Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe pisalam o tym jungle wa itsumo w ostatnim poscie.. albo przedostatnim ;) Ale trzeba przyznac ze jest boskie anime :D

 

Za to mieszane uczucia mam w stosunku do anime o tytule Munto. Niby cos starali sie tworcy osiagnac ale jakos do mnie nie dotarlo. O ile zawsze narzekalam ze tworcy animow lubia przekombinowac strasznie koniec o tyle tu mialam uczucie mocnego niedosytu.. ale moze po prostu ja sie przyzwyczailam do tych zakreconych zakonczen :)

 

Btw - chcialam sprostowac jedna kaczke dziennikarska ktora tu zrobilam, ale byla to wiadomosc z trzeciej reki ktorej nie sprawdzilam.. gomen. W kazdym razie The Last Unicorn nie byl robiony przez Miyazakiego.. wrecz nie mial on nawet najmniejszego wkladu w ten film. Pracowali za to nad nim ludzie z Studio Ghibli, ktorzy pozniej zostali przez Miyazakiego zatrudnieni do zrobienia Naussicy. Sam Unicorn zostal stworzony przez fuzje wyzej wymienionego studia, ktory pracowal nad animacja oraz producentami z hollywoodu ktorzy zajeli sie reszta (fabula, muzyka i dialogami). Scenariusz jest tworem pana Peter'a S. Beagle'a, ktory zreszta oparl go o wlasna ksiazke pod tym samym tytulem...

 

Ufff... mam nadzieje ze teraz jest wszystko jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100% jade na ten konwent 8 listopada! Przy okazji zalicze Matrixa Rewolucje ;p

 

Przeczytalem na forum konwentu, ze bedzie tzw. COPY ROOM :)

Mozna wziac kompa, hdd, lub cd'ki

Biore HDD, wszystko co mam z anime i troche pokopiuje.

 

Ktos z forum sie jeszcze sie pojawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak byl ktos? Ja patrzylam za wami ale w takim tlumie to nawet bliskiego znajomego ktorego juz kilka razy widzialam nie znalazlam a co dopiero was ;)

 

Ogolnie wrocilam zadowolona z dyskiem wypchanym animkami (yeah w copy roomie sie napotkalo kumpla to musial cos przegrac ;)) i troche wymeczona warunkami no i skakaniem na DDR'rze :D <- btw ma to ktos w domu z krakowa ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj spis anime ;D ->SPIS

otwieramy progsem whereisit

www.whereisit-soft.com

:D i jeszcze bede mial wiecej :D hehe zabieram sie do ogladania ;D

a jak ktos ma napisy do tego wszystkiego lub czesci to prosze o wyslanie na mejla sector@space.pl z goory thx !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak byl ktos? Ja patrzylam za wami ale w takim tlumie to nawet bliskiego znajomego ktorego juz kilka razy widzialam nie znalazlam a co dopiero was ;) 

 

Ogolnie wrocilam zadowolona z dyskiem wypchanym animkami (yeah w copy roomie sie napotkalo kumpla to musial cos przegrac ;)) i troche wymeczona warunkami no i skakaniem na DDR'rze :D  <- btw ma to ktos w domu z krakowa ;>

Ja bylem tylko 2 godzinki dzisiaj (co za fatalna pomylka - oczywiscie wczoraj) :oops:

 

Bylo to dla mnie wielkie poswiecenie, bo w sobote cala noc bylem na imprezce i rano o godzinie 6:50 wsiadlem w pociag do Wrocka. Tyle co w pociagu moze godzine spalem :twisted:

Na wielkim kacu, z kawa w reku pobieglem na konwent. Mialem bardzo malo czasu, wiec czym predzej odnalazlem COPy Room i wytargnalem troche :P (pozdrowienia dla SAIda)

 

Moze w przyszlym roku wybiore sie na caly konwent, a przez ten czas postaram sie nadrobic zaleglosci w anime :D

 

pozdrawiam wszystkich i klade sie spac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie a co to jest Magna Carta

jRPG, turowka, wydana tez/tylko(?)na PC kika(?) lat temu..

mozliwe ze jest tez anime, ale czy jest, czy moze jest to tylko jakis hentai o tej samej nazwie to juz nie wiem.

 

tak BTW od ~6 miesiecy szukam jej...jakby ktos mial... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(pozdrowienia dla SAIda)

Hehe... sa1d to znajomy kwaker z krakowa.. nie wiedzialam ze ma cos wspolnego z anime dopoki raz wpadajac do copy roomu nie natknelam sie na niego :) Wlasnie dzieki temu czlowiekowi mam teraz na dyskach ok 25gb animow... i kiedy ja to wszystko obejrze? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(pozdrowienia dla SAIda)

Hehe... sa1d to znajomy kwaker z krakowa.. nie wiedzialam ze ma cos wspolnego z anime dopoki raz wpadajac do copy roomu nie natknelam sie na niego :) Wlasnie dzieki temu czlowiekowi mam teraz na dyskach ok 25gb animow... i kiedy ja to wszystko obejrze? :D

masz moze spis ?

btw. ku trzy rulezz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra Phranzee slyszales o Renewal of Evangelion ?

 

a oto moja spostrzezenia o NERV'ie aka Evangelion :D

 

Po ogladnieciu Evangeliona całej serii TV + End oF Evangelion (jeszce mi zostal Death And Rebrith) moge stwierdzic ze jest to chyba najbardziej zagmatwane a

zarazem najzajebistsze Anime jakie w zyciu ogladalem ! Jest w nim sporo ukrytych podtekstów a jego postacie/nazwy zaczerpniete sa nawet z Biblii !

 

W mitologii ludów semickich, Golem był legendarnym olbrzymem ulepionym z gliny i ożywionym przez alchemika Liwe Ben Becalela. Pod nieobecność twórcy dokonał on bezmyślnych zniszczeń. Mit ten był również tematem powieści niemieckiego pisarza Gustava Meurinka pt. "Golem". Jak to się ma do Evangeliona? Jeszcze za czasów p.n.e. część chrześcijan-żydów, zainspirowana mitem o Golemie, postanowiła nazwać i skatalogować wszystkie Anioły oraz Demony. Znajduje się tam spis Baronów Piekieł, z którego to motywu skorzystali twórcy Evangeliona. Oto spis czterech najważniejszych : - pierwszy Baron nie miał w ogóle twarzy poza jednym okiem (Eva-00) - drugi Baron opisany był jako istota mająca potężny róg oraz demoniczne uzębienie (Eva-01) - trzeci Baron scharakteryzowany został jako czerwona jak krew istota mająca dwie pary oczu oraz parę ust (Eva-02) - czwarty Baron był niesamowicie czarny i miał nieproporcjonalnie długie do reszty ciała ręce (Eva-03).

 

Magi ? super komputer zarządzający NERV?em

Co znaczy słowo "MAGI"?

"Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali " Św. Mateusz, 2:1-3. "Mędrcy" (dosłownie Magowie) należeli do stanu kapłańskiego, z powodu swej tajemnej wiedzy byli w wysokim poważaniu na Wschodzie. Magami byli trzej mędrcy, którzy przybyli ze Wschodu do Betlejem w noc narodzin Jezusa, podążając za gwiazdą wskazującą miejsce jego narodzin (Gwiazda Polarna). W folklorze Ci trzej mędrcy nazywani są : Baltazar, Kacper i Melchior. Co to ma wspólnego z Evangelionem? Superkomputer MAGI w pełni zarządza całym NERVem oraz Tokyo-3. Podłączone są do niego wszystkie oddziały NERVu na całym świecie oraz komputery w całej Japonii. MAGI został stworzony przez panią Dr. Akagi Naoko, i oparty jest na "Transcribed Personality Operating System", czyli systemie stworzonym poprzez transkrypcje ludzkiego umysłu do jednostki komputera. MAGI tworzą trzy komputery, reprezentujące trzy osobowości Naoko : Magus Baltazar (osobowość matki), Magus Melchior (osobowość naukowca) oraz Magus Kacper (osobowość kobiety). Ritsuko : "I don't feel like being a mother, so I don't understand that of her; I admired her as a scientist, but hated as a woman".

 

Lancea Longini - Jest to lanca, która została wbita w serce Jezusa przez rzymskiego wojownika Longinusa, którego zadaniem było upewnienie się, iż Jezus naprawdę nie żyje. Według Biblii z rany zadanej lancą wypłynęła krew i woda. Podobnie jak Święty Gral, Lancea Longini posiada magiczne moce, takie jak zdolność do zwyciężania dla każdego kto go trzyma. Jedna z Legend Okrągłego Stołu mówi, iż pewien rycerz Króla Artura wyruszył w poszukiwaniu lancy, jednak nigdy jej nie odnalazł. Również Adolf Hitler interesował się historią lancy.

 

Evangelion jest tak zagmatwany ze sam nie rozumiem jeszcze połowy ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam :

 

1.Hellsing

2.Rurouni Kenshin - Reminiscence

3.Vampire Hunter D - Bloodlust

4.Mononoke Hime

5.Ghost in the Shell

6.Ninja Scroll

7.Berserk

8.Akira

9.Samurai Deeper Kyo

10.Armitage III

 

A czym sciagac ?

Proste :

 

- eMule

- BT (zwlaszcza seriale)

 

:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem Macross Zero 8) I mam taką samą opinię co ty 8)

 

Acchhh święta zaczęły :D

 

I z tej okazji urządziłem mały maratonik anime - w nocy to bomba :!:

 

Miłe wspomnienia wtedy się robią :D

 

A co obejrzałem, to Kimi Ga Nozomu Eien oraz Peace Maker Kurogane.

 

Obejrzał ktoś owe anime :?:

 

Kimi Ga Nozomu Eien - takie romantyczne anime z szczypta humoru - w

porównaniu do innych anime tego typu gdzie jest tylko oooch i aaccch czy

I love you :D to jest bardzo fajne, polecam :D

 

Peace Maker Kurogane - klimat samurajski, bardzo dobry 8)

Jest taki chłopczyk, co wstępuje do dojo, aby stać się super samurajem,

odnaleźć oraz zabić mordercę swoich rodzicó. Jest dużo akcji oraz

humoru, znów polecam :D

 

Właśnie patrzę na wasze posty (otaku i pre otaku) i miło mi się robi

- widać, że jesteście symptayczni :wink:

 

BTW

Od mojego poprzedniego posta w tym temacie upłyneło trochę czasu

- mam już chyba ze 2x więcej anime 8) Ale i tak mało, bo ok. 60 GB, między innymi niecałe serie i takie co mają nie po kolei odcinki

 

Ale i tak jestem dumny 8)

 

Pozdroofka wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macross Zero - dopiero 3ci odcinek pojawil sie w sieci (jakis czas temu). Seria zdaje sie planowana jest na 5 odc.

 

Fullmetal Alchemist - niedawno to odkrylem na zasadzie "sciagne i zobacze co to" . Swietne anime , polecam. Na razie 11 odcinkow (w poniedzialek spodziewany jest 12ty ;) ) Chyba najlepszy fansub wypuszcza wspolnie Akeep&Anbu.

 

HunterxHunter - tez bardzo fajne.

 

Naruto - bomba, 63 odcinki jak na razie. Najlepszy fansub: Toriyamaworld (do 48 ) kolejne Anbu&Aone

 

Gunslinger Girl - dziwne troche anime, ale mi sie podoba. Dobry fansub: ToTan

 

Peace MakerKurogane - dobre, ale jakis mi nie lezy :(

 

Pare linkow, ktore moze Znacie, a moze nie...

 

http://animesuki.com - torrenty TYLKO I WYLACZNIE legalnych fansubow

 

http://anidb.ath.cx/perl-bin/animedb.pl

http://www.animenfo.com - dwie dobre bazy danych o anime, miedzy innymi opisy wymienionych wyzej serii :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze troche OT ale ogladaliscie kill billa ??

 

chapter 3 poczatek . dla mnie miodzio kreska przypominała mi troche "tygrysia maske" ale odwzorowanie ruchów postaci ... :twisted: jak koles wyma<span style="color:red;">[ciach!]</span>e mieczem probojac trafic ojca lucy jak ktos nie widział to polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio troche obejrzalem i pozwole sobie polecic pare tytulow

 

FULL:

 

Jin Roh; Wolf Brigade - ladna kreska, ciekawa fabula i klimacik, polecam :!:

Miyuki Chan in Wonderland - taka sobie krotka bajeczka, mozna obejrzec (cos jak Alicja w krainie czarow :))

Vampire Hunter D; Bloodlust - kreska boska, fabula prosta, ale dosc ciekawa

 

OAV:

 

Evangelion + filmy - mistrzostwo :!:

Chobits - kreska ladna, wciagajaca fabula i duza dawka humoru, polecam :!:

GITS SAC - animacja na wysokim poziomie, kazdy odcinek opowiada o czym innym, polecam fanom mechow i akcji :!:

Initial D First i Second Stage - kreska w pierwszej serii jest dosyc prosta, za to w drugiej jest bardzo ladna + komputerowo animowane samochody, serial dla fanow wyscigow samochodowych, mnie sie podobalo :!:

Iria - dosyc stare anime, kreska ladna, fabula jakos mnie nie wciagnela

Jungle Wa itsumo Hale nochi Guu - olbrzymia dawka humoru, polecam :!:

FLCL - jak wyzej, tylko troche bardziej pokrecone i ladniejsza kreska, polecam :!:

Scrapped Princess - kreska boska, efekty i sceny walki znakomite, fabula ciekawa, jedno z lepszych anime jakie widzialem :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...