Skocz do zawartości
Dreame®

Kompter Stacjonarny Do 8 Tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam kupić komputer stacjonarny na którego mogę wydać około 8 tyś zł (w tej cenie monitor 22/24" i głośniki). Zależy mi, żeby to był mocny komputer, dobry do grafiki (Photoshop, Corel) i wydajny (serwery baz danych - Oracle, MsSQL), również zależy mi na tym aby był cichy. Czekam na Wasze propozycje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie stał w serwerowni czy w pomieszczeniach mieszkalnych/biurowych?

 

Czy rozważasz chłodzenie wodne czy powietrzne?

 

Jaką wersję Photoshopa masz? Obsługującą CUDA czy nie?

 

Ile kart sieciowych potrzebujesz?

 

Zależy ci na mocnym CPU wielowątkowym, np. 2x 4rdzenie czy raczej komputer jednoprocesorowy z wydajnym podsystemem graficznym?

 

Dysk w Raid 0 czy może myślisz o SDD

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z i7 i 8-mioma procesorami logicznymi chyba nada się nieźle

Chyba że wolisz podbić w jednostkę wieloprocesorową

 

Procesor : Intel Core i7 920 - 1159 zł

Chłodzenie procesora : Noctua NH-U12P SE1366 - 290 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK X58 - 899 zł

RAM : OCZ 4x2GB 1600MHZ Platinum - 730 zł

Karta Graficzna : Asus GeForce GTX 260 896MB DDR3 - 759zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 349 zł

HDD : 2x Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 390 zł

SSD : OCZ Solid SSD 60GB - 759 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa: Antec 300 - 260zł

 

RAZEM : 5685 zł

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie jak zaawansowana będzie praca z kolorem. Profesjonalny sprzętowo kalibrowalny monitor to 5400 PLN ( EIZO CG222W ). Ew. pozostaje ryzykowny (kiepska powtarzalność - można trafić na nierewelacyjny egz.) NEC 2690 Uxi tańszy od CG o 1 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 920 d0 http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=476 - najlepszy proc do cs i zabawy z grafika. Swietny w multithreadingu (zakladam ze robiac grafe, masz wiele aplikacji otwartych oprocz cs/corela).

(1200)

 

Chlodziwo na procesor - Noctua NH-U12P, do chlodzenia podkreconego procesora. Jeden wentylator mozna przeznczyc do obudowy

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/No...y,id,64163,s,1/

(255 po rabacie 5%)

 

DFI DK x58 http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=456 - srednia polka cenowa, bedzie w sam raz by wykrecic procka na 3.6, 3.8 bez wiekszych problemow.

(940)

 

3x2gb albo 6x2gb ramu - 3gb vs 6gb vs 12gb ten test pokazuje ze tylko w przypadku CS daje to jakiekolwiek roznice wydajnosciowe. Ta decyzje zostawil bym na koniec, w zaleznosci ile kasy starczy.

Corsair XMS3 3x2gb Kit DDR3-1600 C7 http://ddr2.home.pl/product_info.php?products_id=506

(610)

 

SSD 120gb Vertex http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/..._Vertex_05.html

(1681)

 

3xWD 640gb AAKS Raid5 http://www.agito.pl/western-digital/wd-cav...678.341556.html

(3x244=732)

* tu mozna zmniejszyc , niewiem co to za serwery bazodanowe chcesz miec. Jak na wlasny uzytek, spokojnie jedna 640 styknie. Jak to ma se smigac i byc bezpieczne, to raid5 sie klania i 3 dyski. Mozna ew. sie zastanowic nad WD10EADS - energooszczedny i cichy 1tb dysk - swietne uzupelnienie vertexa.

 

Zasilacz BeQuiet P7 650W/550W w zaleznosci jaka karte wezmiesz. Cichy, +80, sprawnosc 88%. Odpinane kable.

(439-549)

 

Obudowa - wedle uznania. Polecane p182/p183 (przystosowane do ciszy z tego co sie orientuje) lub zalman gs1000(obszerna obudowa, duzo miejsca, swietny srodek)

(300-600)

 

Klawiatura- wedle uznania. Polecane klawiatura Della/klawiatura Apple/Logitech Illuminated

(100-300)

 

Mysz Logitech mx620 - swietna do pracy z grafika (nasz grafik w firmie uzywa, ja sam tez kupuje bo cudna jest) - swietny scroll, bezprzewodowa, wygodna i masywna.

http://www.gral.pl/preview/Logitech/Logite...s_Mouse_82.html

(179)

 

Grafika - tu niewiem, ale nic wielkiego. Powinna grafika za 250-350zl starczyc spokojnie.

(350)

 

Monitor - Ja bym bral 2x22' Dell 2209WA po 1200zl. Jedyny rozsadny wybor do pracy z grafika przy takim budzecie. Dlaczego? Bo srednie 24 nadajace sie do graficznych zabaw, zaczynaja sie od 2200..2400. Dobre...od 4000 a za pro to juz nie wspomne. Praca z 2 monitorami w takim przypadku daje jeszcze wieksza powierzchnie, a przy korzystaniu z CS - praca staje sie przyjemniejsza (wiem z autopsji)

(2400)

 

Karta muzyczna + glosniki. - tu niestety juz kasy zbyt nie zostaje. Glosniki jak do filmow to 5.1 jak do muzyki to stereo (taniej!).

Karta muzyczna x-fi gamer (gral 179 zl) lub jak ci nie zalezy jakis slabszy model.

 

Podsumowanie:

i7+ssd+6gb ramu jest sercem tego cacka. 3x640 zapewnia szybki odczyt co w przypadku serwera bazodanowego jest istotne. Jesli tutaj to ma byc wylacznie dla Twojego uzytku do pracy (np. przy projektowaniu aplikacji internetowej/bazy danych etc) to spokojnie wystarczy 1x640. Grafika w CS4/Corelu malo istotna. 2 wentylatory od noctua + wentylatory w p183 np. podpiete do plyty glownej i z tamtad ustawiane i sterowane, wystarcza by zapewnic przewiew i cisze (niestety i7 sie grzeje mocno).

 

W sumie to chyba wszystko.

 

edit:

no i jakis naped DVD ;) 90-110

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisywałem przez jakiś czas, bo zapomniałem sobie o tym temacie. Dziękuje za Wasze zainteresowanie. A co myślicie o takim zestawie ?

 

Intel Core i7 950

Gigabyte GA-EX58-EXTREME

OCZ DDR3 3x 2GB 2000MHz CL9 Reaper

GeForce with CUDA GTX 285 EVGA 2GB 2x DVI (PCI-E) Superclocked

Samsung SpinPoint F1R 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LS30 LightScribe bulk black (Serial ATA)

Thermaltake V9 Black z oknem

OCZ StealthXStream 600W SLI

24" Samsung SyncMaster 2443NW

Logitech X-530

 

Cena 8300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dawać 2 x razy tyle za procka wydajniejszego o ledwo kilka procent po podkręceniu ?

 

Dysk ja bym już za tą kasę jakiś SSD brał a może nawet SSD w RAID 0.

Według mnie lepiej 2x HD4870 1 GB. Razem wyjdzie dużo taniej niż jeden GTX285 , a będzie tyle samo pamięci.

Jakieś dobre chłodzenie na procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisywałem przez jakiś czas, bo zapomniałem sobie o tym temacie. Dziękuje za Wasze zainteresowanie. A co myślicie o takim zestawie ?

 

Intel Core i7 950

Gigabyte GA-EX58-EXTREME

OCZ DDR3 3x 2GB 2000MHz CL9 Reaper

GeForce with CUDA GTX 285 EVGA 2GB 2x DVI (PCI-E) Superclocked

Samsung SpinPoint F1R 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

LG SuperMulti DVD+/-RW GH22LS30 LightScribe bulk black (Serial ATA)

Thermaltake V9 Black z oknem

OCZ StealthXStream 600W SLI

24" Samsung SyncMaster 2443NW

Logitech X-530

 

Cena 8300zl.

Komputer za 8 tys. a monitor DNO (szczególnie jeśli chcesz się bawić w photoshop). Zmień monitor na EIZO S2432W. "Głośniki" też kiepskie. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest zestaw podany przez Saleena .

 

Ten co ty podałeś ma zbyt drogiego procka w stosunku do swojej wydajności , oraz mniej ramu ( przy bazach danych i grafice ram jest równie ważny co proc ) .

 

Kup ten zestaw a resztę kasy wydaj na porządny monitor na matrycy MVA/PVA i ich mutacjach .

 

A co do 2xHD4870 1 GB , to już lepiej brać HD4870X2 , też ma 2 GB VRAM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie procesora : Noctua NH-U12P SE1366

Ilear sugeruje aby użyć dwóch wiatraków, czy na pewno jest to potrzebne ? wolałbym ograniczyć wydatki

Płyta Główna : DFI LanParty DK X58 - nie kojarzę tego producenta DFI czy to jest dobra marka, widzę że chipset intelowski, nie jest to wynalazek jak z dawnych lat ECS itp ?

 

HDD : 2x Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 390 zł

SSD : OCZ Solid SSD 60GB - 759 zł

nie bardzo rozumiem tę technologię SSD co to są za dyski i jakie mają zastosowanie HDD nie wystarczy ?

 

co do monitora to chętnie bym wziął Eizo S2432W jednak nie wystarczyłoby mi kasy :(, może warto <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Samsunga 244t to ta sama matryca podobno a chyba trochę tańszy, ewentualnie Eizo S2231W - mniejszy więc tańszy ;)

 

Tak się zastanawiam jakbym się odnalazł pracując na 24", obecnie pracuję na 17'', czy warto pomyśleć przyszłościowo i kupić 24'' czy może 22''(czy po czasie przyzwyczajenia nie będzie wydawać się mała?). Dobrze projektuje się witryny internetowe na tak dużych monitorach ?

 

Macie typy na fajne głośniki 2+1 lub 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta noctua ma 2 wentylatory wliczone w cene :) spokojnie na 1 wystarczy, drugi mozna wykorzystac.

DFI to solidna firma, robi plyty jedne z lepszych do OC, fajny bios i tu na forum troche ludzi ja ma to w razie czego na pewno pomoga z ustawieniami - mi pomogli ;)

Monitor - zapomnij o matrycy TN, jak juz 22 to jak pisalem tego della - mam 2 i niemam powodow do narzekan, przejrzyj dzial Monitory i temat o 22' i 23-24' monitorach, duza skarbnica wiedzy

SSD - tak, wierz mi ze potrzebne Ci przy takim budzecie, nie bedziesz zalowal - bardzo wzrasta komfort pracy, przestajesz praktycznie zwracac uwage na system na ktorym pracujesz, dziala on tak szybko ze nie masz na co sie wkurzac :). Ten co podales jest starym modelem, z pewnymi maknamentami (brak cache), jak juz brac to dolozyc 200zl i vertex/falcon - gral mial vertexy ostatnio najtaniej (nie sprawdzalem 2 tygodnie). Poczytaj tutaj temat w dziale o dyskach ssd vs 10k i wszystko o ssd vertex.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD to pamięc typu Flash a nie zwykłe talerzowe HDD , w przypadku zastosowań o których mówisz ( Grafika 2D , bazy danych ) ta technologia pokazuje swoje pazury .

 

DFI to bardzo dobry producent , sławę zebrał w czasach świetności socketu 939 , od tamtej pory tworzą świetne konstrukcje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Jak chcesz bardzo mocny i cichy komp to:

 

1. Zestaw z wc

2. plyta serwerowa

3. 2x quad albo inne cudo

4. 8 gb ram lub wiecej

5. nvidia quatro 1 lub 1,5 gb

6. zewnetrzny kontroler raid tj z wlasna pamiecia

7. dyski w raidzie

 

Problem...8K moze ci nie starczyc...wszystko zalezy jak markowych podzespolow chcesz uzyc! tj dla przykladu mozesz kupic wc za 800zl a rownie dobrze za 3000zl :)

 

A tak w twojej przedziale cenowym:

jakis quad xeon lub 2x dwujajowiec xeon (w wielowatkowosci 2x xeon bylby chyba lepszy)

ram 8gb powinno starczyc ale wszystko zalezy jak duze projekty chcesz robic i ile na raz projektow chcesz robic

grafa jedynie quatro pytanie ile chcesz na nia wydac (mozna kupic 4gb za 6k :lol: )

dyski rownez pytanie ile chcesz na nie wydac (kompromis pomiedzy wydajnosc/cisza/cena tu chyba lepiej sprawdza sie raptory sata - tansze od flash wydajniejsze od zwyklych no i pare sztuk w raidzie to bedzie power, ewentualnie sas o ile chcesz wydac wiecej)

zewnetrzny raid - by nie obciazac pozostalych elementow a i bedzie o wiele szybszy od integry

 

pzdr

adas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli komp ma robić za stacje roboczą to stabilność powinna być na pierwszym miejscu a do tego tylko pamięci z ecc i rejestrowaniem. na core i7 920 daj wodne chłodzenie. karte brałbym od nv bo oni już od dłuższego czasu pracują nad CUDA niż ati nad stream więc w programach mających obsługe gpu geforce powinien być mniej problemowy. no i na końcu jakiś dysk o WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waszej pomocy udało mi się skompletować poniższy zestaw:

 

Monitor - 22'' Eizo S2232WH-BK czarny 2779 zł

Procesor - Intel Core i7 920 1159 zł

Chłodzenie proc. - Noctua NH-U12P SE1366 259 zł

Płyta główna - DFI LanParty DK X58 957 zł

Karta graficzna - GeForce with CUDA GTX 285 Asus 1GB 2x DVI (PCI-E) 1429 zł

Pamięć RAM - OCZ DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Platinium EB 858 zł - 2 szt (8GB)

Karta muzyczna - Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio OEM (PCI Express) 199 zł

Zasilacz - OCZ ModXstream PRO 600W 352 zł

Dysk HDD - WD Caviar Black 500GB WD5001AALS 32MB cache SATA-II 518 zł - 2 szt

Głośniczki - Logitech Z-4 348 zł

Obudowa - Antec Gamer Three Hundred Case 260 zł

Myszka - Logitech Vx Nano 269 zł

Drukarka - HP Color LaserJet CP1217 550 zł

 

Wartość zestawu 9937 zł (komputronik.pl)

 

 

Mam pewne wątpliwości czy wymienić poniższe podzespoły i koniecznie dołączać dysk SSD.

Płyta główna - Asus P6T WS PRO Intel X58 1170 zł

Karta graficzna - GeForce with CUDA GTX 260 Asus TOP 896MB (PCI-E) 869 zł

Zasilacz - Corsair CMPSU-750TXEU - 750W 489 zł

Dysk SSD - OCZ 2.5" SSD Solid 60 GB (Serial ATA) 719 zł

 

Jak uważacie, to dobry zestaw ? Jest sens cokolwiek w nim zmieniać ? np zasilacz na 750 W, oszczędzić na karcie graficznej i czy płyta główna ASUS jest lepsza od DFI ? Będzie to cichy sprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte muzyczna zmien na Music albo Gamer, Audio to syf.

Zasilke bralbym tego Corsarza 750 bardziej niz 600W OCZ (przy i7oc+285 to 650 w sam raz by byla ale z mocna linia 12v)

jak chcesz dyski do raida to wd640 aaks a nie 500 bo ta ma wiecej talerzy i bedzie glosniejsza i wolniejsza.

SSD - jak duzo pracujesz, to podstawa :) Zaden raid mu nie sprosta, wystarczy 60 na sam system+corela+cs3/cs4 i inne aplikacje. Raczej nie kupuj 1 generacji ssd (solid, core etc) tylko juz dyski z cache zebys przyciec nie mial - agility, vertex, summit, intel. Najlepiej vertexa a i tak musisz poczytac o nich troche zeby sie umiec z nimi obchodzic.

Reszta jak najbardziej ok. (choc te 8gb ramu to tak dziwnie. za 860zl mozna miec 12 ramu link tylko mozesz miec problemy z wlozeniem wszystkich ramow i chlodzenia, ale to najwyzej z jednej kosci radiator sciagniesz :P )

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw masakra tyle kasy :)

Ale cos ode mnie jak cos

1 zmień sklep ceny masakra dużo zaoszczędzisz przy takim sprzęcie

2 dyski 2 Samsung 500GB 16MB Cache F2EG będzie ciszej jak cos i powinien dłużej pożyć nie mówiąc o tych cenach ze zaoszczędzisz ponad 100 zł na samych dyskach

3 oj bym brał teraz jak cos do tego zestawu z przedziału średniej pułki karty wchodzi za 2 miechy nowe wiec masz racje max takie GeForce 260 i tak bym celowa tańsza a nie za ta cenę co tu napisałeś

4 co do dysków SSd ostatnio jedne ponad 50 % spadły może warto poczekać byś sobie sprawdził czy nie wystarczy ci takie 2 w rajd później zawsze można dokupić

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dyski do raida to wd640 aaks a nie 500 bo ta ma wiecej talerzy i bedzie glosniejsza i wolniejsza.

Reszta jak najbardziej ok. (choc te 8gb ramu to tak dziwnie. za 860zl mozna miec 12 ramu link tylko mozesz miec problemy z wlozeniem wszystkich ramow i chlodzenia, ale to najwyzej z jednej kosci radiator sciagniesz :P )

chciałbym zapytać dlaczego polecasz wymienić dyski WD ? Porównując dwa modele zauważyłem że oba modele mają po 2 talerze, na korzyść dysku 500 GB przemawia 5 lat gwarancji (3 lata)i pamięć cache 32 MB (do 16 MB), pojemność trochę mniejsza ale przy wielkości dysku 500GB nie ma już dla mnie większego znaczenia. Porównałem modele z poniższych stron:

- http://www.komputronik.pl/index.php/produc...he_SATA-II.html

- http://www.komputronik.pl/index.php/search...jA=/category/1/

a 6 kości pamięci OCZ się zmieści ? bo widać na zdjęciu że gskill mają duże radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dyski WD mają 5 lat gwarancji od daty produkcji (3 lata daje tylko sklep, pozostałe 2 producent), WD Black jest wydajniejszy ale i głośniejszy. Wielkość bufora ciężko odczuć w Photoshopie. Co do RAMu, to byleby radiatory nie były zbyt grube (i tylko grube) to wtedy spokojnie 12Gb wejdzie. Nawet przy zajętych wszystkich slotach nie powinno być większego problemu z montażem chłodzenia ale trzeba też wybrać z głową.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, akurat te 500 maja 2 talerze, nie taki zly wybor, my bad ;)

co do pamieci to niewiem. Mi noctua ustawiona poziomo, zaslania 1 slot i nie wsadzil bym tych g.skilli tam. Jakby ustawic radiator pionowo to powinny wejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dreamer

Ja sugerowałbym mocniejszą zasiłkę- 600W w połączeniu z i7 i GTX 285 może nie dać sobie rady.

zasilacz już zmieniłem

 

fakt, akurat te 500 maja 2 talerze, nie taki zly wybor, my bad ;)

co do pamieci to niewiem. Mi noctua ustawiona poziomo, zaslania 1 slot i nie wsadzil bym tych g.skilli tam. Jakby ustawic radiator pionowo to powinny wejsc.

to zostanę przy pamięci OCZ :)

 

Wszystkie dyski WD mają 5 lat gwarancji od daty produkcji (3 lata daje tylko sklep, pozostałe 2 producent), WD Black jest wydajniejszy ale i głośniejszy. Wielkość bufora ciężko odczuć w Photoshopie. Co do RAMu, to byleby radiatory nie były zbyt grube (i tylko grube) to wtedy spokojnie 12Gb wejdzie. Nawet przy zajętych wszystkich slotach nie powinno być większego problemu z montażem chłodzenia ale trzeba też wybrać z głową.

i chyba zostanę przy WD BLACK, może nie będzie aż tak głośny.

 

Dzięki za pomoc, choć pewnie jeszcze będę miał pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odkopuję stary temat, jednak nie udało mi się kilka miesięcy temu zakupić tego zestawu, za to w najbliższym czasie zamierzam go zakupić. Dzięki waszej pomocy udało się ustalić poniższy zestaw. Mam pytanie co można w nim ulepszyć, jakie podzespoły wymienić na nowocześniejsze.

 

1. Monitor - 22'' Eizo S2232WH-BK czarny - 2779 zł

2. Procesor - Intel Core i7 920 - 1159 zł

3. Chłodzenie proc. - Noctua NH-U12P SE1366 - 259 zł

4. Płyta główna - DFI LanParty DK X58 - 957 zł

5. Karta graficzna - GeForce with CUDA GTX 285 Asus 1GB 2x DVI (PCI-E) - 1429 zł

6. Pamięć RAM - OCZ DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Platinium EB - 2 szt - 858 zł

7. Karta muzyczna - Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer - 279 zł

8. Zasilacz - Corsair CMPSU-750TXEU - 750W - 489 zł

9. Dysk HDD - WD Caviar Black 500GB WD5001AALS 32MB cache SATA-II - 2 szt - 518 zł

10. Głośniczki - Logitech Z-4 - 348 zł

11. Obudowa - Antec Gamer Three Hundred Case - 260 zł

12. Napęd DVD - Pioneer DVR-117FBK LabelFlash (black) - 125 zł

13. Myszka - Logitech Vx Nano - 538 zł

14. Drukarka - HP Color LaserJet CP1217 - 550 zł

SUMA = 12 348 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Monitor - 22'' Eizo S2232WH-BK czarny - 2779 zł

2. Procesor - Intel Core i7 920 - 1159 zł

3. Chłodzenie proc. - Noctua NH-U12P SE1366 - 259 zł

4. Płyta główna - DFI LanParty DK X58 - 957 zł

5. Karta graficzna - GeForce with CUDA GTX 285 Asus 1GB 2x DVI (PCI-E) - 1429 zł

6. Pamięć RAM - OCZ DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Platinium EB - 2 szt - 858 zł

7. Karta muzyczna - Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer - 279 zł

8. Zasilacz - Corsair CMPSU-750TXEU - 750W - 489 zł

9. Dysk HDD - WD Caviar Black 500GB WD5001AALS 32MB cache SATA-II - 2 szt - 518 zł

10. Głośniczki - Logitech Z-4 - 348 zł

11. Obudowa - Antec Gamer Three Hundred Case - 260 zł

12. Napęd DVD - Pioneer DVR-117FBK LabelFlash (black) - 125 zł

13. Myszka - Logitech Vx Nano - 538 zł

14. Drukarka - HP Color LaserJet CP1217 - 550 zł

SUMA = 12 348 zł

5. Poluj na ATI 5870 i tylko na to, odpusc sobie NV i jej "cuda" bo sa teraz zupelnie nie oplacalne, nie do takiego kompa i nie za taka kase jak powyzej

7. Creative Sound Blaster X-Fi Titanium

13. WTF?! Skad ta cena i co to za koslawa myszka? Sprawdz Razer Mamba jesli chcesz wireless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...