Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam jestem za dragon ballem i czekam na db af 8)

Przykro mi,ale z DB AF to byla plotka,ktora pojawila sie ladne pare lat

temu. Jakby co,sa takie filmy pelnometrazowe DB, okolo 13

uuu...to szkoda, myślałem że będą jeszcze jakieś odcinki db :(

Jak to plotka, przeciez DB af jest normalnie. Podobno Songo ma 5 st. SSJ. Jezeli to tylko plotka to czemu czytalem streszczenie???

no to czek dys ałt http://film.wp.pl/p/wiadomosc.html?id=53300

 

BTW to ciekaw jestem jak by wyglądały sceny walki wszystkie matrixy by sie kryły :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem za dragon ballem i czekam na db af 8)

Przykro mi,ale z DB AF to byla plotka,ktora pojawila sie ladne pare lat

temu. Jakby co,sa takie filmy pelnometrazowe DB, okolo 13

uuu...to szkoda, myślałem że będą jeszcze jakieś odcinki db :(

Jak to plotka, przeciez DB af jest normalnie. Podobno Songo ma 5 st. SSJ. Jezeli to tylko plotka to czemu czytalem streszczenie???

no to czek dys ałt http://film.wp.pl/p/wiadomosc.html?id=53300

 

BTW to ciekaw jestem jak by wyglądały sceny walki wszystkie matrixy by sie kryły :twisted:

Moje marzenie sie spelni :twisted: :twisted: :twisted:

 

Kame Hame Ha !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem za dragon ballem i czekam na db af 8)

Przykro mi,ale z DB AF to byla plotka,ktora pojawila sie ladne pare lat

temu. Jakby co,sa takie filmy pelnometrazowe DB, okolo 13

uuu...to szkoda, myślałem że będą jeszcze jakieś odcinki db :(

Jak to plotka, przeciez DB af jest normalnie. Podobno Songo ma 5 st. SSJ. Jezeli to tylko plotka to czemu czytalem streszczenie???

no to czek dys ałt http://film.wp.pl/p/wiadomosc.html?id=53300

 

BTW to ciekaw jestem jak by wyglądały sceny walki wszystkie matrixy by sie kryły :twisted:

Moje marzenie sie spelni :twisted: :twisted: :twisted:

 

Kame Hame Ha !

Poczekamy, zobaczymy. Ale znając życie schrzanią ten film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duzo anime nie ogladalem (db, nge, ranma, i inne pierodly) ale najbardziej do gustu przypadla mi pierwsza saga db oraz animatrix :), pozatym jedno odcinkowe anime (?) tekkena bylo nawet spoko

btw ciekawe ile fanow anime tutaj oglada hentai (imo to jest jakies zboczenie :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja lista (>100GB) http://zeus.polsl.gliwice.pl/~thriadae/anime.html

jakby ktos sie chcial wymienic to zapraszam na prv :)

lista jeszcze nie jest gotowa, ale postaram sie ja w krotkim czasie uzupelnic :) czesc plikow jest mniejsza, bo wykroilem intro/outro, jakos bez zmian ;)

 

info dla moderatorow: wymiana fansubow jest legalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i widze, że nikt nie napisał o Ninja Scroll (chyba, że przeoczyłem :wink: )

 

Przecież Jubei rules :D 

 

Helsing jest spox.

 

aaaaaa właśnie widział ktoś "Blood the Last Vampire"

 

mniam

zgadzam sie zwlaszna jak przeina ta dziewczyne/vampira w ambulatoriun ba pol. jak dla mnie wypas !

 

narazie nie ogladalem zbyt wiele anime ale Ghost In tHe Shell (serial) rzadzi :) ciekawe jak sie skonczy. czy tak samo jak film pelno metrazowy :devil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu kilku tytulow (Akira, Ghost in the Shell, Cowboy Bebop - Movie, Spirited Away, Ninja Scroll, Tekken, 20 odcinkow GITS'a i Hellsinga) stwierdzam, ze Dragon Ball to nudy. Nawet nie mam ochoty go ogladac, a szczegolnie po tym jak zobaczylem Evangelion :)

Nie moglem oderwac sie od monitora i z niecierpliowoscia czekam az zassaja mi sie kolejne odcinki.

 

Ktos tu pisal, zeby fani DB zobaczyli Ranme. Widzialem pare odcinkow, ale DB IMHO lepszy.

 

PS

Co sadzicie o Berserk, bo slyszalem ze niezle?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo jaki fajny temat :)

 

Ja tam w ogole strasznie lubie filmy animowane i nie tylko animki ale i takie bajki dla dzieci.. moze dlatego ze duzo we mnie jeszcze dziecka? ;)

 

Co do fajnych tytulow - nie dalam rady calego tematu przejrzec wiec moze kilka bedzie sie powtarzac, po prostu daje to co mi sie bardzo podobalo :)

 

Pelnometrazowki :

 

Ostatni Jednorozec (The last Unicorn) - Jeden chyba z pierwszych animow Miyazakiego. Pojawilo sie w Polsce dawno dawno temu jak pojecia anime nie znal chyba jeszcze nikt. Bardzo ladna basn z czasow sredniowiecza i magii :)

 

Grobowiec Swietlikow (Tombstone/Tomb/Grave of the fireflies - rozny zapis angielski) - Tego samego pana co powyzej... jeden z najsmutniejszych filmow o 2 wojnie swiatowej jaki widzialam.

 

W Krainie Bogow (Spirited Away) - Za to pan Miyazaki dostal oscara wiec powinno sie obejrzec dla przyzwoitosci. Ladna bajka choc bardziej dla dzieci niz tamte dwie powyzsze :]

 

Battle Angel Alita - Krwiste dosc i nieprzyjemne. Swiat jaki ukazany jest tam najlepiej mozna okreslc mianem slums. Posrod tego mala dziewczynka robot o goracym metalowym serduszku.. bardzo polecam.

 

Ghost In The Shell - Co tu duzo mowic...to chyba kazdy widzial, a jak nie widzial to natychmiast szurowac po to ;]

 

Dragon Half - Komedia ze boki zrywac. Teoretycznie jest to serial dwuodcinkowy ale ja traktuje go jako dwie czesci dluzszego filmu.. Jest po prostu wspanialy... nie dla tych ktorzy fantasy traktuja ze smiertelna powaga :D

 

Sonic vs. Metal - Cos dla milosnikow niebieskiego jeza z konsoli Sega. Typowa bajeczka, nie nastawiac sie prosze na nic wielkiego ;]

 

Nowe szaty Krola - Jedyny Disney ktorego tu polece. Jak komus podobal sie Shrek czy Epoka Lodowcowa to to tez powinno sie spodobac. Polecam z polskim dubbingiem ogladac tak jak powyzsze - teksty sa bombowe :D

 

Serie :

 

Haibane Renmei (13epow) - Film tego samego autora co Serial Experiments Lain. Klimat duzo inny, fabula mniej zawila i porypana, ogolnie znacznie przyjemniejsze. Uprzedzam od razu ze fabula rozwija sie bardzo powoli i spokojnie tak wiec nie kazdemu moze sie to sbodobac.. trzeba zlapac klimat do tego ;]

 

Excel Saga (26epow) - Parodia wielu wielu animkow. Polecam ogladac do dwoch odcinkow dziennie, potem czlowiek zaczyna miec dosc tej dawki idiotyzmu :P Tworcy tego animka staraja sie cos zrobic, w kazdym odcinku jest inny rodzaj filmu (dramat, film przyrodniczy, horror itp) i za kazdym razem im nie wychodzi. Po prostu bajer ale trzeba byc tolerancyjnym (najlepsza jest panna ktora postrafi zdychac pare razy na odcinek) ;>

 

Serial Experiments Lain (13 epow) - Jak juz o nim wczesniej wspomnialam to dwa slowa sie naleza. Mroczny klimat, fabula zakrecona strasznie. Pojedyncze sceny czesto niewiele nam mowia (wiele osob po obejrzeniu korzysta ze spoilera zeby dowiedziec sie o co chodzilo w konkkretnej scence). Mnie sie podobalo :]

 

Neon Genesis Evangelion (nie mam przy sobie to nie policze) - To juz jest taka klasyka ze nawet nie bede sie wyglupiac z opisem.. absolutny must i tyle ;)

 

Photon (6epow) - Kolejna miazga przy ktorej mozna sie posmiac jak przy Excel Sadze, tylko troszke mniej idiotyczna... ;] Glowny bohater to idiota (siostrzyczka zreszta ulatwila mu kontakty z ludzmi wypisujac to slowo na jego czole), z tym tylko ze praktycznie niezniszczalny... beka straszna, tylko koncowke spaprali i niezbyt smieszna jest.

 

Golden Boy (5epow) - Cos dla malych zbokow ;) Mamy kolesia ktory podrozuje z miasta do miasta poszukujac roboty. Wszedzie zatrudniaja go i ma do czynienia z seksownymi pannami... po czym po jakims czasie wywalaja go za jakas perwersje. Tez mozna sie posmiac.

 

Ebichu (mam 1-16.. nie wiem ile tego jest) - kontynuacja animkow dla malych zbokow ;) Rzecz graniczaca juz z anime. Jest sobie pani, ma malego chomiczka i ten chomiczek jest swiadkiem zycia sexualnego swojej pani... epizody nie sa spojne tylko sa zlepkiem zabawnych sytuacji.. polecam szczerze mozna sie usmiac ;]

 

Kino's Travels - The Beautiful World (13epow) - Jest sobie chlopak ktory podrozuje przez swiat na swoim gadajacym motorze. W kazdym miejscu zostaje tylko przez 3 dni. Odwiedza krainy bardzo dziwne i sledzi bardzo dziwny tryb zycia ludnosci.. film moze sie wydawac nudny bo praktycznie nic sie tam nie dzieje... dosc filozoficzny jak sie zacznie nad nim myslec, pokazuje bezsens roznych zachowan ludzkich.. niby fikcyjnych ale... w kazdym razie warto zobaczyc.

 

 

Mahoromatic - Ladna komedia romantyczna raczej dla kobiet ale to roznie bywa. Jak komus podobaja sie takie seriale jak Oh my Goddess czy Love Hina to to takze powinno wam podejsc do gustu.

 

To na razie tyle... na razie... mam na dysku jeszcze troche do zobaczenia i niedlugo pewnie znowu cos bede polecac ;]

 

 

------------------------------------

 

Btw - ktos wyzej pytal o Berserka. Ja na razie widzialam jeden epizod i szczerze mowiac nie przypadl mi do gustu, taka bezsensowna sieczka. Ale brat mowi ze to dobre wiec sie pewnie niedlugo za to wezme i potem zrecenzuje.

 

A co do Dragon Ball - bardziej podoba mi sie manga i to pierwsza seria.. jest bardzo zabawna.. potem robi sie z tego nuda.. non stop kolejny potwor, duzo bezsensownego gadania a potem jakies odwalone w kosmos walki.... juz chyba wiem z czego sciagali Wachowscy robiac Masmiksa Reaktywacje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo jaki fajny temat :) 

 

Ja tam w ogole strasznie lubie filmy animowane i nie tylko animki ale i takie bajki dla dzieci..  moze dlatego ze duzo we mnie jeszcze dziecka? ;) 

 

Co do fajnych tytulow - nie dalam rady calego tematu przejrzec wiec moze kilka bedzie sie powtarzac, po prostu daje to co mi sie bardzo podobalo :) 

 

Pelnometrazowki

 

Ostatni Jednorozec   - Jeden chyba z pierwszych animow Miyazakiego. Pojawilo sie w Polsce dawno dawno temu jak pojecia anime nie znal chyba jeszcze nikt. Bardzo ladna basn z czasow sredniowiecza i magii :) 

 

Reaktywacje ;D

no pikna stara baśń z jeszcze pikniejśzą scieżka dzwiękową , z plejadą gwiazd podkładajacych głosy (min Mia Farrow , Jeff Bridges , Christopher Lee). pirwszy raz oberzałem to jak miałem z 7 lat i do dziś zapadło mi w pamięci . oczywiście posiadam ten film w moich skromnych zbiorach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladalem troche tego i powiem ze Slayersi Rulezzz dragon ball jest malutki przy tym np niem miecze typu gorn-nova(niewiem jak sie pisze) albo takich fajnych czarow i nie wypowiadaja fajnych zaklec :)

ogulnie Yaiba&Slayers rulezzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPC - hmm... a skad to masz? Bo ja sie o kasete troche boje a z kazzy nie udalo mi sie sciagnac. Co do innych sciagaczy to na razie u mnie nic nie dziala - tak zajefajny net mam ;]

 

Phranzee - Obejrzyj i zrecenzuj.. bedzie mi bardzo milo jak cos sie spodoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phranzee - Obejrzyj i zrecenzuj.. bedzie mi bardzo milo jak cos sie spodoba :)

sciagne jak skombinuje drugiego hdd, bo jeden padl i nie moge za duzo udostepniac -> sciagam z dc, jakos emule jest za wolny :roll:

 

narazie siedze na mule i sciagam detalicznie :? wlasnie wrzucilem The.Last.Unicorn.(1982).Gowenna.avi :)

 

Ostatni Jednorozec (The last Unicorn) - ciagne :)

 

Grobowiec Swietlikow (Tombstone/Tomb/Grave of the fireflies - mam, ale nie znalazlem chwili zeby obejzec, do tego nie chce sie dolowac, bo serio smutny

 

W Krainie Bogow (Spirited Away) - mam, jak dla mnie to suuper. kreska boska a i akcja ciekawa. prosta, nie ratuja swiata/etc ale warto zobaczyc. znam na pamiec :D

 

Battle Angel Alita - mam, klimat ponury, ale to anime ma swoj urok, czasami do niego wracam i ogladam fragmenty :)

 

Ghost In The Shell - mam ;) pierwsze anime, ktore widzialem (moze drugie - po akirze :) ). pozycja obowiazkowa

 

Dragon Half - mam, glupiutka komedia, ale jakze mila dla ducha :D

 

Sonic vs. Metal - sonic = komercja, nie interesuje sie ;)

 

Nowe szaty Krola - mam :) no, disnej ostatnio zrobil kilka ciekawych filmow

 

Haibane Renmei (13epow) - mooze sciagne, ale pozniej ;)

 

Excel Saga (26epow) - mam tylko 2 epy, ale juz mi sie podoba :D

 

Serial Experiments Lain (13 epow) - mam, bardzo klimatyczne i pogmatwane, niektorym moze sie nie spodobac

 

Neon Genesis Evangelion (nie mam przy sobie to nie policze) - mam, 26 + filmy :) trzeba zobaczyc !

 

Photon (6epow) - sciagne :)

 

Golden Boy (5epow) - mam, super :D niezla komedia

 

Ebichu (mam 1-16.. nie wiem ile tego jest) - mam hmmm seq, sprawdze :) tez 16 ;) i nie wiem ile jest :P jeden lol !

 

Kino's Travels - The Beautiful World (13epow) - nic nie slyszalem o tym :roll:

 

Mahoromatic - Jak komus podobaja sie takie seriale jak Oh my Goddess czy Love Hina to to takze powinno wam podejsc do gustu.

OMG/AMG jak dla mnie wymiata. film powazniejszy ale tez niezly

 

 

ogolnie moge jeszcze polecic wszystko co ze studia GHIBLI :)

 

moj spis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPC - hmm... a skad to masz? Bo ja sie o kasete troche boje a z kazzy nie udalo mi sie sciagnac. Co do innych sciagaczy to na razie u mnie nic nie dziala - tak zajefajny net mam ;]  

 

Phranzee - Obejrzyj i zrecenzuj.. bedzie mi bardzo milo jak cos sie spodoba :)

no ja własnie z kazaa , :wink: sobie sciągłem . fakt że targało się ze 3 tygodnie ale warto było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o Full MEtal Panic ? chce sie wymienic z kolega na Ghost In THe SHell odcinki!

 

ogladaliscie/podoba sie ?

wogole o co w tym chodzi ? podobno ludzie walczacy mechami...... ale wiecej nie wiem kumpel mowi ze fajne....... a jak wy uwazacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam klopsik teraz i to niezly ... Robilam partycje na dysku, nagle zwiecha i cale dane powiedzialy pa pa ... udalo mi sie troche wolf's raina odzyskac i hack duska, excel sage i berserka... poza tym wszystko inne zniknelo :( No i mam jeszcze troche na plytkach..ufff....

 

Co do full metal panic - nie widzialam ale znajomy mowi ze bardzo fajne. A on ma leb do animkow :)

 

Phranzee nie bywasz czasami w Krakowie? Bo tam w spisie masz kilka bardzo smacznych pozycji ktore z checia wrzucilabym na swoj dysk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mahoromatic - Ladna komedia romantyczna raczej dla kobiet ale to roznie bywa.

Komedia romantyczna dla kobiet ?? Przecież to jest ewidentnie lekkie ecchi :)

 

Btw - ktos wyzej pytal o Berserka. Ja na razie widzialam jeden epizod i szczerze mowiac nie przypadl mi do gustu, taka bezsensowna sieczka. Ale brat mowi ze to dobre wiec sie pewnie niedlugo za to wezme i potem zrecenzuje.

Krwawy to fakt ale fabuła i postacie są raczej niebanalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też się dołączę do tematu :)

 

jak na razie to najbardziej na mnie wrażenie zrobił Trigun (fabuła tak zakrecona i zaskakująca że nie jednemu się spodoba) no i Cowboy Beebop oglądałem też troszkie iinych no i wymienie tylko Ruoruni Kenshin (nie jestem pewien co do pisowni) bo naprawdę bardzo fajnie pokazali w nim walkę :)

 

ostatnio ściagam non top Naruto ( jak narazie jest 53 odcinki) i powiem że seria bardzo przypadła mi do gustu ze wzgledu na nowatorskie (chiba) przedstawianie scen walki

 

a teraz coś z innej beczki: Muzyka w anime

mam kilka fajnych kawałków i powiem szczerze że dawałem posłuchać swojej kobiecie (która nie lubi anime) i pierwze co powiedziała to że jakiś kicz ale potem nawet się przekonała i niektóre się jej podobają :D

mnie najbardzie ending z Naruto - wind oraz z Cowboya - Call me Call me

 

pozdrawiam i polecam iMesh (cos jak kaza - ja na tym siedze bo kaze mam zablokowaną w sieci :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial_Experiments_Lain_Duvet.mp3 - mniamusny miuzik... to tak a propos soundtrackow :)

 

Btw - mam film Cowboy Bebop Knockin on Heaven's Door.. jest sens to ogladac bez oav'ow? nie znam tej pozycji praktycznie wcale i zastanawiam sie czy bede rozumiec o co chodzi.. w niektorych pelnometrazowkach dosc wazne jest znanie przynajmniej ogolem tego co bylo w oav'kach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co wiem to Cowboy OAV nie miał ale jak masz sam film to ogladaj bo to inna bajka niż odcinki i nie trza nic wiedzieć

a jak dorwiesz odcinki to zobaczysz dużo fajniejsze historyjki - naprawdę warto

 

polecam również Trigun'a też jest śmiszie ale i akcja niezła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odkopujemy temacik bo ze tak powiem sie troche zakurzyl a autor cos o niego nie dba ;]

 

Widzialam ostatnio Hack/Sign (nie caly - pierwsze 12odcinkow)... szczerze mowiac mam mieszane uczucia. Tam sie nic nie dzieje :o Akcji dzieje sie moze minuta na odcinek a reszta to rozmowy roznych bohaterow w roznych miejscach.. poki to ogladalam tasmowo jeden po drugim odcinku to bylo niezle i nawet bylam zaciekawiona.. a potem pare dni przerwy i jakos mnie nie ciagnie... ogladal to ktos? moze zakonczenie jest przynajmniej ciekawe? Bo nie wiem czy chce mi sie do tego wracac ...

 

Btw przy moich recenzjach zapomnialam dodac Jungle wa itsumo Hale nochi Guu - juz sam tytul brzmi pokrecenie, intro sprawia ze czlowiek spada z krzesla, a samo anime powoduje trudne do powstrzymania spazmy smiechu - polecam :D

 

I jeszcze jedno : 7-8 listopada bedzie we Wroclawiu konwent mangowo/animowy. Wybiera sie ktos stad? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno : 7-8 listopada bedzie we Wroclawiu konwent mangowo/animowy. Wybiera sie ktos stad? :]

:D wiec ja raczej jade na 99% pogadam z qmplem i wpadniemy ;) moze troche więcej szczegółów ?

moj qmpel ostatnio byl na jakimś i wziol swoj hdd i zapelnil tam całe 80gb !!! anime !

na takie cos mozna <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> swoj HDD ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety szczegolow wiecej nie znam poniewaz ja sie podczepiam pod osoby ktore jada, sprobuje sie czegos dowiedziec.. co do dyskow tez nie wiem bo jak na razie bylam tylko na jednym konwencie ale nic takiego nie widzialam :)

 

-------------------

 

edit : wiecej info o konwencie na stronie http://baka.swat.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...