Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi polecić jakieś fajne i ambitne anime ? najlepiej z fabułą osadzoną w czasach współczesnych, ale może być też coś w klimatach post nuklearnych, byleby obyło się bez całej otoczki fantasy, machania wielkimi mieczami i walczenia z jakimiś potworami. Chciałbym żeby to był jakiś dramat lub kryminał, film, który jest warty obejrzenia, od biedy może zawierać wątki romantyczne lub przygodowe/akcja

najlepiej narysowane kreską taką jak w kill billu 1 :D

Ostatnio obejrzałem Jin Roh: The Wolf Brigade i właśnie tego typu anime najbardziej mi odpowiada ;) jest tam wszystko i takie coś potrafi mnie utrzymać przed ekranem monitora :)

 

no to jak, co możecie mi zaproponować ? ;)

Jako jedyny nie podam anime ktore mi sie bardzo podobalo, ale pasuje do Twojego opisu.

Mysle, że spodobałby Ci się Beyond the Clouds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wypraszam sobie, Monster tez pasuje do jego opisu, jak ulal bym powiedzial (podawalem jako pierwsza odpowiedz :P ). Czasy wspolczesne, full realizm, kryminal z elementami dramatycznymi i sensacyjnymi oraz odrobina romansu. A do tego super fabula.

To, ze niesamowicie mi sie podobal, to inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wypraszam sobie, Monster tez pasuje do jego opisu, jak ulal bym powiedzial (podawalem jako pierwsza odpowiedz :P ). Czasy wspolczesne, full realizm, kryminal z elementami dramatycznymi i sensacyjnymi oraz odrobina romansu. A do tego super fabula.

To, ze niesamowicie mi sie podobal, to inna sprawa ;)

ale ja tego nie ogladalem :lol:

ogląda ktoś grejt ticzer onizuka?

juz ogladalem, jak wiele osob z tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogląda ktoś grejt ticzer onizuka?

 

juz ogladalem, jak wiele osob z tego tematu

I wiele osob jest zgodynch ze GTO jest dobrym anime, hough!

 

Beyond the Clouds? Najblizej mu do czego bo nie wiem czy jest sens sie za to brac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ogląda ktoś grejt ticzer onizuka?

Ja , dobrnolem do bodajze 15 epki i dalem sobie spokoj , wiecej to tego gniota nie wroce. Ogladalem smieszniejsze animce , a ten nie jest animcem z interesujaca fabula , klimatem. To lekkie "dzielo" , ktorego jedynym plusem o dziwo jest jednak slaby humor i dlatego nudzi , myslalem ze sie wkrece w to ale 15 epek wyrobilo mi zdanie o tym. Nie podoba mi sie , nudzi mnie. Wole Golden Boya , czy Love Hina , smieszniejsze duzo i ciekawsze :wink:

 

I wiele osob jest zgodynch ze GTO jest dobrym anime, hough!

Ja sie wylamie , gniot > hough !

 

Z seriali Black Lagoon.

Polecam , ogadalem 2 sezony , podobalo mi sie. Ludzie pisali , ze drugi sezon jest slabszy i inne "bla bla bla" , mi sie do samego konca podobalo. Moze bedzie 3 :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po Neon Genesis Evangelion i Experiments Lain (Princess Mononoke również) wziąłem się za Elfen Lied.

 

Znajomy naciągnął mnie na Anime i okropnie mi się spodobało.

 

Muszę przyznać, że wszystkie cztery tytuły są genialne.

 

A czeka na mnie jeszcze dużo innych...

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla coby mniej zajmowało

Masz wypaczony gust ;>

No raczej 3 sezonu sie nie doczekasz.

 

Ja po Neon Genesis Evangelion i Experiments Lain wziąłem się za Elfen Lied.

 

Znajomy naciągnął mnie na Anime i okropnie mi się spodobało.

 

Muszę przyznać, że wszystkie trzy tytuły są genialne.

 

A czeka na mnie jeszcze dużo innych...

Hmmm. Evangelion i Lain na początek...skoro Cię nie odrzuciło to będą z Ciebie ludzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Evangelion i Lain na początek...skoro Cię nie odrzuciło to będą z Ciebie ludzie ;]

:lol2:

 

Były świetne, ciągnie mnie żeby obejrzeć ponownie :).

 

Bodajże we wrześniu ma wyjść Reborn of Evangelion, ojj... :)

 

Elfen Lied z każdym odcinkiem coraz bardziej mi się podoba.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja , dobrnolem do bodajze 15 epki i dalem sobie spokoj , wiecej to tego gniota nie wroce. Ogladalem smieszniejsze animce , a ten nie jest animcem z interesujaca fabula , klimatem. To lekkie "dzielo" , ktorego jedynym plusem o dziwo jest jednak slaby humor i dlatego nudzi , myslalem ze sie wkrece w to ale 15 epek wyrobilo mi zdanie o tym. Nie podoba mi sie , nudzi mnie. Wole Golden Boya , czy Love Hina , smieszniejsze duzo i ciekawsze :wink:

tez mi sie nie podobal onizuka, praiwe nie smieszny, tak po pierwszych 15ep na sile, dlasze ogladalem juz nie na sile bo sie przyzwyczailem do niego, ciekawsze sie zrobilo gdy poznał ta dziewczyne z roznymi kolorami oczu, od tego momentu przestawilem sie na onizuke i polubilem go bardziej.

 

:lol2:

 

Były świetne, ciągnie mnie żeby obejrzeć ponownie :).

 

Bodajże we wrześniu ma wyjść Reborn of Evangelion, ojj... :)

 

Elfen Lied z każdym odcinkiem coraz bardziej mi się podoba.

elfen lied tym dalej tym fajniejsze, pod koniec bardzo smutne jest. to moje pierwsze anime i do teraz pozostało moim ulubionym. Mysle ze twoim nastepnym anime powinno być Higurashi no Naku Koro ni ( chyba ze nie chcesz odrazu wszystkich najlepszych anime zobaczyc na samym poczatku, dla przykladu ja jeszcze nie ogladlaem ghost in the shell a wiem ze napewno mi sie spodobają ale trzymam go na dni w ktorym bedzie mi brakowalo dorych anime )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfen lied tym dalej tym fajniejsze, pod koniec bardzo smutne jest. to moje pierwsze anime i do teraz pozostało moim ulubionym. Mysle ze twoim nastepnym anime powinno być Higurashi no Naku Koro ni ( chyba ze nie chcesz odrazu wszystkich najlepszych anime zobaczyc na samym poczatku, dla przykladu ja jeszcze nie ogladlaem ghost in the shell a wiem ze napewno mi sie spodobają ale trzymam go na dni w ktorym bedzie mi brakowalo dorych anime )

Epilog Experiments Lain jakoś do mnie nie dotarł, End of Evangelion oglądałem kilka razy, żeby choć trochę zrozumieć... Jakoś sobie poradzę ;).

 

W zanadrzu mam jeszcze parę filmów, bo seriale zawitały u mnie tylko 3 (na początek!), ale to można szybko nadrobić :).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A co, jak zaczynac to z grubej rury :D Moimi pierwszymi anime byly NGE, GitS i Akira ;)

GITS'a wlasnie przeszedlem niedawno. Wypas :wink: Akire bede midlugo ogladal , mam nadzieje ze da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem anime o niezlej grafice, a nic o nim nie slyszlaem.

Jigoku Shoujo anidb tanuki

slyszal ktorys tutaj albo widzial to ? :wink:

Mam, ale jeszcze nie miałem czasu obejrzeć. Wyrywkowo zajrzałem w ten i ów odcinek, raczej nic wyjątkowego, ale i na kichę też w sumie nie wygląda. Wydaje się takie ot, do obejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie pooglądać troszkę anime w wakacje i dziś na patelni wylądował afro samurai. Super anime, może niezbyt ambitne ale oglądało sie przyjemnie. SLJ nie miał zbyt wiele do gadania ;]

Kreska skojarzyła się od razu z jednym epkiem animatriów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Co moglibyście polecić człowiekowi, który w ogóle rzadko ogląda filmy, w ogóle stara zrzęda to jest. Bo coś bym obejrzał, żeby ludzie się ze mnie nie śmiali, bo Star Wars nie widziałem, Harrego Szrotera też nie czytałem/nie oglądałem, Dragon Ball mi się podobał. Co jest warte uwagi? Dodam tylko, że ja tak mam, że po 10 min jak coś mi się nie podoba, poprostu wyłączam i mówię pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowszych anime, ogląda ktoś Claymore ?

 

Świetna kreska, rozkręcająca się fabuła, świetne walki i niektóre momenty ... ( dla tych co oglądają - mam na myśli ep 8 )

nie ogladam anime ktore nie zostaly zakończone :) czasem bardzo mnie korci zebo obezec Lucky Star bo codziennie sie z nim spotykam ale nie chce sie bawic w co tydzien po jednym odcinku

Witam ;)

 

Co moglibyście polecić człowiekowi, który w ogóle rzadko ogląda filmy, w ogóle stara zrzęda to jest. Bo coś bym obejrzał, żeby ludzie się ze mnie nie śmiali, bo Star Wars nie widziałem, Harrego Szrotera też nie czytałem/nie oglądałem, Dragon Ball mi się podobał. Co jest warte uwagi? Dodam tylko, że ja tak mam, że po 10 min jak coś mi się nie podoba, poprostu wyłączam i mówię pa.

komedia - school rumble. łatwa, bardzo dobra, prawie kazdemu sie podoba

dramat - Samurai X: Trust & Betrayal. 4 odcinki, duzo czasu nie stracisz jak Ci sie nie spodoba, jest o samurajach.

ale skoro dragon ball Ci sie podobal, to raczej bedziesz lubił kazda poleconą Ci tutaj pozycje.

 

A ja swojego czasu obejzalem:

XXXholic: ogladladalem rpzez pierwsza polowe na sile, takie sredniawe

Furi Kuri: tez mi sie nie podobalo, i to jeszcze bardziej niz XXXholic, gdyby to mialo jakis wiekszy sens...

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan: Wspaniale ! usmialem bardzo, ale ma specyficzny humor. Kazalem koledze obejzec i mu sie nie spodobało :<

Boogiepop Phantom: Rewelacyjne! nie spodziewalem sie tak znakomitego anime, bardzo bardzo mi sie podobał

 

7/10 xxxHOLiC

6/10 Furi Kuri

8/10 Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan

9/10 Boogiepop Phantom

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow fachowcow. Co mi polecicie jesli jestem po Naruto, Bleach'u i Full Metal Alchemiscie. Po FMA się niesamowicie nakrecilem na anime, co polecicie? Moje lacze jest chwilowo bezrobotne i przydaloby sie go do czegos zaprzagnac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow fachowcow. Co mi polecicie jesli jestem po Naruto, Bleach'u i Full Metal Alchemiscie. Po FMA się niesamowicie nakrecilem na anime, co polecicie? Moje lacze jest chwilowo bezrobotne i przydaloby sie go do czegos zaprzagnac. Pozdrawiam

Nagrodzone :

AnimeReactor Community Awards - 2002

AnimeReactor Community Awards - 2003

AnimeReactor Community Awards - 2004

AnimeReactor Community Awards - 2005

AnimeReactor Community Awards - 2006

 

Dodatkowo z ciekawszych ktore mi w tej chwili do glowy przychodza (sporo moze sie powrotrzyc z powyzszymi):

 

Komedie:

The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Full Metal Panic

School Rumble

GTO

Gokusen

Trigun

Salaryman Kintarou

Ranma 1/2

 

Romanse:

Hana Yori Dango

Onegai Teacher

Hachimitsu to Clover

 

Mystery:

Monster

Witch Hunter Robin

Hellsing

 

Fantasy:

Juuni Kokuki

Shingetsutan Tsukihime

Berserk

Mushishi

Kino no Tabi: the Beautiful World

 

SF:

Ghost in the Shell

Ergo Proxy

Seikai no Monshou

Planetes

Fantastic Children

 

Action:

Cowboy Bebop

Samurai Champloo

Noir

Black Lagoon

 

Music:

BECK

 

Kolejnosc przypadkowa.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak widzieli juz co niektorzy Highlandera, to niech teraz zlapia sie za Paprike bo lepsza. (Jak juz pisalem).

 

No i wkoncu po rocznym lezeniu na dysku, wziolem sie za Gankutsuou (Count of Monte Cristo). Jestem po 12 epkach, ale jedno moge powiedziec, sugoi. Jak ktos nie ogladal to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj widziałem Highlandera i mogę z czystym sumieniem polecić. Kreska ładna, fabuła szybka i ciekawa

Gdzies z 3 tygodnie temu mialem okazje zobaczyc. W porownaniu do "Highlander V: The source" wrecz swietny - ale jednak typowy odmozdzacz na za dlugi wieczor B-)

 

No i wkoncu po rocznym lezeniu na dysku, wziolem sie za Gankutsuou (Count of Monte Cristo). Jestem po 12 epkach, ale jedno moge powiedziec, sugoi. Jak ktos nie ogladal to polecam.

Staram sie to strawic od dobrego miesiaca - i jakos za kazdym razem odrzuca mnie kreska. W szczegolnosci "oczojebne" tekstury na ubraniach ... Utknalem kolo 4eps i nie moge sie przemoc zeby pociagnac dalej :mur: Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...