Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w przypadku Berserka "póki nie skończy" może jeszcze potrwać... ;)

 

No to mogliby zrobić wierny Live Action z pierwszych 15 lat [;

 

E nie jest źle - myślałem że sporo się ruszyło od czasu jak ostatni raz miałem kontakt z tą mangą a tu tylko 6 rozdziałów w plecy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wam polecić Zipang, jeżeli jeszcze nie oglądaliście.

Historia żołnierzy którzy wraz z okrętem cofnęli się 60 lat do czasów II Wojny.

 

W sam raz na odbicie się od poziomu dna większości ostatnich animców :) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zipang był fajny, w miarę realistyczne postacie i ich decyzje i motywy. CHoć trochę przesadzili z możliwościami Aegisa w jednym miejscu:

 

Zestrzeliwanie pocisków artyleryjskich Sea Sparrowem? Nigga, please, jak mawia jonas. No i chyba torpedy nie bardzo mają opcję zdalnej autodestrukcji...

 

Poza wymienionym w spoilerze sceny walk morskich zrobione całkiem dobrze, choć IMHO nic nie przebije sceny ataku na zespół lotniskowca w Yukikaze.

 

A ja polecam najnowsze Ghibli, czyli Karigurashi No Arietty - super filmik. Jeśli chodzi o fabułę i klimat, to w zasadzie można napisać "typowe Ghibli" (choć jest to oparte na książce czy opowiadaniu), ale jest super narysowane, trzyma równe tempo i ma świetną muzykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykują się zmiany na anidb:

 

-po pierwsze wprowadzono achievments: (listę można przeczytać tutaj)

 

-po drugie - ważniejsze, przeskalowano punktacje WSZYSTKICH anime (kiedyś były tylko 4.7 - 10.0 w końcowych wynikach, rozciągnęli to na 1.0 do 10.0 przez co wiele anime pospadało, kiedyś średnia głosów wynosiła 7.5, teraz 5.5 po przeliczeniu ich), trzeba to brać pod uwagę patrząc na głosy.:

 

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=cmt&id=41504

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale Hajime no Ippo zaliczone - ma powera, to trzeba przyznac :] ciezko bylo sie odessac od monitora... kilkanascie odcinkow dziennie jak z bicza strzelil. Po skonczeniu New Challenger przeczytalem gdzies, ze podobno trwaja prace nad kolejna seria i zdaje sie, ze filmem tez. New Challenger mial premiere 3 lata temu, wiec nie pogardzilbym, jezeli pojawiloby sie cos w przeciagu najblizszego roku ;) A serie oceniam na 9. Polecam wszystkim.

Ewentualnie zawsze pozostaje manga, ktora zbliza sie do 1000 rozdzialu...

 

Wczoraj zaczalem Tengen Toppa Gurren Lagann - na razie tylko 3 odcinki za mna, ale widze, ze zapowiada sie z tego pozytywny przekret :lol2: Cos mi sie wydaje, ze przy tym tez szybko mi zleci czas ;)

 

A teraz info dla zainteresowanych FMA - od kilku dni dostepny jest Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos - fajno, fajno B-)

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos - ja już mam to za sobą wczoraj obejrzałem i jestem trochę zawiedziony tym filmem. Tyle czekania aby znowu zobaczyć Eda i Ala w akcji a wyszło to tak przeciętnie jak dla mnie. Fabuła też nie powala na kolana bo koniec końców i tak chodzi o czerwony kamyszek :] Szkoda że tak mało było Winry i Mustanga w tym filmie, pojawiają się dopiero na końcówce. Nie mniej fajni FMA na pewno to obejrzą i sami ocenią. Ja jako że stawiam na piedestale FMA przed innymi animcami oczekiwałem czegoś więcej, no cóż życie. Jak dla mnie 6-7/10.

 

Teraz pozostaje oczekiwać na pierwszy film Berserka i dziewczynki z kapeli czyli K-ON!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna myśl mi się nasunęła z tymi acziwmentami...

Jeszcze tylko tego brakowało żeby na anidb expić :blink:

 

Czyż nie? :P

Nie podoba mi się nowy system ratingów na AniDB - ważone imo wielu dobrym seriom zaniżają. Dobrze, że pozostawili też dawny system.

Ostatnio obejrzałem coś takiego: I My Me! Strawberry Eggs. Niezobowiązująca, acz konkretna rozrywka :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście już wiosenną listę?? Tyle tytułów że nie wiem czy dam radę się zdecydować na coś dokładnie, a obejrzeć każdy po 1-2 epki może być ciężko :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąć mało interesującego stuffu tam widzę:

 

-Fate/Zero rozumie się samo przez się

-Eureka Seven - rework - to będzie 'hit or miss'

 

-OVA UN-Go 0

 

, a resztę pewnie przejrzę blogi przez pierwszy tydzień albo dwa i zobaczymy co ludzie podłapią...

Edytowane przez Thomas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jormungand może nie być złe, Eureka 7 czekam aż zrobią całość jak Orgiusz, Fate/Zero to oczywistość. Nowe OAV kenshina i Queen's Blade Rebellion to wielkie niewiadome. Poza tym chała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosenna lista prezentuje się jak dla mnie dość ciekawie, sam pewnie zapoznam się w mniejszym lub większym stopniu z kilkunastoma tytułami :). Oprócz wymienionych wcześniej pozycji zastanawia mnie, jak wypadnie nowa seria od KyoAni i Nazo no Kanojo X (manga była niezła ;)).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście mi polecili fajnego do obejrzenia z Anime SF? Oglądałem już:

 

1. Akira

2. Applaseed

3. Appleseed Ex Machina

4. Ghost in the Shell (Special Edition) (1996)

5. Ghost in The Shell 2 - Innoce

6. Vexille

 

W innym klimacie podobał mi się jeszcze "Spirited Away-Sen to Chihiro no kamikakushi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NGE jak najbardziej, Bebop też - to klasyki, które warto obejrzeć, zagłębiając się w świat anime ogólnie. Paprika może Ci się spodobać, sprawdź jeszcze Serial Experiments Lain :).

---

Serie, które rozpoczęły się na początku tego roku, powoli się kończą/pokończyły, niedługo zacznie się sezon wiosenny roku 2012. Hmm...

Rinne no Lagrange - lekka, mechowa produkcja, napędzana (jak ktoś to wspomniał) przez 'genki dziewczynę'. Całkiem całkiem.

Bakuman S2 - powoli dogania mangę, poziom podobny do pierwszego sezonu. IMO dobra rzecz. S3 zapowiedziany na jesień tego roku.

Zero no Tsukaima F - czyżby koniec? W novelkach jest inaczej/nie ma więcej? Ważne, że się skończyło; poprzednie serie podobały mi się bardziej, może z racji na wiek, w jakim byłem. Starzeje się :D.

Papa no Iukoto o Kikinasai! - pożywka dla loliconów. Młodzieniaszek zostaje opiekunem dzieci swej siostry, z czego wynika dość specyficzny setting i ~ciekawe sytuacje. Pomimo tego Raika była najlepsza z całej ferajny :cool:.

W tak zwanym międzyczasie obejrzałem jeszcze film Fullmetal Alchemist: The Sacred Star of Milos, Hen Zemi OAD, Hen Zemi TV oraz obie serie Rosario to Vampire.

---

Warto dokonywać przesiadki na Hi10P? Problemów z playbackiem nie mam, dosadnych zmian jakościowych (w szczególności tych na minus) nie zauważyłem, a i pliki zajmują mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Cross Game za mną. Muszę powiedzieć że to jedne z lepszych anime jakie miałem okazję ostatnio obejrzeć. Połączenie wątku miłosnego ze sportem jakim jest Baseball wyszło naprawdę fajnie. Oba wątki są doprowadzone do końca i dość rozbudowane. Postacie są wyraziste i każda jest bardzo sympatyczna no może czarnymi charakterami które też się tutaj przewijają. Brakuje może trochę bardziej ukazania codziennego życia głównych bohaterów bo to co pokazali ogranicza się do szkoła-trening-chwila dla siebie. Nie mniej jak dla mnie jest to dość mocna pozycja która warto obejrzeć. Ja połknąłem 50 epków w 5 dni bo jak już doszło do walki na boisku to nie chciałem jej przerywać :] Ode mnie mocne 8,5-9/10.

 

Co do wiosennej listy to wygląda strasznie, jak ja dam radę obejrzeć tyle tytułów na raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem nowego Bakumana.

I znów żałuje... powinienem oglądać jak już wyjdzie 3 sezon :mur:

Jak zaraz nie obejrze nowych odcinków to zejdę na zawał :lol2:

 

10/10

 

I zacząłem Mirai Nikki - pretendent do jednego z lepszych anime tamtego sezonu (przynajmniej po kilku epkach).

Mam nadzieje że dalej będzie się tak dobrze oglądało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dokonywać przesiadki na Hi10P? Problemów z playbackiem nie mam, dosadnych zmian jakościowych (w szczególności tych na minus) nie zauważyłem, a i pliki zajmują mniej.

 

Warto, nie warto, zdecydują za Ciebie, wiele rzeczy w HD już nie ma w 8-bitowej wersji... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste - mam HTPC na IONie, pracujące pod miniaturowym Linuxem z XBMC. Wsparcie software'owe pod pingwinem dla Hi10 jest minimalne, a nawet jakby było, to co z tego - wsparcia hardware'owego GPU dla tego profilu nie ma i nie będzie. A sam Atom, nawet dwurdzeniowy, nie pociągnie takich plików. Tak samo praktycznie żaden player standalone tego nie obsłuży.

Efekt jest taki, że musze sobie wszystko konwertować do 8-bit albo oglądać sieczkę na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...