Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Left4dead 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Nic tak nie ożywia akcji jak trup, a najlepiej cała horda cuchnących, ociekających osoczem zombie Paradoks? Niekoniecznie, o czym doskonale wiedzą wielbiciele kina grozy klasy „B”. Do historii przeszło już ”Night of The Living Death” i produkcji spod znaku rozkładających się ciał spragnionych ludzkiego mięsa systematycznie przybywa. Chodząca śmierć jest zresztą powszechnie oklepanym motywem, nieustannie wzbudzającym lęk oraz zainteresowanie gawiedzi. Wychowani w wierze, iż życie pozagrobowe winno mieć wymiar duchowy z trudem przyswajamy myśl, że zwłoki zamiast spokojnie spoczywać w mogile byłyby skłonne polować na ludzi... Ponury scenariusz, nieprawdaż? Temat równie dobry na film, co obrzydliwą w pozytywnym tego słowa znaczeniu, grę z gatunku First Person Shooter. Taki jest właśnie sequel głośnego Left 4 Dead, który kilkanaście miesięcy temu zjednoczył maniaków survival horroru z mocnym akcentem na pacyfikację „sztywniaków”. Tym razem ocaleni stają przed jeszcze trudniejszymi wyzwaniami, chociaż ponowna wizyta w świecie opanowanym przez zainfekowanych nie wywołuje już podobnej ekscytacji, co część pierwsza... czyżby umarli zaczęli powoli gnić?<p>

Autor: Sebastian „Caleb” Oktaba</p>

<p>ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI</p>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recka. Odnośnie L4D2 mam bardzo mieszane uczucia, mnie ta część nie kręci, brakuje mi klimatu z jedynki a mapy są jakieś takie nudne. Akcja w środku dnia miała być urozmaiceniem a zabiła klimat, mieli zrobić dynamicznie zmieniającą się pogodę i ? w ostatecznej wersji zrezygnowali z tego. Fakt że wszystkiego jest więcej w dwójce ale do mnie ta gra nie dociera [; W L4D1 rozegrałem 195h, a w L4D2 którego mam od 2 msc grałem niecałe 15h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki.

Wg mnie 2 jest ZDECYDOWANIE lepsza od 1. Wcale nie czuję zabicia klimatu. Wręcz przeciwnie, grając na "realizmie" można się bardziej wczuć w "ocalonych". Bo jaki idiota chciałby przedrzeć się przez hordy zombie/zarażonych do punktu ewakuacyjnego w nocy?

Mapy są dużo lepsze, większość pomysłów twórców na plus. Chociażby w kontrze, w momentach gdzie trzeba sobie "otworzyć" jakieś przejście nie można się już bezmyślnie skampić w jednym małym pokoiku, tylko ZWYKLE trzeba się troche bardziej wykazać. To właśnie w 1 mapy były nudne, bez pomysłu.

Jedyna przewaga 1 nad 2 jest taka, że pierwsza część bardziej nadaje się do gry klanowej. Ale jeśli ktoś gra 4 fun, to dwójka jest dużo, dużo lepsza.

Ale jak pisałem wcześniej - co kto lubi.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, zle sie dzieje, pare razy juz probowalem podchodzic do realism na 1 kampanii ... efekt? Nawet na najwiekszym kacu nigdy jeszcze w zyciu bieg z kokakola ze sklepu nie byl tak trudny. Glowy lataja, z glosnikow wydobywaja sie miliony niecenzuralnych slow odnoszacych sie do stanu zdrowia kompanow. W pewnym momencie zostaje sam, biegne, jeszcze pare schodkow, ostatnia prosta nagle jak nie pierd*^*& czardzer ... fail, odjechalem od biurka dobre 50cm, podkladka w 3/4 czesci zwisa z biurka, palce powyginane, klawiatura obrocona o 45st. ... Panowie co sie dzieje, co sie dzieje ...

 

Jesli mialby ktos ochote poginac w dobrej atmosferze na realism badz innych trybach prosze o kontakt : steam nick - yooguruto

 

dozobaczenia na serverach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przykroscią stwierdzam ze nie ma z kim grać. natomiast z serwerow porobiono star warsy. jest w cholere dobry map z ratingiem 80+ do obu czesci gry a nikt kur w to nie gra. nie wiem co jest grane.

 

co do trybu realizm to -stay together or die alone. a juz na expercie to naprawde niewyobrazam sobie gry

 

@alcen grales na multi czy SP? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w ogole to mozecie odpalic gre? ja otrzymuje error, ze instalacja nie zostala ukonczona (42) ocb? nadmienie ze sciagnalem ponownie gre w celu ponownego grania a tu takie rzeczy. weryfikowalem pliki gry i wszystko ok :/

 

Po zrobieniu integralności plików miałem też taki błąd. Po którymś restarcie windowsa (wgrywałem nowe stery do grafy) nagle przestał wyskakiwać ten błąd, ale zawieszanie się od razu po odpaleniu nie ustąpiło. W ogóle czytając forum steam można się załamać ile os. ma problemy z tą grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziala. po restarcie i innych bledach o_O swoja droga znalazlem na supporcie:

 

Left 4 Dead 2 Known Issue

 

There is a known issue preventing Left 4 Dead 2 from launching. We are aware of the issue and actively working on a fix. If you are unable to launch L4D2, please wait patiently and refrain from submitting Support Tickets regarding the issue.

 

myslalem, ze to dotyczy mnie. naszczescie samo przeszlo.

 

@ath. ja ten blad mialem przed zrobieniem integralnosci. 

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo rad znajomych abym omijał L4D2 szerokim łukiem zakupiłem grę za parę euro na steamowej przecenie. Pograłem i muszę potwierdzić to co stwierdzili moi wszyscy znajomi. Po L4D1 pozostał niesmak, brak klimatu oraz innowacyjności. W międzyczasie do Killing Floora wyszedł kolejny update z nowymi mapami, osprzętem oraz featuresami i odstawił L4D w kąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka mi już odpaliła, coś tam się ściągnęło jeszcze i poszło. Pograłem kilka mapek i muszę powiedzieć, że bez rewelacji, taki serious sam, walisz na chama ile wlezie. Już przy alien swarm (darmowa gra) się lepiej bawiłem jeśli chodzi o gry z coop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem ze znajomymi i kupa śmiechu była na voice chat, ale mnie ta gra nie przekonała, taka bezmózga napierdzielanka, może i relaksująca dla kogoś, ale ja potrzebuje czegoś bardziej ambitnego. :]

 

Mam te same doświadczenie oraz odczucia dot. L4D. Jak pisałem wyżej L4D powędrował w kąt ponownie na rzecz Killing Floora. Już drugi dzień się zastanawiamy nad taktykami oraz sposobami przetrwania suicide'a na nowych mapach w Killing Floorze (nie mówiąc o customowych których są setki) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L4D1 uważam za znacznie ciekawszą część, mroczniejsza, nie tak cukierkowata jak L4D2, poza tym dobrze pamiętam jakiego banana na twarzy miałem odpalając pierwszy raz COP/Versus. Gra pochłonęła mnie na wiele tygodni. A Killing Floor ? całkiem fajne ale nie mam pojęcia jak można to porównywać do L4D ? Przecież tam to już całkiem gramy ciągle tym samym schematem, poza tym tylko przeciwko botom, oraz gra nie posiada fabuły. Tak więc w czym lepszy jest KF od L4D?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L4D1 uważam za znacznie ciekawszą część, mroczniejsza, nie tak cukierkowata jak L4D2, poza tym dobrze pamiętam jakiego banana na twarzy miałem odpalając pierwszy raz COP/Versus. Gra pochłonęła mnie na wiele tygodni. A Killing Floor ? całkiem fajne ale nie mam pojęcia jak można to porównywać do L4D ? Przecież tam to już całkiem gramy ciągle tym samym schematem, poza tym tylko przeciwko botom, oraz gra nie posiada fabuły. Tak więc w czym lepszy jest KF od L4D?

 

Yep klimat L4D1 był ok.

 

KF - gra jest trudniejsza. Jest recoil, łatwiej zginąć, występuje wątek ekonomiczny oraz postać ma możliwość rozwoju. Bronie oraz klasy różnią się od siebie wymagając różnych stylów gry. Walka z końcowym bossem patriachem to nie lada wyzwanie na suicide. Nigdy nie ma 100% pewności że obecna miejscówka, taktyka, zestaw perków/postaci czy broni będzie wystarczający aby wygrać. Ze znajomymi często zdarzało się do 3 lub 4 w nocy siedzieć nad jakąś mapą i próbować przejść suicide'a ma różne sposoby :). Do tego niezliczona liczba map customowych, modów i innych dodatków przedłuża czas żywotności gry. Ostatnio widziałem, moda który wprowadza pojazdy do gry czy nawet czołg :D.

 

Gra nie posiada fabuły (SP) ponieważ jest to Multiplayer only survival horror, tytuł nastawiony na współpracę, cooperacje z przyjaciółki oraz główkowaniem nad wygraną. Aczkolwiek z historii postaci oraz opisów map możemy się wiele dowiedzieć.

 

L4D jest dobry jako strzelanka, aby wejść rozwalić parę zombich i przejść kampanie. KF wymaga kombinowania, uczenia się map, klas, broni itp. Osobiście, gdy prawie wszystkie kampanie z L4D razem ze znajomymi ukończyliśmy za pierwszym razem z marszu (chyba na najtrudniejszym poziomie trudności), tak w KF poziom normal stanowił wyzwanie.

Edytowane przez Apos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mnie dziwi kompletny brak ludzi grajacych w kampanie/mapy robione przez graczy. przeciez jest tego mutlum z ocenami powyzej 90. chyba ze wyszukiwarka oszukuje o_O

 

w l4d sytuacja jest troche lepsza. nie dziwie sie ze gra sie nudzi skoro wszyscy graja tylko w stockowe mapy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L4D jest dobry jako strzelanka, aby wejść rozwalić parę zombich i przejść kampanie. KF wymaga kombinowania, uczenia się map, klas, broni itp. Osobiście, gdy prawie wszystkie kampanie z L4D razem ze znajomymi ukończyliśmy za pierwszym razem z marszu (chyba na najtrudniejszym poziomie trudności), tak w KF poziom normal stanowił wyzwanie.

 

kampania w l4d jest dobra na jeden raz ;) to spacerek po parku w porownaniu do trybu versus przeciwko dobrym przeciwnikom i imho nie mozna tego porownywac do grania z botami... tam poziom stanowil wyzwanie, a przeciwko dobremu zespolowi sciane nie do przeskoczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakas aktywna grupa na steam, Polakow grajacych w L4d2? Czasem mam ochote sie z kims zgadac na TSie i zagrac cos na szybko, a na FFA to gra po pros tu jest slaba.Jesli tak to bardzo prosze o dodanie: yooguruto, pozdrawiam

 

Z checia sprawdzilbym tez tryb versus realism w jakims doborowym towarzystwie! ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...