Skocz do zawartości
Krajesu

Ocena ! A Nie Pytanie O Zestaw :)

Rekomendowane odpowiedzi

Przy rozdziałce 1650-1050 proc ma g..... do gadania-liczy się moc grafy i akurat jak w przypadku GF 275 większa ilość pamięci.

http://www.techfanatyk.net/c2d-vs-4870-tes...przez-procesor/ Rzuć na to okiem. Sądząc po rozmiarze monitora użytego w teście było to 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta głowna ASROCK A780GXH/128M ~~ 290 zl

Procesor AMD Phenom II X3 720 ~~ 550 zl

Ram Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK ~~ 235 zl

HD Samsung 500 GB 5400pm 16MB cache SATA-II F2EG ~~ 200 zl

Grafika GeForce GTX 275 896MB DDR3 ~~ 1000 zl

Obudowa CoolerMaster CM 690 Black - bez zasilacza ~~ 310 zl

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W ~~ 300 zl

Naped DVD Pioneer DVR-216D ~~ 100 zl

= 2985 zl ( przy zaokrągleniu na + )

Procesor do wymiany na x3 710

ram do wymiany na ocz 1066 2*2gb 198zł

grafika do wymiany na 4890

Zasilacz mozna kupić taniej też dobry tacens albo forteron ale odpowiedni. Ale jak ci zależy to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

z tym twierdzeniem , muszę się nie zgodzić , sprawdź np. crysis'a w 1680/1050 z max detalami na procesorze 3ghz a , następnie @ 4ghz

Grałem i nie odczułem żadnej różnicy-ponieważ grafę mam jaką mam.

Za to jak z ciekawości wsadziłem do siebie GTX260-216SP,to nie było co porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tak awaryjne,że w swojej wieloletniej karierze serwisowej nie spotkałem ani jednego egzemplarza uszkodzenia pamięci tej firmy :)

DDR1 od Patriota były w porządku, gorzej z DDR2 - nie lubią się z paroma płytami. Co do awaryjności - na tym forum niedawno ktoś pytał, jakie pamięci kupić. W końcu sam zdecydował się kupić Patrioty i po paru dniach był wściekły, bo zaczęły sypać BSODami...

 

A ten znowu.

Przy rozdziałce 1650-1050 proc ma g..... do gadania-liczy się moc grafy i akurat jak w przypadku GF 275 większa ilość pamięci.

Kolego, zerknij na moją sygnaturę i test mojego autorstwa. Jest duża różnica między kręconym procem a niekręconym. Oczywiście wszystko zależy od gry, ale patrząc na tej najnowsze doszedłem do jednego wniosku - im większa zadyma, tym większe wymagania co do procesora*.

 

Przykładem jest Fallout 3, którego właśnie testuję - przez 80% gry nic się nie zetnie. Walka z 2-3 przeciwnikami - płynnie. Wędrówki po świecie - płynnie. A wystarczy mieć małą bitwę z 6-8 przeciwnikami i od razu na Q9400@2.66GHz masz pokaz klatek.

 

* - tak, nie jest to zbytnio odkrywcze... Ale niektórzy o tym zapominają.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, gram sobie w RTSa Spring. Gierka za free na silniku z lat '90 ale zmodyfikowanym. W ogóle bardzo fajna ale jak się zbierze 16 graczy każdy zrobi po 1000-2000 jednostek w tym lotnictwo to grafika spoko nawet moja integra HD3300 ledwo ale starcza (po OC) ale procesor, tragedia. Na PIV miałem taką masakrę z klatkowaniem w takich sytuacjach, że nie szło grać. i pomyślał by ktoś, ze oficjalne wymagania to chyba PIII 0,8GHz :P

Po zmianie platformy na AMD x2 wyraźnie widzę różnicę gdy procesor nie jest podkręcony 2,5GHz i gdy jest podkręcony 2,8/2,9GHz. W pierwszym przypadku zdarzają się niewielkie wcinki w drugim przypadku lata płynnie. Choć musiałem ograniczyć ilość jednocześnie wyświetlanych jednostek bo przy opcji full to nawet Q9550 nie dał by chyba rady :D Wiec z większej odległości latają mi ikonki zamiast części samolotów.

To strategia, można to znieść, ale widać jak duże znaczenie ma wykorzystanie mocy procesora dla gier w sytuacjach najciekawszych, najbardziej grywalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie jest wcale taka łatwa sprawa z tym doborem podzespołów, czytając wasze posty, nie da si ułożyc "cud" zestawu ktory bedzie odpowiadal 99% uzytkownikom, zawsze sie znajdzie jakies ale. Wiec wydaje mi sie ze zestaw ktory sobie ustawilem nie bedzie zly... ewnetualnie moge ten ram wymenic, chociaz i tak przypuszczam ze niewiele to zmieni >.<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce brać X3 720, to niech bierze. Ale tylko w przypadku, jeśli kupi tańsze pamięci, np. OCZ SpecialOps za 179zł, bo po co lepsze, skoro i tak się ich nie rusza przy OC... Te 30zł dopłaca do odblokowanego mnożnika. Jeśli komuś na tym zależy, to niech dopłaca, to nie jest wielka kwota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce brać X3 720, to niech bierze. Ale tylko w przypadku, jeśli kupi tańsze pamięci, np. OCZ SpecialOps za 179zł, bo po co lepsze, skoro i tak się ich nie rusza przy OC... Te 30zł dopłaca do odblokowanego mnożnika. Jeśli komuś na tym zależy, to niech dopłaca, to nie jest wielka kwota...

Ceny:

x3 710 - 470zł

x3 720 - 550zł

Za Chiny ta inwestycja się nie zwróci nawet jak by wziąć śmieciową płytę bo i tak musi mieć HT3 i nawet jak by wziąć najtańsze ramy value z rynku.

80zł wywalone w kompletnie nic, w błoto. Dużo lepszym wyborem jest zakup wentylatora (95/120zł) z prawdziwego zdarzenia aby box nie brzęczał co mnie już na rtyle wkurza że jak tylko złapię oddech to kupię sobei AC Xtreme albo Pentka Karakorum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X3 720 + OCZ to 729 zł, a X3 710 + GD PRO to 700 zł...

 

Nie uważam, że kupno X3 720 jest lepszym rozwiązaniem, ale nie jest na tyle chybione, żeby tak stanowczo odradzać.

A x3 710 + OCZ 1066 2*2GB to 668zł (dla zbędnego odblokowania mnożnika w 720 strata 61zł i jeszcze gorszy ram to jakiś obłęd)

 

I nie ma sensu ładować droższych pamięci chyba, że ktoś ma kaprys na patriotyzm i popiera polskie i lepsze goodramy. Ale całkowicie nie do wykorzystania w porównaniu do OCZy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A x3 710 + OCZ 1066 2*2GB to 668zł (dla zbędnego odblokowania mnożnika w 720 strata 61zł i jeszcze gorszy ram to jakiś obłęd)

 

I nie ma sensu ładować droższych pamięci chyba, że ktoś ma kaprys na patriotyzm i popiera polskie i lepsze goodramy. Ale całkowicie nie do wykorzystania w porównaniu do OCZy.

Skąd Ty te OCZ 1066MHz wytrzasnąłeś? Piszemy w kontekście zestawów z ESC, a więc zestawów Miguela707...

 

Poczytaj sobie temat o Goodramach, to się dowiesz, dlaczego je polecamy. A drogie strasznie nie są...

 

Ciągle mnie nie rozumiecie - nie ma co jechać każdego, co bierze X3 720, bo to po prostu nie jest aż taki błąd brać ten procesor... Jak ktoś chce dopłacić do odblokowanego mnożnika i ułatwić sobie sprawę - jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tyle że nic nie wiadomo o tych pamięciach. Nie wiadomo, jak się będą kręcić na poszczególnych mnożnikach... To, że mają 1066MHz w standardzie nic nie świadczy o OC.

 

Jestem za tym, żeby pisać, że X3 710 jest lepszym rozwiązaniem. Ale jeśli ktoś się uprze na X3 720, to nie ma co tu tak wściekle atakować jak w przypadku niemarkowych zasilaczy - aż tak chybiony zakup to nie jest...

 

Koniec OT, bo zaśmiecamy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylbym wdzieczny za pisanie dalej o Tym zestawie... Obecnie jestem przy....

 

Plyta głowna ASROCK M3A790GXH/128M ~~ 420 zl

Procesor Procesor AMD Phenom II X3 720 ~~ 550 zl

Ram OCZ 2x2GB 800 MHz Reaper CL4 ~~ 255 zl

HD Samsung 500 GB 5400pm 16MB cache SATA-II F2EG ~~ 200 zl

(((Radeon 4890 HIS 1GB 2xDVI (PCI-E) )))

Grafika GF with CUDA GTX 260 Core 216 EVGA 896MB (PCI-E) (55nm) SSC ~~ 900 zl

Obudowa CoolerMaster Elite 333 Black-Silver - bez zasilacza ~~ 150 zl

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W ~~ 300 zl

Naped DVD Pioneer DVR-216D ~~ 100 zl

 

 

Nad Radeonem sie wciaz zastanawiam, wole zainwestowac w lepsze plyte jak tutaj podalem i procesor pozniej dokupic zamiast odrazu radeona...

 

Czesci skonsulotwane z innymi ludzmi ! nie tylko przezemnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Phenom II X3 720

ASROCK M3A780GXH/128M (tania i na am3 i dobra)

OCZ 2x2GB ddr3 1333 cl 7 lub cl6.

Samsung f2eg w RAID 0 (jak nie starczy to jeden)

Gainward 4850 512MB DDR5 Golden sample - to jest coś jak HD4870 tyle ze tańsze, nie inwestowałbym zbyt dużo teraz w grafę skoro:

a) zaraz bedą obniżk o 50 dolców Hd4890 i HD4870!

b) za pół roku wyjdzie nowa seria HD5xxx i wtedy tą sprzeda a kupie nową obsługującą DX11, bo na tym 4850 i tak pogram we wszystko i spokojnie starczy.

 

CoolerMaster Elite 333 Black-Silver

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W

Naped DVD Pioneer DVR-216D

I chłodzenie jak z jakiegoś sklepu to Mugen, jak osobno to lepszy Xigmatek s1283/s1284

 

 

OK a teraz jak to wyglada ?

 

Sluszna uwaga :P ze jest pod ddr3.

Edytowane przez Krajesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"uwazam ze na plycie glownej nie ma co oszczedzac, bo ulatwi mi to pozniej dalsza modernizacje"

Zgadzam się. Nie ma co oszczędzać 150 zł i pozostawać na STAREJ platformie, też wybrałbym AM3. Zresztą warto sobie uzmysłowić że AM2 to platforma klęski AMD i chyba najgorsza platforma tej firmy, a to że AMD robi prezent dla tych, którzy jej zaufali i kupili AM2, to inna historia ( ja też jestem na AM2. Phenom II to procesor do AM3, a AMD należy podziękować że dodaje kontroler pamięci do AM2. A jeśli już AM3 to jeśli nie potzrebujesz crossfire to polecam Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3

Tu masz link do oceny tej płyty i porównanie z asrockiem, którego bije we wszystkich testach i kosztuje ok 340 zł

http://www.cpu3d.com/review/7715-1/gigabyt...troduction.html

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty te OCZ 1066MHz wytrzasnąłeś? Piszemy w kontekście zestawów z ESC, a więc zestawów Miguela707...

 

Poczytaj sobie temat o Goodramach, to się dowiesz, dlaczego je polecamy. A drogie strasznie nie są...

 

Ciągle mnie nie rozumiecie - nie ma co jechać każdego, co bierze X3 720, bo to po prostu nie jest aż taki błąd brać ten procesor... Jak ktoś chce dopłacić do odblokowanego mnożnika i ułatwić sobie sprawę - jego sprawa.

z esc :P

Czytaj dokładniej 99zł 2GB 1066 OCZ :)

 

Nie taka strata 80zł w błoto ot i wszystko. W grach nie ma żadnej różnicy, w żadnych programach ani po Oc ani przed, no przed to choć 200MHz ;)

710 tak samo może być @x4 i tak samo się kręci. No to jaki sens? Jeżeli radzimy co sie opłaci to tak właśnie jest. Ale ja nikomu zabraniać nie mogę i jak lubi ma chęc to weźmie tylko niech wie, ze to nie jest opłacalne a co najwyżej dla przyjemności, że ma to co chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"uwazam ze na plycie glownej nie ma co oszczedzac, bo ulatwi mi to pozniej dalsza modernizacje"

Zgadzam się. Nie ma co oszczędzać 150 zł i pozostawać na STAREJ platformie, też wybrałbym AM3. Zresztą warto sobie uzmysłowić że AM2 to platforma klęski AMD i chyba najgorsza platforma tej firmy, a to że AMD robi prezent dla tych, którzy jej zaufali i kupili AM2, to inna historia ( ja też jestem na AM2. Phenom II to procesor do AM3, a AMD należy podziękować że dodaje kontroler pamięci do AM2. A jeśli już AM3 to jeśli nie potzrebujesz crossfire to polecam Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3

Tu masz link do oceny tej płyty i porównanie z asrockiem, którego bije we wszystkich testach i kosztuje ok 340 zł

http://www.cpu3d.com/review/7715-1/gigabyt...troduction.html

AM3 to dokładnie AM2+ z obsługą ddr3 więc to jest praktycznie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Goodramach czytałem, i też bym je polecił ale kolejne 50zł na nic bo co mu po dodatkowych 100MHz na ramie jak ma 1066 raczej pewne? Obecnie jak bym miał g.skille 1066 albo goodramy to bym się mocno zastanawiał, w końcu polski ram i dobry, jeden z najlepszych. Ale wydajności z tego żadnej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może praktycznie robi wielką różnicę. Jeśli zamierzamy modernizować w przyszłości sprzęt, to pod AM2+ nic nowego nie zobaczymy. AM3 daje tę możliwość. AMD także daje wsparcie programowe AM3 ( np platforma dragon). A możemy mówić że to samo tylko i wyłącznie dlatego, że Phenomki II mają zintegrowany kontroler pomięci DDR2, ale więcej już ich nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...