Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Higurashi no Naku Koro ni zasłuciach!e, nawet na best overall, ale nie ogladalem jeszcze HC2 i Blacklagoon wiec nie wolno mi tak mowic ;)

 

a Suzumiya Haruhi fajna byla, ale po miesiacu, trzech to juz wogle o tym nie pamietałem i nie czuje tego juz. Ale wiecie te oceny... gdyby haruhi miala nominacje w Best Romance / Love Story Anime albo w innych to pewnie tez by wygrala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kapa. NHK wielkim przegranym... (Oprocz 1 Jury Pick's)

Eureka 7, powinna miec o nagrode wiecej. BDB anime.

Suzumiya, fajna byla, ale nic nie nadzwyczajnego. Nie wiem skad tyle nagrod dostala.

Mushishi, bede musial zobaczyc co to takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... dorwalem napisy do FMA i normalnie dzialaja, ale odcinki maja 'wbudowane' napisy ang... a jakos nie widzi mi sie ogladanie z podwojnymi napisami. Da sie cos z tym zrobic?

Wylaczyc jedne? ;)

 

 

PS. Obejrzałem ostatnio ponownie Haibane Renmei - kurcze, jak fajnie że jednak jeszcze powstają dobre anime. Moje dzieci będą się na nim wychowywać.

Welcome to the club ;] Ja jestem w tym zakochany, ogladalem juz z 7 razy :) Super anime z cieplym i sympatycznym klimatem, dobre na odstresowanie, zostawia troche materialu do przemyslen (ale nie z gatunku "o co w tym, k..., chodzilo?" ;) ).

 

 

Mamy problem [; Nazywa sie 2535431[/snapback]

true, wg mnie appleseed to bylo cos co nie powinno miec z tworcami GitSa nic wspolnego ;]
Why? Mi sie drugi Appleseed (tzn. ten nowszy) podobal - ale nigdy nie traktowalem tego jako konkurencji dla GitSa, tylko jako cos duzo lzejszego, bez zadnego podtekstu i drugiego dna. Ot, prosta fabulka i fajne efekty :)

BTW milosnikom GitS'a polecam Patlabor Movie II.

 

 

ta eureka 7 cos duzo ma wygranych, ktos tutaj odradzał, jest ktos kto ja poleci ?

Fajne, mi bardzo podeszlo. Chociaz mialo pewne dluzyzny w srodku serii. Mialem pewne skojarzenia w NGE, bo kilka rzeczy bylo tym ewidentnie inspirowane (aczkolwiek nie zrzynane bezposrednio).

 

Z innej beczki: wciagnalem (a raczej mnie wciagnal) Monster. Krotko: yes, yes, yes. Fajna fabula, dobra kreska, klimatyczna muzyka (aczkolwiek OST sciagal nie bede), dobre postacie. I najwazniejsze: fabuly starczylo na cale 74 odcinki, w zasadzie bez wypelniaczy. Zdecydowanie polecam!

Z minusow: drugie ED: podstarzaly facet, ktory "spiewa" glosem, jakby go ktos za jajca sciskal :? W dodatku beznadziejne muzycznie.

 

BTW, sesq: pisze sie "scieżka" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Na razie nic nie ogladalem. Zaopatruje sie w Ah my goddess, slyszalem ze dobre ;]. Nie wiem tylko kiedy to wszystko obejrze, nazbieralo mi sie tego juz dosc duzo, mysle ze w wakacje bym przysiadl albo jakis dlugi weekend bo nie lubie ogladac anime po 3-5 odcinkow dziennie, wole na raz [;.

 

Na razie przeczytalem 1 czesc mangi berserka, nie moge sie przyzwyczaic troche do sposobu w jaki trzeba to przegladac ale jakos daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, sesq: pisze sie "scieżka" ;)

:oops: hmm bede pamietal.

 

powiedzcie mi, ta piosenka ktora spiewala Quon z rahxephona, juz wczesniej ja znalem, nie znacie moze tytulu ? ost sciagalem, ale nie bylo jej tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie powoli ogladam Genshiken'a. Troszke mozolnie mi to idzie bo co chwila musze zatrzymywać by nadążyć z przeczytaniem wszystkeigo na ekranie, ale ogólnie anime prezentuje sie ciekawie (przynajmniej po pierwszym epku).

W sumie dawno już niczego nie ogladałem, bo FMA na hyperze aż szkoda wspominac....(moze kiedys dam temu anime jeszcze szanse, narazie w ogole mi nie podchodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genshiken jest fajny, chociaz trzeba miec juz troche obejrzane zeby zlapac klimat (choc i tak bez napisow z komentarzami bym polowy aluzji nie wylapal :lol: ). Ma tez ta zalete, ze jest w 100% normalne - zadnych dziwnych mocy, innych swiatow, kolorowych wlosow itp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie zassałem i odrobiłem sobie te 13 odcinków Ninja Scrolla :)

film widziałem dawno dawno temu i bardzo mi się spodobał.

serial zgodnie z tym co czytałem jest troszkę słabszy od strony fabularnej ale w wolnej chwili taki leciutki klimat wpływa bardzo odprężająco ;)

9 odc. najbardziej przypadł mi do gustu - Zofu wymiata ..szkoda, że tak mało o tym ninja :/

inna sprawa - dźwięk

nie jestem znawcą tematu ale wg mnie anime ma swoje korzenie w niemej sztuce komiksu. paradoksalnie dźwięki i głosy użyczane postaciom mają naprawdę ogromny wpływ na ich odbiór i autentyczność. w tym serialu głosy w wersji ang. dobrane są rewelacyjnie :)

 

od siebie polecam wizytę na www.ninjai.com - może anime dosłownie to to nie jest ale w takim minimalistycznym ujęciu wprost rewelacyjnie chwyta ten klimat :) z biegiem odcinków jest jednak troszkę słabiej i końcówka zalatuje troszkę banalną fabułą - mimo to naprawdę warto obejrzeć i tu również zwracam uwagę na udźwiękowienie które przy użyciu prostych środków tworzy epicki klimat - POLECAM :) i wracam do ściągania FMA..

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No i obejrzalem 11 ep Ah! my goddess [;. Nawet sie wciagnalem, FMA na razie lezy i czeka cos nie moge sie przekonac do tego anime, nie potrafie sie wczuc w klimat za bardzo.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem Noein. Dobre, a nawet bardzo dobre. Nienajgorsza fabula (na poczatku pomysl wydawal sie nieco oklepany i balem sie, ze beda eksploatowac paradoks dziadka, ale na szczescie nic z tego), nizela kreska i efekty (o tym za chwile), fajna muzyka.

Wessalo mnie na tyle dobrze, ze zaczalem o 20., a dwa odcinki pozniej sie zrobila piata rano ;)

 

Co do grafiki: CG sa zazwyczaj fajne (Uroboros i istoty z Shangri'la wygladaly super), aczkolwiek uparte robienie domu Haruki w 3D bylo irytujace, bo wygladal strasznie sztucznie i plastikowo. Kreska jest troche dziwna - czasami bardzo szczegolowa, innym razem dosc prosta i robiona jakby od niechcenia, nieraz dosc surrealistyczna. Mozna sie przyzwyczaic i w sumie niezle to wyszlo, ale bylo troche scen, kiedy kreska byla dla mnie jakas nie taka...

 

BTW. do tego serialu powinien byc dolaczony krotki podrecznik podstaw fizyki kwantowej :lol2: Dobrze, ze Shinsen zrobili niezle komentarze, bo czasami dialogi wchodza na dosc wysoki poziom abstrakcji.

 

Co by tu teraz... moze Kino No Tabi? Ogladal ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem Noein. Dobre, a nawet bardzo dobre. Nienajgorsza fabula (na poczatku pomysl wydawal sie nieco oklepany i balem sie, ze beda eksploatowac paradoks dziadka, ale na szczescie nic z tego), nizela kreska i efekty (o tym za chwile), fajna muzyka.

Wessalo mnie na tyle dobrze, ze zaczalem o 20., a dwa odcinki pozniej sie zrobila piata rano ;)

 

Co do grafiki: CG sa zazwyczaj fajne (Uroboros i istoty z Shangri'la wygladaly super), aczkolwiek uparte robienie domu Haruki w 3D bylo irytujace, bo wygladal strasznie sztucznie i plastikowo. Kreska jest troche dziwna - czasami bardzo szczegolowa, innym razem dosc prosta i robiona jakby od niechcenia, nieraz dosc surrealistyczna. Mozna sie przyzwyczaic i w sumie niezle to wyszlo, ale bylo troche scen, kiedy kreska byla dla mnie jakas nie taka...

 

BTW. do tego serialu powinien byc dolaczony krotki podrecznik podstaw fizyki kwantowej :lol2: Dobrze, ze Shinsen zrobili niezle komentarze, bo czasami dialogi wchodza na dosc wysoki poziom abstrakcji.

 

Co by tu teraz... moze Kino No Tabi? Ogladal ktos?

taa dom haruki kicha :> tak samo ta sama głupia animacja rodem z power rangers i innch, jak smocza obrecz sie zawiazuje i rozwiazuje na szyi haruki, i jeszcze młody, buntowniczy i nieufajacy Yuu mnie wkurzal :>

 

a ja mam pytanko, bo duzo slyszalem, widzialem i dora ocene ma Seikai no Senki - co to ma wogle byc ? z opisu to wygalda na nudna space opere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

a ja mam pytanko, bo duzo slyszalem, widzialem i dora ocene ma Seikai no Senki - co to ma wogle byc ? z opisu to wygalda na nudna space opere.

 

Calkiem niezle romansidlo na tle poteznego konfliktu miedzyplanetarnego/miedzyrasowego.

Ogolnie oglada sie to calkiem przyjemnie - tyle ze patrzac na 2548424[/snapback]

[...]

Co by tu teraz... moze Kino No Tabi? Ogladal ktos?

 

IMHO jedna z ciekawszych pozycji typu fantasy (fantasy adventure - w sumie nawet lepiej pasowaloby tu okreslenie fantasy drogi :) ). Uklad kilku (czy kilkunastu) dosc roznych przygod/episodow.

Niesamowity nastroj potrafiacy rozbudzic w czlowieku potrzebe refleksyjnego spojrzenia w przeszlosc (przynajmniej u mnie :) ) + lekkie przebicia filozoficzne.

Wciagajaca - ogladalem ktorejs pieknej nocy prawie do rana - nie moglem sie oderwac.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem niezle romansidlo na tle poteznego konfliktu miedzyplanetarnego/miedzyrasowego.

Ogolnie oglada sie to calkiem przyjemnie - tyle ze patrzac na calosc serii mozna stwierdzic lekko spadkowa tendencje w jakosci.

Swiezo po ogladnieciu dalem ocene 8+/10 (usredniajac po czesciach cyklu)

o kurde ale fajna opcja 'relations' na anidb.info ! nie wiedzialem o niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z przykroscia stwierdzam ze anime mi sie przejadlo ;(

nie juz z ogladania takiej przyjemnosci, przestalo mnie wciagac...

z tesknota wspominam te czasy kiedy to z wypiekami ogladalem kolejne epki...

 

ostatnio niezla frajde czerpalem z Samurai Champloo i tyle.

 

zdziwaczalem na starosc?

czy tak zle trafiam z tytulami

 

moze potrzebuje jakiejs mega beki dla odmiany, bo zamulaczy mam dosc.

 

poratujcie jakims odlotowym tytulem! [;

 

PS

-->shadowxxz96

 

najlepsze OSTki z animek:

 

- Cowboy Bebop

- Escaflowne

- Ghost in the shell (wszystkie)

- Hellsing (Raid i Ruins)

- Wolf's Rain

 

to moje ulubione!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem, czy było ale może się komuś sprzyda stronka z soundtrackami z anime. Może ktoś poleci jakiegoś fajnego OST-a. Ja od siebie mogę polecić pare kawałków z FLCL, Elfen Lieda i Mai-Hime.

Polecam tez: http://gendou.com/amusic/ - wymaga bezplatnej rejestracji

 

@marcin_gps - zrzedzisz :P Moze rzeczywiscie sobie cos lzejszego wrzuc.

 

Do podanej przez Ciebie listy "best of" dodalbym jeszcze:

- Le Portrait De Petit Cossette

- BECK

- Berserk

 

Chociaz oczywiscie to kwestia gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Best OST? Hmm... Zalezy od nastroju :wink: BECK swietnie nadaje sie do jazdy samochodem, Samurai Champloo na spokojny wieczor, ect. W sumie jak spodoba mi sie anime to odrazu z muzyka. Wyjatkiem jest tylko InitialD :ploom:

Koncze Cowboy'a - dobre dobre. OST mogloby leciec przez caly dzien w tle [; I obecnie zastanawiam sie nad czyms nowym... Wyszlo ostatnio jakies dobre anime? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie muzyka z initial D byla klimatyczna, doskonale uzpelniala calosc. A co do dobrych OST to zaliczyl bym jeszcze nane i kilka kawaleczkow z air gear.

Aktualnie wziolem sie za Boys be bo jakos wpadlo mi w rece, i musze powiedziec ze calkiem przyjemnie sie oglada, zobaczymy co bedzie dalej ;].

Wlasnie sie zassal ostatni epek kiby :P zmykam ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Best OST? Hmm... Zalezy od nastroju :wink: BECK swietnie nadaje sie do jazdy samochodem, Samurai Champloo na spokojny wieczor, ect. W sumie jak spodoba mi sie anime to odrazu z muzyka. Wyjatkiem jest tylko InitialD :ploom:

Koncze Cowboy'a - dobre dobre. OST mogloby leciec przez caly dzien w tle [; I obecnie zastanawiam sie nad czyms nowym... Wyszlo ostatnio jakies dobre anime? :wink:

kanon remake, jeszcze nie ogladalem bo czekam az przetlumacza gre na angielski ( mam zamiar w nia pograc ). Ale jak sie okaze kupa to nie do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...