Skocz do zawartości
olej93r

Samsung Sp2004c - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Zakładam ten temat, ponieważ od pewnego czasu mam problem z tym dyskiem. Kiedy jest podpięty pod SATA II i uruchamiam komputer, w trakcie wgrywania (przed ekranem bootowania) hardkore'owo się zawiesza. Nie idzie nic zrobić. Tutaj naradza się moje pytanie. Jak go sprawdzić? Jakieś programy coś. Byłem z nim w naprawie, ale gościu nic nie zrobił, a powiedział że da się zrobić i teraz nie wiem ...

 

 

Pomocy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam ci link :

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

 

Najpierw SCAN .. jak wykaze ci UMC ( bady fizyczne/logiczne ) to najpierw Zerowanie a pozniej REMAP..

 

Miałem ostatnio SP08002N zawieszajacego sie.. 5 UMC miał.Po remapie 0 umc i jeden tylko sektor realokowany... czyli 4 bady logiczne i 1 fizyczy wyłaczony z obiegu dysku...

 

Badziki zrobił zasilacz firmy EC power ? jakis szajs... co niestabilny był...

 

Zerowanie wymazuje all dane z dysku ! ( w moim przypadku nic nie wymazał :o co wydaje sie dziwne ale prawdziwe )

 

Zaden "cudowy" HDD degenerator ! Bo ci z dysku wióry zostana...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ze strony Szajsunga program Hutil. Uruchomiłem go w DoSie przeprowadziłem gruntowny skan i stwierdził, że dysk jest 100 % sprawny. Potem zanstalowałem HD Tune i napisane jest, że dysk 100% (podłączałem go będąc w Windowsie, bo inaczej nie idzie go uruchomić). Ściągnąłem HDD Health i napisane: HDD Health 100% | Temperatura: 39% Jak go zresetowałem to się znowu nie chciał uruchomić... Spruta zabawa -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi % to moza sobie conieco podetrzec... tyle one informacji daja takie programy..

Podaj Smart

Scan MHDD 2x F4

 

Czy jak dysk jest zimny to jest problmem z dostepem do niego ?

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...