyby jeszcze to wyglądało na poziomie Crysisa 1 to bym to uznał za benchmark roku. Tak to mamy średnią grę multiplatformową na znanym tytule. Crytek i EA jako wydawca poszli w ślady innych. Jest jeszcze paru co wydają dobre gierki i pewnie jeszcze nie jedna wyjdzie nawet w tym roku, ale k to Crysis 2 się do tej grupy nie zalicza. Cóż to na razie pierwszy tytuł na który czekam i będą pewnie jeszcze inne. Nie koniecznie na PC....

 

Dla mnie np jako fana Crysisa ta część jest lepsza od jedynki. Co więcej, graficznie też jest ładniejszy, choć cały czas brnąłem w zaparte, że jedynka ładniejsza. Nagrałem ponad 20 minutowy filmik z dubbingiem PL (nawiasem mówiąc miłe rozczarowanie, byłem przeciwny dubbingowaniu gry, ale ten świetnie oddaje jej klimat, więc przy nim zostanę) i powiem, że jak go oglądam, to stwierdzam, że oglądam prawdziwe kino akcji. Wystarczy podnieść sobie poziom tekstur i odpalić grę w zaawansowanym (broń Boże hardcore) i mamy istny najstersztyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie wiem czy Wy macie takie zr... berety czy może dziwny gust, ale ta grafika jest taka beznadziejna. Mogę długo mówić o nienaturalnym świetle, ograniczonych przestrzeniach... Jest taka kupa na ekranie, dobrze, że jest program, który pozwala wyłączyć blur i dać postprocessing na low bo inaczej widoczność mamy na 5m i wszystko jest rozmazane, przez ten post processing. Nawet wrogów nie można kontur rozróżnić od otoczenia bo się wszystko rozmazuje, to jest jakaś masakra. Nie wiem jak Wy możecie z tym grać, naprawdę. Jak się to wszystko wyłączy to już jest zdecydowanie lepiej i widać wtedy "biedę" silnika (być może sam silnik w sobie jest ok, ale z dobrej strony to on się nie pokazuje w c2).

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem godzinę więc nie będę szalał z werdyktem, póki co kilka spostrzeżeń:

 

1. Czy chodzenie "miejskimi korytarzami" będzie do końca gry? W Crysis 1 podobała mi się swoboda, duże poziomy, a nie za rączkę i biegusiem do przodu

2. A.I. ssie czy tylko ja mam takie wrażenie? Oszukanie przeciwników czasami jest żałosno/zabawne

3. Pamiętam jak w dawnych grach nie funkcjonował prawidłowo 'Ragdoll', cóż w Crysis 2 przypomniałem sobie to

4. Czy można ustawić opcje dla każdego elementu graficznego? Próbowałem i poza konsolowym przełączaniem a'la niskie-średnie-wysokie nci nie znalazłem. Tak czy inaczej na hardcore grafika wygląda słabiej niż w jedynce, kalają oczy słabe tekstury (mam nadzieje, że przez złę ustawienie bo nie chce mi się wierzyć, że one są w high), wszystko świeci się ... za mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz narzędzie do tego, bo Crytek olał PC-ta po całości (nie udostępniając tego w grze), Crysis 2 Advanced Graphics Options Application - Steam Users' Forums

Polecam wyłączenie kompletnie blur-a (inaczej lekko ruszacie kamerą i wszystko się rozmazuje, włącznie z bronią którą trzymacie :mur:) i dać postprocessing na Low lub Medium. HDRLevel i BloomLevel na 0, wyłączyć Color Grading i zmienić sobie FOV.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie masz linka do programu dzięki któremu ustawisz poszczególne opcje. Program tworzy plik autoexec.cfg w głównym katalogu gry. Potem możesz sam go edytować i dobierać co się da. Ja zassałem sobie gotowy konfig polepszający nieco cienie, widoczność i redukujący blur.

 

http://rapidshare.com/files/454483172/autoexec.cfg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika wnętrz jest zdecydowanie lepsza w crysise 2 niż w poprzedniku, natomiast wystarczy tylko wyjść na zewnątrz, podejść do drzewa, a okazuje się że jednak crysis 1 ma lepszą grafikę. Uważam też, że grafika jest zbyt cukierkowata, wszystko się świeci, błyszczy (żeby zatrzeć tekstury gorszej rozdzielczości niż w poprzedniku) a blur wali po oczach jakby ktoś malował wszystko pastelami. W dodatku gra stała się o wiele mniej dynamiczna, nie można już zrobić "rozpierduchy" bo nowy skafander jest beznadziejny- podobnie jak jego obsługa. Gra stała się jak dla mnie skradanką, a nie grą akcji jaką był Crysis 1. O multi nie chce mi się rozpisywać, bo chce mi sie płakać gdy znów mam grać w kolejną kalkę call of duty. Gdzie ogromne mapy z crysisa 1? Gdzie wszystkie czołgi, helikoptery?

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos powie jak toto wykozystuje CPU , taki BC2 potrafi mi proca rozgrzac do 65'C Crysis 2 max 56'C

niby 4 rdzenie cos tam robia ale max 50-60% , jak u was ?

 

Graficznie jest i tak ponadprzecietnie , za to A.I skopane , mozna wjechac wozem opancerzonym na jeepa z strzelcem a ten nie zareaguje :) takich niedorubek jest kilka jak narazie

powiem tak ,tragedi niema ale zawiodlem sie na dopracowaniu wersji PC , dla konsol jest 9/10 PC co najwyzej 7/10

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pograłem dłużej ,tak samo jak kolega wyżej stwierdzam ,że gra straciła na dynamice ,obsługa nano kombinezonu jest tragiczna a raczej w ogóle jej nie ma ,bo rzekomo jest jak dasz pancerz to jest on niby też silniejszy ,chrzanić to ja chce nanosiut z 1 ,tam było to rozgraniczone i mogłeś kolesiami rzucać jak ci się podobało ,a tu lipa ,niby go chwyci ,niby rzucisz ale nie ma tej przyjemności. Jak dla mnie straszny model strzelania szczególnie z laserem ,tragedia. Co do audio to czuje się jak bym grał w blaszanym busie ,a nie w NY ,odgłosy strasznie sztuczne i czuje się jak w jakiejś pustej hali a nie w ogromnym mieście. Próbuję robić jakieś fajne dynamiczne akcje ,ale przy tym kombinezonie się nie da ,słabego jumpa ma koleś ,co z tego że kopnie samochód jak za chwile nie może rzucić kolesiem. Grafika mi się podoba ,ale wolę tą z jedynki (a jestem fanem crysisa 1 ,i dużo wymagałem od 2) ,rewolucji nie ma. Za to bardzo mi się podobają przeciwnicy ,to na plus ,ogólnie możliwości duże ale nie wykorzystane bo przy takiej scenerii tak ograniczyć nano to dramat ,tyle budynków ,powywalanych aut ,jakiś rusztowań tu na prawdę można by wykazać się kreatywnością w atakach ,a przez ograniczony nano nie ma takiej opcji bo koleś ledwo skacze ,no chyba ,że podejdziesz do ściany to wtedy łaskawie wskoczy wyżej. Nie twierdzę ,iż gra jest słaba ,gra jest fajna ale ,ale kompletnie zawodzi na tle jedynki ,mam tylko nadzieję że się dalej rozkręci tak jak z FPS ,bo mam cały czas 70+ :D. Ja widzę w tym klimacie naprawę potencjał ,ale jest on nie wykorzystany gra została zamiast przyśpieszona ,to została zwolniona przy takich możliwościach jak pisałem.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz było to wybaczcie:

 

Twórcy Crysis 2 nie pozwolili nabywcom pecetowej wersji gry na zbyt daleko idącą ingerencję w ustawienia. Standardowo przewidziano jedynie możliwość zmiany rozdzielczości i synchronizacji pionowej oraz wyboru jednego z trzech predefiniowanych wariantów jakości grafiki (High, Very High i Extreme).

 

Jeden z zawiedzionych klientów wpadł na pomysł, aby obejść ograniczenia. Korzystając z pakietu narzędzi Visual Studio 2010 stworzył prostą aplikację dającą jednak znacznie większe pole manewru. Crysis 2 Advanced Graphic Options pozwala m.in. zmienić parametry shaderów, fizyki, tekstur, detali, efektów, cieni, post-processingu, anti-aliasingu i filtrowania anizotropowego w grze.

 

Program w krótkim czasie zdobył ogromną popularność i został opisany na łamach serwisu IGN. Szczegóły dotyczące jego najnowszej wersji, oznaczonej numerem 1.5, znajdziecie na blogu autora. Umieszczono tam również linki do serwerów, z których można pobrać Crysis 2 AGO oraz krótką, 6-punktową instrukcję dla użytkowników.

 

The Ramblings of Wasdie

 

Dołączona grafika

 

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

Crysis2AdvancedGraphicsOptions1_5.zip

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dłużej i nie zmieniam zdania, jest jeden wielki żal. Wszystkie lokacje "zamrożone", 0 swobody. Grafika się nie zmieniła, wszystko rozmazane i tragiczne. Oniemiałem jak podszedłem do mostu żeby na morze, czy co tam jest spojrzeć i... Wszystko rozmazane i bitmapa w tle!! O matko, nawet horyzontu nie widać, od 3 metrów bohatera już rozmazane wszystko. Same obiekty to też jakaś pomyłka, mało wielokątów (samochody wyglądają tragicznie), rośliny to często sprite-y zamiast obiektów 3d jak w pierwszej części. Sobie myślę, może fabuła chociaż uratuje i mnie przyciągnie ? I kolejne rozczarowanie. O ile początek jest fajny, Prophet i ta scena z nim tajemnicza, to później wszystko skupia się na kombinezonie, aby jak to w filmach o hacker-ach z USA cytuję "Rozkodować najniższe warstwy kodu nanokombinezonu" :lol: Zadania typu, Gould (ten kto nas prowadzi po sznurku) mówi, "Idę do apartamentu dziewczyny, musisz udać się do mojego laboratorium i zniszczyć serwer bo jest tam ten adres i będziemy mieli przej...ne" :lol: Ludzie... jak to ten pisarz wymyślał ten scenariusz to ja nie mam pytań. Crysis 1 to arcydzieło przy tej szmirze. Samo strzelanie jak już przedmówcy mówili też jest beznadziejne, mało dynamiczne, trzeba cały czas stealth-a używać. Gdzie ta siła nanokombinezou z 1 części ? Tam to tak się można było bawić i rozpierduchę robić.... MAXIMUM DISAPPOINTMENT.

 

@ZATOICHI było dwa posty wyżej, może najpierw zobaczysz chociaż stronę na której walisz posta a nie piszesz z góry "Jeśli było to wybaczcie" ?

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

Sami narzekacze. Największy bezsens to żal na dynamikę, ino tak znacznie lepsza niż w poprzedniczce. BTW - to jedyne forum z całego internetu, gdzie narzeka się na grę w tylu postach :P Zatem opinie z tego można wsadzić .... no wiecie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość malybenek

Co do grafiki to może z łaski swojej pogracie w dx11. Patch wkrótce :>

BTW 1- w czasie napisów końcowych naciśnijcie 5 razy przycisk od strzelania a będziecie mieli mini grę :)

BTW 2- złapał kogoś fotoradar ? :D

BTW 3- zagrajcie w to w 3d a nie powiecie o grafice złego słowa. Co więcej, film Avatar w 3d przy Crysisie 2 w 3D to pokaz zabaweczka :P

Edytowane przez malybenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ,dla mnie 1 od samego początku była rewelacyjna ,przeszedłem ją chyba z 5 razy ,ludzie narzekali głównie na to ,że gra chodziła kiepsko ,trzeba było mieć mocny config. Gram cały czas w C2 i muszę przyznać ,że rozkręca się ,co do kombinezonu to można go ulepszać i co za tym idzie (jak pisałem wyżej ,że nie można wysoko skakać itp to po ulepszeniach jest już git) jest coraz lepszy i coraz lepiej się gra. Goście z cryteka wiedzieli ,iż ich mocną stroną jest zieleń ,i na siłę NY jest usłąny zielenią ,ale bardzo dobrze im to wyszło. Gra się rozkręciła ,gra się lepiej ,przyjemniej ale przeciwnicy dalej na poziomie minusowym ,jedna cześć rześka ,a druga jak by spała. Nie oszukujmy się panowie nie ma co pisać o tym ,że to forum takie ,a tam takie ,tu ludzie narzekają ,a tam nie ,w mojej opinii 120 zł nie leży na ziemi ,trzeba na nie zapracować i mogę oczekiwać od gry fajerwerków ,bo jak bym chciał pograć w przeciętniaka to kupię jakiegoś FPS za 60zł a nie nowego Crysisa za 120 ,do tego panowie brak dx11 ,nie wypuszczamy gry w pełni sprawnej , ja jako konsument oczekuję finalnego produktu a nie "masz pan nowego crysisa 2 w dx9 i się pan ciesz ,a na dx11 czekaj sobie" ,trosze kpina i brak szacunku. Co nie zmienia faktu ,im dalej gram ty gra mi się bardziej podoba ,akcja w porcie bardzo fajna ,podobna do tej z C1 ,tylko ze środkowego domku przeciwnicy wylatują jak by się respawnowali :D Jeszcze jedna bardzo ważna kwestia ,na ile czasu rozrywki nam przyniesie ten crysis ,bo jak po 4h grania będzie napis "The End" to słabo. Ogólnie przejdzmy całą grę i potem dodajmy wypowiedzi ,ciesze się że gra na dzień dzisiejszy chodzi bardzo dobrze ,nawet na chwile się nie zatnie ,ale fakt to dx9.

 

BTW. Mnie już kilka razy :D ,a nawet miałem karabin który pionowo kręcił się w koło :D

 

 

A tak po za tym to bawmy się :

 

Edytowane przez Bartass13
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z inne beczki. moze ktos sprawdzic na oryginale jak jest zapisany w rejestrze klucz Crysisa2 ? poprostu jak kopiuj-wklej czy moze bez kresek czy jest zakodowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa.. a niewidzialne ściany, przenikanie przez tekstury i murek 40cm na który nie można wskoczyć to standard w fps ?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac teraz taka Norma zeby takie babole przeszly Beta Testy

Ogolnie gracze mieli ogromne oczekiwania i slusznie zreszta , bo ta firma mogla zrobic Crysisa 2 prawie idealnego

tylko ze tworzac gre na kilka platform widac nie bylo komu tego dopilnowac :/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...