Skocz do zawartości
phranzee

Anime

Rekomendowane odpowiedzi

* Space Brothers - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8865 - bliska przyszłość, NASA i jak się przekwalfikować z projektanta samochodów na astronautę (czyli coś o marzeniach i dążeniu do nich)

 

* Mushishi drugi sezon + OVA - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=10384 - jeśli oglądałeś pierwszy sezon to wiadomo czego się spodziewać, jeśli nie to warto przeczytać opisy o czym to jest (neutralne 'duchy' - mushi, źle wpływające na ludzi i historie z tym związane)

 

* Silver Spoon (pierwszy i drugi sezon) (slice of life / comedy - na podstawie mangi tej samej autorki co Fullmetal Alchemist) - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=9606 - po nie dostaniu się na Uniwersytet główny bohater wybiera 'technikum' rolnicze mimo 0 znajomości farmy stara się wtopić w tłum. Warto obejrzeć dwa odcinki żeby wyrobić opinię, bo w pierwszym są troche niesmaczne żarty z tego skąd się biorą kurze jajka,ale seria jest dobra

 

* Hoozuki - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=9955 - piekło z perspektywy demonów przedstawione jako praca w korporacji...

 

* Tonari no Seki kun - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=9809 - krótkie 5 minutowe odcinki, jak pomysłowy chłopak obija się na lekcji

 

To chyba wszystko co jestem w stanie na chwilę obecną polecić...

Edytowane przez Thomas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie na 99ep Space Brothers. Slice/Drama/Comedy w bardzo spójnej oprawce IMHO. 8.1

 

 

Niezamknięta końcówka mocno tnie w przyrodzenie. Serika + Mutta, Hibioto + Olga, Nitta i Kenji proszą się o drugi sezon. 

Nie mówiąc o ludzkiej twarzy Azuma, misji Bolda z powrotem okraszonym komentarzem Pico, wywaleniem Browna za decyzje kadrowe i tribure dla załogi z Jayem.

GRRRRR za dużo upakowali bez info o następnej ekranizacji.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że manga jest wciąż ongoing i dobili do bierzących wydań, lepsze to od anime-only ending lub fillerów...

 

Ale bajka z księżycowymi królikami się zakończyła - w ramach serialu :P

 

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze animacja, voice acting i muzyka stoi na wysokim poziomie w tym Gundam Unicorn i za to moge dac 10 spokojnie. Niestety fabula juz troche do przewidzenia, wiele serii o Gundamach ma bardzo podobne lub nawet takie same glowne zarysy fabuly i za to daje 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visual Novels: Never7/ Ever17/ Remember11 (ktoś w tym temacie chwalił chyba te gry rok/ dwa lata temu) - za darmo do 19 czerwca - zasady i kody dostępne tutaj: http://www.reddit.com/r/GameDeals/comments/26x6ut/magino_drive_infinity_series_visual_novel/ . Zdaje się że można aktywować tylko 2 kody/gry na konto - tak więc trzeba założyć dwa konta żeby mieć całość.

 

PS: Na steamie jest: Narcissu też za darmo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Game No Life.

Od kwestii technicznej - audio, op, ed i kreska sycą niesamowicie. Człowiek patrząc na grafikę i kolory czuje się jak dzieciak u Biklego w Tłusty Czwartek. Sezon zakończony i stwierdzam że miło się oglądało. Bo jestem graczem i z miłą chęcią obejrzę koniec. Mojego lub ich - 『  』

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NGNL był ciekawy i ekscytujący, ma tylko 2 wady.

Mniejsza to fanservice (który niemal do każdej serii muszą teraz wcisnąć, na szczęście tylko jako dodatek a w takiej postaci mnie osobiście mocno nie irytuje).

Większa to taka, że ledwie się zaczęło a już się skończyło. Fabularnie seria zapowiada się tak, że starczyło by spokojnie na 2 długie sezony a tu na razie tylko jeden krótki.

Poza tym super, polecam również.

 

Podoba mi się też Mahouka, ale że to długa seria (26) i na razie wyszła dopiero połowa, to może nie warto zaczynać tylko zaczekać aż się skończy.

 

Co jeszcze widziałem albo zacząłem z nowszych:

Brynhild - fajny track w OP ale poza tym aż odrzuca, 100% chuuni.

Black Bullet - słabe

Code Breaker - z braku laku...

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się pdobało: Knights of Sidonia  [8.5 dla mnie]- olbrzymi statek wielopokoleniowy który ucieka od 1000 lat przed regenerującymi się "kosmicznymi potworami"

 

Plusem jest z pewnością dobre podejście do fizyki w walce i zachowaniu statku

Minusem - znów trochę fajtłapowaty główny bohater i w ogóle uprócz "pani kapitan" mało która postać pozostaje w pamięci...

 

Drugi sezon na jesieni, może w międzyczasie mangę przeczytam.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo CGI wciśnięto - w pierwszym odcinku jeszcze przeszkadza - jest rybi efekt na twarzach ludzi. Ale gdy akcja przechodzi do mechów w kosmosie to pasuje jak ulał, gorzej z obcymi (jak dla mnie za bardzo gładkie/ błyszczące się powierzchnie w CGI), jednak później w innych wariantach obcych nie jest to tak widoczne więc efekt mógł być zamierzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroniki wojny na Lodoss - dość przewidywalna, heroic fantasy fabuła, ale mimo wszystko wciąga. Dodatkowo nie ma większych przestojów w akcji - non-stop coś się dzieje na ekranie. Japońcom b. dobrze wyszła adaptacja europejskiego fantasy.

 

Ogólnie zaczynam uważać, że krótkie serie są znacznie lepsze niż te ciągnące się setkami odcinków - do DB mam sentyment ale "5min do zniszczenia Namek" ciągnące się przez kilkanaście 20min odcinków to przegięcie, Bleach i wysyp denerwujących filerów. 

 

Są jeszcze jakieś serie o podobnej tematyce fantasy? Albo coś w stylu Berserk'a? (czytałem mangę do 330epka, dalej nie dałem rady znieść całej tej dziecinady, którą zaczął serwować autor...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The 12 kingdoms - ale serii brakuje jakiegoś porządnego zakończenia (nie jest przerwana w środku, po prostu chyba autor książek zmarł i brakuje materiału)

 

Escaflowne - jeśli przetrawisz średniowiecze + magia + mechy

 

Na celowniku mam jeszcze Bastard!!, ale to bardziej old-school.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za listę do oglądania. A swoją drogą przed chwilą wychaczyłem na imdb, że powstało nowe Appleseed Alpha (http://www.imdb.com/title/tt3638012/). Oglądałem Appleseed (w Auchan był koszyk z przecenami to wziąłem pierwszy lepszy film na wieczór) i bardzo mi się podobało - ciekawe połączenie grafiki 3d i 2d oraz sporo akcji potrafiły wciągnąć. Mam nadzieję, że nowy twór dorówna poprzedniemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M3 to jeszcze z poprzedniego sezonu, w obecnym kaszanką jest np. Dramatical murder. Free! też raczej nie dla wszystkich ;)

Nie bardzo rozumiem skąd się wzięły te specjalne edycje Persona 4 i Psycho Pass, przecież dopiero co to "emitowali".

Osobiście na razie tylko oglądam SAO 2.

 

Czy Sabagebu jest na poziomie Nichijou?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn z tych na które na razie trafiłem:

Gekkan Shoujo Nozaki-kun - jakoś wyjątkowo trafia do mnie humor tej serii ;)

Mahouka - zapowiadało się ciekawie, ale główny bohater zrobił się nieco overpower ... pozatym mam wrażenie że widziałem ze 3 - niemal identyczne fabularnie - serie :>

SAO2 - szału nie ma, jak to w animowanym SAO, ale da się obejrzeć.

Zankyou no Terror - fajne, egzotyczny temat, tylko po co tą ciamajdę przygarnęli ? jako maskotkę ?

Tokyo ESP - jakby wyciąć te wszyskie zwierzątka, pingwinki, pandy, usunąć postaci komediowe ... mogłaby wyjść niezła seria o supermocach ;)

 

pozatym jakoś wczoraj wyszło Hanamonogatari ^^

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...