Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne że jeszcze się nie przewinęło:

Hanasaku Iroha

Daję 10.1/10 za bardzo ale to bardzo przyjemny okruch życia. Mniej słodkie niż Usagi Drop. I dlatego ten 0.1 :)

 

Jeszcze jeden slice of life w tym miesiącu i będę musiał chyba iść na kurację psychofazy NGE.

 

Właśnie skończyłem.

Bardzo przyjemnie się oglądało. Jakoś tak bez większych emocji (że tak to określę) i na końcu czegoś brakuje...

Ewidentnie potrzebny jest następny sezon!

 

___________________________________________

 

Infinite Ryvius

Pierwsze kilka epków wypada raczej niekorzystnie, potem do 18nastego jest dobrze, a po 18nastym sytuacje łatwo zobrazować popularnym ostatnio gifem http://tinyurl.com/6gunq4t

Kawał dobrego anime. Nic tylko oglądać! 9.5/10

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ma być kolejny Berserk, ale daty nie znamy, tylko same wycieki i potwierdzenia w mandze. Na anidb jest jakaś data 4.02.2012 i że to ma być taka seria filmów jak teraz NGE.(pierwsze trzy maja pokrywać to co było w pierwszej serii i filmy mają być kręcone całą najbliższą dekadę - Hellsing anyone :))

 

Jak ma być lekkie to: Fairy Tail- rozkręca się po około 14 odcinkach, ale to i tak nie jest nic specjalnego

 

Coś "cięższego" i rzeczywistego to może: Hajime no Ippo

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. co z trzecia częścią nowego NGE?

 

anidb nie mówi nic konkretnego na ten temat - nieszczególny obrazek i data ??.??.2012

oby przed końcem świata ;)

 

w aspekcie pseudo-humorystycznym ofc

 

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zdzwiłem przeglądając Bakabt wczoraj ;)

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7959

 

Tak oglądam Gundam Zeta i nasuwają mi się dwie myśli.

Coś jest z proporcjami w niektórych scenach... np. auto jest nieporównywalnie małe względem Gundama itp.

A dwa to za dużo się leją po pysku, albo raczej "Kamiju" powinien lać te wszystkie laski i patrzeć czy równo puchnie.

Poza tym spoko seria ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę chronologię , ZETA jest chyba najlepszym Gundamem - jako pierwszy wprowadził wiele pomysłów, które potem były jedynie powtarzane przez inne części, szkoda tylko że zakończenie pozostawia niedosyt, a następny w kolejności - Gundam ZZ to seria znajdująca się o klasę niżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znane są już daty wydania 3 pierwszych filmów 'Berserk':

1) 4.02.2012 : Berserk Golden Age Arc I: Egg of the Supreme Ruler

2) June 2012 : Berserk Golden Age Arc II: The Battle for Doldrey

3) End of 2012 : Berserk Golden Age Arc III: Descent

 

podane tutaj

 

Wygląda na to że w tych 3 filmach - przedstawią całą historię ze starej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca o anime, ale przypomniałem sobie że miałem znaleść przetłumaczone Juuni Kokuki.

I znalazłem, a swego czasu miałem nawet zamiar kupić.

Zacząłem w kolejności chronologicznej pierwszy tom i muszę przyznać że dawno nie czytałem tak szybko książki, mimo że jest po angielsku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trylogia filmow Patlabor zaliczona. Musze przyznac, ze wszystkie sa calkiem zacne, choc trzeci film podobal mi sie nieznacznie mniej od pierwszych dwoch. Swiat i historie w nich przedstawione wydaja sie calkiem realne, przez co nie sa to typowe produkcje traktujace o mecha, bo te stanowia raczej tlo. Pierwszy i drugi film oceniam na 8, trzeci na 7 - ogolnie polecam. Niedlugo wezme sie moze za OVA-ki i serie TV, ktore to podobno sa utrzymane w bardziej komediowym tonie.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoshi o Ou Kodomo od THORA już dostępne (od tygodnia) ;)

 

Coś cicho w tym temacie... :rolleyes:

 

Tiger & Bunny to kawał dobrego anime i kawał dobrej zabawy, choć początkowo można mieć mieszane uczucia ;)

Niemniej nie jest to żadna kolorowa wiocha, a całkiem dobra historia :)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w tym roku co pominąłem będąc poza zasięgiem anidb? Obejrzałbym z miłą chęcią mało wymagające anime z dużymi oczami i biustem rozmiaru DD oraz niewyszukanym humorem a z drugiej strony wyję za czymś kalibru Toradora!, Clannad

Chyba że nadrobię zaległości na Mangahere czy Mangafox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo co oznacza 'w tym roku', ale przejrzałem anidb od początku 2011 i sięgnąłem do pamięci + co tam ludzie polecali na blogach:

 

<seria mało wymagająca - ładnie wyglądająca>

Infinite Stratos - zastąpmy mecha nakładkami nakładanymi na ręce i nogi i wrzućmy chłopaka do czysto żeńskiej szkoły - nie widziałem

[ongoing]Boku wa Tomodachi ga Sukunai/I dont have many friends - z tego co widziałem na blogach powinno pasować

[ongoing]Horizon in the Middle of Nowhere - znów nie widziałem, bazuje na blogach

[ongoing]C3 Cube x Cursed x Curious - nie widziałem, bazuje na blogach

Koihime Musou - moje polecenie z roku 2008 - spełnia założenia kategorii :P

 

<średniaki>

Denpa Onna to Seishun Otoko - to chyba dało się obejrzeć w sezonie letnim

[ongoing]The Idol@Master - Agencja reklamowa zbiera kilkanaście aspirujących celbrytek i organizuje im tournee - chyba, bazuje na blogach

[ongoing]The Bentou - podobno ma dobrze zrealizowane sceny walki, dlatego wskoczył na średniaka

 

<dobre>

Gosick - czyli loli Sherlock Holmes - całkiem niezłe, ale zakończenie było za bardzo przyspieszone i ściśnięte (podobno wcisnęli 3 książki w jeden odcinek) - wystawiłem 8.5

Hana-Saku Iroha dziewczyna zaczyna pracę w 'hot spring inn' - na blogach ludzie polecali

Usagi Drop - 30-letni singiel bierze się za wychowanie córki z nieprawego łoża własnego dziadka - polecane, kilka stron temu chyba nawet jakaś dyskusja się tu toczyła o tym

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boku wa Tomodachi ga Sukunai - widziane kilka pierwszych epków; szkoła, klubik dla ludzi, którzy nie mają znajomych; być może nawet się łapie, nie takie złe.

C3 - cukier, loli tsundere płaska jak decha (wyszukane porównanie ;)) zazdrosna o atrybuty przyjaciółki głównego bohatera.

Denpa Onna... - Shaft, czyli kolejna wykręcona historyjka, do tego moe.

Ben-to - walka o przecenione lunchboxy + ecchi, warto.

Zapoznałeś się z Mayo Chiki?

+ http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7674

gratisowo coś poniżej poziomu...

@JROX - Tiger & Bunny, dzięki, że przypomniałeś. Już kilka osób polecało, ponoć maczał w tym palce Masakazu Katsura (I"s, DNA^2, Video Girl Ai), brzmi interesująco :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiger & bunny - ja akurat miałem odwrotnie - bardzo dobry początek - oryginalne ujęcie zachodnich super-bohaterów jako żywych reklam + pokazanie ich normalnego życia (o wiele lepsze od wolverinów i innych x-menów). Ale im bardziej w las tym bardziej kliszowo było - nie mówiąc już że ostatni odcinek mógłby się nie wydarzyć i mogliśmy zakończyć na przedostatnim odcinku - wtedy seria dostałaby ode mnie +1 - a tak - 6.5; (chyba zdecydowali się na to bo seria w Japonii była całkiem niezłym sukcesem i tak zamknęliby sobie drogę do sequeli które już kręcą) Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rychło w czas, tydzień po sylwestrze startuje czwarty sezon. Dwa pierwsze obejrzałem dość szybko ponad 4 lata temu, trzeci oglądałem na bieżąco :).

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8593

//nazbierałem niezłe zapasy, w tym też serii aktualnie wychodzących - będzie co robić w przeciągu najbliższych dni :D

Edit: Orgia, ostatni ep Ben-to w pierwszy dzień świąt ;)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na razie skończyłem Gosick. Mocne 9 za dobre zakończenie. Chociaż wcześniej zapowiadało się na słabą 8. W tym momencie wyczerpałem chyba zasoby 2011 jeśli chodzi o dobre anime.

Pozostanie mi chyba jeszcze zahaczyć o Fate/Zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* Orgiusz a - Steins; Gate i Madoka Magica widziałeś ? Nie podałem ich, bo kryterium wyboru było anime obyczajowe/ecchi

 

Gosick - Jak dla mnie to zakończenie było 'mocno' ściśnięte - podobno w 2 ostatnich odcinkach wcisnęli 3 ostatnie nowele (więc materiału mieli na kilkanaście odcinków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rychło w czas, tydzień po sylwestrze startuje czwarty sezon. Dwa pierwsze obejrzałem dość szybko ponad 4 lata temu, trzeci oglądałem na bieżąco :).

 

Myślałem że to jakieś dziadostwo :D

 

Co do nowego Nurarihyona -> Niewiarygodne że prawie 25 minutowy odcinek trwa zaledwie 5 :blink:

O wiele lepsza seria od poprzedniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie tknelo i po rodzinnym posiadzie wieczornym zabieram sie calosciowo za Haruhi. Tak, ta z Endless Eightem, zyczcie powodzenia :D.

Jestem w trakcie zdobywania wersji 1080p z BakaBT - torrentowe pudelko (@P3, Intel stary ale jary) przeszlo czystki HDDkow. Gdyby nie te ceny...

> 「ひどいアップル @Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...