Skocz do zawartości
nrl

Crysis 2

Rekomendowane odpowiedzi

Powtarzam na Techpowerup są źle podane wielkości plików. Odpowiednio tekstury = 1.7 GB, a patch DX 11 = 565 mb. Także wcale nie tak dużo. Paczki raczej na pewno są prawidłowe, bo da się odpalić insalkę bez żadnego błędu. Co prawda nie da się ich zainstalować, bo nie ma jeszcze patcha 1.9. Prawidłowa instalacja ma ponoć wyglądać tak że najpierw instalujemy oczywiście patcha 1.9, tekstury i na to dopiero patch DX 11. Osobiście nie liczę na jakiś skok graficzny, ale kto wie. Za to można się spodziewać skoku wymagań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle ogólnie nie wygląda. Tylko pewna część (większa) tekstur psuje nieco odbiór. Mamy dość dobre oświetlenie. Modele i kolorową grafikę. Ale przydały by się lepsze tekstury. Zresztą las w Crysis 1 robił większe wrażenie i był większy realizmowi niż betonowa dżungla. To już wiemy. Jak patch da znaczne poprawy to dobrze. Ukończę grę, a raczej zacznę od nowa (byłem w połowie) i tyle. Grywalnie i tak gra mnie nie przekona.

 

p.s. czekam cierpliwie na patch 1.9.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Można regulować wszystkie ustawienia? Czy trzeba czekać na aktualizacje programików do tego?

 

Bo jakby wyłączyć SSAO, DoF-y i inne zjadacze FPS to pewnie bedzie można pograć, max detale to raczej do popatrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co mnie obchodzi ułamek procenta z kompami za 10k? Mnie interesuje granie na moim kompie, a na nim max detale na pewno nie będą płynne, dlatego pytam o możliwość konfiguracji i wyłączenia efektów które nic nie dają a zjadają połowę FPS każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poinstalowałem te nowe patche oraz tekstury i muszę powiedzieć, że gra nabrała niesamowitego wyglądu. Póki co zacząłem jeszcze raz, więc moje wrażenia tylko z początku kampanii. Widać różnicę w oświetleniu, a tekstury nareszcie wyglądają jak powinny. Wszystkie te bajery można uruchomić z poziomu menu gry tzn. dx11, tekstury i pozostałe rzeczy. W stosunku do pierwowzoru jest po prostu więcej opcji w ustawieniach. Nawet da się to zrobić na pauzie podczas gry. Na mojej 470 sc+ lekko wykręconej idzie bez żadnych problemów płynnie grac. Jedynie co odczułem to chyba dłuższe wczytywanie poziomów, ale to chyba kwestia kilku sekund.

Jest dobrze. Szkoda tylko, że nie było tak w dniu premiery....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasysam, zobaczę jak u mnie działa i zdam relacje :D

 

EDIT > A wiec odpaliłem i gra ma teraz dodane opcje zaawansowane graficzne gdzie można regulować wszystko.

 

Ustawiłem wszystkiego na Ultra, rozdzielczość 1680x1050 gra wygląda fenomenalnie, nareszcie jak na Crysis przystało, najbardziej podobają mi się świetne efekty wody i wysokiej rozdzielczości tekstury. Jeżeli chodzi o wydajność to przy zadymach a przejrzałem kilak etapów -> minimalnie raz chrupnęło mi 28FPS a przeciętnie na ostrych walkach waha się od 30-45(zaznaczam że wszystko jest na ultra wraz z AA!)

 

Z tego co wypatrzyłem najbardziej spowalnia wg mnie efekt wody bo jak już po walce gdzie jest pusto - wywalimy magazynek w kałuże to fps spadnie do 22 na chwile kiedy strzelamy! po czym jak przestaniemy i wraca do normy!

 

To tyle jutro sprawdzę jak z wydajnością w rozdzielczości full hd na tv.

 

Ale już teraz widać że jeżeli ktoś posiada mocny procesor(mnie mój już ogranicza)typu i7 2600@4,5 i do tego GTX 580 to jestem przekonany, ze na 100% pogra płynnie - pewnie stale powyżej 40fps.

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd
Jak benchmark sie pokrywa z tym co jest w grze, to wszystko jasne. Na szczęście gość od konfiguratora już napisał że aktualizuje.

 

Brak stałych 60 FPS na karcie typu GTX 580 raczej rozczarowuje. Jak ktoś ma grać w tą gre w 3D, jak nawet na 590 jest kiepsko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, bez konfiguratora znowu nie wiadomo co jest włączone :P U mnie na GTX 470 w 1680x1050 fpsy spadły z 55 do 30 na początku drugiego aktu (gdzie podnosimy pistolet). Co dziwne te 30 klatek trzyma stałe jakby vsync był włączony, a nie jest... Tak czy siak czuć mułowatość sterowania, gra się mniej przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się ten cały "ultra" próbuje dopchać na siłę do gry, która natywnie nie posiadała obsługi dx11.

Zresztą efekty efektami, gra jest przeciętna i nawet te "eye candies" tego nie zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ogólna żadna z nowych gier nie podchodzi, po prostu to co było kiedyś a to co jest teraz to niebo a ziemia, ale nie chcę wchodzić w większy offtop. :]

 

W ogóle zauważyliście, że część obiektów jak beczki, stoły itp. zniknęła po przestawieniu na te ultra tekstury ? Czyli to nie jest tylko pack na podwyższenie jakości ale jakieś kompletne przemodelowanie. :]

Edytowane przez ath
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo i w jakiej grze. Np kiedy ostro ciąłem w Q3 to zauważałem różnice w płynności do ok. 80fps, powyżej już nie, a i tak trzeba było grać w 125fps, żeby robic niektóre tricki. Natomiast do relaksacyjnego grania w jakieś FPPy singlowe zadowalam się już ok 40fps.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jezeli nie widac ZNACZNEJ ROZNICY to po co przeplacac - czyli rezygnowac z 30fpsów na rzecz lekko wklęślejszych ścian czy bardziej wzburzonej wody :)

Co by z tym crisisem nie zrobili to i tak nie ma podejscia do crysisa 1 + extreme immersive mod - gram od wczoraj i wciąż nie moge wyjść z podziwu - c2 poszedł w odstawkę - król fotorealizmu i stresowania konfigu jest tylko jeden :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...