Skocz do zawartości
DEKKER2

Zwisy I Restarty Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Juz nie mam sily do mojego kompa... stracilem mase czasu, zeby zidentyfikowac podzespol, ktory powoduj zwisy i restarty kompa. Sytuacja jest o tyle dziwna, ze tak jak podczas grania po kilkunastu minutach komp sie zacina i konieczny jest restart czasem po takim zwisie resetuje mi bios to np komputer sam sie restartuje tak jakby stracil na chwile zasilanie, zawiesza sie tez czasami podczas ogladania filmow. Kilka miesiecy mialem tez tak, ze wywalalo mi podczas grania BSODy z bledem nv4disp.dll , ale potem nagle bylo wszystko w porzadku az do jakiego miesiaca temu (procek od samego poczatku chodzil na 3.6ghz) Teraz garsc informacji co juz sprawdzilem i zrobilem. Obstawiam na grafike, ale wy moze macie jakies inne propozycje ?

 

1. Procek temp. idle: 45C, stres: 65C

Wyczyscilem radiator, wyszlifowalem, zamontowalem nowy wentylator. Orthos puszczony na kilka godzin Blend prio. 9 nie wywala bledow.

 

Napiecia: CPU 1,25

NB 1.2

 

2. Plyta glowna temp: 35C

Wgrany nowy bios

 

2. Ram

Wymienione kostki ramu z corsaira (jedna kostka padla podczas zmiany bankow) na g.skill. Sprawdzany orthosem i memtestem kilka godzin - no errors

 

DRAM voltage: 2,1

 

3. Zasilacz

Wiem, ze w takich sytuacjach na pierwszy ogien idzie zasilacz, ale sprawdzilem napiecia miernikiem i sa w normie, poza tym Corsair 450W to dobry zasilacz.

 

4. Karta graficzna temp: idle 44C + pamiec 38C, stress 75C + pamiec 65C

Wymieniony radiatory na pamieciach na karcie.

Z ta karta graficzna byly cuda nie dosc, ze tragicznie sie podkreca to raz chyba ja przekrecilem, bo wysypalo mi artefaktami na calym pulpicie po czym po zresetowaniu nie chciala ruszyc, ale co ciekawe na nastepny dzien, kiedy chcialem ostatni raz sprawdzic karte przed wyslaniem jej na gware normalnie wstala i chodzila.

 

5. Obudowa - zamontowane 3 wentylatory w srodku.

 

6. Karta dzwiekowa - tak nawet to sprawdzalem, zmienilem obsluge dzwieku z SB Live 5.1 na zaintegrowana

 

7. System - XP Sp3 i Windows 7 x64 - swieze systemy.

Edytowane przez DEKKER2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...