Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

School Days powstało na podstawie visual novel/eroge o tym samym tytule. Anime jako takie stanowi niewielki fragment tego, z czym można spotkać się w grze. Oglądałem na bieżąco gdy wychodziło. "Morał"? Kombinowanie może nie popłacać, zwłaszcza jak przekombinujesz. ;)

 

nice boat

 

Tak dla odmiany rzuć okiem na Air/Kanon 2006/Clannad, o ile nie miałeś styczności. :P

 

//Yamato zaciągnięte

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clannad zacząłem oglądać ale nie skonczylem. Obejrzalem za to ostatnio obydwa sezony Nisekoia i do czytałem mangę. Przyjemnie się oglądało i czytalo, humor + reakcje postaci są świetne.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam naprawde duze zaleglosci w anime ze wzgledu na to, ze raz do roku najdzie mnie ochota na nad gonienie brakow. Dzien wczorajszy i dzisiejszy poswiecilem na "Kill a kill". Wedlug mnie ten tytul zasluguje na 10/10 kreska, muzyka a nawet dziwaczna fabula tworza niesamowity klimat. Episode znikaly tak szybko, ze nim sie zorientowalem i juz byl koniec :( Wiem, ze manga sie skonczyla. Mimo wszystko gdyby byla kontynuacja jest to jeden z tytulow, gdzie najnormalniej w swiecie nie czytal bym dalej mangi tylko czekal bym na anime. Klimat jak dla mnie jest niesamowity :) Polecam kazdemu kto chce obejrzec cos luzniejszego, posmiac sie, ma ochcote na szybszy peace i zobaczyc prawdziwa kreske. Polecam i jeszcze raz daje 10/10

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seirei no Moribito to jedno z pierwszych (i lepszych) anime jakie oglądałem.
Po porównaniu z książką muszę przyznać, że odwalili kawał dobrej roboty, bo tak na oko (dawno już oglądałem i porównywałem z opisem odcinków) to epki od 5 do ~16 są fillerami :D
Mocno się zdziwiłem dość szybkim zakończeniem.

Żebym sie nie rozpisywał ktoś już to zrobił za mnie, gdyby to kogoś interesowało - porównanie książki z anime https://iamundercover.wordpress.com/2009/06/05/extra-book-1-moribito-guardian-of-the-spirit/

Ale nie ma tego złego. Książki krótki ale w sumie 10 tomów jest z serii Moribito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie, ze nowy Gundam powinien już być na końcówce. Niestety już żałuje że zacząłem oglądać, mogłem poczekać aż wyjdzie i łyknąć na raz.
Kolejna dobra seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gundam Ironblooded Orphans całkiem dobry, jeden typ wku... denerwował przez całą serie i w sumie walki z nim były słabe. Generalnie udana seria i chętnie łyknąłbym kolejną JUŻ.

Bogu dake ga inai machi - podobało mi się bardzo, ciężko mi jest powiedzieć dlaczego, bo w sumie troche sie nie trzyma kupy, ale łyknąłem na 2 razy. Anidb przewidziało moją ocenę na 10.27, dużo się nie pomylili :D

Dimension W - zacząłem oglądać z racji wolnego czasu, ale jak na razie całkiem spoko seria. Ciekawe jak się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koutetsujou no Kabaneri - właśnie po 3 epku jestem. Bardzo dobra seria się zapowiada.

Ogląda ktoś Macross Delta? Mam strasznie mieszane uczucia co do tej serii. Typ wpieprzający się VF w choreografie, AKB z hologramami, muzyka słaba...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hai to Gensou no Grimgar

Grubo. Szkoda że tak późno znalazłem. Gdy tylko trzeba będzie spać albo gnić przez pogodę - polecam. Na razie 4 ep, na początku myślałem że jest to trochę mocniejsze SAO ale jednak jest głębiej IMHO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie nastawiaj się na SAO, będzie już tylko głębiej ;)

co Oczywiście jest zaletą tego anime.

 

z tego sezonu polecam

Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu

zdecydowany faworyt ( chociaż głównie przez brak ambitniejszej konkurencji)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nie potrafie oglądać po odcinku, albo serie w tym sezonie są wyjątokowo ciulowe.

Macrossa praktycznie porzuciłem, to samo ze Stray dogs i Big Order, a nawet z Kabaneri (zrypali srogo w chyba 9 epku).
Jedynie zostało Zero kara Hajimeru, którego w ogóle nie znałem do postu Chemika16.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wierzę ale Macrossa oglądam dalej. Ostatnio obejrzałem Girl und Panzer przez co nie mogłem odpuścić Haifuri. Różnica jest taka, że zamiast czołgów mamy niszczyciele na morzu. Przyjemnie oglądało mi się również Flying Witch. Hero Akademia również wypadła lepiej niż się spodziewałem czego powodem będzie kolejny sezon. Zawiodlem się za to na terraformas, pierwszy sezon ze względu na brutalność był naprawdę dobry ale drugi sezon to pomyłka. Prawie bym zapomnial o nowym JoJo, ktory jest tak samo dobry albo i lepszy niz poprzednia seria :)

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest bo madhouse to robił. Większość ich anime jest świetna ale manga czy novele sa do duszy. Świetnie oddają klimat, animacja stoi na wysokim poziomie, aktorzy głosowi też są dobrze dobrani. Oglądałem wiele ich produkcji i nawet z jakiejś kupy zrobili coś dobrego. Prawie wszystko zaliczylem z tego sezonu, poprzedni sezon też prawie cały. Amaama to inazuma mnie narazie najbardziej urzekła :-) Niby jest śmiesznie ale czuć ten slodko-gorzki klimat. Dodam, że mamy tutaj historię ojca samotnie wychowującego dziewczynkę. Orange również mnie zaciekawiło i z episodu na episod coraz ciekawiej się to ogląda. re:zero obejrze sobie jak wyjdzie całość. Reszta to raczej dobre kino rozrywkowe, wszystkie taboo tattoo, d.gray-man hallow (za szybki pace jak dla mnie), tales od zestiria (to może być całkiem ciekawe), Fukigen na Mononokean (jak narazie bardzo fajnie się to ogląda, mam nadzieję, że nie przekombinuja), mob psycho czy Macros delta, Rewrite (trochę pomieszane ale da się obejrzeć), shokugeki sezon 2, arslan sezon 2, berserk 2016(fabula ok ale to 3d...). Reszty już nawet nie wymieniam bo po prostu przy nich usypiam.

 

Jako innowacje w tym sezonie wybieram thunderbolt fantasy, anime kukielkowe mimo momentów nudy widząc pracę ekipy nad strojami, terenem czy walkami chce się oglądać, żeby zobaczyć czy coś jeszcze może naprawdę dobrze wyglądać w kukiełkowy anime.

 

Wysłane z Moto x Force

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale ruszył Berserk :D Idą od wydarzeń po zaćmieniu. Z początku wielki zachwyt itd. jednak kole po oczach te całe efekty 3d :/

 

Ja nigdy nie potrafiłem zrozumieć Berserka. Szczególnie gdy się czyta mange. Z jednej strony jest mroczne, brutalne, krew się leje. Z drugiej strony mamy choćby te małe coś, mini "elf" i typowe "bajeczne" fantasy sceny/elementy.

Pomimo tego wciąż wciąga. Też jestem zdania, że anime ma dziwną grafikę. Nie widziałem jeszcze tego nowego serialu ale już w długometrażówkach ten cały styl/3d mocno walił po oczach.

 

Powinni zrobić ekranizacje "Drifters". Kreskę i ogólny "feeling" ma podobny do Berserka. Ino fabułę ma ciekawszą (choć bardziej powaloną, bo nawet Hitler się pojawia w tle) ;s . To niecodzienny widok, gdy złych ukazuje się jako dobrych,a dobrych jako złych.

Edytowane przez DreamerDream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berserk to byl mroczny do czasu akcji z sekta i wielkim guzciem, co sie w jaskini na kopulacje zebrali. Pozniej niestety wprowadzili za duzo dzieciecych elementow - od ktorych wyjatkiem byla zbroja berserkera. Zaczely sie dziac cuda niewidy, wrozki, elfy, zapalajace i dmuchajace sztylety o,O Ogolnie poziom siadl strasznie, a mange czytalem juz z przyzwyczajenia. W sumie ten sam problem byl z Claymore, gdzie po bitwie w gorach i 7 latach ukrywania sie poziom zapikowal mocno w dol... Tak wiec to norma, ze w pewnym momencie brakuje pomyslow/tworca zdaje sie zmeczony dalszym tworzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na razie słabo też widze ten sezon.
Natsume i Gunadam jak na razie warte obejrzenia.
Sprawdzałem jeszcze Trickster i może mi podejdzie, ale musze 2 epek zobaczyć.

Za to Gundam po 2 epku się powoli rozkręca.

Czekam jeszcze na Luger Code 1951 i Fune wo Amu.

Edit: Jak ktoś lubi nawalanki to Drifters wydaje się być spoko.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się poprawie Fune wo Amu i Hibike! Euphonium walczą jak dla mnie o najlepsze serie tego sezonu. Drifters kreska przypomina mi Hellsing Ulitimate , jako anime rozrywkowe się nadaje ;-) Dla wszystkich lubiących sport polecam All Out, anime się rozkręca i zapowiada się dobrą seria. O innych tytulach nie wspominam bo albo nie są w moim guście (gundamy) albo są srednio-slabe ;-) Na koniec wspomnę tylko o najbardziej popularnym anime tego sezonu czyli Keijo! i zadam pytanie wtf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...