Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po 14 epkach Heroic Age i powiem wam, ze o ile realizacja sie specjalnie nie poprawila (chco miejscami widac, ze wyszarpali troche kasy na efekty), to fabula mnie nawet wkrecila. Co prawda odnosze wrazenie, ze jesli nic sie nie zmieni, to seira poleci po najmniejszej linii oporu i wyjdzie z tego sztampa, ale zobaczymy. Na razie jeszcze mnie to trzyma przy ekranie ;)

Wkurza mnie, ze mocno przegieli z potega Evangelionow... eee, Heroic Race (ten Evangelion to przez to, ze geba Bellcrossa jest zywcem zdjeta z Unit 01 ;) ). Dopakowali ich tak, ze cala reszta (po obu stronach barykady) w zasadzie moze tylko stac i sie przygladac, byle z bezpiecznej odleglosci. W dodatku sami sobie tez niewiele robia, i w zasadzie walki koncza sie glownie "collateral damage" - tu ksiezyc, tam pol floty :P

No i to latajace kosmiczne robactwo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Po 5 dniach...udalo mi sie ukonczyc ogladanie tego gowna

 

Ao no 6-gou

 

Blue Submarine No.6:

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=361

 

W wersji skroconej : zdala od tej eko-bzdury. W wersji ciut dluzszej : jakiemus naukowcowi odbija palma po stracie rodziny , mowi naszemu swiatu nie , odkreca kurek bezpieczenstwa i zaczyna rzez. Roztapia lodowce , zalewa lady , hoduje nowy gatunek mieszkancow ziemi , doprowadza do wojny miedzy swoimi "dzecmi" , a ludzkoscia , w wyniku ktorej ludzkosc jest juz prawie ginacym gatunkiem , a jedynym asem ludzkosci jest najemnik , ktoremu to wszystko zwisa. Ten jednak przechodzi pewna przemiane i sie angazuje. GEEEEZ.... Wszystko to w wojennym sosie zalanym oceanami , przeplatane walkami okretow podwodnych z odpowiednikami okretow podwodnych ale zywych oraz przeblyskami scenariusza , fabuly o tym , ze ludzie moga dogadac sie z tym "nowym". Co za gowno. Spodziewalem sie jakichs podwodnych przygod , ale nie eko szajsu , ktory traktuje o podwodniakach. Wystawiam 1/10 i nie tyle za nude , bo tej mimo wszystko nie odczuwalem , tez nie za wykonanie bo animacje komputerowe wygladaly rzesko , ale za fabule , ktora jest po prostu cienka jak skora na jajach. Panowie , z daleka od tego. Totalne nieporozumienie. Chciano chyba kolejny raz przedstawic jak ludzkosc walczy o swoje , ale nieco mniej sztampowo i wyszla sieczka...

 

Az dziwie sie , ze udalo mi sie to skonczyc. Za co oceny w okolicy 7.6? :|

 

Epek 1 - w sumie wprowadzenie , nie jest zle , epek 2 - totalna tragedia , epek 3 - ciut lepiej , epek 4 - wreszcie koniec tej eko-bzdury.

 

 

Czemu ciagle mowie o tej eko-bzdurze? Glownym zlym jest gadajacy rekin , ktory dowodzi okretem podwodnym przypominajacym do zludzenia podobne pancerniki z IIWSW... Dosc...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj/dziś zakończyłem Monstera. Naprawdę świetna seria, trzeba mieć łeb, żeby wymyślić coś tak skomplikowanego.

Bardzo ciekawy finisz, ale zawiódł mnie ostatni odcinek

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "zakończenie"
Chciałbym sie dowiedzieć jak Johan miał na imię, a jego zniknięcie z łóżka było takie ni jakie. Wskazywałoby na 2 sezon, ale już raczej nie ma kogo zabijać;]
Spodziewałem się czegoś więcej po ostatnim odcinku tak genialnej serii. Dla mnie 9.5/10 za zakończenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

(...)

Sam mam w kolejce wszystkie powyzsze tytuly + dodatkowo Tennis no Ouji-sama, Major, Ginga Eiyuu Densetsu i Touch.

(...)

Ach, szkoda, że tylko w kolejce. Właśnie jestem po trzech sezonach Major i rozglądam się za jakąś żywą dyskusją (bo nie tak łatwo o tej serii zapomnieć :plum: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, uporałem się z wynalazkiem, jakim jest Sentimental Journey. 12-odcinkowe anime na podstawie gry o zbliżonym tytule - Sentimental Graffiti - krótko opowiadające o 12 dziewczynach z 12 różnych miast. Pozornie nic ich nie łączy, ale z czasem okazuje się, że w przeszłości każdej z nich pojawiał się chłopak, który pełnił ważną rolę w ich życiach. Czy to ten sam? wątpię. Dziewczęta zbliżały się do chłopaka, ale ten w krytycznym momencie znikał za przyczyną przeprowadzki i przeniesienia do innej szkoły. Serial obiera miejsce 7 lat po tych wydarzeniach i opisuje problemy - a są one wszelkiego rodzaju - każdej z kobiet.

Kreska jak w Evangelionie! Fabularnie, oczywiście, gorsze. Na początku aż odechciewało mi się oglądać, ale kolejne odcinki były już lepsze. Postaci w większości są sympatyczne, miło się z nimi "spotkać".

 

Kolejnym znaleziskiem jest Hitsuji no Uta, krótki dramat (bądź tragedia) przedstawiający życie chłopaka, który będzie musiał uporać się z nieuchronnym losem, który jest identyczny dla każdego członka jego rodziny. Kreska do bólu PROSTA - często postaci mówią nie poruszając ustami, powtarzają się sceny, ograniczane są kolory, ruchy... Opowieść smutna, całkiem ciekawa. Muzyki w tle żadnej nie pamiętam, ale bez wątpienia cudem jest utwór kończący odcinki, śpiewany przez seiyuu dwojga głównych postaci - Megumi Hayashibarę (m.in. Rei Ayanami, Paprika) i Tomokazu Seki`ego (m.in. Touji Suzuhara, Sousuke Sagara) pt. Destiny ~Shukumei~.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lol, jest nawet gutter run. Niezłe. ;)

 

Ja postanowiłem sprawdzić Soul Eater, po 7 odcinkach stwierdzam, że naprawdę fajny. Dobra animacja i podoba mi się kreska.

Soul Eater nie jest zly u mnie zajal miejsce Bleacha , ktory w koncu zanudzil mnie na smierc kolejnymi przyglupimi fillerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W przypadku Bleacha to ja sie zastanawiam czy czasem odcinki fabularne nie zasluguja na miano przyglupich fillerow , zwlaszcza po tym jak zakonczyli , a w zasadzie scieli , wyprawe do Muendo by zaraz przejsc do Soul Society i pokazac ta akcje z ksiezniczka i zamieszaniem jakie tam powstalo. Soreks , ale po obejrzeniu tego o malo co nie wybuchlem. O ile te w Soul Society po Muendo jakos spodobaly mi sie , ozyily towarzystwo to juz sam final w Muendo jest porazka. Najwazniejsza akcja , wyprawa po Inoue , tam pare walk i Aizen , ktory wszystkiemu sie przyglada , traci paru Ex Espada i wypuszcza ich bez uszczerbku. Nie mam pytan. Naruto juz mi sie bardziej podobal przez teo ostatnie 40 odcinkow jako , ze przez dluzszy czas tego nie ogladalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś szuka krótkiego przerywnika i lubi zabawne echii to polecam Kanokon'a ;] Można się pośmiać.

 

Btw. czy macie czasami tak, że napisy ass ładowane przez vobsuba są takie malutkie, a nie rozciągnięte na cały full screen? Jest jakaś opcja do zaznaczenia, żeby tak się nie działo? czasem jest dobrze, a czasem nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Bleacha to ja sie zastanawiam czy czasem odcinki fabularne nie zasluguja na miano przyglupich fillerow , zwlaszcza po tym jak zakonczyli , a w zasadzie scieli , wyprawe do Muendo by zaraz przejsc do Soul Society i pokazac ta akcje z ksiezniczka i zamieszaniem jakie tam powstalo. Soreks , ale po obejrzeniu tego o malo co nie wybuchlem. O ile te w Soul Society po Muendo jakos spodobaly mi sie , ozyily towarzystwo to juz sam final w Muendo jest porazka. Najwazniejsza akcja , wyprawa po Inoue , tam pare walk i Aizen , ktory wszystkiemu sie przyglada , traci paru Ex Espada i wypuszcza ich bez uszczerbku. Nie mam pytan. Naruto juz mi sie bardziej podobal przez teo ostatnie 40 odcinkow jako , ze przez dluzszy czas tego nie ogladalem.

W Bleachu jest tak, ze akcja nie zostala przerwana tylko puscili dodatkowe epki ktore teoretycznie dzieja sie przed Hueco Mundo

z wiki

From episode 168 onwards, the current Hueco Mundo arc diverts to an anime-only arc in order to allow Tite Kubo time to publish more material. It is a side story focusing on the new captain, Shūsuke Amagai, who takes the empty position as captain of the 3rd Division of the Gotei 13. Meanwhile, three new characters—Princess Rurichiyo Kasumiōji and her two Soul Reaper guardians, Kenryū and Enryū—arrive in the real world and become Ichigo's new neighbors and classmates. Ichigo gets involved in their problems, suddenly faced with protecting the princess from assassins wielding strange energy-sapping swords. The princess gets kidnapped and Ichigo, attempting to save her from a forced marriage, falls into a trap and thus becomes hunted by the 13 squads while still trying to find Rurichiyo.

Do tego naruto dla mnie zenada maksymalna zero jakis konkretnych walk (lee vs gaara to bylo cos pieknego) a teraz jak Akatsuki walczy to albo ja sciagam jakies okrojone wersje albo caly czas widze poczatek walki a potem lezacego Zetsu odprawiajacego modly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wlasnie skonczylem monstera no i musze powiedziec ze to jest jedno z bardziej nietypowych anime gdzie wyrazny byl nacisk na ustalenie profilu psychologicznego prawie kazdej postaci :] czasami nawet 2 epki na jedna postac heh. Fabula sama w sobie jest malo przewidywalna ale nie ma az tyakich zwrotow akcji jak w prison breaku (skonczylem po 2gim sezonie bo nie moglem :P) co jest rzecza bardzo pozytywna w moich oczach.

Monster - 9+

 

szukam teraz jakiegos inteligentnego anime, moze cos poradzicie? myslalem nad hikaru no go.. w koncu w GO trzeba myslec ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hikaru oglada sie calkiem dobrze mimo faktu , ze nikt z nas nie pojmie tych zasad nie uczac sie ich :D Ja odejsc nie moglem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś szuka krótkiego przerywnika i lubi zabawne echii to polecam Kanokon'a ;] Można się pośmiać.

 

Btw. czy macie czasami tak, że napisy ass ładowane przez vobsuba są takie malutkie, a nie rozciągnięte na cały full screen? Jest jakaś opcja do zaznaczenia, żeby tak się nie działo? czasem jest dobrze, a czasem nie....

KMP Player, niewazne czy mdvd, srt, ass, saa, czy wmuxowane w mkv, ogm - napisy zawsze wygladaja tak samo jak raz ustawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawelekmal

Mi Kanokon nie podszedł - zrezygnowałem, gdy ta piersiasta panienka zaczęła ściskać (tudzież dobierać się do) młodego. Kiedyś pewnie by mi się podobało, jednak z czasem takie rzeczy po prostu nudzą, ważne, że Tobie się podobało :)

@sesq

A widziałeś pierwszy sezon? Ja też nie mogłem się zabrać za drugi, uwierz - warto, to co się tu dzieje... może wystarczy, że obejrzałem 12 epków na raz, co ostatnio w ogóle mi się nie zdarza - to mówi samo za siebie :P

Jeszcze lepszy i ciekawszy niż pierwszy sezon, jeszcze bardziej wciąga ;)

Edit (@down): A, no tak, mój błąd :oops:

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem w końcu Monstera z oceną 9 i Ayakashi - Japanese Classic Horror z oceną 7,5.

Szkoda tylko ze nie mam proporcjonalnie tyle czasu na anime ile ich mam do obejrzenia, a odwrotnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sesq ściągnąłem ten ep CG od Thora (720p,BluRay,x264) i jak dla mnie niczym nie różni się od 1280x720 h264 od Eclipse. Posiadam tylko 19" monitor z rozdziałką 1280x1024, ale brak różnicy stwierdzam bez robienia full screena, tylko w oryginalnym rozmiarze. Czy na większym monitorze widać różnice tych kilkudziesięciu MB więcej? Z resztą jutro sprawdzę jak to wygląda na tv 32".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sesq ściągnąłem ten ep CG od Thora (720p,BluRay,x264) i jak dla mnie niczym nie różni się od 1280x720 h264 od Eclipse. Posiadam tylko 19" monitor z rozdziałką 1280x1024, ale brak różnicy stwierdzam bez robienia full screena, tylko w oryginalnym rozmiarze. Czy na większym monitorze widać różnice tych kilkudziesięciu MB więcej? Z resztą jutro sprawdzę jak to wygląda na tv 32".

Code Geass nie był subowany przez Eclipse i nie posiada innej wersji 720p niż THORa, mylisz go z Code Geass R2

 

Borsuczy Król: Różnica powinna być dlatego, że jedna wersja jest z TV a druga z Blue-Ray - to inne źródła wiec nie chodzi tu o kompresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie szukam różnic, tylko pytałem z ciekawości ;] W takim razie imho nie opłaca się zawalać dysku THORA tymi 200mb więcej.

I nie pomyliłem, tylko wziąłem pierwsze lepsze z brzegu anime w takiej rozdzielczości, żeby porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie szukam różnic, tylko pytałem z ciekawości ;] W takim razie imho nie opłaca się zawalać dysku THORA tymi 200mb więcej.

I nie pomyliłem, tylko wziąłem pierwsze lepsze z brzegu anime w takiej rozdzielczości, żeby porównać.

CG oprocz wersji THORA dostepny jest tylko dvdrip wiec nie ma co nawet porownywac.

Blu-ray vs HDTV to jak DVD vs TV, roznica jest bardzo duza, moze na 19" tego nie widac ale na 24" jak najbardziej. Poza tym nie jest to 200 MB wiecej bo OP/ED jest wspolny dla wszystkich epkow, sciagasz go tylko raz, sam epek ma bodajze 380 MB.

Tlumaczenia twierdza ze od GG, ale nie sprawdzalem jeszcze sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Spice and Wolf.

Dałem 9,5 bo mocne 9 to za mało.

 

Świetna kreska, dobra fabuła, klimat i te postacie, a w szczególności Horo ;)

Tylko cholera mać zrobili by już drugi sezon [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...