Skocz do zawartości
bardo

Wlaczanie Komputera Poprzez Przycisk On/off Na Zasilaczu

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie pomcy zglupialem wszystko bylo cacy fajnei do niedzieli w poniedzialek przychodze z pracy chce odpalic komputer wcisakm magiczny przycisk power na obudowie i lipa wlacza sie wentylator na CPU wentylator na zasilaczu obudowie i dioda na karcie muzycznej a system sie nei laduje monitor czarny i nic nie moge zrobic pierwsze co zrobilem odpielem kable podpielem od nowa na zewnatrz jak i wewnatrz komputera znowu probuje wlaczyc komputer i nic dalej system nie chce sie wlaczyc twardy nie botuje z ciekawosci chcialem wylaczyc doplyw produ do kompa wylaczajac go poprzez pstryczke na zasilaczu i co komputer odpalil windows sie laduje i po chwili jestem na pulpicie korzystajac z okazji zrobilem format wgralem wszystkei sterowniki dzisiaj przychodze z pracy i znowu nie moge go uruchomic jedynie moge wlaczyc komputer tym pstryczkiem na zasilaczu :D :lol2: co mi przychodzi do glowy to

 

zasilacz

i dysk twardy nawet do wiadomosci nei przyjme,ze ktoras z tych czesci jest zepsuta

 

zasilacz BeQuiet dark power P7 650w kupiony listopad/grudzien 2008

hdd WD Caviar 1TB fals 101 kupiony w kwietniu 2009

 

wszystko bylo OK w tym czasie wymienilem tylko jakies 3-4 dni temu glosniki creativa G500 pro gamer ale co maja glosniki do wlanczania systemu :) pomozcie bo zglupialem przeciez to nei normalne aby wlanczac komputer pstryczkiem na zasilaczu

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo MSI K9A2VM-FD AMD 780V Socket AM2+ (zintegrowana graficzna tez nowa nie ma nawet 6 miesiecy)

cpu AMD athlon 3800*(jednojajowiec z 2006)

ram geil 2x1gb 533mhz (tez z 2006)

gpu integra

jednym slowem wymienilem wszystko w kompie razem z monitorem oprocz 4 najwazniejszych podzespolow narazie jestem na etapie zbierania hajsu na te czesci

 

 

powiedzcie mi lepiej czy te wartosci SMART jak na twardego kupionego w kwietniu tego roku nei sa za wysokie czy wszystko z tych wartosci jest ok? jedyne co moge odszyfrowac z tego smarta to ile godzin dziala dysk i jaka ma temperature

Edytowane przez bardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jezeli SMART mojej caviry jest w porzadku to jeden problem mam z glowy ale dalej nie wiem co mam zrobic z tym fantem w postaci wlanczania komputera tylko i wylacznei pstryczkiem na zasilaczu czego przycisk power na obudowie nie botuje dysku ?? mam czarny monitor system sie nei wlancza jedynei uruchamiam wentylatory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cyrk nawet mi nei mowcie,ze to zasilacz przezciez to Bequiet DarkPower P7 650W!! nie chce mi sie w to wierzyc mobo moge jeszcze zaakceptowac ale nei ten zasilacz tym bardziej,ze on ma ledwo pol roku albo i nawet mniej przeciez to jedena z najlepszych marek zasilaczy on ma spokojnie uciagnac kazda obecna karte graficzna na rynku pod maksymalnym wielogodzinym obciazeniu i jeszcze ma mu zostac zapas mocy i niektore mniej pradozerne modele w SLI dajcie jakis program abym mogl sprawdzic kazdy parametr napiecia/lini zasilacza

Edytowane przez bardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę chaotyczna ta pierwsza wypowiedź, powiedz jeszcze raz jak teraz odpalasz kompa?

Ja bym spróbował odłączyć wszystkie kabelki z płyty, z panelu, te które idą do obudowy czyli power reset i diody. Później załącz zasilacz na pstryczku i zewrzyj PWR z masą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kupilem dzisiaj ten miernik ale potrzebuje pomocy nie wiem z czym sie to je na elektryce mam ZEROWE pojecie wiec nei wiem jak mam sie obslugiwac tym urzadzeniem :) i nastepna sprawa jak mam zmierzyc napiecie w zasilaczu :)

 

narazie dowiedzialem sie ze ten caly moj miernik musi byc ustawiony DCV (napięcie stałe) a sam miernik należy ustawić maksymalnie na 20V

 

oooo szukajac w sieci znalazlem zdjecia identycznego miernika jak ja mam :) (koles co zamiescil to foto ma taki sam problem nie wie jak z niego korzystac :D roffll )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez bardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz kable w dwie dolne dziurki w mierniku

 

Później czerwony kablel wkładasz w molexa w zółty kabel (dla napięcia 12v), a czarny wkładasz do czarnego w molexie lub dotykasz do obudowy (masa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% zasilacz - wyciągnij go z kompa i we wtyczce atx wsadz drut w zielony i czarny - jak zacznie krecic(mozesz podlaczyc cd/dvd by miec pewnosc) wiatrakiem to dziala - jak nie to trup...klasyczny przyklad zdechnietej zasilki...powerem nie wylaczaj - zasilacze impulsowe bardzo nie lubia zanikow napiecia i potrafia po takim pasc na amen

 

aha cd jest po to ze jak zacznie krecic wiatrakiem to mozesz sprawdzic czy dziala cd - jak upalic to lepiej marny naped niz cos wiecej

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cyrk nawet mi nei mowcie,ze to zasilacz przezciez to Bequiet DarkPower P7 650W!! nie chce mi sie w to wierzyc mobo moge jeszcze zaakceptowac ale nei ten zasilacz tym bardziej,ze on ma ledwo pol roku albo i nawet mniej przeciez to jedena z najlepszych marek zasilaczy on ma spokojnie uciagnac kazda obecna karte graficzna na rynku pod maksymalnym wielogodzinym obciazeniu i jeszcze ma mu zostac zapas mocy i niektore mniej pradozerne modele w SLI dajcie jakis program abym mogl sprawdzic kazdy parametr napiecia/lini zasilacza

Wszystko jest tak jak mówisz ale każda marka/firma/model ma jakiś procent wadliwych i Tobie mógł się akurat trafić. To sie zdarza - po to jest własnie gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...