Skocz do zawartości
grzesiek1035

Soltek Sl-75frn2-rl

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. jakie jest najbardziej wydajne chłodzenie na procesor by pasowało do płyty głównej?? dlaczego pasowało?? otóż znalazłem chłodzenie zalmana który wymagał dziur montażowych na płycie których nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinię najlepszego chłodzenia na socket A miał Thermalright SI-97. Nie wiem jednak jak był mocowany. Socket A odsługiwały także Thermaltake SonicTower oraz Scythe Katana w pierwszej wersji - także nie wiem czy wymagały otworów wokół socketu.

Natomiast napewno mocowany na socket był Pentagram QVC-100 oraz Pentagram QVC-120. Pomimo podobieństwa do zalmana 7000 mocowanie jest inne. Zakłada się koszyk na socket i do koszyka przykręca cooler.

 

Edit: Tu możesz zobaczyć ten koszyk. Cena też do zniesienia. Niestety używany i nie wiadomo w jakim stanie będzie wentylator.

 

Edit 2: niektóre chłodzenia mogą być w nowszysch rewizjach pozbawione obsługi s.A.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani bo używany ale na oko wygląda OK i cena w porządku. Szkoda że nie ma dodanego regulatora obrotów mój Pentagram troszkę inny model miał coś takiego. Jeśli się zdecydujesz musisz zwrócić na jedno uwagę. W zasadzie większość płyt pod socketA miały gniazdo procesora umieszczone blisko krawędzi płyty i przy małej obudowie z zasilaczem zaraz nad płytą były problemy ze zmieszczeniem takiego chłodzenia. Tutaj radiator ma średnicę 114 mm. Musisz pomierzyć jak to masz w obudowie i czy się zmieści aby potem nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...