Skocz do zawartości
Adler91

Karta Grafiki Sie Posypała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy w odszukaniu BIOSu karty graficznej GF8400M. Znajduje się ona w lapku Sony Vaio VGN- FZ31M, zaczła sypać artami i wszystko wskazuje na to że BIOS sie posypał. Nie da sie go zgrać żadnym programem do pliku, i GPUz ani NiBiTor ani RivaTuner nie widzą Biosu. Będę wdzięczny za pomoc w odszukaniu tego BIOSu.

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie stacjonarka - zapomnij, że podmienisz bios samej grafy.

 

po 2 i najważniejsze - artefakty to wina proca(tak właśnie jest w twoim przypadku) lub ramu układu graficznego a nie biosa - idac dalej nvidia wypuściła całe miliony trefnych modułów 8400 i najbardziej przejechała się na tym HP w Pavilionach - widać Sony też dostało kawałek tortu - wniosek SERWIS WITA i o zdrowie pyta ;) ewentualnie sprężone powietrze i pędzelek, ale myślę, że problem powróci a gwarnację jeszcze powinieneś mieć - ja bym się nie zastanawiał

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/NVIDIA...i...-12694.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy w odszukaniu BIOSu karty graficznej GF8400M. Znajduje się ona w lapku Sony Vaio VGN- FZ31M, zaczła sypać artami i wszystko wskazuje na to że BIOS sie posypał. Nie da sie go zgrać żadnym programem do pliku, i GPUz ani NiBiTor ani RivaTuner nie widzą Biosu. Będę wdzięczny za pomoc w odszukaniu tego BIOSu.

Pierwsze co powinieneś zrobić, to podłączyć laptopa pod zewnętrzny monitor/TV, by się upewnić czy to na pewno karta graficzna a nie elektronika matrycy uległa uszkodzeniu.

Co do zgrania biosu VGA, to może ten tutorial Ci pomoże:

3298601[/snapback]

to nie stacjonarka - zapomnij, że podmienisz bios samej grafy.

Nie dokonca prawda, bo w grafikach mobilnych w wielu przypadkach da sie tez flashowac bios VGA nawet do wyższych modeli.

Np. bardzo popularne było flashowanie GF go7900 GS do GSX (biosem z 7900GTX), a obecnie GF 9800M GS do GTS.

http://www.notebookforums.com/thread180011.html

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=357807

Oczywiście ryzyko takiego zabiegu jest dużo większe niż w przypadku "stacjonarki", bo grafiki mobilne są często wlutowane w płytę główną, ale nie znaczy ze jest to niewykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, gwarancja padła 2 miesiące temu. Obstawiam że to BIOS ponieważ sterowniki nie wykrywają karty, mówią że mam inną zainstalowaną nie od nVidi. Lapka podłączyłem do mojego monitora i nic. Programy do diagnozowania grafy wołają że nie da się zrzucić BIOS-u, taktowania wykrywane są na 0MHz. Lapek był regularnie czyszczony, rozkręcałem już go i czyściutki jest w środku. Gdybym mógł kogoś prosić o zrzucenie u siebie BIOS-u z grafy i ogólnie do lapa będę wdzięczny. Spróbować nie zaszkodzi. Poza tym

to nie stacjonarka - zapomnij, że podmienisz bios samej grafy.

heh to po co dziesiątki BIOS ów na pewnej stronce do mobilnych GF? Ja wiem jak ten lapek wygląda w środku i zdaje sobie sprawę że to nie jest osobna karta.

Niestety na tej stronce jest 8400 GS lecz nie GT i nie wiem czy próbować z takim czymś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...