Skocz do zawartości
GooDie

Vista 64bit - Dobry Wybór Czy Nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainstalowałem na swoim komputerze vistę 64-bitową - czy to dobrze czy nie? Ponieważ słyszałem, że programy 32-bitowe będą wolniej chodziły, tak samo jak i gry :sad:. Właśnie dlatego też programów jak i gier za dużo nie ma na 64bitowy system... Może lepiej było by zainstalować viste 32bitową lub Windowsa XP, ale z jednej strony nie wiem czy mi się teraz opłacą wszystko usuwać jak zainstalowałem już dość sporo rzeczy <_<.

 

Moj komputer to:

 

Phenom x3 720

Ram 2GB jak na razie (będę dokupywał jeszcze 1x2GB)

Asrock 780GXH

Palit HD4850 DDR5

Western Digital 500GB

Edytowane przez GooDie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam - spadek jak jest to nie taki by to rzucalo sie w oczy a jako ze bawie sie virtualboxem to 8 giga przydaje sie jak nigdy - i nie tylko do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehem. A co inni o tym sądzą?

Może zainstaluj windows 98 - ten to dopiero Ci będzie chodził x-P

 

A tak serio ... zostaw tę Vistę X64 - na dłuższą metę lepiej wykorzystasz sprzęt (obsłuży ponad 3,25 GB RAM, lepiej skaluje obiekty GUI, łatwiej zarządza się kolorem (profile barw - choć nadal nie profiluje GUI ... może w win7), nie wykluczone że pojawią się wreszcie 64 bitowe gry). XP jest trochę zacofany.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do GTA4 to chodzi OK po za jednym, jeżeli chodzę normalnie gościem nic się nie ścina, ale kiedy jeżdżę samochodem to mam nie kiedy naprawdę niezłe przycinki... Czy to jest spowodowane małą ilością ramu, którego mam tylko 2 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do GTA4 to chodzi OK po za jednym, jeżeli chodzę normalnie gościem nic się nie ścina, ale kiedy jeżdżę samochodem to mam nie kiedy naprawdę niezłe przycinki... Czy to jest spowodowane małą ilością ramu, którego mam tylko 2 GB?

Bardzo prawdopodobnie. Jeszcze 2 miesiące temu miałem 2GB i faktycznie gra ciągle coś doczytywała podczas jazdy. A przy zmianie na 2x2GB juz tego nie ma. Więc wnioski wyciągnij sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam x64 i nie narzekam a wrecz przeciwnie - lepiej mi sie pracuje niz na xp

Ale 2gb ramu to minimum do jako-takiej pracy na viscie (wiem bo mam tyle), na 4gb bedzie przyjemniej dzialac (tez wiem bo chwile mialem;P)

O tym ze na 2 rdzeniach tez duzo lepiej vista dziala chyba nie musze wspominac bo widze ze masz x3 ;)

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę 64bit od dłuższego czasu. Żadnych problemów, przy 4Gb RAM chodzi w moim subiektywnym odczuciu dużo lepiej od 32bit, a już na pewno do XP.

ja mialem taki problemik z vista x64 ze strasznie dlugo sie ladowala, nie wiem czemu (tzn ten ekran zapraszamy), ale to bylo niewiele po premierze i sporo rzeczy sie jeszcze sypalo wtedy, moze po sp1/sp2 sie cos zmienilo, zmienilo?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wielkie za pomoc! Alvin ja mam SP1 i nie ładuje się długo ;]

a to sobie musze postawic z ciekawosci i zobaczyc co sie zmienilo ;)

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z XP'ka na Viste x64 początkowo byłem trochę sceptyczny, właśnie z powodu tego co mówili inni. Jednak po czasie przekonałem się, że nie zawsze warto "innych" słuchać ;). Jak dla mnie gry zaczęły chodzić trochę szybciej, ogólnie lepiej się na tym systemie pracuje. No i do tego nie grymasi przy więcej jak 3,25GB RAM jak to napisali wyżej ;).

Co do problemów programami to owszem zdarzają się, jednak nie jest to na tyle uciążliwe zjawisko żeby sie krzywić :D. Do tej pory nie uruchomiłem na tym OS'ie "Fable Lost Chapters" no i z "FarCry 2" miałem problemy (jednak w przypadku FC pacz naprawiał problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...