Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Do takich łagodniejszych dodałbym jeszcze:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5274 - Ef  a tale of memories + sequel - 'Ef a tale of melodies'

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2835 - Honey & Clover też by pewnie uszło

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5053 - Lovely Complex

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4691 - Nodame Cantabile

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nadrobiłem zaległości. Jak ktoś ma dosyć ciężkiego klimatu, psychodramy i innych pierdół to może z czystym sumieniem wziąć się za Silver Spoon. Przyjemny okruch.

 

Za to pierwszy EP Kyoukai no Kanata trochę mnie pogubił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film to jakiś ciąg dalszy, czy reedycja serialu?

Ciąg dalszy.

 

Wg mnie wyszło trochę słabo. Historia sprawia wrażenie mocno skompresowanej (dlatego wolę serie od filmów), fabularnie szału nie ma, poza tym jest wrażenie "powtórki z rozrywki".

Osobiście i tak mi się podobało, pomimo ww.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 2 dni oglądałem "Bizzare adventure of JoJo" - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=9304

 

Ta seria jest tak zła, że aż dobra (8.5). Wszystko jest 'over the top' i w klimacie powrotu do lat 80 (manga wtedy powstawała). Jeśli nie będzie w stanie przetrawić: nazi-cyborgów, wampirów zjadających inne wampiry, umieśnionych azteckich pół-bogów biegających tylko w przepaskach biodrowych to możesz sobie odpuścić.

 

Z pewnością plusem jest to, ze walki polegają głównie na przechytrzeniu przeciwnika a nie wyczarowywaniu większego działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Robotics;Notes. Średnie - historia słaba, tematyka plus/minus ciekawa, kreska ładna. Z tego wszystkiego odgrzebuję FF: The Spirits Within aby nadrobić całość.
Chyba znów muszę rzucić okiem na nominowane 2011-2013 bo nie mam sił na nieskończone serie.
 
 
Aha - Fate/Zero - 9.5/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt.
W sumie obejrzałem jakiś czas temu.
Po pierwszym epku spodziewałem się czegoś kompletnie innego, ale nawet dobrze to wyszło. Mi się podobało.
Motyw do którego się to anime sprowadza troche mnie rozwalił, nie lubie za bardzo takich klimatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleach: Soul Eater, D.Gray men i pewnie Naruto / One piece by wlazło gdzieś obok...

 

Hellsing: nowy i stary obejrzany ? Berserk mógłby się nadać

 

Attack on Titan: anidb pokazuje Claymore jako podobne, .... od biedy....

PS:W drugim odcinku OVA "Code Geass:Boukuko no akito" mamy nasz Stadion Narodowy, co prawda jako obozowisko dla wysiedlonych jedenastek, ale jest.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym roku Anime Reactor Awards ? Moze jakas alternatywa ?

 

Zgodzę się - przydała by się jakaś mocna alternatywa do ARA. Bo czuję się jak ślepy i głuchy w klubie gogo.

Kieruję się tylko recenzjami na Tanuki i wiem z doświadczenia że dużo tracę. I szkoda czasu na serie które podłapię i po połowie okazują się gorsze niż nocny z Głównego na Pragę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w końcu Vexile - cienizna. Graficznie słabiutkie, a w samej historii banał z miernotą pogania całą tą chałkę, opowieść mierna, a sceny akcji generyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Helsing Ultimate? Jestem w trakcie oglądania, a reszte widziałęm, One Piece mnie nie wciągneło jakoś.

One Piece jest jak bagno, wciaga ale trzeba sie przekonac do kreski bo to ona jest najwiekszym problemem OP ;)

 

Ostatnio obejrzalem HxH 2011 i musze przyznac, ze jak na Shounena to nie ma przelewek ;) Jedyne co mnie martwi to dluga przerwa w mandze ;/ Jak narazie jest 121 ep i co wtorek wychodzi nowy. Dobre story i progres postaci. Poczatek wydaje sie troche dziecinny ale to tylko zludzenie ;)

 

Mad House robi kawal dobrej roboty. Jak widze co sie dzieje z Toriko to sie modle, zeby oni zrobili remake bo nie da sie tego w ogole ogladac. To co Toei Animation zrobilo z ta seria wola o pomste do nieba, manga jest jedna z ciekawszych a anime to dno i kilometr mulu. Walka Toriko i Starjuna mowi sama za siebie, nie wiem jak mogli to tak slabo zekranizowac.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że pasuje idealnie. Niestety jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z OP, kreska go po prostu odrzuca. Wielu moich znajomych ze mną włącznie na początku krytykowało kreskę. Wystarczyło obejrzeć kilkanaście epkow żeby za łapać klimat i było OK. Dzisiaj uważam, że Oda robi fantastyczną robotę jeśli chodzi o rysowanie i fabułę. OP jako tasiemiec ma jedną z najlepszych fabuł jak nie najlepszą i do tego wszystko trzyma się kupy ;)

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po maratonie z Magi. Zakochalem się na nowo w anime :) Kreska, dźwięk i wylewajacy się z ekranu klimat To jest to co kocham. Mimo różnic w końcówce 1 sezonu (manga toczy się trochę inaczej) fabula nie ucierpiała. Drugi sezon jest juz jak manga. Czekam z niecierpliwością na 3 sezon :)

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówiłeś o oglądaniu od początku, czyli kreska z przed 15 lat i jakość dostępnych streamów (pewnie 144p), to rzeczywiście racja.

Zaczynałem 2-3lata temu i nie było problemu z dobrą jakością. No 720p nie ma,ale 144p to bylby hardcore.... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...