Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

No tak... o tym nie pomyślałem.

W sumie wcześniej, jeszcze na starych kodekach miałem problemy z płynnością 10 np. w momentach gdzie dawali jakaś większa liczbe napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzałem pierwszy odcinek "ZETMAN" i mam mieszane uczucia:

 

+walki są dobre i atmosfera jaka otacza te super-moce/zwierzaki

 

ale

 

- cała reszta jest słaba, pogadanki o sprawiedliwości, postacie które mają wypisane 'ja,zginę', ta scena otuchy w łazience/nago (po cholerę, pytam ? normalnie zagrana miałaby większy oddźwięk )

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki - pierwszy raz totalnie odpowiada mi ci^^waty główny bohater. Yuno <3 ta postać to mistrzostwo. Jedyne do czego mogę się przyczepić to zakończenie, ale i tak nie jest źle. 10/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz

 

Doczytałem teraz końcówkę mangi.

Anime zakończyli na rozbiciu i wiadomości że do niego przyszła. Potem dali info o jakimś nowym projekcie...

W sumie manga lepiej wypadła z zakończeniem.

 

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej zryte, a Yuno... dawno nie widziałem takiej zakręconej psycho yandere bitch.

Co oglądacie w tym sezonie?

 

Jak na razie rozpocząłem (czyt. zapoznałem się z pierwszymi dwoma odcinkami) Nazo no Kanojo X, Sankarea, Upotte!!, Medaka Box, Kore wa Zombie Desuka ? Of the Dead, Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna i pierwszym epkiem Eureka Seven AO. Czekam też na zakończenie Ozumy, a niedługo na wstępne rozpoznanie pójdzie Acchi Kocchi i Haiyore! Nyaruko-san, choć to na pewno nie będzie wszystko.

Dawno nie próbowałem oglądać tak wielu serii wychodzących na bieżąco :P.

Edit: @borsuczy - dzięki, zanotowałem, a Fate'a łyknę na raz.

@Orgia - thx :).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ A gdzie Tasogare Otome x Amnesia? :)

Accel World może być ciekawy, ale Sankarea jak na razie podoba mi się najbardziej.

Medaka Box jak na razie słabo, podobno potem będzie lepiej (przynajmniej było w mandze).

No i rzecz jasna jest też kontynuacja Fate/Zero.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AragornPL - skup się na Madeka Box + mangha pt. Gwi, Sun Ken Rock & The Breaker.

Jak sfinalizują jakąś dobrą kreskę wrócę do anime. Na razie mangafox&mangahere i +/- 6 mang ciągnę na bierząco. Nawet GuiltyCrown nie chciało mi się ciągnąć do końca <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lovely Complex jest świetne. Fantastyczna kreska i moim zdaniem bardzo dobre story.

 

Zachęcony dobrym słowem załączyłem pierwej LC. Ep01 - hmm chyba dzisiaj się nie wyśpię. Ep02, ep03...Ep05 - 12 minuta i ryczę na cały blok ze śmiechu :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yondemasu yo, Azazel-san! Chore, chamskie, niezmiernie śmieszne :lol2:

 

Oglądać najlepiej po spożyciu ;)

 

Edit:

I po 2gim sezonie Kaiji'ego.

Można zawału dostać jak się ogląda :)

 

Edit2:

Niesamowity zastój w temacie :razz:

 

Nowa Tsukaima Fy jak dla mnie słaba, albo mi się już przejadło.

Ano Natsu de Matteru - podobne do Onegai Teacher... fajne, dobrze się oglądało.

 

Edit3:

Dołączona grafika :lol2:

Swoją drogą kawał anime z tego Ao no Exorcist :)

Edytowane przez JROX
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machnalem serie Claymore w ciagu 2 dni. Pierwsze odcinki jako mocne wejscie. Pozniej chwilowe spowolnienie akcji poprzez retrospekcje zwiazana z Piekna Teresa (czy tez Teresa o pieknym usmiechu wg. tlumaczenia mangi, ktora zaczalem pochlaniac po obejrzeniu anime). A pozniej juz coraz lepiej i lepiej. Az po ostatnim odcinku zostaje ostry niedosyt i szansa na kontynuacje. Duzo osob narzeka ze koncowka nietrzyma sie mangi, ale np. dla mnie to dobrze, bo nie wiem jak konczy sie manga. No i mam nadzieje ze pogloski o kontynuacji mangi jak i anime sie potwierdza, bo naprawde jedno z niewielu anime ktore mnie wciagnelo (no i po raz drugi siegam po mange, zaraz po berserku ktory z kolei swoim poziomem spada coraz nizej - z mrocznego klimatu zaczyna sie transformacja w piknik z dziecmi <_<).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quave - niestety mam dla Ciebie złą informację - tydzień temu zapowiedziono zakończenie mangi, podobno ostatnie części będą zrobione ad hoc i wciąż zostanie masa luźnych wątków z którymi nie wiadomo co autor zrobi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor nie musi nic robić. Wystarczy że ktoś z głową sięgnie po jakiegoś dobrego artystę i dōjinshi wyjdzie ponad miarę wpasowany w klimat.

Cholera zbieram się jak pies do jeża aby obejrzeć Sengoku Basara. A to mocne postanowienie przeczytania Bleach od początku, a to sezon grillowania, promocja w Lidlu, premiera D3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quave - niestety mam dla Ciebie złą informację - tydzień temu zapowiedziono zakończenie mangi, podobno ostatnie części będą zrobione ad hoc i wciąż zostanie masa luźnych wątków z którymi nie wiadomo co autor zrobi...

 

Na stronei gdzie czytam mange teraz (dzis od poczatku wymeczylem az do pokonania Ophelii wiec juz w sumie niedaleko konca wydarzen z anime ;p) i znalazlem taki oto komentarz:

 

"Witam wszystkich. Z ciekawości czy to jest zakończenie zacząłem szukać informacji na ten temat i niedawno natknąłem się na to : Claymore - koniec mangi. - Aktualności -> , a następnie na to jakiś czas temu temu Claymore - SPROSTOWANIE - manga będzie nadal kontynuowana - Aktualności . Zawsze dla mnie jakiś cień nadziei, że dalej będzie kontynuowana :). Dobre tłumaczenie i fajna manga polecam wszystkim."

Mam nadzieje ze beda kontynuowac, bo narazie co zaczynam czytac i mnie wciaga to albo wychodzi raz na ruski miesiac (berserk) a to zaraz koncza (claymore) ;/ Po za tym gdzies sa przebakiwania o 2serii anime claymore, a przynajmniej taka petycja byla na stronie studia co wydalo pierwsza czesc. Trzeba miec nadzieje :mur:

 

W 3 dni ogarnalem cala mange Claymore :wink: W sumie te coraz nowsze udziwnienia mi troszke niepodchodza. Jakies trupy z zaprogramowanym celem, jakies wkrzeszanie poleglych... Seria traci sporo na fabule po rzezi w Piecie. Po za tym w ostatnich tomach, zanim Clare zostaje uwieziona w Niszczycielu Światów (czy jakos) to czesto ma sie wrazenie ze autor sam nie wie w jakim pojsc kierunku i jak sie rozmysli to w nastepnym rozdziale na sile wrzuca fragmenty z rozmowami ktore zupelnie niepasuja do calosci i maja za zadanie tylko zmienic bieg historii.

Co do samego konca Claymore to raczej manga sie nie skonczy w tym momencie. Watpie aby przerwali w polowie gdy praktycznie nadal zbyt malo wiemy. No i watki Clare, Priscilli, planow tego zwariowanego naukowca z organizacji (Daeen czy jakos tak). Teraz zostaje wytrwale oczekiwac kolejnych rozdzialow co miesiac <_<

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie czytałeś ? Ja w sumie te rozdziały czytałem ładnych parę lat temu, ale wydaję mi się że wszystko zostało wiernie zekranizowane(pierwsze 5 minut, ze scenami oblężenia chyba było wymyślone + ominięto całe dzieciństwo Gutsa - widać tylko je w zamglonym śnie, może przedstawią je w następnej części; oczywiście pomijając to że ekranizujemy mangę od tomu 4, ale za to 'prawie' w porządku chronologicznym).

 

CG mi nie przeszkadzało, nawet nie zauważyłem, ale to może być kwestia oglądania w rozdzielczości 320*240. Osobiście czekam na nowe części historii, dotychczas nie zekranizowane, które pewnie pojawią się w filmie 3.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie, kiedy mozna sie spodziewac kolejnego episodu ;) Bo wlasnie jestem po pierwszej czesci i bardzo mi sie podobala.

 

 

Nie pamietam tylko czy reakcja Gutsa na ta jego "cicha" akcje na koniec byla az taka dobitna. Jak narazie moge dodac, ze wedlug mnie stare anime bylo bardziej krwawe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manga byla fajna do czasu przemiany Grifitta. Teraz to odechciewa mi sie juz nawet tego czytac - wiecej dzieciarni nie mogli chyba juz wstawic. Jest to kolejna manga zaraz po Claymore, gdzie trzyma wysoki poziom do pewnego miejsca, a pozniej... Jebuc!! Poziom leci na leb na szyje. W Claymore takim pkt. jest bitwa o Piete. Podobna sytuacja w anime Death Note zaczyna sie kilka odcinkow przed smiercia L, ale tutaj akurat ten spadek poziomu az tak mocno widoczny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przychodzi mi do głowy:

- Danshi Koukousei no Nichijou

- Fullmetal Panic, a zwłaszcza późniejszy komediowy spin-off Fullmetal Panic: Fumoffu

- Detroit Metal City

- no i jeśli lubisz 'gadany' humor: Sayonara Zetsoubou Sensei

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...