Skocz do zawartości
ispep

Taktowanie Msi Kt3 Ultra 2 Ms-6380e - Athlon Xp 1800+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was mam płytę główna MSI KT3 ULTRA 2 ms-6380E i procesor Athlon XP Palomino 1800+ i pewnego czasu musiałem zresetować bios zworka na płycie głównej wiec zrobiłem wszystkie ładnie ustawienie się zresetowały i taktowanie procesora ustawiło się na 100 a standardowo jest 133 zresztą tak było na początku i działało teraz jak ustawiłem takie taktowanie to komputer nie chce się uruchomić i pomaga tylko wtedy zworka na płycie od resetowania maksymalne taktowanie jakie mogę ustawić to 119 co się stało ze nie che się włączyć na 133 i jak to naprawić bo komputer to aktualnie ciężko chodzi pomocy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przed podniesieniem fsb ustawić SDRAM Frequency na 200MHz, zapisz ustawienia, uruchom ponownie i zmień fsb na 133MHz. Nie ustawiaj innych wartości fsb niż 100/133/166MHz. Wartość 119MHz grozi uszkodzeniem dysku lub innych urządzeń.

 

Możesz też spróbować opcji "Load High Performance Defaults".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem na 200MHz SDRAM Frequency i ustawiłem na fsb na 133 niestety zworka znów musiała zostać użyta do resetowania biosa...

 

zrobiłem tez Load High Performance Defaults i komputer nie mógł wystartować i musiałem przestawić zworkę na reset biosu :/

Edytowane przez ispep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...