Skocz do zawartości
pci

Parę Pytań O Chłodnice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponieważ nie mam możliwości cięcia budy, najbardziej by mi pasowała mała chodniczka.

1. Jak z wydajnością takiej chłodnicy.

Myślę nad tą

http://www.cooling.pl/feser-xchanger-singl...ukt,550747.html

2. Jeśli bym miał 1 taką (docelowo pewnie ze 2) to jakich temp się mogę spodziewać po podpięciu do niej : 4850 + PII x4 ?? tak orientacyjnie

3. Czy jest sens dopłacać do sporo grubszej chłodnicy (bardzo przekłada się to na wydajność )

te są sporo tańsze i cieńsze :/

http://www.cooling.pl/black-water-ultimate...odukt,1815.html

http://www.cooling.pl/black-water-advanced...odukt,1818.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec P182, trochę szukałem w necie galerii WC z tą obudową i głównie mają takie małe chłodnice, większe wiążą się z cięciem albo chłodnicą poza budą a te dwie opcie odpadają.

Jest w sumie opcia sprzedania obudowy i kupienia jakiejś z miejscem na 2x120 lub 3x120 chłodnice na górze, ale pewnie się to będzie wiązać z dopłata :/ czego chciałbym uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jak inni przerabiają Anetka P182 to zazwyczaj wszyscy walą chłodnice na dno bokiem lub leżąc oczywiście 2x120 ja osobiście wyciąłbym otwór w spodzie i spróbował położyć chłodnice dając jej miejsce na obieg powietrza. W prawie każdej obudowie potrzebne są przeróbki, niektóre mega obudowy mają taką możliwość montarzu chłodnicy 2x120 ale z 3x120 mogą bywać problemy. Pewnie szkoda ci trochę niszczyć obudowy za niemałe pieniądze ale warto się zastanowić czy warto dopłacać kolejne setki chyba że lubisz wielkie szafki i stać cię na to i do tego zainwestować w porządną chłodnice 3x120. Sam się przymierzam do zakupu Antec Performance One Mini P180 gdzie wepchnięcie chłodnicy wiąże się z wielogodzinnym przerabianiem i cięciem ale po prostu lubię małe skrzynki.

Edytowane przez Ponczyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym iż w najbliższym czasie cięcie odpada, a wymiany budy pragnę uniknąć. Więc jak taka jedna 120dziesta będzie się spisywać ?? i jak wpływ ma jej grubość, warto brać najgrubszą czy cieńsza i zaoszczędzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna opcja nie jest dobra odradzam kupowanie 120x1 szczegulnie tych grubych ( FESER)

po pierwsze cena :/ za ta kase mugł bys kupić jakąś cienka 120x3 która dawała by sobie rade

po drugie z chłodnicą 120x1 będziesz miał WC z tempami zbliżonymi do AC ( a chyba nie o to chodzi)

 

Więc chyba warto wyciąc w budzie ten kawałek blachy i zamontować większą chłodnice

(swoją drogą buda bardzo fajna ale jak sie ją potraktuje z pomysłem) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...