Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

A od lutego na jetixie leci Naruto.

Elo?

 

Swoja droga Naruto ma sie wreszcie ku koncowi - przynajmniej tyle wynika z 2475298[/snapback]

Swoja droga, szukam czegos fajnego tak do 6 odcinkow (na jeden dlugi wieczor) - polecicie cos?

Moze cos z tego ?

Golden Boy, Yukikaze, Read Or Die, InS, Photon

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy bardzo chetnie, pozostale dwa raczej niekoniecznie. Dzieki za propozycje :)

 

Z innej beczki: Saber Marionette J ktos ogladal?

InS - jeszcze nie widzialem (tyle ze lapal sie w kryteria :))

Photon - ogladalem to kilka dobrych lat temu i IMHO jest to calkiem dobra komedia - chwilami tarzalem sie po podlodze ze smiechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, bo chcialem sobie obejzec sage full metal panic, obejzalem 4 odcinki pierwszej czesci, i jestem załamany, nie wiem czy to sie zmieni, albo czy pozostale 2 czesci sa calkiem inne, bo to co widze to mi nie podchodzi kompletnie ( jakas nastoletnia dziewczynka ktora jest jakims królem bazy, mechy z kalashnikov'em tak jakby nie mogli im wbudowac karabinu w ręke, pozatym miala byc to komedia, a to mnie nie bawi )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, bo chcialem sobie obejzec sage full metal panic, obejzalem 4 odcinki pierwszej czesci, i jestem załamany, nie wiem czy to sie zmieni, albo czy pozostale 2 czesci sa calkiem inne, bo to co widze to mi nie podchodzi kompletnie ( jakas nastoletnia dziewczynka ktora jest jakims królem bazy, mechy z kalashnikov'em tak jakby nie mogli im wbudowac karabinu w ręke, pozatym miala byc to komedia, a to mnie nie bawi )

Full Metal Panic? Fumoffu Jest zdecyfowanie utrzymany w innej konwencji - podpadajacej pod school comedy. Natomiast pozostale 2 czesci nie sa stricte komediami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full Metal Panic? Fumoffu Jest zdecyfowanie utrzymany w innej konwencji - podpadajacej pod school comedy. Natomiast pozostale 2 czesci nie sa stricte komediami.

dobrze, w takim razie wywale to co mam i obejze tylko fumoffu, ale to pozniej bo teraz pora na Gankutsuou.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GitS SAC Solid State Society - polecam ;] jak na stand alone'owy film to historia jakas dziwna, ale wszystko na poziomie, jak to GitS. no i ost - cudo. poza tym co jak co ale milo bylo ich znow zobaczyc... ehh ;p

 

a co do FMP to szczerze mowiac jak sie przeboleje poczatek to pozniej sie robi ok, choc zadziwiajaco pierwszy sezon byl gorszy niz second raid, a fumoffu to klasa, choc komiedia wiec nie ma do konca jak porownac z pozostalymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yukikaze obejrzany.

 

Podchodzilem do tego troche sceptycznie - tym bardziej, ze pierwszy odcinek potrafi bardzo zrazic, myslalem ze bedzie slaba kserowka Macrossa Zero. Na szczescie nie - fabula jest cakiem fajna, a jej rozwiazanie nastepuje dopiero pod koniec ostatniego odcinka. Jest niestety pare dziur, ktore pozostaja niezalatane, do tego przez pierwsze dwa odcinki akcja rozwija sie dosc wolno.

Bardzo fajne CG i cel-shading - zrobione porzadnie i nie sprawiaja wrazenia powstawianych na sile (no, moze z wyjatkiem kilku scen). Niestety na poczatku sceny walki cierpia na niedobor dynamiki, a ujecia sa zbyt chaotyczne. Tak gdzies od polowy serialu widac jednak poprawe.

Projekty maszyn sa super - ktos sie do tego przylozyl i znal sie na tym, co robi. Modele platowcow sa szczegolowe (np. napisy ostrzegawcze w odpowiednich miejscach) i dobrze animowane, rowniez efekty atmosferyczne towarzyszace walce (np. smugi kondensacyjne) wygladaja calkiem dobrze.

malym majstersztykiem jest

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Muzyka nie porywa - jest zbyt nijaka i jej obecnosci sie nawet nie zauwaza. Temat tytulowy i koncowy tez sa przecietne.

 

Ogolna ocena: 7+/10. Odjalem za dziury w fabule, muzyke, i pol punktu za animacje.

 

EDIT: zapomnialem - ogladac koniecznie po angielsku. W wersji japonskie w kolko jestesmy atakowani engrishem, co skutecznie obrzydza ogladanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka, na poczatek Ghost in the shell chcialbym zobaczyc. Sa jakies huby DC z anime? Czy torrenty. Czy jak :<

huby DC (poczytaj opisy przy hubach), torrenty (w szczegolnosci trackery grup robiacych fansuby), emule, irc (kanaly grup), niekiedy direct http download, ftp, nawet na p2m mozna niekiedy znalesc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, w takim razie wywale to co mam i obejze tylko fumoffu, ale to pozniej bo teraz pora na Gankutsuou.

Wlasnie jestem po obejrzeniu FMP i moge powiedziec ze 1 sezon jest najgorszy.

A jak porownywac 1 i 2 sezon, to jak ziemia i niebo.

Ale warto obejrzec wszystko dla ciaglosci zdarzen i powiazan.

Rasumujac:

 

FMP - Taka baja "Akcji" :wink: (i ta cenzurka)

FMP Fumoffu - Komedia oparta na zdarzeniach z 1 sezonu.

FMP TSR - Tak to powinno wygladac od poczatku. (chyba zrobili to dla starszego przedzialu widzow, w porownaniu do 1 czesci).

 

Death Note - LA - Slaba gra aktorow, splycona fabula. Ogolem bardzo slaby film (imo) w porownaniu do Anime/Mangi.

 

Za co by sie tu zabrac? Moze:

Sesja - Live Action ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GitS SAC Solid State Society - polecam ;] jak na stand alone'owy film to historia jakas dziwna, ale wszystko na poziomie, jak to GitS. no i ost - cudo. poza tym co jak co ale milo bylo ich znow zobaczyc... ehh ;p

Potwierdzam - fajne, fajne, fajne :D Fabula jak zwykle zamotana, intryga rozwiazuje sie pod sam koniec. Trzyma klimat seriali. Zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bo ja wiem... w sumie to kreskę :] "fantastyczność" (sam nie wiem co chcę przez to powiedzieć... piszę jak dla mnie w środku nocy...)

 

BTW, oglądnąłem Gantza :] wszystkie 26 EPów :] to anime jest genialne, niespotkana fabuła (życie po życiu? why not :] ), ładna kreska no i daje do myślenia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gantz mnie znudzil... Poczatki w miare ciekawe, ale druga polowa jakas taka bezplciowa:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Ogolnie sie na tym zawiodlem.

 

@kamilo23: w sumie to samo, co w zwyklych filmach/serialach - ciekawa fabule, dobra akcje, interesujace postacie, dobre dowcipy (wybrac wlasciwe zaleznie od gatunku ;) ). Do tego dochodzi jeszcze to, ze podoba mi sie kreska (zazwyczaj) i dobra animacja.

Anime ma jeszcze jedna zalete - mozna przedstawic praktycznie wszystko, a nie bedzie to wygladalo sztucznie i nienaturlanie w porowaniu z otoczeniem. Chodzi mi o to, ze nie ma problemu obecnego w normalnych filmach, ze np. kosmici (czy cos w ten desen) wygladaja jak gumowe lalki, czy bije od nimi sztucznoscia na kilometr.

W przypadku animacji tego problemu nie ma, bo wszystko jest narysowane razem, wiec rozne "nierealnosci" wtapiaja sie w tlo.

Mozna tez przedstawic w zasadzie wszystko, bez wydawania miliardow na scenografie i efekty specjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilo23 - a czego można nie lubić w anime :-P ? Zresztą, ja do tego, co napisali costi i Bio dodam jeszcze, że lubię organizację czasową - w typowych epizodach jest po 20 minut akcji, więc można je oglądać "z doskoku", a jak ciekawa seria, to można zwykle (krótkie serie) całą załatwić na raz (13x20 =~ 260minut).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncze Eureke... Kogo mam zabic za to ze wczesniej mi tego nie polecil? :| Co nastepne? Bo Get Backers mnie znudzil, tak samo jak Starship Operators... Czemu zawsze musze sie irytowac pod koniec kazdej serii z BONES :?: :icon_exclaim:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Eureka seveN przewijala sie juz przez temat, nie zauwarzyles?? :wink: (Swoja droga BDB anime)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ale koncowka mi sie nie podobala :P

A NHK ogladal?

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...