Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

*Shiki - Hinamizawa bis bez moe :), w małej miejscowości odciętej górami od reszty Japonii, wprowadza nowa rodzina budując Europejski zameczek na wzgórzu - w tym samym czasie mieszkańcy zaczynając chorować na tajemnicze choroby. Chyba nie będzie to dużym spoilerem jeśli napiszę że to show o wampirach - po 3 odcinkach i tak wszystko wychodzi na jaw. Całkiem dobra seria ale nie jest pozbawiona wad:

-długie wprowadzenie - prawie 18 odcinków powolnego rozwijania akcji i szybki krwawy finał - to może denerwować - a już bardziej jak się ogląda jeden odcinek tygodniowo :P;

-duża ilość postaci z których wiele pozostało nierozwiniętych i tylko lekko ruszonych;

Wampiry są pokazane w 'starym' XIX wiecznym stylu - bez super mocy i szybkości, w dzień się rozpadają i muszą spać w ciemnych miejscach + muszą zostać zaproszone do domu - w dodatku zachowują osobowość z życia co utrudnia 'polowania'; jedyna 'moc' jaką mają to hipnoza po ugryzieniu i brak śmierci dopóki nie zniszczysz serca / mózgu. Ode mnie - 8.0 - warto zahaczyć o ten tytuł.

 

*Katanagatari - główna strategistka Szogunatu w celu zdobycia uznania pragnie zdobyć 12 legendarnych mieczy - w tym celu wynajmuję do tego zadania ostatniego szermierza szkoły która nie pozwala na używanie mieczy (karate ?). Anime leciało przez ostatni rok - 1 godzinny odcinek na miesiąc. Jak na anime walki, jest jej niewiele, odcinki głównie upływają na rozmowach między Togame(strateg) i Shichika, pomimo banalności wielu z tych rozmów (jak bardzo ważne są catchphrases) nie czułem się znudzony słuchając ich ciągłego przekomarzania się. Grafika jest ... inna , niekoniecznie zła - ale inna. Finał dobry - ale większość rzeczy dało się w nim przewidzieć. Nie dało się również odczuć - że ktoś jest zły - bo ma być zły (mamy trzy strony konfliktu - duo Togame+Shichika vs właściciele mieczy vs ninja stylizowani na zwierzęta którzy chcą sprzedać miecze). Minus - zbyt szybko zmarnowali dobrą yanderę w tym show. Ocena ode mnie - 8.75.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King of Thorn, całkiem dobry film z niezłą animacją, szkoda tylko że dali to 3D.

 

MM! - jestem po 2 epkach i jak na razie jest świetne. Myślałem że jakiś paść z tego wyjdzie, a tu całkiem niezły humor jest [; ;] [;

 

Poprawka: Skończyłem wczoraj... niezła beka :lol2:

Szczególnie Mamuśka z siostrą [;

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beelzebub -

za mną zapowiada się dość ciekawie. Baby lord który za opiekuna ma jakiegoś chłopaka który jest postrachem liceum :] Jego opiekunka też niczego sobie jest, zobaczymy co dalej.

 

 

Freezing -

faktycznie jest to łudząco podobne do Sekirei i raczej to gatunek ecchi i dość mocno. Często parzymy na kobiece ciałka i w sumie dobrze. Sama historia zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak narazie jest jakaś niepokonana blondyna i brat zmarłej kobiety która uratowała świat. Ofc blondyna jest łudząco podobna do starszej siostry i jakby inaczej chłopak ją z nią myli i ląduje w jej biuście (tak zakończył się odcinek) :P

 

 

Mahou Shoujo Madoka★Magica -

Typowe Moe przez duże M. Wszystkie bohaterki są takie słodziutkie. Do klasy głównej bohaterki dołącza dziewczyna ze snu, która później ściga jakąś białą wiewiórkę czy co to tam jest. Ofc główna bohaterka słyszy wołanie o pomoc i ratuje zwierzaka, bynajmniej próbuje. Z pomocą przychodzi jakaś nieznajoma dziewczyna która jest czarodziejką?? Zwierzak chce aby Madoka i jej koleżanka zawarły z nim umowę przez co spełni jej życzenie.

 

 

 

GOSICK -

Do szkoły trafia chłopak który jest bratem jakiegoś bohatera czy coś?? Wnioskuje po liście który dostał. Tam poznaje małą dziewczynę która "należy" do tej samej klasy choć nie uczęszcza na zajęcia. Jest ona zamknięta w ogrodzie który znajduje się na szycie biblioteki. Owa dziewczynka to taki mały Sherlock Holmes w spódnicy która posiada jakąś moc dzięki której potrafi rozwiązać mordercze zagadki.

 

 

Obejrzałem przy okazji też:

 

Trigun: Badlands Rumble -

stary dobry Wash w akcji. Historia do bólu prosta, złodziej zostaje zdradzony przez współpracowników i postanawia się na nich zemścić. Ofc nie zabrakło starych znajomych Wolfwood robi za ochroniarza i znajome które ubezpieczają wielki posąg który jest głównym celem zemsty. Przy okazji pojawia się nieznana córka złodzieja z która Wash się zaprzyjaźnia?? Na końcu mamy wielki Happy End czyli nikt nie ginie i wszyscy podążają w swoją stronę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem 16 epków .hack //sign i sam nie wiem jakim cudem to zrobiłem :damage_wall: , nadal nie wiem nic więcej o fabule niż po pierwszym odcinku... Akcja toczy się bardzooo woolnoo a mimo to anime wyróżnia się nietypowym klimatem. Jak miałbym, oceniać klimat to 9/10 ale tępo akcji po prostu nuży.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King of Thorn, całkiem dobry film z niezłą animacją, szkoda tylko że dali to 3D.

(...)

 

Dzięki za przypomnienie bo pamiętam nadzieje związane ze zwiastunem. Ale po obejrzeniu nie dałbym więcej niż 8/10. Dobry ale do bardzo dobrego kapkę brakuje niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Katanagatari - główna strategistka Szogunatu w celu zdobycia uznania pragnie zdobyć 12 legendarnych mieczy - w tym celu wynajmuję do tego zadania ostatniego szermierza szkoły która nie pozwala na używanie mieczy (karate ?). Anime leciało przez ostatni rok - 1 godzinny odcinek na miesiąc. Jak na anime walki, jest jej niewiele, odcinki głównie upływają na rozmowach między Togame(strateg) i Shichika, pomimo banalności wielu z tych rozmów (jak bardzo ważne są catchphrases) nie czułem się znudzony słuchając ich ciągłego przekomarzania się. Grafika jest ... inna , niekoniecznie zła - ale inna. Finał dobry - ale większość rzeczy dało się w nim przewidzieć. Nie dało się również odczuć - że ktoś jest zły - bo ma być zły (mamy trzy strony konfliktu - duo Togame+Shichika vs właściciele mieczy vs ninja stylizowani na zwierzęta którzy chcą sprzedać miecze). Minus - zbyt szybko zmarnowali dobrą yanderę w tym show. Ocena ode mnie - 8.75.

 

Pozostaje mi sie tylko pod tym podpisac. Swietna rzecz, zupelnie nie czuc, ze odcinki maja po 50 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi sie tylko pod tym podpisac. Swietna rzecz, zupelnie nie czuc, ze odcinki maja po 50 minut.

 

+1

A o tym że odcinki mają 50 min wyczytałem po ostatnim epie. Szkoda że tak rzadko trafia mi się taki dobry kawałek anime <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaserwowałem sobie powrót do czasów dzieciństwa, kiedy całe osiedle pustoszało o godzinie 16., bo... na RTL leciał Dragon Ball! Przeszło 40 odcinków za mną, Goku jest strasznie tępy na tym etapie, ale wrażenia z serialu fantastyczne. Humor niskich lotów, lecz bywa śmiesznie. Tytuł najnudniejszej walki nosi aktualnie starcie Goku z Murasakim - 4 odcinki biegania w kółko.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie bleach i one piece już nadrobiłem (jestem na bierzaco z odcinkami) jakie inne anime mi polecicie? może być tasiemiec, ale żeby coś się działo, fillery strasznie mnie irytują...

jak na razie mam za sobą:

-code geas r1 i r2

-death note

-evangeliony wszystkie

-GTO

-FMP

-bleach

-one piece

no i oczywiscie DB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym bym jeszcze dodać do listy:

 

Berserk

Black Lagoon

FullMetal Alchemist oba sezony i kinówka

Hellsing

K-ON! oba sezony

Samurai Champloo

Tengen Toppa Gurren Lagann sezon i kinówki

Trigun

 

To chyba na tyle z ciekawszych tytułów, jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to dodam ;]

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam, jak można w ogóle polecać k-on! ? I do tego wymieniać go na równi z Trigunem i resztą klasyków?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam: Hajime no Ippo, Cross Game, Hachimitsu to Clover, Nana, Majo no Takkyuubin i Hotaru no Haka, Baccano!, Beck, Ergo Proxy, Ginga Eiyuu Densetsu, Mushishi, Bartender, Byousoku 5 Centimeter i Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho...

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem sobie wczoraj Cat Shit One - pomysl mocno wykrecony i fajnie zrealizowane, ale mam wrazenie, ze te 20 minut bylo w sam raz. Krotkie, intensywne, z pomyslem. Na dluzsza mete pomysl by sie przejadl (a co najmniej spowszednial).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detroit Metal City! Zdecydowanie lepsze od K-ON!

 

 

Nie wiem czemu w twojej wypowiedzi DMC stoi obok K-on :blink: : DMC to mistrzostwo świata i ni jak ma się do moe k-on'a :lol2: Czasem z kumplem jak jesteśmy już trochę wstawieni to odpalamy kilka losowych odcinków DMC i za każdym razem jest śmiesznie :razz:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

 

Detroit Metal City! Zdecydowanie lepsze od K-ON!

Już wyraźniej nie mogę tego napisać, żeby % nie dostać. I wcale nie porównuję, tylko piszę, że DMC deklasuje K-ONa. A przecież i tu, i tu jest moe

 

(naciągane, ale przecież Kaiser "prywatnie" to laluś)

 

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja jeszcze nie miałem okazji oglądać DMC więc nie ma o co się spinać :] Jak będę miał chwilę to nadrobię to.

 

Co do obecnego winter sezon to najlepiej w moim odczuciu wypada Beelzebub, Gosick i Level E. Reszta to takie przeciętniaki i haremówki ale i tak oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos polecic jakies dobre S-F, cos w stylu Eve No Jikan, GitS cy Appleseed, czyli bez magicznych supermocy, swiecacych w kolorach teczy atakow, wyciaganych z tylka gigantycznych armat itp. badzewia? Oczywiscie nie musi byc pozbawione akcji (wrecz przeciwnie), ale chodzi mi o to, zeby bylo tez w tym troche science, a nie tylko fiction ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shangi-La i Last Exile nie widzialem, obadam, reszte znam :)

 

Moze tak bedzie prosciej: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=mylist&do.filter=1&uid=49296 ;)

 

Moze ktores z ponizszych Cie zainteresuje.

Legend of the Galactic Heroes, Dennou Coil, Bounen no Xamdou, Juuichinin Iru!

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...