Skocz do zawartości
Marcin_gps

Czy zarabiacie cos na swojej wiedzy o komputerach

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, okazuje sie, ze mozna sobie dorobic. Nie sa to kokosy, ale jak dla mnie, bezrobotnego ucznia 3 klasy LO, te sto kilkadziesiat zlotych miesiecznie to calkiem niezla suma!

 

Wczoraj na przyklad przyjechal do mnie koles z plyta ECS'a i duronem 1300. Wystarczylo zmienic FSB na 100 Mhz i 20 zl wpadlo do kieszeni.

 

Albo za instalacje windowsa - 20 zl

 

A jak tam u was???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie... nie po to sie tyle uczylem, zeby wziazc ze soba wiedze do grobu :)

Nie sa ta stale dochody, ale co jakis czas zdarza sie okazja pomoc komus za drobna oplata :)

W zeszlym semestrze udalo mi sie zgarnac 90zl z ciagu godziny :D pisalem kolo z pascala za trzech kolesi naraz, ledwo sie wyrobilem :)

A tak pozatym to tu, to tam zdarzy sie okazja uczciwego zarobienia (bo pomaganie na kole takim bym nie nazwal... na szczescie to kolesie z innego kierunku niz moj, wiec i tak nie stanowia dla mnie konkurencji).

Jeszcze w zeszlym roku w marcu mialem p190, voodoo2, 128 sdram itp. itd. Wszystko to co mam teraz kupione jest za wlasna kase, ktora "zdobylem" przez ten rok, wiec chyba narzekac nie moge. W przyszlym tygodniu znowu bede prace dyplomowa pisal ;)

Co prawda ja bardziej korzystam z wiedzy software'owej, ale to tez zalicza sie do dziedziny "wiedza o komputerach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zarabiam np.Skladaniem kompow dla znajomych i kolegow albo instalacja windowsa .Nawet czasami sie zdarza ze gosciowi zalaza mu internet i jak se wgra od nowa windowsa to nie umie wgrac sieciowki i jej skonfirgurować :D .Zawsze sie cos trafi .

No coz zarabiamy na ludzkiej niewiedzy/głupocie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zalezy od miesiaca czasem jest to nawet kilkaset zl czasem kilkdziesiat ale nie liczac pracy bo w pracy (servis w zespole szkol tech inform) tez mi placa

A i ja nie zarabiam tylko na kompach czasem jakies komurki itd

ostatnio np zarobilem na czysto 500 zl na 2 telefonach !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój dziadek kupił sobie kompa i nie ma o nim zielonego pojęcia :D

za zainstalowanieAcdSee dostałem 40 zł :D :D :D :D :D :D :D

 

i tak jest często np. Yahoo messenger......... 30 zł..;.

Nie zal ci dziadka ? 8O

Tak kasowac starego czlowieka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, a teraz przypomniałem sobie jak zarobiłem w sumie pierwszy raz porządne pieniądze przy pomocy kompa. Miałem 15 lat, przepisywałem pracę magisterską 300 stron 8O pismem totalnie nie do rozczytania... Kurde ile tego było....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie u mnie czegos takeigo niema, na ogol znajomi sie znaja troche na sprzecie i sobie radza a od znajomych jakos kasy nie potrafie brac, pojdziemy se pozniej na piwko on stawia - to zupelnie co innego, zreszta np od swojej dziewczyny czy od kolezanki tez nie bede bral kasy za to ze jej cos zainstaluje czy zmienie cos nie bede zarabial niewiedzy znajomych

ps jedynym zrodlem utrzymania jest kasa od starych i stypendium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo dostane 10% wartości złożonych komputerów.

Będe pierwszy raz od początku składał kompa dla mnie i dla siostry.

Tylko slotow i wtyczek nie pomyl :wink: :P

eeeee skladanie kompa piece of cake ... a najlepsze jest jak sie sklada ponownie kompy w szkole, wczesniej zlozone przez 'informatykow'- nie powiem jakiej firmy bo kij wie moze sie tu doksztalcaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dorabiam u mojej mamusi w pracy. Zawsze jesr jakiś problem. A to komp im się restertuje, płyty nie czyta, nie drukuje. Ostatnio kupili nowe proce (AMD 2000 XP) . I tłumacze im że na tych płytach taki proc nie działa, nagle padała trafna uwaga:

 

- To może włuż go do góry nogami, może będzie pasował

 

Myślałem że oni się śmieją. Aż nagle ktoś inny:

 

- Spróbuj może zadziała

 

Oto dzień z życie Witka D. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój dziadek kupił sobie kompa i nie ma o nim zielonego pojęcia :D

za zainstalowanieAcdSee dostałem 40 zł :D :D :D :D :D :D :D

 

i tak jest często np. Yahoo messenger......... 30 zł..;.

Nie zal ci dziadka ? 8O

Tak kasowac starego czlowieka :?

Też tak myślę :/ Chyba że dziadek bogaty jest jak diabli.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój dziadek kupił sobie kompa i nie ma o nim zielonego pojęcia :D

za zainstalowanieAcdSee dostałem 40 zł :D :D :D :D :D :D :D

 

i tak jest często np. Yahoo messenger......... 30 zł..;.

Nie zal ci dziadka ? 8O

Tak kasowac starego czlowieka :?

Też tak myślę :/ Chyba że dziadek bogaty jest jak diabli.. ;)

 

Biedny to on nie jest :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje sie tym mniejwiecej na codzien ;)

Podczas ostatnich wakacji pelno etatowy administrator serwisant i zarzadca sypiacej sie sieci LAN na 450 komputerow w Szczecinie ;) (dalem sobie spokoj bo stwierdzilem ze to wymagalo 12 godzin dziennie co jest niedopogodzenia z proba zakonczenia edukacji ;) na dodatek specjalnej kasy za to nie ma

Aktualnie bardziej w sensownym kierunku mianowicie na stale administracja serwerami w 2 szczecinskich firmach oprocz tego to co pod przyciskiem www ;) Tworzenie witryn web z naciskiem na programowanie baz danych

Czasami jakies duperele z administracji siecia ale staram sie unikac klientow indywidualnych (zreszta zgodnie z cennikiem:

reinstalacja systemu 100 zlotych

godzina pracy 100 zlotych

instalacja serwerow 500-1200 zlotych)

 

Kiedys moze nawet jakas firme by sie zalozylo, ale to narazie spiew przyszlosci biorac pod uwage ile trzeba by dac na daniny na rozne instytucje. [i tak sie zalamalem jak podczas wypisywania PITa stwierdzilem ze zabrali mi panel LCD w formie podatkow ;) a tak musiec jeszcze co miesiac odprowadzac regularnie zus jak raz nie ma zadnych pieniedzy a raz sa wieksze to niestety masakra]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ,chyba mushe sie pshestawic ,bo skladam miesiecznie z 2 kompy,i jak do tej pory to jedynym "plusem" tej dzialalnosci dla mnie jest miesien piwny :wink: ,jak jakis kumpel cos namota przy sprzecie to nawet 4h zejdzie ,a o suchym pysku to ja nieumiem nic porzadnie zrobic :roll: .

Ale damn ,100zl za zlozenie kompa? Pytanie do boardowiczow, sporo jest takich naiwnych ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam sumienia brac kasy od znajomych i nigdy tego nie robilem. zlozylem koledze kompa, czesto pomagam w podlanczaniu jakiegos sprzetu itp... ale nigdy zadnej kasy z tego nie mialem

 

no ale jesli ktos z wrocka chcialby bym zlozyl mu kompa i nie jest moim kumplem to nie ma zadnego problemu ;) cennik moge zaraz rozpisac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...