Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

Już prawie połowa Higurashi Kai...

Lepiej się ogląda jak pierwszy sezon ;)

Jak na razie mocna 9 i się pewnie nie zmieni ;)

 

Przerobiłem też ostatnio Nagasarete Airantou :P

Całkiem przyjemnie i lekko się oglądało [;

Fajne postacie, można się pośmiać, choć ogólnie bez większych zachwytów...

8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sennen Joyuu

Ciekawie zrobiona autobiografia aktorki z ciekawa koncepcja narracji. Po trochu anime akcji, po trochu romans. Calkiem przyjemny "quick watch" - 7.5/10

 

Slow Step

Stare acz interesujace anime sportowe. Troche komedii troche romansu. Nic wymyslnego, ale posmiac sie mozna. 7/10.

 

Figure 17

W zasadzie po wycieciu dosc debilnych wstawek SF, byloby to calkiem ciekawe anime o zyciu blizniaczek uczeszczajacych do podstawowki. Kawalki podkladu dzwiekowego jeszcze za mna chodza - szczegolnie opening. 7.5/10 (pewnie po wywaleniu kawalkow SF mialoby z 8-8.5/10)

 

Golden Boy

Glupa, zboczona komedia - pewnie nie ma co opisywac - dosc znany tytul do tego dosc krotki :) - 7.5/10

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ocena bylaby wyzsza gdyby nie te nymery z muszlami klozetowymi ...
Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po Higurashi no Naku Koro ni Kai

 

Czy lepsze by było zakończenie jak w 13 epku czy takie... a już sama końcówka... :blink:

Nie wiem...

 

Mocne 9 albo 9,5 ale wtedy DN musiał by mieć 10... ehh takie ocenianie to o kant [gluteus maximus] rozbić, bo i tak trzeba to potem korygować w odniesieniu do innych anime.

 

Edit: Pozmieniałem trochę oceny i jednak dałem 9,5

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mocne 9 albo 9,5 ale wtedy DN musiał by mieć 10... ehh takie ocenianie to o kant [gluteus maximus] rozbić, bo i tak trzeba to potem korygować w odniesieniu do innych anime.

Witam w klubie. To chyba problem kazdego z nas. Maly przyklad : Vandread to autentycznie bardzo przyjemne anime. Zdania co do niego nie zmienie. Polecam bo swietnie sie to oglada , nie jest przepelnione walkami , durnymi rozwazaniami co do ratowania swiata i nie porusza glebszych problemow przy , ktorych trzeba lamac sobie glowe. Mozna powiedziec , ze jest to swietny odstresowywacz , bardzo dobrze zrobiony
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
z ciekawie ujetymi relacjami damsko-meskimi , o czym pisalem wczesniej
Pierwszy sezon ocenilem na 7.5 i wiem , ze ciut za niskie noty dostal , pozniej to poprawie natomiast drugi sezon narazie oceniam na 8/10. Teraz gdzie lezy problem - sympatyczne postacie , swietne wykorzystanie komputerow do scen walk z mechami - takich sceen gundamy moga zazdroscic i nienudna fabula ale bez zachwytow (po prostu poziom osemek) - powiedzmy poprawne i bbardzo przyjemne rzemioslo. No wiec dostaje to 8 , ogladanie tego to jak wspomnialem wyzej jest przyjemnoscia - tutaj cos waznego : ANIME W OGOLE NIE NUZY CO JAK NA TE KLIMATY JEST CZYMS WYBITNYM w obrebie gatunku wiec w sumie moglbym dac 8.5 , ale w tym momencie co z Fafnerem , ktory dostal 8.5 wlasnie za dobra fabule oraz nalecialosci z NGE , wreszcie co z GS-Destiny , ktory dostal 8? Fabula jest ciut glebsza.... Do tego na DB wyjechali z kosmiczna nota za drugi sezon Vandreada bo wystawili prawie 9...

 

Tez mnie to dobija , niektore animce oceniasz z miejsca (12 Kingdoms , Haibane Ranmei) , a zniektorymi jest kwas.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PaniPoni Dash skończone :(

Anime o klasę lepsze od Azumangi. Bardzo specyficzny humor, świetne odcinki (nie podobał mi się tylko jeden), omega postacie i super ost ;]

Oglądało się troszkę mozolnie ze względu na ilość tekstu na ekranie. A żeby załapać wszystkie żarty trzeba być jakimś rodowitym otaku ;]

Postać Ichijo to po prostu mistrzostwo, człowiek po prostu czekał aż pojawi się ona na ekranie ;]

Szkoda tylko że ostatni odcinek był robiony na siłę (tak go odebrałem) bo zaniżył ocenę całości.

 

Tutaj recka na azunime

Polecam się zapoznać wpierw z nią a potem z całym anime ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Skończyłem ogladac VanDreada , sezon drugi. W zasadzie problem z ocena pozostaje , ale zdecydowalem sie wystawic 8.5/10 za koncowke - swietne kosmiczne walki (tworcy Gunadamow powinni ogladnac VanDreada by sie poduczyc :D w kwestii scen mechow podczas akcji , walk...)...oraz

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
za sympatyczny koniec sumujacy oba sezony i problem relacji damsko-meskich w czasie , gdy obie plcie byly sobie wrogami
Nie zaluje iz poswiecilem na to czas , bardzo dobrze mi sie to ogladalo , nie bylo momentu w ktorym czulbym sie znuzony. Chyba nawet powiem , ze lepiej mi sie to ogladalo od jednak dobrego GS-Destiny :blink: co jest troche dziwne , bo ten mial powazna fabule (wiadomo jaka jest w obrebie tego gatunku) ale w GS-Destiny poruszono jeszcze poza waklami cos wiecej - kosmiczno-polityczna intryge. Faktycznie jestem zdziwiony , a raczej mile zaskonczony , ze niepozorny VanDread wybil sie wyzej. Na plussss. Jakzeby inaczej : niezla fabula , swietne i sympatyczne postacie , akcja , gagi , watek romansowy (dobrze napisalem ?? :blink: ) , robiace wrazenie walki ,
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
ukazanie jak bohater dojrzewa
i fanserwis :blink: (tutaj moze myle slowa na okreslenie tego a japonskiego odpowiednika nie moge sobie przypomniec , widzowie Tenjou Tenge chyba jednak zrozumieja co mam na mysli). Po prostu chce sie ogladac.

 

Teraz cos powazniejszego. Jedziemy z Avengerem. Na Tanuki widze wysokie noty , ciezszy klimat. Zobaczymy.

 

Edit:

-opening jest ciekawy...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie. To chyba problem kazdego z nas.

[...]

Tez mnie to dobija , niektore animce oceniasz z miejsca (12 Kingdoms , Haibane Ranmei) , a zniektorymi jest kwas.

Trzeba by przynajmniej ćwiartkami oceniać, a najlepiej już to 1/8, ale to już by było przegięcie. :?

 

No nic, będzie się oceniać i korygować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by przynajmniej ćwiartkami oceniać, a najlepiej już to 1/8, ale to już by było przegięcie. :?

 

No nic, będzie się oceniać i korygować...

Próbowałem ćwiartek i... Odechciało mi się. Teraz staram się oceniać niektóre anime (komedie, romanse) jakby w odrębnej skali, niż resztę. Czyli osiem i pół Azumangi wcale nie będzie równe osiem i pół Mononoke Hime.

 

A jeżeli tylko mam problem z oceną, to (okrutnie) zjeżdżam nią o połówkę niżej.

 

Na anidb powinny się pojawić oceny cząstkowe (animacja, fabuła, postaci i "punkty dodatkowe" - to by mi odpowiadało). Ale jakby nie patrzeć, utrudniłoby to nieco sprawę.

 

Eureka Seven - nie potrafię wyjść z zachwytu. Dziś końcowe 12 odcinków :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyczaiłem to jakiś czas temu i miałem zamiar obejrzeć tylko że łącze było zaprane ostatnio przez Juuni Kokuki od KAA, a to trochę waży ;] Do ferii na pewno zobaczę :)

 

Zacząłem chwilę temu Seirei no Moribito i tak jak pisał Orgiusz od samego początku się bardzo fajnie sie ogląda.

 

Tfu... nie piszę już nic na razie w tym temacie bo co 3 post to mój :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei nie mam takich dylematow jak Wy z ocenianiem... wystawiam ocene po obejrzeniu danego anime, bedac mniej lub bardziej na swiezo, i taka juz potem zostaje, nie bawie sie w zadne korygowanie.

 

Bo co, nagle po obejrzeniu jakiejs fajnej nowosci rzeczy ogladane wczesniej staja sie gorsze? Np. Chobitsom dalem dyche, ale od tego czasu ogladalem pare innych rzeczy, ktore na ta dyche zasluguja duzo bardziej. Ale dlaczego z tego tytulu mam obnizac ocene Chobitsom? Nagle ma sie okazac, ze jednak zachwycily mnie mniej? ;) Jak dla mnie licza sie przede wszystkim wrazenia po obejrzeniu i to na ich podstawie wystawiam oceny - a co bedzie potem mi zwisa, bo nie uwazam, ze wysoka ocena dla czegos nowego implikuje obnizenie ocen dla innych ;)

 

A tymczasem czas sie brac za Higurashi Kai, w oczekiwaniu na drugi sezon Genshikena (ostatni odcinek byl w Wigilie, teraz tylko czekac na suba ^_^ ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na anidb powinny się pojawić oceny cząstkowe (animacja, fabuła, postaci i "punkty dodatkowe" - to by mi odpowiadało). Ale jakby nie patrzeć, utrudniłoby to nieco sprawę.

Imho to nie utrudnialoby sprawy , a raczej ulatwialo - srednia ocen wychodzilaby wlasnie z czastkowych za fabule , postacie itd. To dobry pomysl , na Tanuki tak redakcja ocenia dane anime. Sam problem mialby jedynie z kreska...bo te czasami sa slabe , ale anime rzadzi...

 

Vennor, JROX, Firekage

zdaje sie, ze nikt z was nie ogladał berserk'a. Obejrzyjcie, dobry klasyk, ogladalem bardzo dawno, ale chyba wziaż byłby tak zarąbisty.

Wydaje Ci sie :-P

 

Doskonale znam Gatsa i Ceske :D

 

Berserk to jedno z pierwszych anime jakie ogladalem , to jeszcze gdzies 2002 rok :-P :D Owszem , podobalo mi sie wlasnie za fabule , ale ze mangi nie czytuje (i nie mam zamiaru) to i koniec mi sie nie spodobal :

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
koniec jest jednoczesnie wstepem chyba do poczatku Berserka , tak mi sie wydaje ze wzgledu na pierwszy epizod i jego "zmodyfikowany" wyglad - ale co do wad i tego co mi sie totalnie na koncu nie podobalo : tak zabrneli mocno komplikujac fabule , ze jedynym wyjsciem bylo wyjscie "glutowe" czyli ciemne moce i inne bzdety. Cala fabula tego byla praktycznie pozbawiona i dzieki temu taka swietna (totalny klimat , intryga...) , to na koncu dali [gluteus maximus]...Tych 3 epizodow nie powinno byc...ale pewnie inaczej nie mogli tego rozwiazac.

 

ja z kolei nie mam takich dylematow jak Wy z ocenianiem... wystawiam ocene po obejrzeniu danego anime, bedac mniej lub bardziej na swiezo, i taka juz potem zostaje, nie bawie sie w zadne korygowanie.

 

Bo co, nagle po obejrzeniu jakiejs fajnej nowosci rzeczy ogladane wczesniej staja sie gorsze? Np. Chobitsom dalem dyche, ale od tego czasu ogladalem pare innych rzeczy, ktore na ta dyche zasluguja duzo bardziej. Ale dlaczego z tego tytulu mam obnizac ocene Chobitsom? Nagle ma sie okazac, ze jednak zachwycily mnie mniej? ;) Jak dla mnie licza sie przede wszystkim wrazenia po obejrzeniu i to na ich podstawie wystawiam oceny - a co bedzie potem mi zwisa, bo nie uwazam, ze wysoka ocena dla czegos nowego implikuje obnizenie ocen dla innych ;)

 

A tymczasem czas sie brac za Higurashi Kai, w oczekiwaniu na drugi sezon Genshikena (ostatni odcinek byl w Wigilie, teraz tylko czekac na suba ^_^ ).

Costi ja w zasadzie wiem co masz na mysli i sie z tym zgadzam jednak sam wystawiam ocene po ogladnieciu anime ale max do dwoch dni koryguje ocene i wtedy jestem pewien.

 

Z tym , ze ten sam przyklad na Chobitsach (pomijajac to anime) u mnie sie nie sprawdzi. Jak pisalem wyzej : Vandread vs Fafner vs GS-Destiny. To tylko obreb jednego gatunku (z wyjatkami bo VanDread ma jeszcze gagi) , ale takich problemow jest wiecej. Haibane dostal od razu 10 , to bylo jasne i oczywiste , za to z Azumanga mialem problem i dopiero po czasie i paru przemysleniach podnioslem ocene....

 

Z tym , ze masz racje : anime to ktore dostalo np 10 , pozniej nie jest gorsze gdy widzi sie lepsze , ale i tutaj Vennor ma racje : niektore anime nie powinny miec wyzszej kategorii ocen. Azumanga to powiedzmy dobre 7 , nawet 8 ale nie wyzej. Przyjemnie sie to oglada ale dluzyzny powoduja czasem nude... Tak samo swietna i sympatyczna Love Hina - 7 bo to tylko komedia... Niektorych gatunkow wyzej sie nie oceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej chodziło o problemy w ocenianiu przy różnicach rzędu 0,5 pkt.

No ale nie ma się co rozpisywać... każdy ocenia jak potrafi i jak mu pasuje.

 

W każdym razie Seirei się ogląda jednym cięgiem :)

Z dużymi przerwami zaczynam już 12 epek. A jak bym siedział non stop to bym był już po 17 [; ;] [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ponizej jakiej ocenu u was, anime zalicza sie do kategori "takie sobie bylo to anime, moglem go nieogladac, nic by sie nie stało, a nawet mógłbym w tym czasie obejrzec jakies nieznane tytuły ktore pewnie by sie okazały lepsze od tego"

u mnie 6,5 ( włącznie ) czyli 35% wszystkich obejrzanych anime.

oczywisie ogladanie takiego 6.5 anime nie uwazam za czas stracony, tylko w porownaniu z inymi anime to no wiecie :)

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze wroce jeszcze do tematu wieku Kanzaki - przeciez ona ma 14 lat ! - w jednym z odcinkow powiedziala ze ma 19 tylko i wylacznie zeby Onizuka do niej zarywal, pozniej jak dowiedzial sie ze jest u niego w klasie to uswiadomil sobie swoj blad i dlatego kanzaki go pozniej szatarzowala - tak samo przeciez kanzaki chodzila do podstawowki z Tanaka (czy jak sie nazywala ta nierozgarnieta "gwiazda" :D) tak wiec na 100% obie maja po 14lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale znam Gatsa i Ceske :D

Berserk to jedno z pierwszych anime jakie ogladalem , to jeszcze gdzies 2002 rok :-P :D Owszem , podobalo mi sie wlasnie za fabule , ale ze mangi nie czytuje (i nie mam zamiaru) to i koniec mi sie nie spodobal

Bez obrazy, ale takie cos mozna by nazwac antonimą.

Ile wykastrowali do momentu gdzie konczy sie anime :rolleyes:

 

BTW. Na blacie Sayonara Zetsubou Sensei = Taki lightowy odstresywacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ponizej jakiej ocenu u was, anime zalicza sie do kategori "takie sobie bylo to anime, moglem go nieogladac, nic by sie nie stało, a nawet mógłbym w tym czasie obejrzec jakies nieznane tytuły ktore pewnie by sie okazały lepsze od tego"

u mnie 6,5 ( włącznie ) czyli 35% wszystkich obejrzanych anime.

oczywisie ogladanie takiego 6.5 anime nie uwazam za czas stracony, tylko w porownaniu z inymi anime to no wiecie :)

U mnie prog stoi tak samo.

 

BTW. Anidb pokazuje gdzies procentowy rozklad glosow, czy trzeba na piechote liczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spicum, dzięki tobie miałem dziś co oglądać

AniDB -> Tanuki i już wiedziałem, że muszę obejrzeć Golden Boya

Oglądało mi się naprawdę fajnie, Kintaro rozwala wraz ze swoimi odpałami :D

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Mimo, iż to z kiblami było głupie, to nieźle przy tym rotflowałem

Tron mojej królowej (smyr smyr dechę) :lol:

costi, 12ep Genshikena 2 będzie najprawdopodobniej nocą (ja też na niego czekam), tak samo zresztą jak Myself; Yourself 13 :)

No a teraz... Bleacha ciąg dalszy ;)

EDIT (nie pierwszy :P): Jest Myself; Yourself 13 (ostatni ep), właśnie do mnie leci z baka-wolfa :) <- już obejrzane, warto, ciekawe zakończenie

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

a ponizej jakiej ocenu u was, anime zalicza sie do kategori "takie sobie bylo to anime, moglem go nieogladac, nic by sie nie stało, a nawet mógłbym w tym czasie obejrzec jakies nieznane tytuły ktore pewnie by sie okazały lepsze od tego"

u mnie 6,5 ( włącznie ) czyli 35% wszystkich obejrzanych anime.

oczywisie ogladanie takiego 6.5 anime nie uwazam za czas stracony, tylko w porownaniu z inymi anime to no wiecie :)

U mnie 6.5 to jeszcze anime , ktore mozna ogladac i nie bylo tragicznie. Cos mialo w sobie : Slayers Next dostal 6.5 i w sumie na plus , podobalo mi sie ale pulap u mnie jest nizej. Tym najnizszym progiem jest wsoi ponizej 6/10. Takich juz staram sie nie ogladac , raczej odradzam. Black Cat dostal 5.5 i jest to przyklad , ze nie musimy tego ogladac wcale. Fabula przewidywalna , dobrych bohaterow (w sensie : ciekawych) praktycznie tam nie ma

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
a jedyna interesujaca zakatrupili
. W sumie kiszka , choc i ogladalem animce typu 1/10 > Lodoss...sni mi sie ten koszmar po nocach :lol2:

 

Czasami bawia mnie oceny na ADB. Tam kiszka o nazwie Samurai 7 ma prawie 8/10 a jest to tak zenujace doswiadczenie , ze nie ma powodow aby to ogladac...

 

Ja moze wroce jeszcze do tematu wieku Kanzaki - przeciez ona ma 14 lat ! - w jednym z odcinkow powiedziala ze ma 19 tylko i wylacznie zeby Onizuka do niej zarywal, pozniej jak dowiedzial sie ze jest u niego w klasie to uswiadomil sobie swoj blad i dlatego kanzaki go pozniej szatarzowala - tak samo przeciez kanzaki chodzila do podstawowki z Tanaka (czy jak sie nazywala ta nierozgarnieta "gwiazda" :D) tak wiec na 100% obie maja po 14lat.

No i serdecznie dziekuje za wyjasnienie. Na Wiki jest blad - tym sie zasugerowalem i na tym opieralem swoje wywody. Tym razem wszystko jasne. To mi umknelo , ale jak mowilem wczesniej - Onizuka na poczatku mnie odepchnal i nie chcialo mi sie tego ogladac , nie moglem sie przemoc. Dopiero pozniej , znacznie pozniej udalo mi sie nadrobic zaleglosci i spodobalo mi sie to do tego stopnia iz wystawilem 9/10. Jednak wlasnie poczatkow nie pamietam...

 

Bez obrazy, ale takie cos mozna by nazwac antonimą.

Ile wykastrowali do momentu gdzie konczy sie anime :rolleyes:

Tak tylko jest jeden problem - nie mam ochoty zmuszac sie do czytania czarno bialego tekstu , ktory zlewa mi sie i nie jestem w stanie rozpoznac niczego bo nic dla mnie nie jest wyraziste...To jest dla mnie niestety niestrawne. Idzie o wyobraznie : ja tam widze jedynie czarne plamy...a nie postacie w ruchu , swiat itd...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Anidb pokazuje gdzies procentowy rozklad glosow, czy trzeba na piechote liczyc?

Hmm wersja oficjalna anidb z tego co pamietam nie oferuje % rozkladu glosow - tylko i wylacznie slupki z liczbami.

Jak sie wybitnie nudzisz mozesz zawsze zlozyc zapotrzebowanie na wodotrysk na forum anidb :)

 

 

Imho to nie utrudnialoby sprawy , a raczej ulatwialo - srednia ocen wychodzilaby wlasnie z czastkowych za fabule , postacie itd. To dobry pomysl , na Tanuki tak redakcja ocenia dane anime. Sam problem mialby jedynie z kreska...bo te czasami sa slabe , ale anime rzadzi...

Masz recenzje, ktore maja z grubsza wymagany podzial :Average, Animation, Sound, Story, Character, Value, Enjoyment

Mozna sie przeciez nimi posilkowac.

 

Jak masz ochote sie bawic w wystawianie ocen w ten sposob mozesz zaczac pisac recenzje - bedzie z pozytkiem dla innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jest jeden problem - nie mam ochoty zmuszac sie do czytania czarno bialego tekstu , ktory zlewa mi sie i nie jestem w stanie rozpoznac niczego bo nic dla mnie nie jest wyraziste...To jest dla mnie niestety niestrawne. Idzie o wyobraznie : ja tam widze jedynie czarne plamy...a nie postacie w ruchu , swiat itd...

Ogolnie tez nie lubie czytac komiksow na ekranie, ale jednak z Berserkiem polecam sie zapoznac - Miura ma bardzo realistyczny i dosc "wysmakowany" styl rysowania - prawie kazdy kadr nadaje sie do oprawienia w ramki i powieszenia na sciane, a jednoczesnie razem tworza one zwiezla calosc. Poza tym innej okazji na poznanie calej historii po prostu nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prog stoi tak samo.

 

BTW. Anidb pokazuje gdzies procentowy rozklad glosow, czy trzeba na piechote liczyc?

policzylem ile jest animcow ponizej oceny 6.5 ( w moim wypadku ) i podzielilem przez liczbe wszytkich votes ktora anidb podaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... Vennor chciał żebym napisał coś o "NHK Ni Youkoso", zdaje się że chciał jakiejś (przynajmniej 'mini') recenzji - niestety nie potrafię się tak jak on rozpisywać... chyba jedyne co moge napisać, to moje... odczucia po obejrzeniu całej serii...

a odczucia te, to (krótko):

bardzo zabawne anime, poruszające mniej zabawne tematy (hikikomori, samobójstwo) - sobie skategoryzowałem jako "must see", ocena 9,5...

edit - druga myśl: poza tym, że zabawne, i poruszające takie a takie tematy, to po prostu poruszające :)

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho to nie utrudnialoby sprawy , a raczej ulatwialo.

Inaczej. Chodziło mi o utrudnienie sprawy wykonania tego projektu. Krótko mówiąc - przysporzenie adminom problemów.

 

a ponizej jakiej ocenu u was, anime zalicza sie do kategori "takie sobie bylo to anime, moglem go nieogladac, nic by sie nie stało, a nawet mógłbym w tym czasie obejrzec jakies nieznane tytuły ktore pewnie by sie okazały lepsze od tego"

Właściwie nie widziałem jeszcze nic, co mógłbym zaklasyfikować do tej grupy. Jedynie Tokko (6.5) i Ged Senki (7.0) były nieciekawe. Jednak oceny, poniżej której znajdowałaby się wspomniana grupa, nie mogę jeszcze ustalić.

 

Jeżeli jednak miałbym strzelać, zapewne będzie to również 6.5, lub też 7.0.

 

hmm... Vennor chciał żebym napisał coś o "NHK Ni Youkoso", zdaje się że chciał jakiejś (przynajmniej 'mini') recenzji - niestety nie potrafię się tak jak on rozpisywać... chyba jedyne co moge napisać, to moje... odczucia po obejrzeniu całej serii...

a odczucia te, to (krótko):

bardzo zabawne anime, poruszające mniej zabawne tematy (hikikomori, samobójstwo) - sobie skategoryzowałem jako "must see", ocena 9,5...

Ha, rzeczywiście niewiele, ale zawsze miło przeczytać taką opinię.

 

A skoro już wspomniałeś o rozpisywaniu:

 

Eureka Seven - skończone. Początkowo nie dostrzegałem fenomenu tego serialu. Jednakże im dalej - tym lepiej. Zaobserwowałem tu połączenie kilku gatunków, bo i mechy, i... A, nieważne. To trzeba obejrzeć. Niemal najlepsza ścieżka dźwiękowa, spośród wszystkich widzianych przeze mnie anime (Death Note - ze swoimi trzema płytami OST i niebywale podniosłymi nutami - wygrywa). Muzyka towarzysząca walkom, ponownym spotkaniom po długim czasie rozłąki,... Cudo.

 

Najbardziej spodobało mi się to, że mechy wcale nie były tu głównym elementem powieści, nie były ośrodkiem zainteresowania. Nie pojawiały się w każdej scenie. Przedstawiono życie bohaterów: ich problemy, zmagania, kłótnie i bójki. Pozwolono sobie na retrospekcje i dokładne wyjaśnienie wydarzeń. Zmieniający się charakter postaci odegrał bardzo ważną rolę, choć decyzje Rentona (postaci najważniejszej) od początku pozostawiają wiele do życzenia. Gdyby jednak nie to, anime nie byłoby tak wciągające i intrygujące. Bo przecież po każdej decyzji, którą podjął, a która nie była zgodna z naszymi oczekiwaniami, zaczynamy się zastanawiać, co będzie dalej. Przewracamy się z boku na bok (jeżeli tylko oglądamy anime leżąc ;)) i z zainteresowaniem oczekujemy skutków. Debatujemy sami ze sobą, czy owe skutki okażą się być pozytywne, czy też nie. I kiedy tylko nadchodzi rozstrzygnięcie, można odetchnąć. I tu czeka przyjemna, pasująca do okoliczności muzyka i kolejne niezmiernie atrakcyjne wydarzenia. Nadzwyczajne.

 

Oczywiście mógłbym napisać więcej, ale to już wymagałoby zastosowania opcji "spoiler", a nie jest przekonany co do tego, czy wielu odwiedzających ten temat widziało wspomniany serial. W każdym razie, jak zwykle, zachęcam do obejrzenia.

 

Od dziś kocham długie (a nawet i dłuższe, niż długie) serie. Chętnie pooglądałbym Eurekę jeszcze przez wiele dni!

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz buszuje tu i mam taką nietypową prośbę ;]

 

Coś w klimatach tego:

Klik

bym posłuchał...

W co celować?

 

Gto leci ponownie na odstrzał ;]]]

 

Są tytuły do których można wracać bez końca ;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... Vennor chciał żebym napisał coś o "NHK Ni Youkoso", zdaje się że chciał jakiejś (przynajmniej 'mini') recenzji - niestety nie potrafię się tak jak on rozpisywać... chyba jedyne co moge napisać, to moje... odczucia po obejrzeniu całej serii...

a odczucia te, to (krótko):

bardzo zabawne anime, poruszające mniej zabawne tematy (hikikomori, samobójstwo) - sobie skategoryzowałem jako "must see", ocena 9,5...

Niech Vennor poszuka w tym temacie, pisalem o tym ;)

 

(Death Note - ze swoimi trzema płytami OST i niebywale podniosłymi nutami - wygrywa)

Tylko trzema? ;) OSTy z CB to jedyne 14 CD (Final Fantasy nawet nie wspominam...)

 

Jestem po siedmiu epkach Higurashi Kai - dobre, pozytywnie zaskakujace. Zobaczymy, jak sie dalej rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...