Skocz do zawartości
marco

Płyta Matx, Zintegrowana Grafika, Dvi, Lowend

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje czegoś co spełniało by następujące warunki:

- mATX

- zintegrowana grafika do której są działające sterowniki dla Linux'a

- wyjście DVI lub hdmi

- Gigabit LAN

- DDR2

- reszta standard: 2 sata, 4 usb czyli co absolutnie każda ma

 

Nie mam jakichkolwiek wymagań co do wydajności karty graficznej (nie gram), ani "akceleracji" dekodowania filmów (blueray'a nie planuje. 720P w MKV i tak procesor dekoduje wystarczająco sprawnie).

Skłaniam się raczej ku AM2 ze względu na niższe ceny procesorów (planowany dowolny dualcore z segmentu lowend.

 

Czy jest jakikolwiek sens dokładać do nowych konstrukcji czy też szukać spokojnie starszych płyt np. na Nvidia GeForce7050PV/nForce630a (około 140 PLN) czy na AMD 690 (190PLN).

 

jakieś spostrzeżenia czego unikać jak ognia a co nie sprawia większych problemów?

 

Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Foxconna 690G, plytka rewelacja, ma DVI, a i OC zacne. Jesli bys kiedys potrzebowal wydajnosci, to 3Ghz robi bez problemu. Nie wiem jak ze sterami pod Linuxem, bo z tym kiedys byly cyrki jesli o ATI chodzi, ale z tego co widzialem na stronie producenta, to sa juz sterowniki pod ten system praktycznie dla kazdej karty, wiec czemu by nie sprobowac :) Plytka niedroga i bezproblemowa, zlozylem na niej 2 kompy i do dzisiaj smigaja jak zloto.

 

EDIT:

 

Tylko w przypadku tej plyty dokladnie sprawdz czy wersja, ktora bys bral ma DVI, bo byly dwie takie same, rozniace sie tylko literka w nazwie i jedna z nich nie miala DVI.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Poszukuje czegoś co spełniało by następujące warunki:

- mATX

- zintegrowana grafika do której są działające sterowniki dla Linux'a

- wyjście DVI lub hdmi

- Gigabit LAN

- DDR2

- reszta standard: 2 sata, 4 usb czyli co absolutnie każda ma

Myślę że możesz poszukać na alledrogo czegoś na nV GeForce7050PV/nForce630a. Np. mój abit ma stery pod linuxa + wszystko to czego można oczekiwać od pg. w tej klasie.Spełnia Twoje wyśrubowane wymagania w 100 % ;) W sumie cokolwiek wybierzesz na tych chipsetach, to myślę że nie będzie to zły wybór - do tego procek dual-core np. 4850e (45W TDP) i można się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Foxconna 690G, plytka rewelacja, ma DVI, a i OC zacne. Jesli bys kiedys potrzebowal wydajnosci, to 3Ghz robi bez problemu. Nie wiem jak ze sterami pod Linuxem, bo z tym kiedys byly cyrki jesli o ATI chodzi, ale z tego co widzialem na stronie producenta, to sa juz sterowniki pod ten system praktycznie dla kazdej karty, wiec czemu by nie sprobowac :) Plytka niedroga i bezproblemowa, zlozylem na niej 2 kompy i do dzisiaj smigaja jak zloto.

 

EDIT:

 

Tylko w przypadku tej plyty dokladnie sprawdz czy wersja, ktora bys bral ma DVI, bo byly dwie takie same, rozniace sie tylko literka w nazwie i jedna z nich nie miala DVI.

 

Potwierdzam, płyta jest bezproblemowa i pozwala na o/c.

Wersja A690GM2MA którą używam posiada DVI i D-Sub, natomiast A690VM2MA posiada tylko złącze D-Sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli gdzies są do dostania to Którys z Asrocków serii AliveNF7G

 

Szkoda tylko ze najwyzsza z serii czyli AliveNF7G-HDReady nie jest juz w sprzedazy bo to taki "standardzik" mATX

* DVI-D

* DSUB

* Audio 7.1

* 12x USB

* 4x SATA

* LPT

* 2x IEEE 1394

 

I jak to zawsze przy nvidii nie ma zadnych problemów z linuksem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...