Skocz do zawartości
Screamer

Lilianna By Screamer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak widzicie na tym forum jestem nowy, ale od razu uderzę z grubej "rury" ;)

 

To mój pierwszy zestaw LC i sporo pracy mnie jeszcze czeka, żeby doprowadzić go do perfekcji, ale już w tej chwili jestem bardzo zadowolony z efektów.

 

Zestaw złożony w obudowie Lian Li PC-V2010B kupionej. Obudowa była roznitowana i lakierowana proszkowo na czarno. Założeniem było zmontowanie ładnego układu w kolorystyce czarno-czerwonej. Prawie się udało. Prawie, bo użyty wąż reaguje na UV, przez co nawet przy dziennym świetle kolor nie jest taki jak powinien być.

 

Chłodzony zestaw:

Asus P5Q Pro, C2D E8400, Evga GTX260, A-Data 800MHz 2x2GB, dysk SSD OCZ V2 32GB, 2xWD5000BEVT 500GB 2,5" (wszystkie dyski w SQD), Corsair 520HXEU

 

 

Elementy LC:

Swiftech GTZ Apogee

EK-NB S-MAX Acetal

EK-NB/SB ASUS 1 - Acetal

EK Mosfet Asus 3a - Acetal

EK-FC260 GTX (55nm G200b) Acetal Nickel

Feser Xchanger Double Radiator 240

Laing DDC 1T

EK-DDC X-Top v2 Laing Acetal G1/4

EK Multioption RES 150 rev 2.0

DangerDen Tube by Feser - 10/16 Clear UV

Feser One UV Red

Aquacomputer Poweradjust USB

 

Złączki Feser 10/16 oraz kątowe Bitspowera

Wentylatory Enermax Magma

 

Układ z założenia miał przede wszystkim dobrze wyglądać (niebawem okno w budzie) oraz być jak najbardziej minimalistyczny, tj. bez ciągnących się w nieskończoność węży i kabli - czysto, schludnie i niekolorowo ;)

 

 

Zdjęcia całości poniżej:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dokładnych testów temperatur jeszcze nie robiłem. Jak skończę (bo trochę jeszcze chcę pozmieniać) wezmę się za testy. Po szybkim sprawdzeniu: w idlu 5*C mniej, w stresie mniej o prawie 20*C. Poprzednie chłodzenie to Thermalright HR-01 Plus w pasywie.

Edytowane przez Screamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajefajnie, UV bym odpuścił bo psuje efekt i jakies chlodzenie na górną sekcje zasilania by sie przydalo.

Węże będą wymienione prawdopodobnie na Tygona 11,2/15,9 chociaż obawiam się ciasnych łuków bo ma tendencję do załamań. Górna sekcja zasilania jest chłodna (taka przypadłość tej płyty), ale i tak włożę tam drugiego Asusa 3a, co by było ładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże będą wymienione prawdopodobnie na Tygona 11,2/15,9 chociaż obawiam się ciasnych łuków bo ma tendencję do załamań. Górna sekcja zasilania jest chłodna (taka przypadłość tej płyty), ale i tak włożę tam drugiego Asusa 3a, co by było ładnie ;)

Wierz mi, Tygonik się nie łamie :D

Układzik bardzo fajny :) Gratuluje pierwszego układu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się tygona ja używam 1/2" i muszę powiedzieć, że ten wąż mnie zaskoczył w sensie swojej elastyczności. Poza tym bardzo ładny i schludny zestawik. Gratuluję :D

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Wucet chociaż mam kilka małych zastrzeżeń :] Nie dało się pomalować w całości środka proszkowo?? Bo teraz te kilka kawałków Alu wybija się na czarnym tle. Dorzuć też 2 bloczek na mofy dla lepszej estetyki. Ogólnie bardzo ładne WC trochę kolorek płynu nie wyszedł ale całość wygląda świetnie. Przydałoby się kilka prostych fotek aby pokazać całość z większej odległości.

 

Mam pytanie czy na spód po wywaleniu miejsca na dyski wejdzie chłodnica 4x120?? Co to za oplot bo wygląda fajnie :D Używa ktoś tu jeszcze napędów optycznych do czegokolwiek?? Bo ostatnio chyba już wyginęły przy modzie na WC.

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wąż 10/16 ci nie pasuje?

Nie 10/16 nie pasuje, tylko to ze to nie Clear a Cleat UV... to ladnie tylko z niebieskim plynem wyglada.

Z moich eksperymentow Cleat Uv z AcidGreen wyglada obrzydliwie... Z Blue juz jest ok, tylko nie przepadam za tym kolorem...

Malik ma chyba 10/16 Clear, ale nie UV, pytalem w qulingu o taki, ale cos marudzili ze nie oplaci im sie sciagac go, bo w szpuli 100m jest i nie wiedza czy im to pojdzie, choc jak na moj gust taki wezyk jest znacznie atrakcyjniejszy od wersji UV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, Tygonik się nie łamie :D

Nie bój się tygona ja używam 1/2" i muszę powiedzieć, że ten wąż mnie zaskoczył w sensie swojej elastyczności.

Tygon jest elastyczny jak żelka, to prawda, ale ma tendencje do załamań w ciasnych łukach - wyginałem sobie go trochę w Coolingu ;) Tak czy siak chyba jednak właśnie jego wezmę, bo jak się pokombinuje i dotnie odpowiednio powinno być OK.

 

 

Nie dało się pomalować w całości środka proszkowo??

Dało się, ale pozostawione elementy są ruchome i trą o siebie (może poza tym z przodu przy wentylu). Wolałem więc zostawić je niepomalowane niż patrzeć za jakiś czas na poobdzierane z farby.

 

Mam pytanie czy na spód po wywaleniu miejsca na dyski wejdzie chłodnica 4x120??

Od "pleców" do przedniego wentylatora jest 53cm luzu. Po wyjęciu wentyla razem z koszykiem - 58cm

 

Co to za oplot bo wygląda fajnie :D

Oploty nasz, polskie ;) Po prostu długo nad nimi siedziałem - do kupienia 3300182[/snapback]

Używa ktoś tu jeszcze napędów optycznych do czegokolwiek?? Bo ostatnio chyba już wyginęły przy modzie na WC.

A przecież napęd optyczny jest zamontowany :) Kable są puszczone w górę i za zatokami a napęd pomalowany na czarno, dlatego go nie widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

na tym zdjęciu widać że nie wyjąłeś tej blaszki i nie pomalowałeś.

A moje pytanie brzmi: Czy po prostu nie mogłeś wyjąć czy nie chciałeś malować ? Bo wiem że jak swoją roznitowałem to strasznie się męczyłem żeby to wyjąć, ale wyjąłem i pomalowałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie brzmi: Czy po prostu nie mogłeś wyjąć czy nie chciałeś malować ? Bo wiem że jak swoją roznitowałem to strasznie się męczyłem żeby to wyjąć, ale wyjąłem i pomalowałem :D

U mnie ten mały kawałek był przynitowany w miejscu łączenia całej budy i postanowiłem go w związku z tym zostawić. Jest i tak mało widoczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten mały kawałek był przynitowany w miejscu łączenia całej budy i postanowiłem go w związku z tym zostawić. Jest i tak mało widoczny ;)

U mnie też. Ale wyjąłem :E Po prostu trzeba było łączenie rozczepić(Co prawda nie było łatwo, ale kilka min i się rozczepiło) a później roznitować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah oh ah :D aż się zakochałem :D układzić podobny do innego usera ;] ale też zajebioszczy :D no i razcja uv psuje efekt :P Może biała katoda pomorze jakpisza inni :P

hehe Na tym forum doświadczam, że coraz wiecej osob używa radiatorów do RAM'u, ktore i ja mam :D Ale juz nie uzywam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum doświadczam, że coraz wiecej osob używa radiatorów do RAM'u, ktore i ja mam :D Ale juz nie uzywam :P

Za to my uzywamy i jest git :P Wracajac do tematu ... jak tam proba z bialymi katodami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to my uzywamy i jest git :P Wracajac do tematu ... jak tam proba z bialymi katodami ?

Bez pośpiechu ;) Białe katody siedzą w mojej starej budzie, której nie mam siły rozebrać...

 

Ale kiedyś się wezmę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będę inny, ale mi się to UV cholernie podoba ;) no ale wiadomo rzecz gustu.

Sam układ bardzo ładny, schludny, prosty i rzeczowy. Więc osiągnąłeś to co chciałeś :]

Kolejny polski LC na światowym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany:

Wąż - Masterkleer 11,1/15,9

Dodatkowy blok na mosfetach

Drugi TFC Xchanger 240

Przepływomierz cyfrowy GMR

 

Węże ułożone kompletnie inaczej. Zdjęcie jeszcze podczas odpowietrzania, więcej w późniejszym terminie ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Screamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...