Skocz do zawartości
Shunner

[pytanie] Co Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Kompa mialem zasyfionego ale przed cala sytuacja , oni mi go wyczyscili i zrobili formata wiec raczej nie to ale sprobuje sie pobawic potem jeszcze.

 

Chyba jednak bede sie mierzyl do tego kompa ...

 

Procesor : Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1200 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 80 zł

Wentylator: Noctua NH-U12P SE1366 300 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Karta dźwiekowa: Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer 180 zł

Karta graficzna:PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 960 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 350 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Płyta główna:DFI LanParty JR X58 Triple /intel X58/ 900 zł

OCZ 6GB (3x2GB) 1333MHz CL7 Intel XMP 450 zł x2 = 900 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1R 265 zł

Drugi dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1R 265 zł

Trzeci dysk twardy:Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG 195zł

Zasilacz:BeQuiet DarkPowerPro 650W - 600 zł

 

Sluchawki Sennheiser PC350 - 500 zł

Razer Lycosa Mirror Keyboard - 300 zł

 

~~800

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~

 

~~7110

 

Tylko ...

 

" Do takiego kompa to tylko monitor FullHD i 5.1/7.1 "

 

co oznacza 5.1 / 7.1?

 

po co 3 dyski?

Te 7k to tylko komp bez monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co 3 dyski?

Te 7k to tylko komp bez monitora?

Procesor : Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1200 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 80 zł

Wentylator: Noctua NH-U12P SE1366 300 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Karta dźwiekowa: Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer 180 zł

Karta graficzna:PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 960 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 350 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Płyta główna:DFI LanParty JR X58 Triple /intel X58/ 900 zł

OCZ 6GB (3x2GB) 1333MHz CL7 Intel XMP 450 zł x2 = 900 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1R 265 zł

Drugi dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1R 265 zł

Trzeci dysk twardy:Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG [HD502HI] 195zł

Zasilacz:BeQuiet DarkPowerPro 650W - 600 zł

Sluchawki Sennheiser PC350 - 500 zł

Razer Lycosa Mirror Keyboard - 300 zł

Benq E2200HD (5ms, DVI, HDMI, Full HD) - 700 zł

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~

 

~~7810

 

Dobry monitor?

Jesli 2 wystarcza dyski to ktore zostawic? 2 pierwsze czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

5000 zł:

 

Procesor : Intel Core i7 920 - 1159 zł

Chłodzenie procesora : Noctua NH-U12P SE1366 - 290 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK X58 - 899 zł

RAM : OCZ 2x2GB 1600MHZ Special Ops Elite - 320 zł

Karta Graficzna : Radeon 4890 - ~1k

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 349 zł

HDD : 2x Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 390 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

 

RAZEM : ~5k zł

 

+ monitor FullHD i masz kompa 4FUN i 4Game

Edytowane przez Adamuss13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD502HI

TO nie jest warte tyle kasy.

Lepiej kup coś tańszego i ak pograsz.

Nie będzie ci głupio jak wydasz 6k na kompa, a za 6 miesięcy będzie kosztował 4500zł?

Nie , za 6 miesiecy dzieki temu kompowi zarobie 2x tyle...

 

PS / W takim razie jakie dyski wybrac?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 w grach niepokazuje nic powalajacego, ale jednak ;] W twoim zestawie (tym ostatnim, za 7k juz) wywalil bym te dyski F1 i bral tylko jeden F2EG i do tego jakis 60gb SSD na system, roznica bedzie spora moim zdaniem. Pytanie czy potrzebne ci to 1,5 terabajta ?Jezeli nie to mowie bierz 500gb i ssd. Chcesz kupic 12gb ramu ? 6 w zupelnosci wystarczy a i to az nadto, bo nie wiem gdzie to wykorzystasz ;] Juz troche oszczedzilismy. Jeszcze mam pytanie co to za sluchawki i czemu je chcesz ? Jakis qmpel ma i twierdzi ze sa the best ?

 

Ps. Nie wiem jak chcesz w pol roku za pomoca tego pc zarobic 14k nowych polskich zlotych, bardzo mnie to ciekawi ^^ No chyba ze bez niego nie mozesz pracowac, wtedy mozna rzec ze zarobil tyle..

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1000 zł

Chłodzenie procesora : Noctua NH-U12P SE1366 - 290 zł

Wentylator: Noctua NH-U12P SE1366 300 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Karta dźwiekowa: Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer 180 zł

Karta graficzna:PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 960 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 350 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK X58 - 900 zł

RAM : OCZ 2x2GB 1600MHZ Special Ops Elite - 320 zł

HDD : 1x Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 349 zł

Sluchawki Sennheiser PC350 - 500 zł

Razer Lycosa Mirror Keyboard - 300 zł

Benq E2200HD (5ms, DVI, HDMI, Full HD) - 700 zł

 

Jak na razie po redukcji wyszło coś takiego /\ co dalej jeśli chodzi o zmiany?

 

Prolog , są to jak narzazie najlepsze słuchawki na rynku i gwałtownie staniały z 800 zł na 500 zł , maja gwarancję na 3lata wiec jestem w 100 % co do nich pewny.

 

PS / Dzięki ze pomagacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko, ja za swoje dalem 157 i twierdze ze duzo choc sa bardzo dobre ;P W sumie do twoich gierek to sie przyda ;]

Poczytaj o SSD i moze cos wybierzesz, jest sporo testow na wielu portalach, tutaj rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie mam wziąć pamięci ?

 

zmień monitor, 21 cali to troche mało

No wlasnie z monitorem mogę mieć mały problem , no bo widzisz każdy 1cal więcej to także cm więcej , a mam takie biurko ze 420 + mm nie wejdzie tutaj.

 

PS / Co to pamięć dedykowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie mam wziąć pamięci ?

 

 

 

No wlasnie z monitorem mogę mieć mały problem , no bo widzisz każdy 1cal więcej to także cm więcej , a mam takie biurko ze 420 + mm nie wejdzie tutaj.

 

PS / Co to pamięć dedykowana?

http://www.legionhardware.com/document.php?id=808&p=2

chłodzenie prolimatech ostatecznie ultra 120 extreme

pamięci 3x2gb 1333/1600 dedykowane pod I7

corsair lub gskill

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Uwierz jakbyś znał się tyle na tym co ja to byś z swojego posta nic nie zrozumiał ;P

 

Gdzie znajdę pamięci pod I7?

 

I te twoje chłodzenie to jakie konkretnie ? Bo z tego co rozumiem podałeś markę tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj człowieku tak czytam czytam cały temat od początku i nie wytrzymałem, muszę się odezwać!

 

Z tego co tu czytam wnioskuje, ze nie masz zielonego pojęcia o sprzęcie i masz full kasy. Nie orientujesz się w cenach oraz sprzęcie który jest teraz na "topie". Twoje wymagania... pff spełnia w 100% mój lapek ;). Nie wiem co chcesz osiągnąć wydając tyle kasy na kompa.. szpan ? Andrew kilkanaście razy mówił Ci co masz wybrać a Ty dalej swoje...

 

Obecnie nie warto ładować tyle kasy na sprzęt, AMD wprowadza nowe rozwiązania, sprzęt tanieje... nie będziesz sobie pluł w twarz za pól roku że przepłaciłeś ? A może tata wszystko sponsoruje ? Moja dobra rada... zanim coś kupisz poczytaj jeszcze troszkę. Kup kompa za ok 4K i uwierz mi, że na dobrze dobranej maszynce pograsz we wszystkie gry na max. Nie ma sensu inwestować w nowości technologiczne, one zawsze były drogie i przereklamowane!

 

Quad + jakaś płytka + 4GB ramcu + HD4870 + monitor LCD 24" = pełna satysfakcja za mała kase....... reszta komponentów wg uznania. Jakieś wydumane myszki bądź klawiatury i słuchawki to śmiech na sali... myślisz ze będziesz lepszy w csa ?:P A4techa x7 nie wykorzystasz w 100%, chyba że jesteś pro graczem to zwracam honor.. ale czytając Twoje wypowiedzi chyba tak nie jest.

 

Jeśli masz jakieś pytania, wal.. postaram się pomóc. Nie mogę patrzeć jak ludzie bezmyślnie szastają kasa....

 

POZDRO !

 

p.s sory za OT :P musiałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj człowieku tak czytam czytam cały temat od początku i nie wytrzymałem, muszę się odezwać!

 

Z tego co tu czytam wnioskuje, ze nie masz zielonego pojęcia o sprzęcie i masz full kasy. Nie orientujesz się w cenach oraz sprzęcie który jest teraz na "topie". Twoje wymagania... pff spełnia w 100% mój lapek ;). Nie wiem co chcesz osiągnąć wydając tyle kasy na kompa.. szpan ? Andrew kilkanaście razy mówił Ci co masz wybrać a Ty dalej swoje...

 

Obecnie nie warto ładować tyle kasy na sprzęt, AMD wprowadza nowe rozwiązania, sprzęt tanieje... nie będziesz sobie pluł w twarz za pól roku że przepłaciłeś ? A może tata wszystko sponsoruje ? Moja dobra rada... zanim coś kupisz poczytaj jeszcze troszkę. Kup kompa za ok 4K i uwierz mi, że na dobrze dobranej maszynce pograsz we wszystkie gry na max. Nie ma sensu inwestować w nowości technologiczne, one zawsze były drogie i przereklamowane!

 

Quad + jakaś płytka + 4GB ramcu + HD4870 + monitor LCD 24" = pełna satysfakcja za mała kase....... reszta komponentów wg uznania. Jakieś wydumane myszki bądź klawiatury i słuchawki to śmiech na sali... myślisz ze będziesz lepszy w csa ?:P A4techa x7 nie wykorzystasz w 100%, chyba że jesteś pro graczem to zwracam honor.. ale czytając Twoje wypowiedzi chyba tak nie jest.

 

Jeśli masz jakieś pytania, wal.. postaram się pomóc. Nie mogę patrzeć jak ludzie bezmyślnie szastają kasa....

 

POZDRO !

 

p.s sory za OT :P musiałem....

Mówiłem coś jeśli chodzi o monitor , czytaj cały temat , po za tym [ciach!]o Ci do tego ile mam kasy , żaden szpan tylko się na tym nie znam i czytaj wszystko zanim napiszesz jakieś [ciach!]ły o których mówiłem na początku tematu.

 

PS / Z tym ram-em to już sam nie wiem przez ciebie czopie , u góry kolo pisze co innego , przy mojej wiedzy o tym to mam mieszankę

 

PS2 / Co ma gra do wiedzy o kompie ? pwnd. -.-

Edytowane przez Shunner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4890 do full hd jest lepszy.

 

Z resztą się zgadzam.

 

a pal licho... HD4890 też może być ale mi osobiście szkoda byłoby kasy.... jestem ze sprzętem na co dzień i widzę jak to wszystko szybko się zmienia już od kilku lat... być może gdy proces technologiczny krzemu się skończy (16nm ? 8 nm ?) rynek trochę ochłonie ale puki co nie warto, po prostu nie warto....

 

Mówiłem coś jeśli chodzi o monitor , czytaj cały temat , po za tym [ciach!]o Ci do tego ile mam kasy , żaden szpan tylko się na tym nie znam i czytaj wszystko zanim napiszesz jakieś [ciach!]ły o których mówiłem na początku tematu.

 

PS / Z tym ram-em to już sam nie wiem przez ciebie czopie , u góry kolo pisze co innego , przy mojej wiedzy o tym to mam mieszankę

 

po pierwsze... nie obrażaj mnie bo zaraz moderator forum się o tym dowie i skończy się Twoja przygoda z purepc !

po drugie... przeczytałem cały temat uważnie i staram się pomóc...

 

masz pytanie ? pisz śmiało, pomogę! ale nie przesadzaj bo nie jesteśmy kolegami ! grzeczniej trochę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkiej różnicy w cenie pomiędzy 4870, a 4890 (patrząc na koszt całego kompa) nie ma.

hd4870 teraz się nie opłaca, ponieważ jest hd4850 ddr5.

 

nie sprawdzałem cen, skoro tak mówisz to zgadam się w 100%, i będzie komp jak marzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem coś jeśli chodzi o monitor , czytaj cały temat , po za tym [ciach!]o Ci do tego ile mam kasy , żaden szpan tylko się na tym nie znam i czytaj wszystko zanim napiszesz jakieś [ciach!]ły o których mówiłem na początku tematu.

Sam piszesz, że się nie znasz, a upierasz się przy swoim rozwiązaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1000 zł

Chłodzenie procesora : Noctua NH-U12P SE1366 - 290 zł

Wentylator: Noctua NH-U12P SE1366 300 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Karta dźwiekowa: Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer 180 zł

Karta Graficzna : Radeon 4890 - 1000 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 350 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK X58 - 900 zł

RAM : OCZ 2x2GB 1600MHZ Special Ops Elite - 320 zł

HDD : 1x Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 349 zł

Sluchawki Sennheiser PC350 - 500 zł

Razer Lycosa Mirror Keyboard - 300 zł

Benq E2200HD (5ms, DVI, HDMI, Full HD) - 700 zł

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~

 

~~ 6559

 

Może ktoś to skomentować? /\ Chociażby domin tylko normalnie a nie się do mnie srasz za nic -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1000 zł

Chłodzenie procesora : Noctua NH-U12P SE1366 - 290 zł

Wentylator: Noctua NH-U12P SE1366 300 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Karta dźwiekowa: Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer 180 zł

Karta Graficzna : Radeon 4890 - 1000 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 350 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK X58 - 900 zł

RAM : OCZ 2x2GB 1600MHZ Special Ops Elite - 320 zł

HDD : 1x Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 349 zł

Sluchawki Sennheiser PC350 - 500 zł

Razer Lycosa Mirror Keyboard - 300 zł

Benq E2200HD (5ms, DVI, HDMI, Full HD) - 700 zł

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~

 

~~ 6559

 

Może ktoś to skomentować? /\ Chociażby domin tylko normalnie a nie się do mnie srasz za nic -.-

 

wiec tak:

 

ja zmienił bym

 

Chłodzenie procesora : Noctua NH-U12P SE1366 - 290 zł

Wentylator: Noctua NH-U12P SE1366 300 zł

 

na coś tańszego, zaraz poszukam czegoś sensownego

a w zamian tego dał inne pamięci dedykowane do i7 2x3 GB OCZ...

 

no a co do monitora... wiesz tego akurat kupuje się na lata... brał bym coś większego np 24" i lepszej firmy.. np samsung

 

sam skomentuj.... czy odpowiada Ci takie rozwiązanie jeśli tak to zaraz coś znajdziemy odpowiedniego

 

p.s

nie sram się :P tylko chcę żebyś był zadowolony z zakupu ;P słyszałeś kiedyś takie pojęcie jak ekonomia ? zakup cena/jakość ? przyznam ze zestaw wypas ! bez kitu tyle, że coś podobnego można załatwić taniej... a za resztę kasy zaprosisz dziewczynę na kolację albo kupisz sobie paletę browara :D

Edytowane przez masterdomin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...