Skocz do zawartości
ath

Fifa 10

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

FIFA 10 to kolejna część wydana pod znakiem piłkarskiej symulacji. EA Canada dołożyło wszelkich starań by w ręce fanów oddać w pełni dopracowany produkt wzbogacony o rzesze ulepszeń i pełną licencję.

 

FIFA 10 zalicza się do panteonu najlepszych gier sportowych wszechczasów. Dopracowany system rozgrywki, pełna licencja na wszystkie drużyny narodowe oraz europejskie ligi w połączeniu z grafiką na najwyższym poziomie stanowią mekkę dla każdego wielbiciela footballu. Co więcej, ze względu na politykę Electronics Arts, tytuł dostępny jest na PC, Playstation 2, konsolach nowej generacji oraz PSP i NDS. Na każdej z wymienionych platform zakosztujemy zarówno samotnej zabawy jak i zmagań w rozbudowanym trybie multiplayer przez siec i internet.

 

W nowej odsłonie FIFY deweloperzy główny nacisk położyli na dopracowanie wszystkich elementów rozgrywki oraz eliminację niedociągnięć. Co więcej, gra oferuje poprawioną fizykę piłki i zmodyfikowane algorytmy sztucznej inteligencji zawodników kierowanych przez komputer. Wirtualni piłkarze atakują, bronią i poruszają się po murawie niczym prawdziwi ludzie. Trudniej ich również wprowadzić w pułapki oraz pokonać podczas bezpośrednich pojedynków. Modyfikacji uległo również sterowanie i, co za tym idzie, precyzja prowadzenia piłki. Zapewnia to m.in. zupełnie nowy system 360 dribbling. Poza rozgrywaniem meczy możemy również wcielić się w rolę właściciela klubu i podejmować strategiczne decyzje dotyczące prowadzonego zespołu. Pomaga nam w tym tryb manager, który zapewnia szerokie spektrum możliwości w kierowaniu drużyną. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nabywać nowych zawodników, prowadzić negocjacje z oponentami, a także ustalać kluczowe elementy taktyczne wytypowanej jedenastki.

 

Pod względem graficznym FIFA 10 prezentuje się wzorowo. Każdy piłkarz został odwzorowany z należytą precyzją i pieczołowitością. Zadbano o takie detale jak kolor włosów czy oczu. Na uwagę zasługują również oblegane przez kibiców, w pełni trójwymiarowe trybuny. Całość dopełnia bardzo dobre cieniowanie postaci oraz otoczenia. Bez zarzutów sprawuje się również animacja. Podczas zabawy nie spotykamy spowolnień animacji ani różnego rodzaju glitchów. Piłkarze poruszają się płynnie i z należytą gracją.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=13551

Fascynujące. No to czekamy jak co roku prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecują to co zawsze, wyjdzie jak... zawsze :mur: Obym się mylił, ob mimo tych wad lubię pograć w Fife, ale przyzwyczaiłem się że nie ma co się łudzić na porywające zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa i NFS są jak "Moda na sukces" - pokolenia w to grają, a i tak większość to krytykuje ;)

Osobiście ostatnią i jednocześnie jedyną Fifa w jaką grałem była 98' ;)

 

P.S. Myślałem zawsze, że to "piłka jest jedna, a bramki są dwie" a nie odwrotnie ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że na konsolę znowu będzie lepiej, ładniej, fajniej. Na PC dostaniemy grę na starym silniku i nowymi składami :)

Z tego co wiem to EA już potwierdziło, że na PC-ta będzie stary ten sam co rok temu silnik i znowu będzie taka różnica pc/konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to EA już potwierdziło, że na PC-ta będzie stary ten sam co rok temu silnik i znowu będzie taka różnica pc/konsola.

No jeżeli tak bedzie to gratulacje dla idiotów z EA. Boją sie ze gra im sie przez to gorzej sprzeda bo bedzie chodzić wolniej na starszych sprzętach ? Zamiast wykorzystać moc nowych PC to oni cały czas robią krok w tył i chcą kase doić za ten sam krap...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli tak bedzie to gratulacje dla idiotów z EA. Boją sie ze gra im sie przez to gorzej sprzeda bo bedzie chodzić wolniej na starszych sprzętach ? Zamiast wykorzystać moc nowych PC to oni cały czas robią krok w tył i chcą kase doić za ten sam krap...

Ale tylko 10% komputerów jest nextgen!

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam wy tylko o grafice liczy się grywalność! Przecież najważniejsze są te przełomowe rozwiązania jakie wnosi każda kolejna edycja :lol:

 

A tak poza tym piszecie o tej grafice tak jakby gra ukazywał się co rok od 15 lat i mieli czas na jej dopracowanie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam wy tylko o grafice liczy się grywalność! Przecież najważniejsze są te przełomowe rozwiązania jakie wnosi każda kolejna edycja :lol:

 

A tak poza tym piszecie o tej grafice tak jakby gra ukazywał się co rok od 15 lat i mieli czas na jej dopracowanie :lol2:

Tu nie chodzi tylko o grafikę ;) nowy engine (next-gen-owy) ten na konsolach prócz dużo lepsze grafiki wnosi właśnie dużo lepszą grywalność, fizykę, animacje itd. Fifa09 na konsolach nie dzięki grafice pokonała w końcu wielkiego PES-a, tylko właśnie dzięki gameplay-owi. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro od 3 ( a może więcej ) lat wydają FIFE na tym samym silniku, to przez ten czas mieli czas opracować coś nowego.

 

Widać lecą na łatwą kasę.

3 lata to byłoby jeszcze ok, ale oni ten engine męczą bodajże od edycji 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ludzie sie na to nabierają...

 

Mi nie chodzi o samą grafikę ale złożoność i płynność animacji, bardzo dokładny ragdoll oraz samą fizykę. To jest gra sportowa wiec im lepsza oprawa audiowizualna (na którą sie składają wcześniej podane atrybuty) tym lepiej sie gra ;). Ja czekam na oficjalny news albo screeny czy gameplay movies z wersji PC. Naprawdę nie wiem czy nie można w końcu zmienić engine'a ? Nie chce im sie ? czy są tak pazerni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to pierwsze. Za kazdym razem jak wychodzi nowa fifa to w Uk, Niemczech, Francji jak i również w PL sprzedaż gry jest bardzo wysoka na każdej platformie wystarczy sprawdzić top10 z tygodni gdy gra wchodzi na rynek, jak i przejść się do MM czy empiku - fifa zawsze jest na podium. Jak ludzie to kupują to po co się wysilać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Mógłbyś coś przybliżyć ? To jakieś wydanie CD czy coś w podobie to Steam na którym można wykupić grę ?

Z tego co wiem to pierwsza część była w Azji. Gra jest darmowa ale wiadomo są tzn mikropłatności. Teraz jakoś ma wyjść Fifa Online 2 ale nie wiem czy w końcu będzie dostępna dla Europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC raczej nie warto, bo to 07, a nie, sorry, 06 + kosmetyka grafiki i animacji + dwa nowe tricki, jak co roku.

 

Co innego na konsolę, "dziewiątka" była fajna.

 

EDIT: Oczywiście zapomniałem o świeżych składach...

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to jakas wielka ogromna porazka. Jak odpalilem grafe to myslalem, ze to sensible soccer. Pomyslalem sobie, ze moze cos mam ze sterownikami. W koncu obczailem, ze defaultowa rodzielcznosc to 1024 x ... ok ... zmienilem na 1680*1050 ... I TO SAMO. Ale grafika nie jest przeciez najwazniejsza ... sprawdzam fizyke ... pogralem 2 minuty ... i odinstalowalem. W taka kaszane dawno nie gralem.

 

Zdecydowanie zostaje przy darmowym PES 6. Tez sa sklady do trybu online na 09/10 :) i fizyka doskonala. Grafa ... lepiej wyglada niz w takiej FIFIE 10, a i nastepne serie PESa nie wprowadzily zadnych rewolucji pod tym wzgledem, bo pod wzgledem fizyki sa daleko w tyle.

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...