Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam mieszane uczucia co do tego podziału na wiek - za 20 lat potem będzie średnia 8.5 na Naruto w przedziale 24 - 50 :P

 

PS Ha ciekawe, okazuję się że o wiele wyższe oceny naruto ma w przedziale 25 - 34 - cały punkt różnicy :)

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca na temat (ale kręci się wokół) - zamierzam zmienić urządzenie wyświetlające, potocznie zwane monitorem. Mam już taki zwyczaj, że przeciętnie raz na trzy lata następuje zakup nowego monitorka. Tym razem celowałbym w 24-26" FullHD. Jako osoby wtajemniczone, macie jakieś swoje fav displaye? 16:9/16:10? Jaka matryca? Cena do 1500 PLN. Przeznaczenie? Głównie anime, a także internet :D.

Co by nie było 100% OT: dziś na Hyperze jest pierwszy ep Death Note, a jutro powtarzają pierwszy i puszczają jeszcze drugi. W końcu zabiorę się za so called notatnik śmierci. Czułem jakieś opory, tak jak do FMA, które okazało się bardzo dobrym anime. Przerażają mnie w wypadku takich serii fani i to, jak bardzo się podniecają. To dotyczy właśnie DN, FMA, ale także tasiemców takich jak Bleach (który też się okazał niezły), Naruto i One Piece. Do tych dwóch jeszcze jakoś się nie skłoniłem, ale pewnie też mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do FMA, jak ma się BH do pierwszej wersji?

Miałem opory przed oglądaniem BH, ale tak jak teraz sobie przypominam to zakończenie... to jednak bym się chyba za to zabrał.

 

Lepszy, ale imo trzeba obejrzeć oba, wiele wątków w BH jest potraktowanych po macoszemu, więc trzeba uzupełnić pierwszą serią (najlepiej oglądaną przed BH).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ze 2 lata temu i nie za bardzo mnie zachwyciło... Ale za BH się w takim razie zabiorę.

 

@pawelekmal Pierwsze co przykuło moją uwagę dzisiaj na głównej BBT [;

BTW. Skąd dorwać pierwsze odcinki One Piece w dobrej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o anime History's Strongest Disciple Kenichi? Z mangą jestem na bieżąco, a anime leży na dysku i nie wiem, czy się zabierać czy lepiej coś innego obejrzeć :-P

 

@JROX - ja mam STĄD kilkadziesiąt odcinków i jakość dość dobra (choć też nie można spodziewać się cudów w odcinkach sprzed kilku lat).

 

A tak w ogóle, to dzisiaj 21:30 drugi film kinowy Bleach'a na Hyperze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje uprzedzenie do Death Note było jednak bezpodstawne. Po obejrzeniu pierwszego odcinka na Hyperze stwierdzam, że szykuje się coś dobrego. Chyba nabyli wersję AXN, bo jest ten słynny betonowy lektor i jego totalnie wyzuty z emocji głos, np. jak mówi "notatnik śmierci". Pozostaje ściągnąć. Jaki fansub byście polecili? Na AniDB widzę totalny bałagan z anglojęzycznymi subami (żadne o wysokim ratingu nie są dociągnięte do końca, tylko te o niższym), a z kolei jakaś polska grupa (właściwie projekt łączony) ma całkiem niezły wynik. Co prawda na bazie małej ilości głosów, ale jednak. Vennor, wiesz coś może na ten temat? Kiedyś pisałeś, że są polskie suby, które nadają się do odbioru, a niektóre wręcz są małymi arcydziełami. Tak jest i w tym wypadku? Pomijając telewizję i wydania DVD np. Anime-Gate, nie oglądam w ogóle z pl subami.

A żeby nie rozwodzić się tylko nad "notatnikiem śmierci :lol:":

Kujibiki Unbalance TV - kiedyś oglądałem serię OVA i myślałem, że są to po prostu pojedyncze odcinki serii TV (tak ze trzy lata temu). Nie, nic z tego, Kujian TV ma się tak do OVA jak pięść do nosa. Jedyne, co łączy obie serie to postacie i to, że w jakiś sposób związane są z Genshikenem. Seria TV ma całe dwanaście odcinków, może nie powala, ale da się obejrzeć. Jeżeli ktoś już zapoznał się wcześniej z OVA i oglądając Genshikena zastanawiał się, jak to dokładniej jest z Kujibiki Unbalance - nawet warto.

Kujibiki Unbalance OVA - powtórka po trzech latach nie wypadła już tak dobrze, zwłaszcza po obejrzeniu serii TV. Wypada od niej gorzej wizualnie (aczkolwiek można się przyzwyczaić), natomiast lepiej muzycznie (OP i ED, BGMek nie porównywałem). Fabuły trochę mało, ale są to tylko trzy odcinki. Postaci znacznie różnią się od tych z TVki. Dobrym przykładem jest siostra bohatera - w serii TV klejąca się do niego i zazdrosna, a w OVA niezdarna babka, zawsze spadająca ze schodów, a także nie lubująca się w swoim bracie oraz wychodząca za mąż (potwierdzenie wcześniejszego).

Dosyć smęcenia, czas spać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vennor, wiesz coś może na ten temat? Kiedyś pisałeś, że są polskie suby, które nadają się do odbioru, a niektóre wręcz są małymi arcydziełami. Tak jest i w tym wypadku?

 

Oczywiście, że są! Niewiele wprawdzie, ale są. Polski Notes śmierci obejrzałem jakiś czas temu. To wierny przekład, spisany przyzwoitym językiem. Bez fantazjowania, bo Death Note to przecież nie jest żadna komedia - a tam właśnie wkład własny tłumacza jest cechą zdolną mnie przyciągnąć. 3xA wybrałem, bo nie było całości po angielsku. Nie zawiodłem się, ale też nie postawiłem tłumaczenia na równi z takimi perełkami jak Nana w wykonaniu Anime Garden czy Hachimitsu to Kuroba od GLS-u.

 

Oglądaj Bubblegum Crisis! Jest, jak to się mawia, superanckie. A jeszcze lepszą ma muzykę. Zakładam jednak, że pod warunkiem, że lubisz lata 80. :P

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zabrałem się za Casshern Sins i tak na oko to jak na razie pod 10/10 leci...

 

/oreła Kaszęęęę, Luna koross/ :lol2: Obejrzałem dawno dawno temu. Anime dosyć nietypowe. Przynajmniej ja nie mam do czego porównać. Bardzo mi się podobała kreska, kreacja postaci i świetnie dobrane głosy. Najlepiej zapamiętałem Sophitę - super wykreowana postać! Ja dałem 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nogizaka Haruka no Himitsu 6/10

Nogizaka Haruka no Himitsu: Purezza 5/10

Obie części o Haruce nie powaliły mnie na kolana. Ot taka opowieść o otaku który ukrywa swoje zainteresowanie przed światem. Wplątany przy tym wątek miłosny który męczą przez 24 episody.

 

Ore No Imouto 8/10

 

Jak narazie według mnie ore niby przypomina bardzo w/w anime jednak jest to przedstawione jakoś w lepszej oprawie i po obejrzeniu 4 epków jest znacznie więcej humoru, Jak będzie dalej to zobaczymy.

 

ps.

 

Oglądał ktoś może 2 episod Black Lagoon Robertas Blood Trail?? Właśnie ściągam ale na animesub nie pojawiły się jak narazie napisy i chyba pozostaną mi angielskie suby :/

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 6/10, bo mimo wysokiej jak na anime wartości ideologicznej wykłady z filozofii systematycznej są po stokroć ciekawsze. Zmarnowany pomysł.

 

Ogladnalem przy okazji rekomendacji do ARC 2009. I dluzsza chwile nie moglem wyjsc z podziwu ... ze sie tym tylu ludzi zachwyca. Jesli mnie pamiec nie myli to ocenilem na 4 czy 5 /10.

 

 

BTW wyszla juz w tym roku jakas dobra / dobrze rokujaca komedia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 7.5 , ale głównie za zakończenie (+1 pkt - takie zakończenia są rzadkie, więc trzeba nagradzać :P); Treść jakoś ani mnie nie rozgrzała, ani nie schłodziła, ale musiałem się przymuszać do oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj ukończyłem oglądać:

 

Sekirei: Pure Engagement) - Lekka opowieść o chłopaku który jest Ashikabi i złączył się uczuciowo z Sekirei które nie są ludźmi. Fabuły za wiele nie ma ale raczej nie to tu chodzi. Główne nastawienie anime to chyba chęć popatrzenia na krągłości kobiet. Animacja trochę kuleje i nie rzuca na kolana szczegółami. Trochę zacząłem nie od tej strony bo jako pierwszy obejrzałem 2 sezon i dopiero teraz zaczynam oglądać 1. Można obejrzeć jeśli kogoś interesują ładne dziewczyny z dużymi atutami bo na to głównie nastawili się w tym anime :] Ode mnie 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa ja zacząłem Asobi ni Iku yo i na dobrą sprawe po 3 odcinkach było już tyle akcji że nie mam pojęcia co teraz wymyślą!

Kosmitki z kocimi uszami i ogonami, tajne organizacje i sekty, agencje wywiadowcze etc...

Dawno nic tak na mnie nie wpływało podczas oglądania. Mózg staje troche w poprzek :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi polecić jakąś fajną historię z dużą dawką humoru?? Obojętnie czy szkolna czy z wątkami miłosnymi byle było sporo śmiechu.

 

Wrzucam link do MAL'a jakby ktoś chciał zerknąć co mam już za sobą :]

 

Ja polecę od siebie:

Detroit Metal City

Love Hina

 

i ze szkolnych:

School Rumble

Great Teacher Onizuka

ewentualnie Lucky Star jak jesteś otaku xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rozpocząłem oglądać:

 

Azumanga Daioh - jak narazie 8 epków za mną i faktycznie anime o niczym, dokładniej o koleżankach ze szkoły i tyle. Co do samego humoru jakoś jak narazie średnio przypadł mi do gustu choć akcje z paniamiami Yukari i Kurosawa są całkiem przyjemne :]

 

Death Note - w między czasie brachol namówił mnie aby rozpocząć oglądać DN i jak narazie się nie zawiodłem z każdym odcinkiem jest coraz lepiej i oby tak zostało do samego końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem przygodę z Asobi ni iku yo i w sumie to nie jest takie dobre jak się zapowiadało...

Ostanie 5 epków mimo dużej dawki alko weszło średnio, a spodziewałem się raczej przyjemnego seansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...