Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

1 odcinek nowego Dragon Balla juz jest :D Mocno przegadany, kilka gagow powrzucane, Trunks i Gotenks jak zwykle irytuja swoja obecnoscia. Liczylem na nieco ciekawsze wprowadzenie kociarza, ale zobaczymy jak akcja sie rozwinie :)

Jak dla bnie pierwsze 3 epizody to jest rozpacz. Jak ktoś oglądał Battle of the Gods i Resurrection of F to pierwsze ~100 odcinków może sobie IMO odpuścić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluźnisz...jak można sobie "odpuścić" DB?! :D

Ale fakt, wkurzające spaghetti. Resurection nie widziałem, więc może niedługo zacznę być zainteresowany tym co się tam dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akira cos zmienial w koncowce kai wzgledem dbz? Bo wydaje mi sie, ze w Z Goku i Vegeta umarli, ale Goku nie zostal wskrzeszony, ze niby czas na kolejne pokolenia. Jesli dobrze pamietam to Battle of Gods tez Goku byl z aureolka a w DBS biega juz normalnie o,O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akira cos zmienial w koncowce kai wzgledem dbz? Bo wydaje mi sie, ze w Z Goku i Vegeta umarli, ale Goku nie zostal wskrzeszony, ze niby czas na kolejne pokolenia. Jesli dobrze pamietam to Battle of Gods tez Goku byl z aureolka a w DBS biega juz normalnie o,O

Nie wiem jak w KAI bo sagi Buu nie widziałem, ale w zwykłej Z-ce Goku odzyskał życie po poświęceniu przez starego Kai, a Vegeta został wskrzeszony życzeniem odtworzenia Ziemi oraz wskrzeszenia wszystkich zabitych od przybycia Babidiego. W BoG Goku i Vegeta latają już bez aureolek, ten pierwszy trenuje u King Kai, a ten drugi na Ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kai jest w sumie identyko jak Zetka, tyle, że bez 'dłużyzn' i z nową oprawą dźwiękową (BGM/OP/ED/seiyuu). Nawet ostatnie odcinki pokazywały "X lat po pokonaniu Buu", gdzie był turniej, w trakcie którego Goku odleciał z Uubem. Tak kończy się Kai, więc jakby ktoś miał chęć to może walnąć sobie GT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kai jest słaby. Ok, wycięcie dłużyzn było super pomysłem ale to co zrobili np. z walką Goku vs Freeza jest profanacją. Raptem Goku czeka tylko na opuszczenie planety przez innych i rozwala Freezę 1 ciosem... W Z było ukazane, że jeszcze trochę się musiał powysilać i wcale nie był aż taki przepakowany. Dodatkowo nowa muzyka jest beznadziejna. Stara stwarzała niepowtarzalny klimat i na szczęście jeszcze od czasu do czasu pojawia się w Kai.

 

GT przestałem oglądać po 5 odcinkach. Po za tym nie robił go już Toriyama.

 

Czyli jednak Goku żył po Z'tce ;) Ale nadal nie jest wytłumaczone co stało się z Uubem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak Goku żył po Z'tce ;) Ale nadal nie jest wytłumaczone co stało się z Uubem. 

Nie musi być wytłumaczone, co z Uubem, bo skoro w zakończeniu Z-etki Uub pojawia się X lat po pokonaniu Buu, a Super dzieje się 6 miesięcy po pokonaniu Buu no to, well, tak jakby nie miał czasu dorosnąć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz końcówkę Ztki w ogóle? Ostatni ep był chyba z parę lat po Buu. I wtedy pojawił się Ubub na turnieju. 

W sumie to po chwili zrozumiałem co miałeś na myśli ;) W każdym razie, sprecyzować trzeba. Dzieje się po Z-tce, z wykluczeniem ostatniego odcinka z turniejem  :D

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac o Z mialem wlasnei na mysli wszystkie wydarzenia, wlacznei z Uubem i turniejem. Na chwile obecna DBS brakuje do DBZ. I mogliby darowac sobie tego kotela, bo pomysl imo slabiuchny :/ Po za tym chce stara sciezke dzwiekowa! Idealnie budowala klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już przy DB jesteśmy, polecam Parody Dubbing:

DBZ Abridged - https://www.youtube.com/playlist?list=PL6EC7B047181AD013 ,

pierwsze 4 / 5 odcinków jest trochę wolnych, ale Vegeta jest idealnie przedstawiony.


Próbka późniejszych odcinków:

https://www.youtube.com/watch?v=UJXhuf6qfZs

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po finale OPM. Mimo skonczenia mangi w tym samym miejscu co anime, wsyslo mnie niczym odkurzacz. Ciekawe kiedy kolejny sezon wyjdzie :P

 

 

jeszcze troche to Satama bedzie 1 ciosem galaktyki sciagac :P ciekawe czy ta przepowiednia jego postaci dotyczy

 

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy praktycznie nic nie oglądałem, ale powoli zaczynam za coś się zabieram.

OPM - od tego zacząłem i bardzo dobrze bo zachęciło mnie do podjęcia kolejnych tytułów. Dawno się tak nie uśmiałem. :D

Gangsta było spoko do pewnego momentu, a potem się po prostu urwało. Słabo im to wyszło.

Parę dni temu dowiedziałem się o Macross Delta, ale po obejrzeniu pierwszego epka raczej nie wróżę nic dobrego dla tej serii (obym sie mylił). IMO za daleko pocisnęli z Walkure jako grupą i muzyka [gluteus maximus] nie urywa. Mam nadzieje że chociaż walki nadrobią. Ale chyba nie ma co narzekać dopóki nie wyjdzie seria.
A no i za dużo postaci na raz wrzucili i CGI już nie to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sezony Noragami mnie ostro wciągnęły, nawet zacząłem mange czytać co mi się rzadko zdarza.

Uchyuu Senkan Yamato 2199 - nie wiem jak mi to anime umknęło, ale już jestem po 5 epku.
A po pierwszym już wiedziałem że będzie bardzo dobre. Dzięki Orgiusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchuu Senkan Yamato 2199  jestem zachwycony a dopiero łyknąłem 3ep. 

 

26ep w pięknym stylu. Subiektywnie pozostawię dla siebie ale jakby ktoś był znudzony i miał chrapkę na oldschoolowe Sci-Fi z czystym sercem polecam.

 

 

Zadnych zbędnych fillerów, wymuszonych gagów - klimat dobrej space-opery

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchuu Senkan Yamato 2199  jestem zachwycony a dopiero łyknąłem 3ep. 

 

Zachecony recenzja i posucha w swiecie SCi Fi sięgnąłem po te pozycje i w pare dni obejrzałem całą serie (co dawno mi sie nie zdarzylo...) - POLECAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26ep w pięknym stylu. Subiektywnie pozostawię dla siebie ale jakby ktoś był znudzony i miał chrapkę na oldschoolowe Sci-Fi z czystym sercem polecam.

 

 

Zadnych zbędnych fillerów, wymuszonych gagów - klimat dobrej space-opery

 

 

 

 

Zachecony recenzja i posucha w swiecie SCi Fi sięgnąłem po te pozycje i w pare dni obejrzałem całą serie (co dawno mi sie nie zdarzylo...) - POLECAM :)

I ja obejrzałem, chyba w 4 dni całość. Piękne anime z dobrymi postaciami. Na siłę mógłbym się nawet do czegoś przyczepić, ale po co? Wszystko czego ostatnio mi brakowało w dobrej serii znalazłem na Yamato. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelamalem sie i obejrzalem Toradora! Serie ogladalo mi sie calkiem przyjemnie i przyznam szczerze, ze mogla by byc kontynuacja. Oceniam ja na 8/10 ;) Po seansie kumpel polecil mi School Days i tutaj musze przyznac szczerze, ze ta seria to jest istna maskara. Mimo tego iz myslalem, ze jestem stanie duzo zniesc tak ta seria przerosla moje najsmielsze oczekiwania. Jest to jedna z nielicznych anime, ktora jest w stanie okreslic mianem CHORA. Kto w ogole cos takiego wydaje ? Rzadko pisze o anime, ktore widzialem ale ten tytul mimo mojego wieku odcisnal pietno na moim umysle. Przyznam szczerze, ze nie polecam osoba bez mocnych nerwow. Wedlug mnie granice zdrowego smaku zostaly w tej serii troche zatracone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...