Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Black Rock Shooter OAV - Jak dla mnie to może to być początek hitu, początek ponieważ najważniejsze wyjaśnia się w zasadzie pod jego koniec. Mam nadzieje, że projekt nie umrze i będzie się rozwijał w dobrym kierunku :)

 

Nowe wydanie Berka? Może być ciekawie :rolleyes:

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, kiedyś widziałem info, że niby Miura ma jeszcze sporo w planach jeśli chodzi o Berserka i można się spodziewać jeszcze ok. 10 lat (jak nie kipnie...). A może była mowa o ok. 2/3 zrealizowanych. Nie mam niestety żadnego źródła ale chyba mi się to nie przyśniło... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Lepiej mieć pomysły na prowadzenie mangi niż wymyślanie coś naprędce i ciągnięcie jej bez sensu jak np. Bleach. Tite sam się już gubi w fabule (choć zbyt rozbudowana ona to nie jest).

 

@costi: Miura + studio GAGA. Potrafi(ą) jeden chapter przez pół roku wypuszczać, ale jakością zdecydowanie góruje nad innymi.

 

(1511x1100 kadr z mangi, : http://www.zoolooman.com/misc/berserk2.jpg)

Edytowane przez zzizzy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądam Sunabouzu.

Kumpel mi polecił i muszę przyznać że jest bekowe anime [;

 

Co kto lubi - mi ten typ komedii srednio przypadl do gustu. Fabuła taka sobie. Postaci tez niespecjalne - no moze poza Koizumi Taiko (aka Kosuna) - ta dziewczynka potrafila mnie rozbawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kiedy ma wyjść 2 epizod Black Lagoon Ova ?

 

Dzisiaj. Przynajmniej według anidb.

 

Kimi ni Todoke - wzruszające opowiadanie o dorastającej dziewczynie, której usposobienie i rozumienie świata z wolna ulega zmianom, odkąd poznała chłopaka, który dostrzegł w niej to, co było niewidoczne dla innych. To bardzo spokojne, krztynę ckliwe shoujo z kojącą muzyką w tle i sympatycznymi licealistami. Shouta to zdecydowanie jeden z najlepszych męskich bohaterów romansów, jego osobowość jest świetne wyważona, naturalna; w przeciwieństwie do wyidealizowanych młodzieńców z twórczości Keya albo, z drugiej strony, ograniczonego Makoto ze School Days. Sawako natomiast - główna bohaterka żeńska... nie chcę się wdawać w szczegóły, ale powiedziałbym, że jest emocjonalnie na poziomie kilkuletniego dziecka. A kiedy na planie pojawiła się Kurumi, mój bitch-alarm momentalnie zaświergolił. Ponadto miła muzyka, przyzwoita kreska. Płynny, jak zwykle, przekład Eclipse. Mimo że końcówka jest dość dobra, to z radością przywitałbym kontynuację. Manga, na szczęście, wciąż powstaje. Jeśli nie szukacie wartkiej akcji, tylko balsamicznej opowiastki, to warto zainteresować się Kimi ni Todoke.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam oglądam od kilku lat i nawet czasem coś tu skrobnę.

Niestety lubię cyberpunka głównie, a po Gits filmach i serialach nie bardzo coś innego mi pasuje ;)

Ogólnie obejrzę coś od czasu do czasu i tyle.

Nie oglądam regularnie seriali anime.

 

Black Lagoon akurat mi przypasowało i czekałem z utęsknieniem na 3 sezon - 5 odcinkowa Ova to nie to samo ale musi starczyć ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś anime w klimatach podobnych do Elfen Lied? W sensie podobne dylematy bohaterów, niemożliwość jednoznacznego ocenienia ich postaw, mindfuck itp ;) Niestety kompletnie nie jestem w temacie, a wczoraj przez przypadek ściągnąłem całą serię i jestem w szoku, że dane mi było zobaczyć coś tak genialnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś napisać ze to jest 'magical shoujo' - w którym scena transformacji wygląda jak taniec na rurze (będą to robić raz w tygodniu - yay ...), główna bohaterki zmieniają magicznie majtki w pistolety i skarpetki w miecze. Nie dziwne że na /a/ na 4chan anime już zostało okrzyknięte numerem 1 sezonu :P. Ale jeśli czegoś nie wymyślą to nie pociągną komedii całego sezonu na uproszczonych traitach głównych bohaterek (jedna lubi sex druga lubi słodycze) ...

Edytowane przez Thomas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie szukacie wartkiej akcji, tylko balsamicznej opowiastki, to warto zainteresować się Kimi ni Todoke.

 

Grześ widział to jakiś czas temu i również poleca. Bardzo ciepła historia z odpowiednio wyważoną porcją emocji (nie jest za śmiesznie, nie jest za smutno).

Kompletne przeciwieństwo Bokura ga Ita, które też niedawno miałem okazję obejrzeć i które to króluje na liście jako pozycja z najniższą oceną ever.

 

 

 

btw, zachciało mi się anime sportowego w okolicach mojego hobby:

Dołączona grafika

Recenzja będzie przepełniona wulgaryzmami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletne przeciwieństwo Bokura ga Ita, które też niedawno miałem okazję obejrzeć i które to króluje na liście jako pozycja z najniższą oceną ever.

 

Jeśli mnie pamięć nie myli, Bokura ga Ita to w głównej mierze panika, histeria i brak zrozumienia. Dobrze pamiętam? ;)

 

 

 

Mardock Scramble. Ciekawe, czy coś z tego będzie.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skoczyłem seto no hanayome i powiem ze świetne polewkowe anime, teraz może coś bardziej poważnego. Co byście polecili?

Oglądałem: nge, code geas, death note, fmp i seto i coś tam pewnie jeszcze. Czekam na jakieś fajne propozycje. Raczej nie tasiemce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem oglądać Dancouga Nova (anime z 2007 jakby co, bo istnieje coś o podobnym tytule z lat 80). Przeciętna mechowa seria, aczkolwiek od czasu do czasu można taką obejrzeć. Pomimo niskiego ratingu na AniDB nie była nawet zła - wiele serii z wyższym mnie znacznie bardziej wynudziło*. Połowę widziałem na Hyperze, natomiast drugą połowę ściągnąłem.

A jak już o Hyperze mowa, to szkoda, że urwali Brotherhooda, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło i zaopatrzyłem się w wydanie grupy Eclipse.

*Dlatego też nie 'bawię się' w ocenianie serii, bo jest to jak dla mnie problematyczne

 

Macie już jakieś typy na zaczynający się właśnie jesienny sezon? :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...