Skocz do zawartości
Dawid afg

Przycinanie Się Filmów Na Pełnym Ekranie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam od jakiegoś miesiąca następujący problem: otóż, czy to w youtube, veoh, czy innych serwisach zajmujących się hostingiem filmów online, przy pełnym ekranie zacina mi się obraz (losowo). Przy odtwarzaniu w małym oknie wszystko działa poprawnie, jednak przy pełnym ekranie film może działać od kilku sekund do kilku minut, poczym obraz się zacina, a dźwięk idzie dalej.

 

Dzieje się tak zarówno na IE jak i FireFoxie. Ściągałem te pliki z ciekawości i na komputerze działają poprawnie.

W sieci znalazłem info że takie jajca były na linuksie, ale o windzie nic nie wyczytałem. Co może być problemem? Mam po instalowane wszystkie najnowsze kodeki. Kompa czyszczę regularnie co miesiąc, więc nie ma mowy o przegrzewaniu się.

 

Jeszcze jedno, ściągam już 4 raz trailera z veoha i za każdym razem są jakieś losowe uszkodzenia pliku (.avi). Nie rozumiem dlaczego, bo miejsce na dysku mam, a procek nie jest mocniej używany niż 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania na google, to być może jest to wina sprzętu.

 

Miałem takie przykre doświadczenie z RAMem Geil Black Dragon.

Wszystko było w porządku oprócz pobierania archiwów z internetu

(.zip, .rar, .deb rpmy i inne - przez to nie byłem w stanie nawet używać linuxa, ale... przynajmniej poznałem wszystkie dystrybucje w nadziei, że któraś ruszy :D)

 

Wymieniłem RAM dopiero po 3 miesiącach jak Windows zaczął "freezować" i od razu wszystko wróciło do normy.

 

Także polecam sprawdzić, bo to chwila roboty a można zaoszczędzić sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz znaleźć rozwiązania na google, to być może jest to wina sprzętu.

 

Miałem takie przykre doświadczenie z RAMem Geil Black Dragon.

Wszystko było w porządku oprócz pobierania archiwów z internetu

(.zip, .rar, .deb rpmy i inne - przez to nie byłem w stanie nawet używać linuxa, ale... przynajmniej poznałem wszystkie dystrybucje w nadziei, że któraś ruszy :D)

 

Wymieniłem RAM dopiero po 3 miesiącach jak Windows zaczął "freezować" i od razu wszystko wróciło do normy.

 

Także polecam sprawdzić, bo to chwila roboty a można zaoszczędzić sporo czasu.

 

Też zaczynam mieć takie wrażenie że to może być wina sprzętu, a dokładniej obstawiam płytę główną, chociaż wydaje mi się że to raczej kwestia sterowników/ programów.

Dzięki, przy wolnej chwili sprawdzę ram.

 

podczas full screen jest 20% jesteś pewien?

Od 20 do 30%. Zwykle około 23~27% (wskazania za pomocą everesta ultimate, przy taktowaniu 2.8Ghz - przy odtwarzaniu filmu z serwisu megavideo.com.

Przy filmie w MKV HD Ready (1280x720) mam od 20 do 35% (chwilami ~40), ale akurat tutaj filmy działają tak jak powinny. Problem freezów pojawia się w przeglądarkach.

 

jaki masz proc

ten co w sygnaturce: AMD Athlon X2 4850e 2.5@2.8Ghz.

 

może proc sie przegrzewa

Kompa czyszczę regularnie co miesiąc, więc nie ma mowy o przegrzewaniu się.

Dla przykładu teraz mam na nim 35oC w luzie. W grach nieco ponad 40oC. Na dotyk radiator lekko ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam od jakiegoś miesiąca następujący problem: otóż, czy to w youtube, veoh, czy innych serwisach zajmujących się hostingiem filmów online, przy pełnym ekranie zacina mi się obraz (losowo). Przy odtwarzaniu w małym oknie wszystko działa poprawnie, jednak przy pełnym ekranie film może działać od kilku sekund do kilku minut, poczym obraz się zacina, a dźwięk idzie dalej.

 

Dzieje się tak zarówno na IE jak i FireFoxie. Ściągałem te pliki z ciekawości i na komputerze działają poprawnie.

W sieci znalazłem info że takie jajca były na linuksie, ale o windzie nic nie wyczytałem. Co może być problemem? Mam po instalowane wszystkie najnowsze kodeki. Kompa czyszczę regularnie co miesiąc, więc nie ma mowy o przegrzewaniu się.

 

Jeszcze jedno, ściągam już 4 raz trailera z veoha i za każdym razem są jakieś losowe uszkodzenia pliku (.avi). Nie rozumiem dlaczego, bo miejsce na dysku mam, a procek nie jest mocniej używany niż 20%.

Zrób tak. Na film odtwarzany w przeglądarce kliknij prawym klawiszem. Otworzy się możliwość wyłączenia "przyspieszenie sprzętowego" w flash playerze. Odznacz (czyli wyłącz) i powinno śmigać. U mnie było podobnie... na pełnym ekranie obraz się zawieszał a głos szedł normalnie. Zrobiłem jak napisałem i już nie mam problemów.

 

Zrób tak. Na film odtwarzany w przeglądarce kliknij prawym klawiszem. Otworzy się możliwość wyłączenia "przyspieszenie sprzętowego" w flash playerze. Odznacz (czyli wyłącz) i powinno śmigać. U mnie było podobnie... na pełnym ekranie obraz się zawieszał a głos szedł normalnie. Zrobiłem jak napisałem i już nie mam problemów. Daj znać czy zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...