Skocz do zawartości
Grucela

Dysk Zewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje zewnetrznego dysku mysle ze minimum 500 GB.

 

Bedzie mi sluzyl jako magazyn danych (glownie zdjecia, filmy, muzyka, dokumenty),

bede z niego kozystal praktycznie tak czesto jak wlaczony bedzie komputer, takze zalezy mi na ciszy,

zalezy mi rowniez na bezawaryjnosci (dane beda dla mnie cenne)

 

Chce go podlaczyc do laptopa (hp nx7400), niestety nie mam esata, wiec po przegladnieciu paru testow - mysle nad firewire 400.

I tu pierwsze pytanie czy zobacze roznice usb vs fw400.

 

Myslalem nad takimi rozwiazaniami:

- WD My Book Home 500GB

- Seagate FreeAgent

- Welland ME-740T + WD GP /ewentualnie inny cichy dysk 3,5"/

 

Chcialbym was zatem prosic o rade, ceny sa zblizone wiec o wyborze bedzie decydowac glownie efektywnosc.

Prosilbym o wypowiedz szczegolnie posiadaczy ktorejs z wyzej wymienionych konfiguracji.

Jezeli ktos ma jakis lepszy pomysl na rozwiazanie mojego problemu, bardzo prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby usb pozwala na transfery ~30MB/s a firewire (400 bo pewnie w lapku niemasz 800) na ~50MB/s, ale z testow co widzialem to na firewire jest pare MB szybciej zaledwie (29 vs 33 np) i to zarowno przy zapisie jak i odczycie. Nie widze sensu pakowac sie w firewire.

PCMCIA esata do lapka

+ obudowa zewnetrzna z eSata + dysk 2.5 cala zeby bylo cicho lub WD10EADS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...