Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu myślałem nad kupnem kilku wysokoobrotowych dysków i połączeniu ich w RAID 0 z myślą o lepszych wynikach głównie w SPI. W temacie urządzeń SCSI nie jestem orłem, więc prosiłbym o pomoc osoby, które mają o tym jakieś tam pojęcie. Moim zamiarem jest stworzenie macierzy z niewielkim nakładem kosztów, w tym momencie myślę, że max ze 300zł. Pojemność nie jest ważna.

 

Narazie myślałem nad 3 dyskami 18gb 15K RPM, U160, 80pin. Taki jeden kosztuje 29zł, więc całość 87.

 

+

 

Do tego chciałem coś takiego: http://www.allegro.pl/item644914042_macier...csi_80_pin.html

 

+

 

taśma 68pin, to są grosze

 

+

 

I tu zaczyna się problem. Potrzebny mi kontroler, który obsłuży w/w macierz w RADI 0, interfejsem PCI i żeby odpaliła na zwykłych systemach operacyjnych takich jak Win XP. W tym głównie momencie oczekuję waszej pomocy.

Pozdro.

Edytowane przez TomoMadej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

A na h. ci backplane :blink: ? nie wystarczy sama karta na PCI/PCI-X ? Ze sterami nie ma problemów - do XP/2000. R0/R1/R5/R10 ma każdy kontroler SCSI - większość potrafi dużo więcej. Mylexa Extreme widziałem za 50 PLN :lol:

 

...aaa co to ma wspólnego z SPI? - masz chociaż PCI-X w kompie? czy tylko PCI? (PCI-X jest kompatyblne z PCI, jest tylko drobna różnica w wydajności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jak wlozysz ten kontroler do PCI to i tak zadnej wydajnosci nie zyskasz... Bedzie niewiele szybciej niz na JEDNYM nowym dysku (333gb na talerz albo nowsze)

moim zdaniem - glupota bo wydasz duzo wiecej kasy niz normalnie a nic na tym nie zyskasz

 

edit: dysk nie ma prawie nic do 'gadania' przy spi

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...