Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

@costi - właśnie o taki skrótowy FAQ mi chodzi - linki do portali z recenzjami anime wraz z 2/3 słowami wyjaśnienia jak z tego korzystać (w przypadku zarejestrowania w animedb - byłoby potrzebne :) );

kilka porad co zrobić żeby znaleźć dobre anime - tutaj mogłaby się znaleźć słynna rada - przeczytaj 5/10 stron wątku wstecz,, jakies porady względem technikaliów - polskie napisy, dual hard suby, ścieżki audio i ewentualnie jakim programem to otworzyć;

 

Narazie poleciłem mu takie anime, bo sam szukam tego stylu - dla "przeintelektualizowanych nerdów" ;), zresztą wiele się nie pomyliłem - mówiłem, że brakuje komedii (nie wiem czemu zawsze utożsamiam ten gatunek z romansem - pewnie za mało jeszcze obejrzałem, żeby rozróżniać) i mechów - akcja wg mnie w GiTSie jest, a nawet od biedy mechy by się znalazły - Tachikoma i Battle suity marines ;)

 

@firekage - też przeczytałem cały temat, i przejrzę go pewnie jeszcze ze 2/3 razy w okresie większej posuchy, aby wyłowić jakieś perełki.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz, pokrzyżowałeś mi plany :P

 

Odkąd zobaczyłem tą połówkę 1 epka Champloo to nawet nie myślę o oglądaniu czegoś innego teraz :D

 

Do wieczora wszystko powinienem już mieć także sie biorę za oglądanie tego dzisiaj zamiast Cowboya :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Champloo było gorsze od Cowboya Bebopa - jakoś nie lubię jak każdy odcinek jest o czymś innym (w CB też tego nie lubiłem), jedyne co mi się bardziej podobało to sceny walki - tu musze przyznać, że SC jest o niebo lepsze od CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zly, prawda? ;]

Albo i gorszy ;)

W każdym razie dzięki za tego linka [;

 

Oglądałem po pierwszym epku obu dzisiaj żeby wybrać co mam oglądać i jednoznacznie bardziej mi przypadło do gustu Champloo.

A Bebop i tak będzie następny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thomas

Ja dawniej widzialem kilka urywkow CB i poprostu dopiero ostatnio musialem dojzec do obejzenia calosci. Oba anime sa swietne ale do Cowboya trzeba miec troszke powazniejsze podejscie IMHO. Chociaz powagi nie brakuje i w Samuraiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie do fachowców, jakie wg was jest najśmieszniejsze anime, przy którym dosłownie płakaliście ze śmiechu?

Najlepiej jakby było łatwo dostępne i posiadało pl napisy. Liczę na waszą pomoc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam takie szybkie pytanie do fachowców, jakie wg was jest najśmieszniejsze anime, przy którym dosłownie płakaliście ze śmiechu?

Najlepiej jakby było łatwo dostępne i posiadało pl napisy. Liczę na waszą pomoc. ;)

Golden Boy , Love Hina , Mohoromatic. Z tym , ze nie wiem czy to posiada polskie suby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej (a zarazem dzisiejszej) sesji School Days nie mam na nic ochoty, nic mi się nie chce.

 

Anime jednak jest nieodłącznym elementem mojego życia, więc postanowiłem obejrzeć króciutkie (bo dwuodcinkowe) Winter Garden. Bardzo szybki, smutny, potulny, świąteczny romans. Przesłodkie postaci i miła - aczkolwiek nieco smutna, jak już wspomniałem - atmosfera. Przyjemnie mi się oglądało. Nieco dłuższe REC oceniłem na 8.5, więc najprawdopodobniej ten TV special dostanie ode mnie równą ósemkę.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golden Boy , Love Hina , Mohoromatic. Z tym , ze nie wiem czy to posiada polskie suby.

Golden Boy i Mahoromatic (oba sezony) na pewno mają polskie napisy - wiem, bo oglądałem

Co do Love Hiny, też zapewne ma - taka znana seria musi mieć ;)

Zawiesiłem oglądanie Bleacha, chwilowo nie mam siły

W takim razie teraz czas na Cowboy Bebopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bleacha mogę oglądać na okrągło :P

Jako ze to moje pierwsze anime to ma u mnie troszkę inne względy niż pozostałe :P

 

Kochana NEO się wywaliła po moim wyjściu i nawet ponowny rozruch nie pomógł. cholera 6h ściągania do tyłu :mur:

No ale chociaż 9 epków SC mam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie do fachowców, jakie wg was jest najśmieszniejsze anime, przy którym dosłownie płakaliście ze śmiechu?

Najlepiej jakby było łatwo dostępne i posiadało pl napisy. Liczę na waszą pomoc. ;)

tylko zdazylo mi sie przy Dokuro-chan i School Rumble

Napisz cos wiecej o tym.

o REC ?

romansidło, takie jak Iriya i Hatsuki, tylko ze gorsze.

Baba jest podkładaczką głosu w grach/reklamach/anime a facet tez gdzies w tym pracuje chyba, no i sie zakochiwują itp.

to tylko 6 odcinkow :> wiele nie stracisz.

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sesq mnie wyręczył. REC mi się podobał, początkowo nawet dostał dziewiątkę, ale z czasem obniżyłem ocenę. Jedno z anime, na których nie próbowałem powstrzymywać łez.

 

Iriya i Hatsuki

W takim razie, sesq, napisz coś o tych dwóch (pierwsze to zapewne Iriya no Sora, UFO no Natsu), bo jak mniemam nie są to pełne tytuły.

 

Edit:

 

emm, jak wpiszesz w anidb to sie wyswietli

Wpisałem "Iriya", otrzymałem tytuł wyżej wymieniony. Wpisałem "Hatsuki", otrzymałem... No results.

 

Teraz już wiem, że był to skrót (w którym zabrakło litery "n") tytułu anime, które - jak się okazuje - posiadam w kolekcji.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emm, jak wpiszesz w anidb to sie wyswietli

- Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora - takie fajne, koles jest w szpitalu, kolesiowa jest tez w szpitalu i sie zakociach!ą, dobre romansidło

- Iriya no Sora, UFO no Natsu - dla mnie lepsze od hantsuki, takie bardziej nierealistyczne, ale podłapałem w połowie kontekst.

 

to so takie w swoim rodzaju 6 odcinkowe OAVki nie umiem napisac o nich czegokolwiek, warto zobaczyc i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie tylko z jednym pytaniem.

Czy całe School Days to taka lekka bajeczka o pierwszej miłości :D ?

 

Obejrzałem pierwszego epka i to w sumie takie hentai z wyciętymi 'treściami rozszerzonymi' ;]

:ploom: :lol2:

Ogladaj dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie do fachowców, jakie wg was jest najśmieszniejsze anime, przy którym dosłownie płakaliście ze śmiechu?

Najlepiej jakby było łatwo dostępne i posiadało pl napisy. Liczę na waszą pomoc. ;)

Excel saga

Ale trzeba troszkę obejrzeć żeby płakać ze śmiechu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

School Days lekką bajeczką o pierwszej miłości, hentaiem z fabułą - dobre sobie, zobaczysz, co będzie się działo potem :P

Angielski - w moim przypadku jest całkiem dobrze (czasami zdarza mi się nie rozumieć pojedynczych wyrazów/sformułowań, ale od czego jest net? ;)), przydaje mi się co prawda głównie do czytania różnych manuali i innych komputerowych głupot, oraz do świeżo wychodzących serii lub takich, które nie mają subów lub suby te wyglądają, jakby je tworzył down

costi, wiesz że już jest Genshiken 2 ep12? (i to od paru ładnych godzin, Dattebayo wydało nawet po tym, jak "strzeliło focha", aż mnie to zdziwiło)

Co do Cowboy Bebopa - pierwszy odcinek oglądało mi się nieszczególnie (był dla mnie dynamiczny), ale następne 8, które dziś obejrzałem, poszło gładko i nawet fajnie mi się oglądało, bardzo fajnie :)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie tylko z jednym pytaniem.

Czy całe School Days to taka lekka bajeczka o pierwszej miłości :D ?

 

Obejrzałem pierwszego epka i to w sumie takie hentai z wyciętymi 'treściami rozszerzonymi' ;]

Dopiero co napisałem parę słów na temat moich przekonań - stronę wcześniej. Jak tylko skończysz oglądać, możesz przeczytać i ewentualnie napisać, jakie były twoje wrażenia. Według mojej opinii to bardzo dobre anime, którego zdecydowanie nie należy oceniać po początkowych odcinkach. Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym Otaku przeczytałem że coś tam grzebią przy serii Residen Evil....i czeka nas anime o tytule "Biohazard: Degeneration ".

Premiera w 2008.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jakos nie wyobrazam sobie anime z zombiakami w roli glownej. Watpie w sile fabuly...

 

Wracajac do Elemental Gerada. Dobry kawal "stuffu" :) Juz 8/10 ma jak w banku , zastanawiam sie nad dziewiatka... Jestem juz prawie przy koncu. Oby fabula utrzymala klimat bo ten jak narazie wspierany ciekawymi i sympatycznymi bohaterami oraz wspomniana fabula jest niezly. Skojarzenia z Alchemistem jak najbardziej poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem już całe School Days i cofam poprzednią opinią.

Jest to początkowo lekkie anime, wręcz z nastawieniem na męską audiencję, aż w punkcie kulminacyjnym przeobraża się w tragedię. Niby sprawiedliwości stało się zadość, ale odechciewa się żyć po takim seansie. Nie ma najmniejszego punktu odniesienia, bo oglądałem tylko GitS-a któremu bym dał 7.5/10, więc School Days mógłbym ocenić na 8.5/10.

 

Co byście bardziej polecili:

Rurouni Kenshin czy Seirei no Moribito?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...