Skocz do zawartości
Krajesu

Ocena ! A Nie Pytanie O Zestaw :)

Rekomendowane odpowiedzi

Plyta głowna ASROCK A780GXH/128M ~~ 290 zl

Procesor AMD Phenom II X3 720 ~~ 550 zl

Ram Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK ~~ 235 zl

HD Samsung 500 GB 5400pm 16MB cache SATA-II F2EG ~~ 200 zl

Grafika GeForce GTX 275 896MB DDR3 ~~ 1000 zl

Obudowa CoolerMaster CM 690 Black - bez zasilacza ~~ 310 zl

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W ~~ 300 zl

Naped DVD Pioneer DVR-216D ~~ 100 zl

 

= 2985 zl ( przy zaokrągleniu na + )

 

Juz tlumacze, zalezy mi glownie na tym zeby komputer byl stabilny i w miare cichy (wydajnosc nie gra dla mnie najwiekszej roli) stad wybor na geforce ( nizsze temperatury, cichsza praca) Radeony sa glosniejsze i sie bardziej grzeja, co moim zdaniem zmniejsza ich zywotnosc. Pytanie czy przedstawiony przeze mnie zestaw jest kompatybilny ? w sensie czy czesci beda ze soba wspołgrały, odpowiedzi typu Radeon > GeForce mnie nie interesuja bo wiem ze sa wydajniejsze, ale tak jak juz napisalem nie chodzi mi o wydajnosc i OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca na x3 710.

Do tego Karakorum + AS5 i oc.

W jakiej grasz rozdzielczości?

Monitor Samsung T220

 

monitor http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/...d=LS22TWHSUV/EN

 

rozdzielczosc 1680 x 1050 wiec taka jesli o to chodzi, karakorum to orientuje sie ze jest to chlodzenie procesora, wersja BOX nie wystarczy ?? i sorry ale nie rozumiem "AS5 i oc" ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS5 = Arctic Silver 5 czyli pasta termo przewodząca, poprawia temperatury. OC czyli podkręcanie, procka i tak będziesz musiał trochę podkręcić, żeby nie ograniczał karty za bardzo, do 3,5GHz poleci bez problemu i nie odczujesz skoku temperatur czy większego hałasu. Radeony HD4890 można kupić w wersjach niereferencyjnych czyli ze zmienionym chłodzeniem, a co za tym idzie karty te są cichsze i chłodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony sa glosniejsze i sie bardziej grzeja, co moim zdaniem zmniejsza ich zywotnosc.

To akurat 2 mity, nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością. Pierwszy (hałas) był aktualny przy Radeonach HD2xxx i HD3xxx. Przestał istnieć wraz z premierą HD4xxx, za to pojawił się nowy - temperatury. AMD/ATi wzięło sobie do serca narzekania na hałas i zmniejszyło obroty w wentylatorach kosztem temperatur.

 

Teraz na rynku jest tyle chłodzeń zaprojektowanych przed producentów, więc te problemy nie istnieją. Wystarczy tylko mądrze wybrać, a nie kierować się jakimiś mitami...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz powód przepłacać za GF?

hm, moze ppprostu przekonanie do marki, hm to może poleć mi jakis model najbardziej oplacalny Cena--Jakość, niedługo wychodzi Starcraft II i zalezy mi na plynnosci tej gry. oczywiscie GF :)

 

p.s Powiedzmy ze jestem Fanboyem GF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zostałem świeżo upieczonym posiadaczem EVGA GTX 275 - w nowym 3dmarku wyrzuciło 14tys. na defaultowych ustawieniach w porównaniu do 8800 GT od MSI która miała 6000...

 

Z ciekawostek przyrodniczych - karta potrafi sobie poćwierkać przy niektórych testach i grzeje się okrutnie w stresie - 90C... Plusem jest cichy wiatrak, który nie wchodząc na wysokie obroty nie doprowadza do szału, kosztem temperatury jak widać.

 

Zabudowa końca karty jest trochę pomylona - mam koszyki od dysków skierowane w stronę bocznej ściany obudowy - ciężko doprowadzić powietrze do wiatraczka karty :/

 

hm, moze ppprostu przekonanie do marki, hm to może poleć mi jakis model najbardziej oplacalny Cena--Jakość, niedługo wychodzi Starcraft II i zalezy mi na plynnosci tej gry. oczywiscie GF :)

 

p.s Powiedzmy ze jestem Fanboyem GF.

To nie GF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta głowna ASROCK A780GXH/128M ~~ 290 zl

Procesor AMD Phenom II X3 720 ~~ 550 zl

Ram Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK ~~ 235 zl

HD Samsung 500 GB 5400pm 16MB cache SATA-II F2EG ~~ 200 zl

Grafika HD 4850 ddr5 ~~ 500 zl

Obudowa CoolerMaster CM 690 Black - bez zasilacza ~~ 310 zl

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W ~~ 300 zl

Naped DVD Pioneer DVR-216D ~~ 100 zl

 

 

Czy obecny zestaw jest ok ?

Edytowane przez Krajesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4850 ddr5

x3 710 bardziej się opłaca. Dołóż za różnice w cenie do Karakorum + AS5 i pomogę ci podkręcić.

GD pro

Karakorum + AS5 rozumiem ze to nalezy kupic tylko i wylacznie jak sie kreci procesor ? Na fabrycznych ustawieniach wystarczy wersja BOX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie zbyt dobry moment na kupowanie teraz radeonow, ceny kart z serii 4xxx maja potaniec o 50$. Radeon HD 4890, ma kosztować 199 dolarów (dotychczas 249). Radeony HD 4870 mają stanieć ze 199 dolarów na 149, a model HD 4850 ma osiągnąć pułap 100 dolarów za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta głowna ASROCK A780GXH/128M ~~ 290 zl

Procesor AMD Phenom II X3 710 + Karakorum + AS5 ~~ 550 zl

Ram GoodRam 4GB (2x2GB) 1100MHz CL6 PRO ~~ 235 zl

HD Samsung 500 GB 5400pm 16MB cache SATA-II F2EG ~~ 200 zl

Grafika HD 4850 ddr5 ~~ 500 zl

Obudowa CoolerMaster CM 690 Black - bez zasilacza ~~ 310 zl

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W ~~ 300 zl

Naped DVD Pioneer DVR-216D ~~ 100 zl

 

 

Ok, doszlismy do jakiegos porozumienia :) z problemami ale dalismy rade, ostatnia sprawa,

Czy np procesor nie bedzie ograniczal karty graficznej, czy plyta pasuje do karty itp itd, generalnie czy bedzie ze soba kompatybilne i kazda z czesci bedzie wykorzstywala 100% mozliwosci, http://pccentre.pl/article/show/ASRock_A78...id=17217;page=4 natknalem sie na ten artykul i jest cos napisane na temat owej plyty glownej i tej serii procesorow, jednak nie rozumiem za bardzo o co chodzi, moze mi ktos napisac o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Najpierw proba 4 rdzenia, a potem krecic... Jezeli ktos ci wkreci ze proc nie ma nic do grafy i wydajnosci w grach, to poszukaj sygnaturki Gi3rka gdzie jest bardzo dobry tescik pokazujacy wplyw proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czysto teoretycznie- Procesor AMD Phenom II X3 720 bedzie wystarczajacy do tego hd4850 ddr5 bez krecenia ? z tym ze poprostu drozszy w porownaniu do tego x3 710+ kakaouru i pasty, acha i o co chodzi w tym artykule co Wam wyslalem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Fanboyostwo jest zenujace i swiadczy nie tylko o braku wiedzy, ale o ograniczeniu.

Dziecko, daruj sobie takie mądrości. Nie wnosisz nic do tematu. Poza tym za kogo się uważasz, że go poniżasz? Ludzie mają różne preferencje co do sprzętu a tobie nic do tego. Też wolę NV od Ati mimo, że obecnie stosunek cena/wydajność wypada gorzej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: PhysX.

 

/OT

 

Procesor AMD Phenom II X3 720 bedzie wystarczajacy do tego hd4850 ddr5 bez krecenia ?

IMO nie. Edytowane przez mothman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oc jest banalnie proste a dobre efekty dają dużo satysfakcji. Na tym forum wiemy to najlepiej, więc nie bój żaby tylko kupuj tańsze i kręć. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta: PhysX.

Były już całe epopeje pisane na temat PhysiX'a(NV) , tak samo były całe epopeje pisane na temat Havoka (Ati) , aktualnie to właśnie Havoc ma lepsze wsparcie (Ati , Intel) , PhysiX jest w gorszej sytuacji.

 

Procesor AMD Phenom II X3 720 bedzie wystarczajacy do tego hd4850 ddr5 bez krecenia ?

ktoś tu prowadził rozważania i udowadniał że nawet core i7 965 bez oc może być za słaby do kary pokroju HD4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie to właśnie Havoc ma lepsze wsparcie (Ati , Intel) , PhysiX jest w gorszej sytuacji

Tyle tylko, że skoro Havok jest realizowany przez procesor (Intel) a PhysX przez kartę (NV) mam i jedno i drugie. Z kartą Ati nie uświadczyłbym PhysX a jednak trochę gier z tego korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Plyta głowna ASROCK A780GXH/128M ~~ 290 zl

Procesor AMD Phenom II X3 720 ~~ 550 zl

Ram Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK ~~ 235 zl

HD Samsung 500 GB 5400pm 16MB cache SATA-II F2EG ~~ 200 zl

Grafika GeForce GTX 275 896MB DDR3 ~~ 1000 zl

Obudowa CoolerMaster CM 690 Black - bez zasilacza ~~ 310 zl

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W ~~ 300 zl

Naped DVD Pioneer DVR-216D ~~ 100 zl

 

= 2985 zl ( przy zaokrągleniu na + )

 

Juz tlumacze, zalezy mi glownie na tym zeby komputer byl stabilny i w miare cichy (wydajnosc nie gra dla mnie najwiekszej roli) stad wybor na geforce ( nizsze temperatury, cichsza praca) Radeony sa glosniejsze i sie bardziej grzeja, co moim zdaniem zmniejsza ich zywotnosc. Pytanie czy przedstawiony przeze mnie zestaw jest kompatybilny ? w sensie czy czesci beda ze soba wspołgrały, odpowiedzi typu Radeon > GeForce mnie nie interesuja bo wiem ze sa wydajniejsze, ale tak jak juz napisalem nie chodzi mi o wydajnosc i OC.

Może być taki zestawik.

Widzę że panowie jak zwykle czytają po łebkach i już zaczęło się doradztwo co zmienić-ach ci marzyciele :)

 

Jaki masz powód przepłacać za GF?

To nie Twoje pieniądze,więc się nie wzniecaj.

Gość chciał oceny,a nie doradztwa w doborze części-jak chce 720,to nie każ mu brać 710.

Ocena Twojego zestawu-będziesz zadowolony (niezadowoleni będą doradcy-malkontenci a szczególnie Andrew 710 :D ).

 

Jak napisałem - Patriotom mówimy nie. Bardzo awaryjne pamięci.

Są tak awaryjne,że w swojej wieloletniej karierze serwisowej nie spotkałem ani jednego egzemplarza uszkodzenia pamięci tej firmy :)

 

Proc będzie za słaby bez oc do karty.

A ten znowu.

Przy rozdziałce 1650-1050 proc ma g..... do gadania-liczy się moc grafy i akurat jak w przypadku GF 275 większa ilość pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...