Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem troszkę posprzątać burdel w mojej kolekcji anime i gnębi mnie śmiertelnie czy The Melancholy of Haruhi Suzumiya (TV 2009 renewal) wnosi coś nowego, czy to tylko odświeżona i przycięta (z 23 do 14 epków) wersja pierwotnej odsłony tej serii sprzed 3 lat? Opisy na ANN czy anidb nic mi nie mówią, bo nie oglądałem tego jeszcze, a boję się spojlerów jak ognia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem troszkę posprzątać burdel w mojej kolekcji anime i gnębi mnie śmiertelnie czy The Melancholy of Haruhi Suzumiya (TV 2009 renewal) wnosi coś nowego, czy to tylko odświeżona i przycięta (z 23 do 14 epków) wersja pierwotnej odsłony tej serii sprzed 3 lat? Opisy na ANN czy anidb nic mi nie mówią, bo nie oglądałem tego jeszcze, a boję się spojlerów jak ognia ;)

Nie oglądałem jeszcze, bo - jak w wielu przypadkach - liczę na BD, ale wiem, że Suzumiya 2009 nie jest wersją przyciętą, a rozszerzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem troszkę posprzątać burdel w mojej kolekcji anime i gnębi mnie śmiertelnie czy The Melancholy of Haruhi Suzumiya (TV 2009 renewal) wnosi coś nowego, czy to tylko odświeżona i przycięta (z 23 do 14 epków) wersja pierwotnej odsłony tej serii sprzed 3 lat? Opisy na ANN czy anidb nic mi nie mówią, bo nie oglądałem tego jeszcze, a boję się spojlerów jak ognia ;)

to masz wszystkie stare odcinki ( nie pomieszane ) + jakies nowe

ogolnie, mysle ze nie warto, wole stare, pewne i pomieszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu za drugim podejściem obejrzałem Last Exile :)

 

Ale muszę powiedzieć ,że mocno się przy tym wynudziłem bo pierwsza połowa była mocno usypiająca, dopiero pod koniec zaczęło się coś dziać na ekranie.

Zdecydowany plus należy się za orginalność i fajny pomysł na świat, ale zabrakło wciągającego scenariusza.

 

Tak z 6/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł cały S2 Spice'a? Hmm trzeba dodać do kolejki.

Obecnie jestem na etapie kończenia Higashi no Eden - bardzo bardzo fajne - oraz rzuciłem się nieopatrznie na coś co idealnie mieści się w definicji 'zwała w anime'. Casshern Sins. Pierwszy ep trochę smucił ale przy drugim już chciałem sobie podcinać żyły. Jeśli dalej będzie taki sam trend dołującej atmosfery mam faworyta na okres jesiennej deprechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armored Trooper Votoms: Pailsen Files - tak mnie jakos naszlo. Kreska, animacja i udzwiekowienie nieco archaiczne (w koncu oryginal ma ze 25 lat), CGI miejscami przyprawiaja o bol zebow, ale wykonanie i animacja mechow stoi IMHO na dobrym poziomie.

Fabula beznadziejna - zaczyna sie z d..., konczy sie z d... i ogolnie calosc jest bez wiekszego sensu, jakies megalomanskie pieprzenie. Za to walki mechow sa zrobione bardzo fajnie, zarowno choreografia jak i spoosb poruszania sie samych maszyn sa miodzio. I w sumie tylko dlatego jest sens to ogladac.

Jak ktos lubi mechy - mozna rzucic okiem. Reszta moze to spokojnie olac.

6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądał ktoś już pierwszy odcinek drugiego sezonu Darker then Black ? bo podobno bardzo dobry

Oj byl :) Pierwszy odcinek 10/10 a skonczyl sie w takim momencie , ze odliczam dni do nastepnego ;)

Ale nie bede sie rozpisywal co sie dzialo bo szkoda spoilowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że pierwszy Darker than Black był dobry? Do czego byście to porównali (tak bardziej klimatem niż fabułą)?

Do niczego. Darker than Black jest - jak dotychczas - niepowtarzalne, co jednak nie przeszkadza mu w spożytkowaniu nieco zmodyfikowanego schematu guardian of justice vs. vile characters. Z chęcią obejrzę ponownie, jak pojawią się BDripy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że pierwszy Darker than Black był dobry? Do czego byście to porównali (tak bardziej klimatem niż fabułą)?

I to bardzo dobry, spokojnie jedno z najlepszych anime ostatnich lat.

 

 

O porownanie ciezko bo w sumie nie ma jakiejs zblizonej produkcji. No i to do konca guardian of justice nie jest, predzej powiedzialbym ,ze to klasyczny motyw killera w ktorym zaczynaja sie budzic dylematy moralne (czy tez raczej obudzily sie jakis czas temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozen Maiden - zaskakująco przyjemna mieszanka dobrej komedii i pojedynku... może nie tyle dobra ze złem co dwóch wizji szczęścia. Choć nie przepadam za takimi mieszankami, nie mogę powiedzieć, że ta jest zła. Ma całkiem ciekawą w swojej prostocie fabułę (nie spodziewałem się, że anime o lalkach może reprezentować taki poziom) podzieloną na dwie - jak już wspomniałem - części. Poważniejsza traktuje o moralności, przeciwstawia szczęście jednostki szczęściu grupy. Jedna z postaci przechodzi metamorfozę, zauważa piękno kontaktu z innymi, chce mieć ich wokół siebie. Kolejna natomiast odwrotnie. Standard. Partia komediowa wiele zawdzięcza fantastycznemu super deformed. Gagi są niczego sobie (Suiseiseki ciągle wciska Hinie jakieś bzdury). Bardzo podobała mi się ta część, w której wszyscy żyją szczęśliwie w domu Juna i Nori. Bohaterowie (główny to początkowo straszny palant) i bohaterki są bardzo swobodni - nie czułem, że to tylko rysunki i głosy. Kapitalnie dobrani seiyuu! 8/10

 

Rozen Maiden - Träumend - dobra kontynuacja dobrej części pierwszej. 8/10

 

Rozen Maiden - Ouverture - wyjaśnienie zażyłości Shinku i Suigintou. Należy oglądać gdzieś w połowie drugiego sezonu. 8/10

 

Nie wydaje mi się jednak, by były to show wystarczająco dobre, żeby zdobyć status "rewatchable".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darker Than Black - spodziewałem się czegoś mroczniejszego, może tytuł i jakiś promocyjny obrazek mnie zmylił. Spodobało mi się, zdecydowanie warto było poświęcić czas. Nie było przesadnie infantylne czy pozerskie. Z drugiej strony, niczym szczególnym się tak naprawdę nie wyróżnia, nic nie przykuło mnie na siłę do ekranu. No ale z trzeciej strony... ;) obejrzałem w 2 dni z niezaprzeczalną przyjemnością. Zatem: 8/10 (very good) - jak najbardziej warto obejrzeć.

Wokal w pierwszym (bardzo dobrym) openingu brzmiał znajomo, szybko skojarzyłem z Soul Eater. I rzeczywiście - najlepszy, ostatni ending Soul Eatera w wykonaniu tej samej kapeli.

 

Czy macie OVA (odcinek 26)? Da się to namierzyć? Coś nie mogę znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO airing order - w koncu po cos to w takiej kolejnosci nadawali ;)

Jaasne. ;)

Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba jak się ogląda chronologicznie to dosyć wcześnie się wyjaśnia o co chodzi z Haruhi, a przynajmniej wcześniej niż w airing order?

Mnie tam denerwowało, że nie wiedziałem co się dzieje, bez ładu i składu. ;)

 

Po co ja się zabierałem za drugi sezon Darker Than Black. :damage_wall: Ciekawie się zapowiada po dwóch fajnych odcinkach w świeżej scenerii, nawet jakoś tak lepiej się oglądało niż 1 i teraz mnie ciekawość zżera i się niecierpliwię. Takie ciułanie po odcinku na tydzień to jest tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym obejrzeć Soul Eatera. Jak wiecie tylko nieliczne grupy (mniej znane dla mnie) wypuściły anime w całości i jest problem z dostępnością, a nie chce oglądać na streamie.... Macie jakieś namiary? Preferuje oglądać z pl subs, na ansi jest trochę napisów, więc fajnie by było jakby pasowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaasne. ;)

Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba jak się ogląda chronologicznie to dosyć wcześnie się wyjaśnia o co chodzi z Haruhi, a przynajmniej wcześniej niż w airing order?

Mnie tam denerwowało, że nie wiedziałem co się dzieje, bez ładu i składu. ;)

Ja podchodze do tego tak, ze skoro tak to bylo nadawane, to stal za tym jakis zamysl artystyczny i bylo to celowe. Czy trafiony, to juz jest pole do dyskusji ;) Ale IMHO przy pierwszym ogladaniu powinno sie zapoznac z "airing order".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przy pierwszym ogladaniu powinno sie zapoznac z "airing order".

Ja tak zrobiłem. I nie pamiętam, czy żałowałem. Nie pamiętam też treści anime. Twórcy niewątpliwie mieli jakiś cel w takim, a nie innym podaniu odcinków do telewizyjnego pokazu, ale skoro nikt go nie zna... Jeżeli będę oglądał drugi raz, to z pewnością wybiorę układ chronologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...