Skocz do zawartości
Maniakalny

Moje Bloki Wodne

Rekomendowane odpowiedzi

Plexi top + teflon to nie jest zbyt rozsądna opcja.... Lepiej dać grubszy oring albo w ostatecznosci stary dobry silikon. Tu raczje problem wynikł z tego że plexi to bardzo kruchy materiał który nie lubi rozciągania (wkręcanie złaczki + teflon) i niestety ma tendencje do pękania. 

 

Mi pękł kiedyś top do f2gpu. Teflon + złaczka + klucz + za dużo siły (bo byl opór) = wielki wyciek i sporo przerywników słowno-muzycznych :]

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze uratować top wkręcając złączkę na klej do gwintów ;) jak Ci zależy ofc.

Gorzej będzie wykręcić złączke.

Ja również rozerwałem jeden top plexi ale była to moja wina bo skręcałem kluczem i trochę mi ręka poleciała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki .PaVLo. ale raczej Twoja wina, bo to ze maniek napisał że złączki fesera pasuja do GTZ to Cię nie oszukał tylko że nie z seryjnymi oringami fesera taksamo jest z GT. Swoją drogą trochę firmy robiące złączki przegieły z tą długością gwintów ja juz mam cały wlot od topo-rezu xspc w rozetkę bo ten akryl tam mi pęka od ciągłego kombinowania z LC. A maniek zrobił przecież taki top jak orginalny.

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.PaVLo. ewidentnię top pękł dlaczego?? Tego nie wiem być może za dużo teflonu i rozepchnęło plexę lub po prostu pękł z innej przyczyny. Co do oringów to frezy są normalne. Mam GTZ i w oryginalnym topie też miałem problem z uszczelnieniem złączek. BP/Feser mają za mały oring wystarczy zamienić ten oryginalny na któryś ze złączek dodawanych do GTZ i wszystko pasuje. Wiem bo sam miałem taki problem.

według zaleceń maniakalnego zastosowałem taśmę teflonową, a dokładnie to dwie warstwy, było tego tak mało, że poprzecinał ją gwint, właściwie można to nazwać symbolicznym teflonem, mam nawet fotki tego gdzieś

 

Plexi top + teflon to nie jest zbyt rozsądna opcja.... Lepiej dać grubszy oring albo w ostatecznosci stary dobry silikon. Tu raczje problem wynikł z tego że plexi to bardzo kruchy materiał który nie lubi rozciągania (wkręcanie złaczki + teflon) i niestety ma tendencje do pękania. 

j/w + oringi z NK10

 

Dokladnie, oringi ze zlaczek od Swiftecha i problem zalatwiony.

zostawałem właśnie takie, z NK10 G1/4"

 

możesz jeszcze uratować top wkręcając złączkę na klej do gwintów ;) jak Ci zależy ofc.

raczej nie będe ratował, planuje kupno całkiem nowego bloku

 

Sorki .PaVLo. ale raczej Twoja wina, bo to ze maniek napisał że złączki fesera pasuja do GTZ to Cię nie oszukał tylko że nie z seryjnymi oringami fesera taksamo jest z GT. Swoją drogą trochę firmy robiące złączki przegieły z tą długością gwintów ja juz mam cały wlot od topo-rezu xspc w rozetkę bo ten akryl tam mi pęka od ciągłego kombinowania z LC. A maniek zrobił przecież taki top jak orginalny.

Nic o niepasujących oringach nie wspominał, sam o nie pytałem i miało być w porządku, poza tym top jest nieco inny niż oryginał, u mnie piny w bloku na rogach blokowały montaż topu.

 

Ja widze tu tylko jedno wyjście, maniakalny wyśle mi nowy TOP (może być w metalu) i wywiąże się z obietnicy uznania reklamacji. To nie miały być ostatnie zakupy, oglądając jego "produkty" planowałem zakup jeszcze kilku rzeczy, ale w tej sytuacji cóż ... sami oceńcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak je miałem wkręcić aby uszczelnić te głębokie frezy ????, weź sie opanuj, bo zrobiłeś dziadostwo a nie TOP !, złączki Fesera miały pasować a oszukałeś mnie, musiałem kombinować z uszczelkami, dodatkowo poradziłeś teflon, więc też dałem, wina jest po TWOJE stronie, żałuje tylko tych ponad 100zł :angry:

Spokojniej proszę....

 

według zaleceń maniakalnego zastosowałem taśmę teflonową, a dokładnie to dwie warstwy, było tego tak mało, że poprzecinał ją gwint, właściwie można to nazwać symbolicznym teflonem, mam nawet fotki tego gdzieś

(...)

Nie siedzę w kiblach i uszczelnianiach zbytnio ale wydaje mi się, że gwint powinien być sporo na wierzchu a 2 warstwy to za dużo dla kruchego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka, ale mój spokój został zaburzony ...

 

Co do teflonu to taśma ma grubość 0.075mm, więc dwie warstwy to 0.150mm, złączka wkręcona w topie ma luzy, zresztą wchodzi ona na dwa zwoje dlatego wymagany był dobry o-ring.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie tez zalalo wszystko w srodku po zalozeniu zlaczek Fresera do oryginalnego GTZ'ta - oringi nie pasuja i trzeba uzywac tych dodanych ze zlaczkami do bloku, wiec to nie wina maniakalnego.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

czy maniakalnego to kosztuje zbyt wiele, zeby uniknac niepotrzebnych nerwow i jakby nie bylo swego rodzaju antyreklamy? tymbardziej ze zalecal teflon

niestety ale w takich wypadkach ksztaltuje sie wartosc sprzedajacego (w tym przypadku producenta rowniez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniakalnego taki top kosztuje z 15-20 zł niech ci wyśle i po krzyku :P

Wysyła półtora miesiąca <_< . Krzyku by nie było, jakby mnie nie olewał ciągłymi zapewnieniami. Jak chce odzyskać moje i myślę, ze po części Wasze zaufanie, to wie co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej z tego wzgledu ze , gdyby krociec byl na sb to by nie dalo sie zamontowa grafiki ;)

 

albo właściciel do którego idzie płyta sobie tak zażyczył :) wydaje mi sie ze takie rozwiazanie jest prostrez ponieważ mozna przejść szybko na blok na grafice :) ale to juz z reszta wola "właściciela" bloku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...