Skocz do zawartości
Siemien

Athlon X2 64 5400+ Black Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przesiadłem się z jednordzeniowego Athlona 3500+ na Athlon X2 64 5400+ Black Edition 65nm.

Problem polega na tym, że procesor nie chce działać z nominalną częstotliwością 2.8GHz. Przy większej częstotliwości niż 1.8GHz procesor się wykrzacza. O dziwo program testujący OCCT pokazuje, że to właśnie 1.8GHz jest jego nominalną częstotliwością.

Jakie mogą być tego przyczyny ?

 

Przy przesiadce na 2 rdzenie trzeba coś przestawiać w biosie (nie znalazłem takiej opcji) czy sam się powinien "domyślić", że ma 2 rdzenie ?

Jakim napięciem powinienem go potraktować ?

 

Reszta sprzętu jak w podpisie.

Bios najnowszy ze strony producenta.

 

Z góry dzięki z odpowiedź.

Edytowane przez Siemien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniach default napięciu 1,375 procesor niestabiny na tyle, że do Windowsa co trzeci raz udaje się wejść nie mówiąc o przechodzeniu testów jakimikolwiek programami. Dopiero po zmniejszeniu mnożnika do 9x jest w pełni stabilny.

Jakim maksymalnym napięciem moge go potraktować żeby go nie spalić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w pierwszym poście najnowszy dostępny ze strony producenta; grudniowy chyba.

Jeszcze jakieś pomysły ? Nie chciałbym wysyłać go na gwarancję nie mając 100% pewności, że to wina procesora.

Edytowane przez Siemien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam.

Ewentualnie jakby któryś z forumowiczów mieszkający w Wrocławiu mógł użyczyć sprzętu to byłbym wdzięczny.

 

Wolałbym mieć pewność co do procka bo dwa wyjścia wchodzą w grę. Albo jeśli jest sprawny sprzedaż na Allegro albo jeśli nie sprawny to reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam.

Ewentualnie jakby któryś z forumowiczów mieszkający w Wrocławiu mógł użyczyć sprzętu to byłbym wdzięczny.

 

Wolałbym mieć pewność co do procka bo dwa wyjścia wchodzą w grę. Albo jeśli jest sprawny sprzedaż na Allegro albo jeśli nie sprawny to reklamacja.

A ram jaki masz po po podpisie ciężko dojść ładu Masz Te Patrioty po 1GB(800) czy te po 512Mb?? (667)

Jak siedzą i te i te to wyjmij te 667 z kompa bo może one walą sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ram jaki masz po po podpisie ciężko dojść ładu Masz Te Patrioty po 1GB(800) czy te po 512Mb?? (667)

Jak siedzą i te i te to wyjmij te 667 z kompa bo może one walą sprawę.

Mam 4 kości 2x1 i 2x512 ale to nie ramy. Ze starym procesorem wszystkie cztery kości razem chodziły dobrze, a na nowy nie ma wpływu czy wyjmę jedną parę bądź drugą.

 

 

a sprawdziles czy dobrze docisniety jest radiator? jaka temperatura? paste dales swiezą?

Pasta świeża Arctic Silver 5. Radiator siedzi dobrze. Temperatury koło ~35 stopni celcjusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...