Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jakie będziesz miał wrażenia bo ja ciągle stoje na 11 epku przez Mass Effect 2 wysysający każdą wolną chwilę :)

No to Valkyria Chronicles skonczone. Swego czasu mialem ochote na jakies anime o tematyce wojennej, no to padlo akurat na Valkyrie. Wiem, ze anime zostalo oparte na gierce, dlatego tez nie stawialem przed tym jakichkolwiek wymagan - wiedzialem, ze temat zostanie potraktowany w raczej luzny sposob. Z takim nastawieniem musze przyznac, ze ogladalo mi sie to calkiem przyjemnie. Jednak ta dzieciarnia w jednostce mnie nieco draznila. Miejscami za wesole, przez co czlowiek zastanawia sie, czy to aby napewno anime zrobione na tle wojennego konfliktu. Glowne postaci pierwszoplanowe - Welkin i Alicia - na poczatku troche draznia, potem z nimi lepiej. Isara, Faldio, Rosie, Largo - daja rade od poczatku do konca, reszta to albo dzieciaki albo lajzy ;) Armia to debile, z generalem idiota na czele. Za to niezle przedstawione postaci po stronie zlych. O wiele bardziej spodobalo mi sie kilka ostatnich odcinkow - gdyby tylko w takim klimacie bylo cale anime :) Niezla animacja, ciekawie zrobione cieniowanie (na styl z gry). Fabula moze jakos nie blyszczy, ale daje rade. No i uwaga na drugi opening, ktory pojawia sie od 13 odcinka, bo robi za niezly spoiler...

7/10 i chetnie bym sobie zamucil w giercyne :)

 

Po drodze calkiem przypadkowo natrafilem sobie na Koutetsushin Jeeg - 12 odcinkowy sequel do starego juz anime z 1975-go o podobnym tytule - Koutetsu Jeeg. Na szczescie nie trzeba byc zaznajomionym ze stara seria, zeby moc obejrzec nowsza. Wszystko zostaje wyjasnione w trakcie, choc przez co najmniej polowe w glowie mialem co chwile "WTF?". Formula serialu tak jak w starych mechowych anime pokroju Daimosa. Jest sobie koles, ktory jako jedyny moze pilotowac bota, jest sobie profesorek, pomocnicy (wsrod nich "panienka", ktora spokojnie zawstydzilaby pudziana), no i oczywiscie zli (debile, bo jakby inaczej), ktorych trzeba pokonac, blablabla - wiadomo co i jak. W sumie to [ciach!]la, ale calkiem "energicznie" zrobione anime przez co niezle sie je oglada. Najlepszy z tego wszystkiego jest opening - ma powera :) Tutaj w pelnej wersji.

5/10

 

A przy okazji Daimosa, to ostatnio zauwazylem, ze grupa G_P podjela sie wydania tego anime - jap audio, ang napisy (odcinki po >300MB o_O). Az chyba szarpne sie ponownie na obejrzenie tego, bo chetnie bym sobie porownal taka wersje do wloskiego dubbingu i polskiego lektora ;)

 

Ostatnio dorwalem Trigun, wiec poleci chyba jako nastepny.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pogrzebałem trochę w necie i na razie chyba zobaczę full metal panic! podobno dobre, trochę humoru nie zaszkodzi ;d

hmm a gatunek? Coś w deseń code geass może coś luźniejszego. Mam teraz 2 tyg ferii (po raz 1 wszystko zaliczyłem bez poprawki ;p) to może jakieś humorystyczne? Są w ogóle takie "komedie" anime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full metal panic to nie jest ogólnie czysta komedia, tylko MECHA/ z elementami SCHOOL DAYS; za to Full metal panic: Fumoffu to jest czysta komdia (ale to jest między 1 i 2 FMP więc trzeba wpierw obejrzeć FMP żeby to zrozumieć :P)

 

Z takich w miarę znanych komedii - GTO (Great Teacher Onizuka), Detroit Metal City (to drugie krótkie, aczkolwiek zdecydowanie charakterystyczne i nietuzinkowe :P)

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seto... to jedne z lepszych bekowych anime które przetrawiłem. Daleko mu do absurdu FLCL ale IMO jest naprawdę warte obejrzenia :)

Hachimitsu to Clover i S2 to porcja o wiele poważniejsza. Biorę pod uwagę całość i uważam że jest to świetny slice of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seto jest pierwszorzedne, a jak sie widzialo troche rzeczy i wylapuje sie ukryte aluzje, to jest jeszcze lepsze ;) Ale na szczescie nie na tym opiera sie humor serii (jak. np. Excel Saga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trigun jest super oglądaj nie zawiedziesz się

Jestem juz po 10 odcinkach i stwierdzam, ze swietne :) Niezly przekret z tego Vasha - banan na ryju od poczatku do konca odcinka :lol: No ale zdazylem juz wyczytac, ze potem robi sie powazniej - w kilku scenach juz mozna bylo to przyuwazyc.

Przy okazji Triguna... bedzie film - Trigun: Badlands Rumble. Premiera 24 kweitnia, ale trza bedzie jeszcze poczekac na jakiegos suba.

 

 

A co do FLCL to chyba 2 razy probowalem do tego podchodzic. Za pierwszym skonczylem zdaje sie po pierwszym odcinku - nie wiem czemu ale poszlo w odstawke i zajalem sie gladaniem czegos innego. Za drugim chyba pekly 2 odcinki i zas w odstawke... No i tak lezy i czeka na lepsze czasy, moze kiedys takie nadejda ;)

 

 

//edyta:

jezeli ktos nie widzial to pojawily sie juz tabelki na wiosne 2010:

http://chartfag.files.wordpress.com/2010/0...10-cfexport.jpg

http://img36.imageshack.us/img36/1396/1265792603610.jpg

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie widzialem 70% nominowanych tytulow :lol2:

W tym roku jestem jakos wyjatkowo przygotowany - pomijajac kategorie ecchi (w ktorej nie widzialem zadnej pozycji) i newcomer (nie zabieram sie za nieukonczone anime), nie ogladnalem max 2 tytulow w kazdej z kategorii. Z czego moze 2 sztuki jeszcze nadrobie, o ile SS skonczy subowac Kemono no Souja Erin. Pozostalych nie mam nawet ochoty ruszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trigun skonczony. Niezle przedstawiona historia i postaci, swietnie wpleciony humor (Vash miazdzy :lol: ksiendzu tez nie gorszy z tym swoim krzyzem), klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Nie ma co gadac, to trzeba po prostu obejrzec :P

8/10

No i czekam na nowy film Triguna ;)

 

Co do Anime Awards, to u mnie jeszcze gorzej niz u costiego :)

Ale niech ludziska wybieraja. Bedzie mi potem latwiej wybrac jakies tytuly z 2009 roku ;)

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Toradora! trzyma przez cały czas poziom pierwszego EP? Bo po obejrzeniu już dałem tymczasowo 10/10 ;]]]]

imho TAK. Oglądałem jak było wydawane na bieżąco i tydzień oczekiwania był dla mnie męczarnią.

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Skończyłem monster-a (74ep. za mną) - nie będę dużo pisał, chyba tylko tyle, że już nic o tej sile rażenia sobie nie obejrzę ..... i robi mi się trochę smutno ;] - "Moc, Moc, Moc" - poza skalą.

 

~pawelekmal

Kobietom się podoba ;]

A na poważnie, cóż .... dla mnie Monster to małe dzieło sztuki - po prostu, trzeba obejrzeć i spróbować zrozumieć (sic!) (najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że można wyciągać róóóóóżne wnioski ;) - i nigdy nie wiesz jaki jest prawidłowy ;] - i czy w ogóle jakiś jest B-) ).

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...