Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Powiecie mi o co chodzi z tymi magicznymi napisami *.ass?

 

Do Higurashi Kai mi odtwarza, a przy Shanie II już nie :|

Zresztą chyba tylko przy Higurashi mi je normalnie odtwarza :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiecie mi o co chodzi z tymi magicznymi napisami *.ass?

 

Do Higurashi Kai mi odtwarza, a przy Shanie II już nie :|

Zresztą chyba tylko przy Higurashi mi je normalnie odtwarza :blink:

zmieniasz nazwe napisow na taka jak filmu, i DircertVobSub je czyta.

Dobry format do raw'ów, bo przy hardsubach sie nachodzą i nie mozna im zrobic czarnej obwódki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vennor Galaktikow tez mam w planie , ale jednak walcze z DB. Za mna Gouku Saga. Jak narazie 6. O dziwo jak na tak [ciach!]lkowate anime to to sie nie dluzy :| choc narazie rewelacji nie ma

O, to poczekaj też do wakacji. Będziemy mogli wymieniać się spostrzeżeniami i rozwijać niepewności ;).

 

Dragon Ball, err. Oglądałem dawno temu na RTL ;).

 

Znajomy ma wszystkie serie i filmy, ale chyba wolę obejrzeć cokolwiek innego.

 

Dostałem wczoraj wiadomość na anidb - zapowiedziano drugą część Gunslinger Girl, łaaa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ogladal Wangan Midnight? :) Tutaj jest opening z tego anime http://pl.youtube.com/watch?v=joBN3pNf4aA Na razie jest 6 odcinkow. Wyglada sympatycznie ale skierowane jest chyba glownie do fanow motoryzacji. Chyba sobie zobacze.... To jak Costi, moge liczyc dzisiaj na napisy do GitS? :) Na dysku juz czeka kilka epizodow Baccano :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

............

Z Gunslingera 2 sie ciesze bo to dobra historia. DB ogladam , jakos mnie nie nudzi , sam sie temu dziwie. Choc ilosc epek przytlacza.

 

CARSON - powiem tak " kawaiiiiii" . Animacja widze , ze jest na poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Gunslingera 2 sie ciesze bo to dobra historia.

Ja jeszcze nic nie mogę powiedzieć, bo część pierwsza leży na dysku i czeka aż ją obejrzę. W każdym razie pomysł z dziewczynką i jej koleżankami oraz kupą broni jest dość absurdalny.

 

A! No i mam. Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho w wersji HDDVD. Świetnie. będę musiał obejrzeć raz jeszcze.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dalej ogladam DB. Maly spojler

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Master Roshi jak pisalem wczesniej , to po prostu kozak. Postac , ktora wnosi duzo humoru do tego animca. Zboczony dziadek z obsesja na punkcie ladnych panienek. Przy okazji nauczyciel Goukiego

Po woli chyba juz wiem czemu to ogladam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ogladal Wangan Midnight? :) Tutaj jest opening z tego anime http://pl.youtube.com/watch?v=joBN3pNf4aA Na razie jest 6 odcinkow. Wyglada sympatycznie ale skierowane jest chyba glownie do fanow motoryzacji. Chyba sobie zobacze.... To jak Costi, moge liczyc dzisiaj na napisy do GitS? :) Na dysku juz czeka kilka epizodow Baccano :D

Widziałem 2 odcinki... sprawiało wrażenie Initial D dla ubogich - podobne, ale gorsze pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Widziałem 2 odcinki... sprawiało wrażenie Initial D dla ubogich - podobne, ale gorsze pod każdym względem.

To initial ma jakas porywajaca fabule :D :-| :huh: Pytam of koz... Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claymore skończone - jest to równoznaczne z kolejnymi zmianami w moich ocenach.

 

Przejdę do sedna: ocena.

 

Nie wiem, waham się pomiędzy 9, a 9.5, ale to nie jest najważniejsza sprawa.

 

Co mi się podobało:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
* oryginalna fabuła;

* nieprzewidywalność! Parę razy się zdziwiłem, parę razy też snułem chytre przypuszczania, ale nie sprawdziły się :(;

* całkiem przyjemne walki, choć dużo tu wysokich skoków, "superciosów", superszybkich ciosów, itp.;

* (sympatyczna) postać głównej bohaterki, jej relacje z otoczeniem i wewnętrzna walka (?);

 

No i tak właściwie to by było na tyle, bo wciągająca historia załatwia sprawę. Nie to co na przykład w Soli, która po prostu obok mnie "przeszła", pod względem fabularnym była beznadziejna (miała jednak inne walory).

Mogę też dodać, że utwór z endingu (Riyu Kosaka - Danzai no Hana ~Guilty Sky~) wpadł mi w ucho, ale to nie powinno wpływać na ocenę anime.

 

I co mi się nie podobało:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
* wartownicy na dachach (eee...) w jednym z miast;

* za dużo tryskającej na wszystkie strony krwi;

* (coś co często się pojawia w anime) cięcia ujawniające się dopiero po jakimś czasie od zadania ciosu. Przykład - Clare, przed wejściem do pieczary, w której spotkała pierwszego Mieszkańca Czeluści, pokonała bandę Yoma. Z dwoma z nich zdążyła porozmawiać, już po zadaniu im ciosów. Po rozmowie rozpadli się. Łe!

* część ostatniego odcinka - przemiana Clare i kolejna faza przemiany Priscilli, po prostu przesadzone.

Mimo wszystko - było dobrze. Na pewno nie tak dobrze, by wystawić dziesiątkę, ale dziewiątka z pewnością się należy.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Sądząc po paru kwestiach z ostatniego odcinka, uważam, że możemy oczekiwać części drugiej.
Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że Claymore mi się spodobało.

12 epków jak z bata strzelił i bym oglądał dalej, ale muszę się w końcu wyspać ;]

 

Po tych 12 epkach też mogę spokojnie 9 dać :)

 

Tylko trochę bardziej realistycznie mogły by być przedstawione rany, w tym wypadku poodcinane kończyny, bo krwi to raptem tyle co kot napłakał... :unsure:

:P

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że Claymore mi się spodobało.

12 epków jak z bata strzelił i bym oglądał dalej, ale muszę się w końcu wyspać ;]

Oj, zobaczysz, co tam się później będzie działo :).

 

A swoją drogą, JROX, zadziwiasz mnie. Ile Ty tego potrafisz obejrzeć w ciągu dnia?

 

Ja zazwyczaj (w ciągu roku szkolnego) z 6 odcinków, chyba, że mnie zupełnie wciągnie - jak Kimi ga Nozomu Eien - obejrzałem całość pod rząd.

 

Tylko trochę bardziej realistycznie mogły by być przedstawione rany, w tym wypadku poodcinane kończyny, bo krwi to raptem tyle co kot napłakał... :unsure:

:P

Tak, tak, nieciekawie to wygląda, ale przymknąłem oko, bo rzadko gdzie zobaczyć można ładne obcięte kończyny (uch...), a przynajmniej nie przypominam sobie żeby gdzieś były wyjątkowo ładnie narysowane. Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, JROX, zadziwiasz mnie. Ile Ty tego potrafisz obejrzeć w ciągu dnia?

W sumie to oglądam przeważnie od piątku do niedzieli i wtedy dużo odcinków leci. Normalnie 3 góra 4, chyba że mam czas to do 6, ale dzisiaj byłem wcześniej w domu, na jutro praktycznie nic bo z większości będę miał oddawane sprawdziany, albo już nie mam miejsca na oceny w dzienniku ;) , to postanowiłem zacząć Claymore i tak się spodobało ze zrobiłem 200% normy ;] [; ;]

 

W ogóle to miałem tylko GitS: Innocence obejrzeć, ale nie ma paru odcinków SAC i całego SAC 2nd GIG a wypadało by pod rząd obejrzeć...

 

 

Tak, tak, nieciekawie to wygląda, ale przymknąłem oko, bo rzadko gdzie zobaczyć można ładne obcięte kończyny (uch...), a przynajmniej nie przypominam sobie żeby gdzieś były wyjątkowo ładnie narysowane.

Ja dopiero zwróciłem uwagę w 12 epku jak z czwartą miała spotkanie ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani poni dash - wytrzymałem na razie jeden odcinek. Zabrakło piwa...klimaty zdecydowanie Azumangowe :huh:

Te wysokie oceny na anidb są dla mnie zagadką :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, JROX, zadziwiasz mnie. Ile Ty tego potrafisz obejrzeć w ciągu dnia?

Nie chwalę się, ale o ile pamiętam obejrzałem Hana Yori Dango cięgiem, robiąc przerwy tylko na czynności fizjologiczne (w skład których nie wchodziło zakraplanie oczu - a miałem chyba jeszcze 15" CRT ;]

 

W ramach szczerości dodam, że openingi i endingi nie zawsze golądałem w całości.

 

Jeszcze chyba zaraz po tym zacząłem mangę czytać (tego samego dnia, czy tam nocy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu jakoś nie idzie mi oglądanie - oglądam tylko to, co wychodzi na bieżąco (chociaż zdarzają się wyjątki, nawet dziś taki uczynię, bo jutro mam wolne :D)

Natomiast w weekend przeciętnie 6/wieczór, 12 to max (czyli cała seryjka, ale tak nie lubię) chyba, że mnie coś weźmie i mocno się wkręcę, to obejrzałem w ciągu jednego dnia ~25epków Eureki Seven (od 11 do 2 chyba, z jakimiś przerwami], podobne też oglądałem Chobits (chyba 15 epów od 16 do 23)

Firekage, nie oglądałeś nigdy wcześniej DB? Pamiętam, jak codziennie zasiadałem przez telepudłem i siedziałem w to wpatrzony. Obejrzałem wszystkie serie, w tym GT chyba ze dwa razy (w TV).

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
RTL7, pamięta to ktoś jeszcze? Oprócz DB był jeszcze Yaiba, Slayersi, coś z mahou shoujo i chyba (nie bijcie jeżeli się mylę) Sailor Moon

W ostatnie wakacje (2006) objerzałem DB i DBGT tyle, że już z neta - nie ma to jak wspomnienia z dzieciństwa, bardzo fajnie mi się oglądało, potem natomiast wziąłem się za DB (od września 2006 do... maja 2007 ;))

IMO Jeżeli ktoś nie oglądał kiedyś DB, to nie warto się za nie zabierać, no chyba, że ktoś bardzo chce

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ale faktycznie, Kame miecie, perwert stary :P
Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra: W takim razie ja obejrzę całe Ginga Eiyuu Densetsu pod rząd! :lol2:

 

Ale szczerze - podziwiam, ja bym tyle nie wytrzymał, chyba, że byłoby to naprawdę dobre anime.

 

Death Note obejrzałem w 2 dni, ale teraz, kiedy mam jeszcze większą świadomość, że to najlepsze anime, jakie widziałem, chętnie bym obejrzał raz jeszcze, całość.

 

A odnośnie Hana Yori Dango - godne polecenia i obejrzenia wszystkich 51 odcinków na raz?

 

JROX: U mnie różnie. Za pierwszy razem zawsze oglądam op i ed, ale jak są na wysokim poziomie i muzyka i mi się podoba, to oglądam za każdym razem (Elfen Lied, Melancholy of Haruhi Suzumiya, Kimi ga Nozomu Eien, Death Note, Neon Genesis Evangelion...).

 

AragornPL: Jak jeszcze chodziłem do szkoły podstawowej, zawsze ślęczałem o 16. przed telewizorem z włączonym RTL7 :lol2:

 

Ja już w wakacje zdecydowałem, że będę oglądał dziennie 6 odcinków, ale odstępstwa od normy się zdarzają - Juuni Kokuki oglądałem po 11 (12) odcinków dziennie.

 

A dzisiaj prawdopodobnie zacznę School Rumble - będę miał dobre porównanie z Azumangą.

 

Edit: Obejrzałem sobie właśnie opening z NGE, ech, budzi wspomnienia, łezka się w oku kręci - to drugie anime, jakie widziałem. Będę musiał obejrzeć tę serię raz jeszcze. Doszedłem też do wniosku, że chyba za nisko to anime oceniłem.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Aragorn , a no nie mialem okazji mimo posiadania w pewnym sensie w latach dziecinstwa kabla. Wtedy byly to animce jak Gigi , Sailor Moon , Yataman , Daimos. Na to sie nie nadzialem.

 

BTW :swego czsasu koffalem ogladac Teenage Mutant Ninja Turtles :):):) Wlasnie te z RTL7 :):):)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aragorn , a no nie mialem okazji mimo posiadania w pewnym sensie w latach dziecinstwa kabla. Wtedy byly to animce jak Gigi , Sailor Moon , Yataman , Daimos. Na to sie nie nadzialem.

Hehe, stare hity z Polonia1 :) Pamietam, jak w godzinach emisji Daimosa wszystkie dzieciaki z podworka wymiatalo :)

 

Co do ogladania - mietcy jestescie :P Chobitsy wciagnalem na raz, Evangeliona z kumplem tez swego czasu obejrzelismy na raz, jak bylem w Portugalii to z tym samym kumplem poszlo ciurkiem BECK i odcinki 30+ Eureki 7 (przerwy na jedzenie i fizjologie byly tylko ;) ). Ogolnie jak mnie jakis serial mocno wciagnie, to potrafie przy nim zarwac nocke - ostatnio Seirei No Moribito ogladalem do 3. rano, a o 7. musialem byc w pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co do ogladania - mietcy jestescie :P

Moj rekordzik to 13 epek na raz i spanie. Tym animcem byl 12 Kingdoms :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord to ponad 20, ale ile dokładnie już nie pamiętam.

A to był Bleach w wakacje :P

 

Dzisiaj o ile dam radę to kończę Claymore bo coś od rana mi po głowie chodzi :P Jutro tylko olimpiada więc czasu a czasu mam ;] [; ;]

Ahh jak to dobrze chodzić do LO :lol:

 

 

Costi Seirei takie dobre? To zaraz kolejkuje ;]

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie Hana Yori Dango - godne polecenia i obejrzenia wszystkich 51 odcinków na raz?

Mnie wciągnęło strasznie, jakkolwiek nie wiem, czy większości z Was by się spodobało. To jest, hmmm... połączenie Mody Na Sukces z Anią z Zielonego wzgórza.

 

Ogólnie, to chyba każdy przyzna, że większość dobrych serii, w których fabuła ciągnie się nieprzerwanie przez wszystkie odcinki budowana jest w ten sposób, że na sam koniec odcinka przypada moment kulminacyjny - i weź tu wyłącz komputer.

Podobnie miałem z Full Metal Alchemist - zacząłem oglądać wieczorem, nie udało mi się przerwać; na 8.00 poszedłem do pracy, w pracy padałem na ryj, wracając usnąłem w autobusie; dotarłem do domu, padłem na ryj, wstałem, obejrzałem do końca i poszedłem do pracy, gdzie znów padałem na ryj ;]

Hikaru no Go też oglądałem jakoś w wielkich blokach, zarywając nocki. Taak... długie serie potrafią zabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę też dodać, że utwór z endingu (Riyu Kosaka - Danzai no Hana ~Guilty Sky~) wpadł mi w ucho, ale to nie powinno wpływać na ocenę anime.

Kojarzy mi sie on troche z openingiem do Basiliska; co do oceny - jak dla mnie OP i ED tez sa elementem anime, choc przyznam, ze przywiazuje do nich dosc mala wage.

BTW. wkurzalo mnie OP do FSN, bo przed openingiem bylo "wspomnienie" poprzedniego odcinka i niestety ciut nowych rzeczy - nie dalo sie wiec tego przewinac ;)

 

Dzis na tapete idzie Starship Operators.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wciągnęło strasznie, jakkolwiek nie wiem, czy większości z Was by się spodobało. To jest, hmmm... połączenie Mody Na Sukces z Anią z Zielonego wzgórza.

Aaach... :lol2:

 

Dzis na tapete idzie Starship Operators.

Jak skończysz, chętnie poznam ocenę, bo SO czeka w anidb-owym wishlist.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...